xcxc

1
Spotkanie GKS-u Bełchatów z Podbeskidziem Bielsko-Biała będzie dla Błażeja Telichowskiego dwusetnym meczem w Ekstraklasie. Jest to świetna okazja aby podsumować przebieg jego bogatej kariery. Pierwsze kroki w piłce stawiał w Polonii Nowy Tomyśl, jednak przygodę z seniorskimi rozgrywkami rozpoczął w Lechu Poznań. W rundzie jesiennej sezonu 2002/2003 18-letni Telichowski zadebiutował w meczu z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, grając 62 minuty. Obecny gracz Bełchatowa nie będzie najlepiej wspominał inauguracyjnego występu, bowiem Lech przegrał 1:4. Telichowski zaczął regularnie grać dopiero w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004. W tym też sezonie strzelił pierwszą bramkę. W wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Polkowice, w 85. minucie spotkania pokonał Jacka Banaszyńskiego, ustalając wynik spotkania. W 2006 roku po jednym z lepszych sezonów w karierze Telichowskiego dochodzi do fuzji Lecha z Amicą Wronki. Nowi trenerzy nie znaleźli miejsca w nowym zespole dla młodego obrońcy i ówczesny reprezentant polskiej młodzieżówki przeniósł się do Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. To właśnie w wielkopolskich klubach odniósł największe sukcesy w swojej karierze. W sezonie 2003/2004 jego Lech zdobył Puchar i Superpuchar Polski. W Grodzisku przyczynił się do zdobycia przez Groclin drugiego Pucharu Polski w historii tego klubu oraz do dwukrotnego wygrania nieistniejącego już Pucharu Ekstraklasy. To w Wielkopolsce miał okazję zagrać w europejskich pucharach i mierzyć się z takimi znanymi europejskimi markami jak Crvena Zvezda Belgrad czy RC Lens.

description

xcxc

Transcript of xcxc

Spotkanie GKS-u Bechatw z Podbeskidziem Bielsko-Biaa bdzie dla Baeja Telichowskiego dwusetnym meczem w Ekstraklasie

Spotkanie GKS-u Bechatw z Podbeskidziem Bielsko-Biaa bdzie dla Baeja Telichowskiego dwusetnym meczem w Ekstraklasie. Jest to wietna okazja aby podsumowa przebieg jego bogatej kariery. Pierwsze kroki w pice stawia w Polonii Nowy Tomyl, jednak przygod z seniorskimi rozgrywkami rozpocz w Lechu Pozna. W rundzie jesiennej sezonu 2002/2003 18-letni Telichowski zadebiutowa w meczu z Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, grajc 62 minuty. Obecny gracz Bechatowa nie bdzie najlepiej wspomina inauguracyjnego wystpu, bowiem Lech przegra 1:4.Telichowski zacz regularnie gra dopiero w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004. W tym te sezonie strzeli pierwsz bramk. W wyjazdowym spotkaniu z Grnikiem Polkowice, w 85. minucie spotkania pokona Jacka Banaszyskiego, ustalajc wynik spotkania. W 2006 roku po jednym z lepszych sezonw w karierze Telichowskiego dochodzi do fuzji Lecha z Amic Wronki. Nowi trenerzy nie znaleli miejsca w nowym zespole dla modego obrocy i wczesny reprezentant polskiej modziewki przenis si do Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.

To wanie w wielkopolskich klubach odnis najwiksze sukcesy w swojej karierze. W sezonie 2003/2004 jego Lech zdoby Puchar i Superpuchar Polski. W Grodzisku przyczyni si do zdobycia przez Groclin drugiego Pucharu Polski w historii tego klubu oraz do dwukrotnego wygrania nieistniejcego ju Pucharu Ekstraklasy. To w Wielkopolsce mia okazj zagra w europejskich pucharach i mierzy si z takimi znanymi europejskimi markami jak Crvena Zvezda Belgrad czy RC Lens.