corazon1.files.wordpress.com · Web viewlekcji: Planning my week. Collocations with make and do. 3....

5
Konspekt lekcji języka angielskiego Poziom edukacyjny: technikum, klasa 1 Nauczyciel: mgr Agata Waltrowska Czas trwania zajęć: 1 godz. dydaktyczna Podręcznik: Vision 1, Unit 1- Lesson1.3 Temat lekcji: Planning my week. Collocations with make and do. CEL GŁÓWNY: poznanie słownictwa/zwrotów związanych z planowaniem dnia, z czynnościami wykonywanymi w ciągu tygodnia. CELE SZCZEGÓŁOWE - uczeń potrafi: nazwać czynność patrząc na obrazek i poprawnie wymówić słowa, poprawnie odpowiedzieć na pytania po wysłuchaniu nagrania dotyczącego zarządzania czasem, potrafi dopasować kolokacje z „make” i „do”, potrafi samodzielnie napisać plan swojego dnia. METODY I TECHNIKI PRACY: praktyczne problemowe aktywizujące POMOCE DYDAKTYCZNE: komputer z telewizorem podręcznik, ćwiczenia, zeszyt nagranie e-workbook Przebieg zajęć: 1. Powitanie uczniów w języku angielskim. Czynności porządkowe takie jak sprawdzenie obecności, przygotowanie się uczniów do zajęć, przygotowanie nauczyciela do zajęć. 2. Nauczyciel zapisuje na tablicy temat lekcji: Planning my week. Collocations with make and do. 1

Transcript of corazon1.files.wordpress.com · Web viewlekcji: Planning my week. Collocations with make and do. 3....

Page 1: corazon1.files.wordpress.com · Web viewlekcji: Planning my week. Collocations with make and do. 3. Rekapitualcja: Wspólnie z uczniami nauczyciel sprawdza, czy uczniowie pamiętają

Konspekt lekcji języka angielskiego

Poziom edukacyjny: technikum, klasa 1

Nauczyciel: mgr Agata Waltrowska

Czas trwania zajęć: 1 godz. dydaktyczna

Podręcznik: Vision 1, Unit 1- Lesson1.3

Temat lekcji: Planning my week. Collocations with make and do.

CEL GŁÓWNY: poznanie słownictwa/zwrotów związanych z planowaniem dnia, z czynnościami wykonywanymi w ciągu tygodnia.

CELE SZCZEGÓŁOWE - uczeń potrafi:

nazwać czynność patrząc na obrazek i poprawnie wymówić słowa, poprawnie odpowiedzieć na pytania po wysłuchaniu nagrania dotyczącego zarządzania czasem, potrafi dopasować kolokacje z „make” i „do”, potrafi samodzielnie napisać plan swojego dnia.

METODY I TECHNIKI PRACY:

praktyczne problemowe aktywizujące

POMOCE DYDAKTYCZNE: komputer z telewizorem podręcznik, ćwiczenia, zeszyt nagranie e-workbook

Przebieg zajęć:

1. Powitanie uczniów w języku angielskim. Czynności porządkowe takie jak sprawdzenie obecności, przygotowanie się uczniów do zajęć, przygotowanie nauczyciela do zajęć.

2. Nauczyciel zapisuje na tablicy temat lekcji: Planning my week. Collocations with make and do.

3. Rekapitualcja: Wspólnie z uczniami nauczyciel sprawdza, czy uczniowie pamiętają ostatnią lekcję „Managing your time”.

Last time we talked about „A day in the life of an American teenager”. We also talked about how much free time you have got during your weekdays.

4. Utrwalenie słownictwa z poprzednich lekcji:

• Nauczyciel prosi uczniów o nazwanie czynności na obrazkach oraz pór dnia.

1

Page 2: corazon1.files.wordpress.com · Web viewlekcji: Planning my week. Collocations with make and do. 3. Rekapitualcja: Wspólnie z uczniami nauczyciel sprawdza, czy uczniowie pamiętają

A C T I V I T I E S

1 2 . 3. 4 .

5. 6. 7. 8 .

9. 10.

T i m e o f t h e d a yMIDWEEK, MIDDAY, MID-AUTUMN, MIDNIGHT, MID-AFTERNOON, MID-MORNING

1 . 2 . 3.

4. 5. 6.

2

Page 3: corazon1.files.wordpress.com · Web viewlekcji: Planning my week. Collocations with make and do. 3. Rekapitualcja: Wspólnie z uczniami nauczyciel sprawdza, czy uczniowie pamiętają

5. Słuchanie. Nauczyciel prosi uczniów o wysłuchanie nagrania o tym jak Victoria, Charlie i Sasha mówią o tym, jak zarządzają swoim czasem. Pytanie: Która osoba nie ma wolnego czasu w ciągu tygodnia? Which person doesn’t have any free time on weekdays? Uczniowie zaznaczają odpowiedzi w książce. Zad.2ab/14

6.Uczniowie słuchają i powtarzają usłyszane słówka z nagrania 1.33/zad.3/14

an activity-czynność

busy- zajęty

to decide- decydować

a diary- pamiętnik, dziennik

important-ważny

organised- zorganizowany

a plan- plan /to plan-planować

Zapisują te słowa w zeszycie. Nauczyciel rozdaje kartę pracy do zadania 3/14.

Odpowiadają pisemnie na pytania z zadania używając podanych słów.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

1. Do you make plans for the day, or do you prefer not to have a plan? Why?np. I prefer …. I make plans…I don’t make plans…….

2. Have you got a diary? How often do you use it?I have a diary… I use it every day…I don’t have a diary…..

3.What activities do you after school?

I do……

I play…

I meet….

4.How do you decide what is important and what isn’t?

………………………………………………………………………………………………………………………………….…………………………………………………

5. Do you ask your friends and family for help when you are really busy?

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

• Następnie wybrani uczniowie czytają swoje odpowiedzi.

7.Kolokacje z make i do.

Uczniowie przy komputerze wykonują zadanie online: https://learningapps.org/display?v=pwqjhhhm319 Dopasowują zwroty do make i do. Zadanie jest wyświetlane na telewizorze.

3

Page 4: corazon1.files.wordpress.com · Web viewlekcji: Planning my week. Collocations with make and do. 3. Rekapitualcja: Wspólnie z uczniami nauczyciel sprawdza, czy uczniowie pamiętają

Następnie wykonują w podręczniku zadanie 4ab/14

make a list, do homework, make a plan, make notes, do an activity, make a decision, do an exam, make lunch

Następnie uzupełniają luki w zdaniach.

8. Jeśli zostanie czas, uczniowie wykonują zadanie w ćwiczeniach/karcie pracy/na komputerze w eworkbook 1/14

9. Na podsumowanie zajęć wpisanie plusów za aktywność na lekcji. Ewaluacja lekcji- Tarcza strzelnicza. Pożegnanie.

4