potrafi wykon wieloosobowe. , jak z - ekonomiktg.edupage.org · W postawie zasadniczej, RR na...

6

Click here to load reader

Transcript of potrafi wykon wieloosobowe. , jak z - ekonomiktg.edupage.org · W postawie zasadniczej, RR na...

Page 1: potrafi wykon wieloosobowe. , jak z - ekonomiktg.edupage.org · W postawie zasadniczej, RR na biodrach, skłony głowy w ... Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenia.

KONSPEKT ZAJĘĆ Z GIMNASTYKI AKROBATYCZNEJ

Temat: Doskonalenie tworzenia piramid. Klasa: IV Technikum

Płeć: dziewczęta/chłopcy

Ilość uczniów: 9

Miejsce ćwiczeń: mała sala gimnastyczna

Czas: 45 min.

Przybory: materace

Cel główny lekcji: rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej i tężyzny fizycznej uczniów.

Cele szczegółowe lekcji:

1. Umiejętności:

- uczeń potrafi wykonać ćwiczenia w dwójkach, piramidy trójkowe, czwórkowe i

wieloosobowe.

2. Wiadomości:

- uczeń wie, jak zabezpieczyć miejsce do ćwiczeń.

3. Motoryka:

- kształtowanie zwinności oraz siły.

4. Akcenty wychowawcze:

- uczeń rozwija odwagę i przeżywa satysfakcję z wykonywania zadań ruchowych,

- uczeń współpracuje w grupie.

TOK LEKCJI ZADANIA SZCZEGÓŁOWE D UWAGI ORG. - MET.

1. Zorganizowanie

grupy

i sprawdzenie

gotowości do zajęć.

1. Zbiórka w szeregu.

2. Powitanie.

3. Sprawdzenie obecności.

4. Kontrola stroju do zajęć.

2 min

2. Nastawienie do

świadomego

i aktywnego

udziału w lekcji.

1. Podanie tematu zajęć.

2. Podanie celów lekcji.

3. Motywacja do aktywnego udziału w lekcji.

1 min

3. Rozgrzewka,

psychomotoryka,

profilaktyka.

Ćwiczenia kształtujące:

1. Marsz w miejscu z wznosem RR i opustem.

2. Trucht w miejscu z naprzemianstronnym wymachem RR.

3. Skip A, skip B i skip C w miejscu.

4. W postawie zasadniczej, RR na biodrach, skłony głowy w

przód i w tył, w prawo i lewo, skręty głowy.

5. W rozkroku skłony T w przód z pogłębieniem.

6. W rozkroku naprzemianstronne wymachy NN z

równoczesnym dotknięciem dłoni.

7. W rozkroku skręty T w prawo i w lewo.

8. Skrętoskłony.

9. W przysiadzie podpartym wyrzuty nóg w tył i

naprzemiennie na boki.

10. W klęku podpartym wymach PN w tył z równoczesnym

wznosem LR w przód i odwrotnie.

11. W siadzie rozkrocznym skłony T do P i LN.

12. W siadzie prostym skłon T w przód z jednoczesnym

dotknięciem dłońmi stóp.

13. Z leżenia tyłem, leżenie przewrotne.

14. W leżeniu tyłem skłony T w przód.

15. W leżeniu przodem RR w górze – skłon T w tył.

10

min.

- ustawienie w szachownicy

Page 2: potrafi wykon wieloosobowe. , jak z - ekonomiktg.edupage.org · W postawie zasadniczej, RR na biodrach, skłony głowy w ... Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenia.

4. Kształtowanie

umiejętności,

doskonalenie

sprawności.

Uczniowie doskonalą ćwiczenia w dwójkach, piramidy

trójkowe, czwórkowe oraz wieloosobowe.

Ćwiczenia dwójkowe:

25

min.

- rozłożenie materacy i

objaśnienie poszczególnych

ćwiczeń,

- przypomnienie zasad

asekuracji podczas ćwiczeń

Page 3: potrafi wykon wieloosobowe. , jak z - ekonomiktg.edupage.org · W postawie zasadniczej, RR na biodrach, skłony głowy w ... Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenia.

Piramidy trójkowe:

Page 4: potrafi wykon wieloosobowe. , jak z - ekonomiktg.edupage.org · W postawie zasadniczej, RR na biodrach, skłony głowy w ... Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenia.

Piramidy czwórkowe:

Page 5: potrafi wykon wieloosobowe. , jak z - ekonomiktg.edupage.org · W postawie zasadniczej, RR na biodrach, skłony głowy w ... Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenia.

Piramidy wieloosobowe:

Page 6: potrafi wykon wieloosobowe. , jak z - ekonomiktg.edupage.org · W postawie zasadniczej, RR na biodrach, skłony głowy w ... Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenia.

5. Uspokojenie

organizmu,

korekcja postawy.

1. Stretching. 5 min - w rozsypce

6. Czynności

organizacyjne i

dydaktyczno-

wychowawcze.

1. Zbiórka.

2. Przypomnienie popełnionych błędów.

3. Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenia.

4. Pożegnanie.

1 min - uporządkowanie sprzętu

gimnastycznego

7. Nastawienie do

samodzielnej pracy.

1. Zachęcenie do wymyślenia własnych piramid na kolejną

lekcję.

1 min

Opracowanie: Agata Światły