konspekt liczby - Web viewKONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Temat kompleksowy:...

2
KONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Temat kompleksowy: „Numbers” Temat zajęć: „Number 14 read” Prowadząca: Agata Rybus – Grużdź Grupa wiekowa: I klasa szkoły podstawowej Cele operacyjne: dziecko potrafi liczyć od 1 do 20 i rozpoznaje liczby mówi wierszyk rozumie słowa oznaczające czynności i przedstawia je za pomocą gestów potrafi rozróżnić zwroty oznaczające polecenia i zakazy Metody: słowna aktywizująca Formy: indywidualna zbiorowa Środki dydaktyczne: Podręcznik „Footprints 1”, zeszyt ćwiczeń „Footprints 1”, płyta CD, karteczki z napisanymi liczbami. Przebieg zajęć:

Transcript of konspekt liczby - Web viewKONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Temat kompleksowy:...

Page 1: konspekt liczby - Web viewKONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Temat kompleksowy: „Numbers” Temat zajęć: „Number 14 read” Prowadząca: Agata Rybus – Grużdź. Grupa

KONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Temat kompleksowy: „Numbers”Temat zajęć: „Number 14 read”Prowadząca: Agata Rybus – GrużdźGrupa wiekowa: I klasa szkoły podstawowej

Cele operacyjne: dziecko potrafi liczyć od 1 do 20 i rozpoznaje liczby mówi wierszyk rozumie słowa oznaczające czynności i przedstawia je za

pomocą gestów potrafi rozróżnić zwroty oznaczające polecenia i zakazy

Metody: słowna aktywizująca

Formy: indywidualna zbiorowa

Środki dydaktyczne:Podręcznik „Footprints 1”, zeszyt ćwiczeń „Footprints 1”, płyta CD, karteczki z napisanymi liczbami.

Przebieg zajęć:

1. Przywitanie, sprawdzenie listy obecności.2. Powtórzenie wierszyka – podręcznik str. 443. Nauczyciel wypisuje na tablicy liczby, uczniowie je

nazywają.4. Powtórzenie nazw czynności (read, write, jump, sing,

dance, run) i wykonanie odpowiednich gestów.

Page 2: konspekt liczby - Web viewKONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Temat kompleksowy: „Numbers” Temat zajęć: „Number 14 read” Prowadząca: Agata Rybus – Grużdź. Grupa

5. Rozdanie karteczek z napisanymi liczbami. Każdy uczeń nazywa swoją liczbę. Nauczyciel losuje liczbę, uczniowie posiadający daną liczbę wychodzą na środek i pokazują zadaną przez nauczyciela czynność.

6. Przypomnienie zwrotów np. „Read”, „Don’t read” itp. oznaczających polecenie i zakazanie wykonania czynności.

7. Zadanie z zeszytu ćwiczeń – nauczyciel czyta zdania, uczniowie opowiadają co dzieje się na obrazkach. Następnie uczniowie pociągają wyrazy po śladzie.

8. Podsumowanie zajęć, pożegnanie.