Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code...

24
1 www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected] Scenariusz Wyzwania Code Week 2019 z Uczymy dzieci programować - zestaw aktywności z elementami kodowania Wiek: od 3 lat do... - brak górnej granicy wieku Autor: Anna Świć Ilość uczestników: dowolna Tydzień kodowania to europejska inicjaty- wa, której celem jest pokazanie kodowa- nia od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych. Kodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca...można kodować właściwie zawsze, w każdym miejscu, nie- zależnie od tego, ile mamy lat. Warto to robić, bo umiejętności nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach. Poniższy scenariusz to cykl 10 aktywno- ści, można zrealizować je wszystkie, lub wybrać te, które będą dla nas i naszych dzieci najbardziej odpowiednie.

Transcript of Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code...

Page 1: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

1www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Scenariusz Wyzwania Code Week 2019 z Uczymy dzieci programować

- zestaw aktywności z elementami kodowania

Wiek: od 3 lat do... - brak górnej granicy wiekuAutor: Anna ŚwićIlość uczestników: dowolna

Tydzień kodowania to europejska inicjaty-wa, której celem jest pokazanie kodowa-nia od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych. Kodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca...można kodować właściwie zawsze, w każdym miejscu, nie-zależnie od tego, ile mamy lat. Warto to robić, bo umiejętności nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach.Poniższy scenariusz to cykl 10 aktywno-ści, można zrealizować je wszystkie, lub wybrać te, które będą dla nas i naszych dzieci najbardziej odpowiednie.

Page 2: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

2www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Tematy poszczególnych eventów:· ●Historia Code Week z Uczymy dzieci programować

· ●Szukamy kodu w codziennych czynnościach z Uczymy dzieci programować

· ●Kod nie jedno ma imię z Uczymy dzieci programować

· ●Zakodowana orkiestra z Uczymy dzieci programować

· ●Tworzymy zakodowane obrazy z Uczymy dzieci programować

· ●Zakodowana gimnastyka z Uczymy dzieci programować

· ●Rozszerzamy rzeczywistość z Uczymy dzieci programować

· ●Nasz przyjaciel Scratch z Uczymy dzieci programować

· ●Zakodowane bajki, baśnie, opowieści z Uczymy dzieci programować

· ●Zakodowana matematyka z Uczymy dzieci programować

Code Week

Cele warsztatów: · ●Upowszechnienie kodowania;

· ●Pokazanie, że kodowanie nie jest trudne, a realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu do stacjonarnego sprzętu komputerowego;

· ●Rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia;

· ●Rozwijanie umiejętności pracy w zespołach;

· ●Upowszechnianie europejskiej inicjatywy jaką jest Code Week.

Page 3: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

3www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Code Week

Event 1 - Historia Code Week z Uczymy dzieci programować

Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto kodować, jak nauka podstaw programowania może przełożyć się na nasze późniejsze życie...to właśnie opowiedzi na te pytania spróbujemy znaleźć podczas zajęć przeprowadzonych według poniższego scena-riusza.

Pomoce dydaktyczne:Karta pracy 01 lub karta pracy 02, roboty Ozobot, karty kodów, flamastry

· Przywitaj się z dziećmi, powiedz, że na dzisiejszych zajęciach, porozmawiacie o niezwykłej inicjatywie, jaką jest Code Week,

· Zapytaj dzieci, czy wiedzą, na czym polega praca programisty, jakie predyspozycje trzeba posiadać, żeby móc ją wykonywać,

· Opowiedz uczniom o inicjatywie Code Week, pokaż stronę z dodanymi wydarzeniami,

· Odszukajcie wasze wydarzenia, krótko opowiedz dzieciom o każdym z nich, tak żeby wiedziały jakie aktywności będą czekać na nich w najbliższych dniach,

· Zaprezentuj dzieciom karty pracy 01 i 02, wytłumacz na czym będzie polegało zadanie (w przypadku karty pracy 01 robot będzie podróżował do napisu Code Week, mijając każdy balon powinien wykonać taniec radości - tornado; w przypadku karty pracy 02, robot również będzie podróżował do napisu Code Week, tym razem jednak należy zakodować trasę w taki sposób, żeby po drodze minął wszystkie zielone balony),

· Podziel dzieci na dwuosobowe zespoły i zaproś do wykonania zadania,

· Poproś dzieci o zaprezentowanie swoich prac i jazdę testową robotów,

· Podziękuj uczniom za aktywny udział w zajęciach.

Przebieg zajęć

Page 4: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

4www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Code Week

CODE WEEK 2019

Doprowadź robota do napisu „Code Week”, przy każdym napotkanym balonie wykonaj radosny taniec.

CODE WEEK 2019

Doprowadź robota do napisu „Code Week”, zbierając po drodze wszystkie

zielone balony.

Page 5: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

5www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Code Week

Event 2 - Szukamy kodu w codziennych czynnościach

z Uczymy dzieci programować

Przechodzenie przez przejście dla pieszych, mycie zębów, zakładania butów...niektóre czynności wykonujemy czę-sto i instrumentalnie, bez zastanawiania się co powinniśmy kolejno zrobić. Na zajęciach przeprowadzonych we-dług poniższego scenariusza uczniowie, w zespołach, rozłożą jedną wybraną czynność na czynniki pierwsze, a na-stępnie spróbują stworzyć kod, który pomógłby wykonać tę czynność komuś, kto nigdy nie miał z nią do czynienia.

Pomoce dydaktyczne:Karton papieru, roboty Ozobot, karty kodów, flamastry, materiały plastyczne

· Przywitaj się z dziećmi, powiedz, że na dzisiejszych zajęciach poprzyglądacie się uważnie różnym czynnościom,

· Zapytaj dzieci, co robią kiedy muszą przejść na drugą stronę ulicy, jakie kolejno czynności wykonują,

· Następnie zapytaj, w jaki sposób myją zęby, czy codziennie ta czynność przebiega tak samo, czy w zupełnie inny sposób,

· Powiedz uczniom, że podzielicie się na zespoły i w tych zespołach stworzycie kody wybranej czynności. Pomoże Wam w tym robot Ozobot, bo to on, jadąc po trasie, będzie wskazywał kolejne komendy (etapy wykonywania danej czynności),

· Wytłumacz dzieciom, w jaki sposób stworzą kod - przedstawiony przy pomocy trasy dla robota (Na dużej kartce należy w jej lewej części narysować start, np.: zielone koło, następnie, kierując się w prawo, aż do mety, zaznaczonej kodem „wygrana, wyjście z gry, poprowadzić trasę. Przy trasie należy napisać lub symbolicznie narysować kolejne komendy - symbole, np.: odkręcenie kranu z wodą, odkręcenie tubki z pastą itp. Przy każdej z tych komend zaznaczyć kod „pauza 3 sekundy”),

· Podziel uczniów na zespoły, poproś ich o wybranie dowolnej czynności, a następnie zaproś do wykonania pracy,

· Poproś dzieci o zaprezentowanie swoich prac,

· Podziękuj uczniom za aktywny udział w zajęciach.

Przebieg zajęć

Page 6: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

6www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Code Week

Event 3 - Kod nie jedno ma imię z Uczymy dzieci programować

Kodowania można uczyć na różne sposoby...inicja-tywa Code Week, między innymi ma na celu pokaza-nie, jak wiele jest możliwości zakresie nauki podstaw programowania, jak przyjemna może być taka nauka i jak wiele korzyści za sobą niesie. Na zajęciach prze-prowadzonych według poniższej propozycji, ucznio-wie porozmawiają o różnych sposobach kodowania i szyfrowania informacji. Dodatkowo, pamiętając o tym, że biorą udział w inicjatywie jaką jest Code Week przygotują trasę dla robota, która będzie o niej przypominała.

Pomoce dydaktyczne:Karta pracy 03, roboty Ozobot, karty kodów, flamastry

· Przywitaj się z dziećmi, powiedz, że na dzisiejszych zajęciach porozmawiacie o różnych sposobach tworzenia kodów,

· Zapytaj dzieci, w jaki sposób można zaszyfrować jakąś informację, lub przekazać instrukcję,

· Przypomnijcie, jakie są sposoby wydawania komend robotom Ozobot (kodowanie przy pomocy sekwencji kolorowych kwadratów, programowanie robotów na platformie ozoblockly),

· Zaprezentuj uczniom kartę pracy 03, wytłumacz na czym będzie polegało zadanie (dzieci wypełniają trasę barwą, uzupełniając ją dowolnymi kodami; dodatkowo ozdabiają napis Code Week),

· Podziel dzieci na dwuosobowe zespoły i poproś o wykonanie zadania,

· Poproś zespoły o zaprezentowanie swoich prac,

· Podziękuj uczniom za aktywny udział w zajęciach.

Przebieg zajęć

Page 7: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

7www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Code Week

Event 4 - Zakodowana orkiestra z Uczymy dzieci programować

Czy muzyka może mieć związek z kodowaniem? Oczywiście, przecież nuty, to swoisty kod, który odczytuje muzyk. W naszej propozycji, trasa dla robotów, stanie się fragmentem orkiestry.

Pomoce dydaktyczne:Karta pracy 04, roboty Ozobot, karty kodów, kolorowe flamastry

· Przywitaj się z dziećmi, powiedz, że na dzisiejszych zajęciach porozmawiacie o muzyce,

· Zapytaj uczniów, jak sądzą, skąd muzycy wiedzą, w jaki sposób mają grać, jaki powinien być kolejny dźwięk, jakie tempo,

· Zaprezentuj dzieciom kartę pracy 04, omówcie co się na niej znajduje,

· Wytłumacz uczniom na czym będzie polegało zadanie (należy pokolorować przygotowany obrazek, dorysować do niego dowolne instrumenty, a następnie starannie wypełnić barwą trasę dla robotów oraz wstawić kody, które zapewnią stały ruch robota po trasie),

· Podziel dzieci na dwuosobowe zespoły i zaproś do wykonania zadania,

· Poproś zespoły o zaprezentowanie swoich prac,

· Podziękuj dzieciom za aktywny udział w zajęciach.

Przebieg zajęć

Page 8: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

8www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Code Week

Event 5 - Tworzymy zakodowane obrazy z Uczymy dzieci

programować

Robot Ozobot, który w naturalny sposób łączy się z rysowaniem, malowaniem, rozwijaniem umiejętności grafo-motorycznych i artystycznych. Stworzone przez dzieci trasy mogą być kolorowe i przyjmować przeróżne kształty. Na zajęciach przeprowadzonych według poniższego scenariusza, uczniowie będą mieli dość dużą dowolność, jeśli chodzi o sposób wykonanej pracy. Stworzą trasy...z marzeń, według własnych pomysłów, bez żadnych ograniczeń.

Pomoce dydaktyczne:Roboty Ozobot, karty kodów, flamastry, duże kartki papieru, materiały plastyczne

· Przywitaj się z dziećmi, powiedz, powiedz, że na dzisiejszych zajęciach stworzycie swoje wymarzone trasy dla robotów Ozobot,

· Zapytaj dzieci, jakie kształty może przyjąć trasa dla robotów,

· Przypomnijcie wspólnie zasady rysowania tras (odpowiednia grubość, nasycenie barwą, czarny fragment trasy przed i po kodzie itp.),

· Podziel dzieci na zespoły, rozdaj im duże kartki papieru i materiały plastyczne i zaproś do wykonania zadania,

· Poproś zespoły o zaprezentowanie swoich prac,

· Podziękuj uczniom za aktywny udział na zajęciach.

Przebieg zajęć

Page 9: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

9www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Code Week

Event 6 - Zakodowana gimnastyka z Uczymy dzieci

programować

Sport to zdrowie...o tym wiedzą już najmłodsze dzieci. Warto go uprawiać, bo nie tylko pozytywnie wpływa na funk-cjonowanie naszego organizmu, ale może też sprawiać wiele przyjemności, być świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Na zajęciach przeprowadzo-nych według zaproponowanego scenariusza, dzieci porozmawiają o różnych dyscyplinach sportowych, stworzą też trasę dla robotów, uwzględniającą podane warunki.

Pomoce dydaktyczne:Karta pracy 05, roboty Ozobot, flamastry, karty kodów.

· Przywitaj się z dziećmi, powiedz, że na dzisiejszych zajęciach porozmawiacie o uprawianiu sportu,

· Zapytaj dzieci, czy warto uprawiać sport i dlaczego warto to robić,

· Porozmawiajcie o ulubionych sportowych dyscyplinach dzieci,

· Zaprezentuj uczniom kartę pracy 05, omówcie co się na niej znajduje, nazwijcie dyscypliny sportowe przedstawione na grafikach,

· Wytłumacz dzieciom na czym będzie polegało zadanie (Należy przeprowadzić ozo od startu przez wszystkie dyscypliny sportowe, przy każdej z dyscyplin można wstawić kod, który zdaniem dzieci, będzie najlepiej do niej pasował. W miejscach przeznaczonych na kod, w których nie ma potrzeby jego wstawiania, dzieci mogą pokolorować kratki na czarno lub wstawić jakiś dodatkowy kod, według własnego pomysłu),

· Podziel dzieci na dwuosobowe zespoły i zaproś do wykonania zadania,

· Podziękuj dzieciom za aktywny udział w zajęciach.

Przebieg zajęć

Page 10: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

10www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Code Week

Event 7 - Rozszerzamy rzeczywistość z Uczymy dzieci

programować

Jesienny park, jabłonka pełna dojrzałych jabłek...czyli typowy obrazek, który możemy zobaczyć o tej porze roku. W naszej wersji wzbogacony będzie o małą niespodziankę dla dzieci. Na środku kolorowanki, ozdobionej przez dzieci, według ich własnego pomysłu, dowolną techniką plastyczną, pojawi się przestrzenny obiekt.

Pomoce dydaktyczne:Roboty Ozobot, karta pracy 06, karta pracy 07, karta pracy, karta kodów, kolorowe flamastry, urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją Puzzle AR

· Przywitaj się z dziećmi, powiedz, że na dzisiejszych zajęciach stworzą trasy dla robotów Ozobot...nie będą to jednak zwykłe trasy, tylko trasy z ukrytą niespodzianką,

· Zaprezentuj uczniom kartę pracy 06 i kartę pracy 07, zwróć ich uwagę, na znajdujący się na nich czarny puzzel,

Przebieg zajęć

Page 11: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

11www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Code Week

· Wytłumacz dzieciom, co to jest rozszerzona rzeczywistość, a następnie zaprezentuj funkcjonalności aplikacji Puzzle AR,

· Podziel uczniów na zespoły i zaproś do wykonania zadania,

· Poproś uczniów o zaprezentowanie swoich prac, jazdę testową robotów i odkodowanie obiektu ukrytego pod znacznikiem AR,

· Podziękuj dzieciom za aktywny udział w zajęciach.

Page 12: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

12www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Code Week

Event 8 - Nasz przyjaciel Scratch z Uczymy dzieci

programować

Tydzień kodowania bez charakterystycznego pomarańczowego kotka? Nie, to nie możliwe, w tym szczególnym czasie kotek Scratch musi pojawić na zajęciach z elementami kodowania. Nasz kotek będzie nietypowy...będzie trasą dla robotów Ozobot.

Pomoce dydaktyczne:Roboty ozobot, kolorowe flamastry, karty kodów, karta pracy 08

· Przywitaj się z uczniami, powiedz, że na dzisiejszych zajęciach poznają jednego z najbardziej znanych kotów na świecie,

· Opowiedz dzieciom o programie Scratch, o tym w jaki sposób mogą uczyć się dzieci dzięki niemu programowania,

· Wytłumacz dzieciom, co rozumiemy przez określenie „duszek” (bohater w programie, dla którego będziemy układać skrypt),

· Zaprezentuj uczniom kartę pracy 08, wytłumacz na czym będzie polegało zadanie (dzieci wypełniają trasę barwą, uzupełniają ją o kody w taki sposób, żeby robot wjechał na kontury kota, a następnie stale się po nim poruszał). Dodatkowo poproś dzieci o narysowanie dookoła kota rzeczy, które chcieliby w przyszłości zaprogramować,

· Podziel uczniów na dwuosobowe zespoły i zaproś do wykonania zadania,

· Poproś dzieci o zaprezentowanie swoich prac i jazdę testową robota,

· Podziękuj uczniom za aktywny udział w zajęciach.

Przebieg zajęć

Page 13: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

13www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Code Week

Event 9 - Zakodowane bajki, baśnie, opowieści z Uczymy

dzieci programować

Co by było, gdyby czerwony kapturek spotkał po drodze dobrą wróżkę zamiast wilka, a Jaś i Małgosia trafili do domku 7 krasnoludków zamiast do chatki Baby Jagi...na zajęciach przeprowadzonych według tego scenariusza, uczniowie przemienią robota w dowolną, wybraną przez siebie postać z bajki, a następnie zakodują jej przygody, rysując trasy i wprowadzając w nie komendy - sekwencje małych, kolorowych kwadratów.

Pomoce dydaktyczne:Roboty Ozobot, karty kodów, kartki, materiały plastyczne

· Przywitaj się z dziećmi, powiedz, że na dzisiejszych zajęciach przeniesiecie się do świata baśni i wyobraźni,

· Pokaż dzieciom robota Ozobot, przypomnij im, że to one, poprzez zaprogramowanie go, decydują co się będzie z nim działo, w jaki sposób będzie się poruszał, jaką barwą świecił,

· Powiedz dzieciom, że na dzisiejszych zajęciach zamienią swoje roboty w wybranych bohaterów baśni, bajek, opowieści. Następnie stworzą trasę na kartce lub przestrzenną makietę, w taki sposób, żeby po wzbogaceniu o kody, przedstawiała przebieg danej historii,

· Podziel uczniów na zespoły i zaproś do wykonania zadania,

· Po skończonej pracy, poproś dzieci o przedstawienie stworzonych tras/makiet, krótką charakterystykę bohatera i narrację bajki/baśni/opowieści, w trakcie przejazdu robota po trasie,

· Podziękuj uczniom za aktywny udział w zajęciach.

Przebieg zajęć

Page 14: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

14www.uczymydzieciprogramować.pl | www.edu-sense.pl | kontakt: [email protected]

Code Week

Event 10 - Zakodowana matematyka z uczymy dzieci

programować

Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie...zazwyczaj nie kojarzy się dzieciom z zabawą...a może być całkiem inaczej. Możemy utrwalać umiejętności w zakresie sprawnych obliczeń, w taki sposób, żeby były dla dzieci atrak-cyjną, a nie nudną formą nauki.

Pomoce dydaktyczne:Karta pracy 09, materiał pomocniczy 01, roboty Ozobot, flamastry, karty kodów.

· Przywitaj się z dziećmi, powiedz, że na dzisiejszych zajęciach zagracie w grę, w której pionkiem będzie robot Ozobot. To właśnie robot będzie decydował o tym, które działania matematyczne rozwiążecie,

· Zaprezentuj dzieciom kartę pracy, poproś o wstawienie kodów „pauza 3 sekundy”, w miejscach na nie przeznaczonych,

· Rozłóż na białych polach karteczki z działaniami matematycznymi (skorzystaj z załącznika, przed zajęciami napisz na karteczkach działania odpowiadające poziomem trudności dzieciom, z którymi pracujesz),

· Podziel uczniów na zespoły, wytłumacz na czym będzie polegała gra (przedstawiciel pierwszego zespołu, stawia robota w dowolnym miejscu na trasie, następnie zdejmuje 3 pierwsze karteczki, nad którymi zatrzymał się robot. Po zdjęciu kartek uczniowie odwracają je na drugą stronę i wykonują działania matematyczne, które się na nich znajdują. Jeśli podadzą prawidłowe wyniki, to otrzymają po 1 punkcie za każdy przykład, jeśli się pomylą, to stracą jedną kolejkę w grze. Nauczyciel uzupełnia brakujące kartki i robota puszcza kolejny zespół...gramy do momentu wykorzystania wszystkich, przygotowanych przez nauczycieli kartek),

· Zaproś uczniów do gry,

· Podziękuj dzieciom za aktywny udział w zajęciach.

Przebieg zajęć

Page 15: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

Karta pracy 01 | Code Week

CODE WEEK 2019

Doprowadź robota do napisu „Code Week”, przy każdym napotkanym balonie wykonaj radosny taniec.

Page 16: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

Karta pracy 02 | Code Week

CODE WEEK 2019

Doprowadź robota do napisu „Code Week”, zbierając po drodze wszystkie

zielone balony.

Page 17: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

Karta pracy 03 | Code Week

Page 18: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

Karta pracy 04 | Code Week

Page 19: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

Karta pracy 05 | Code Week

Page 20: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

Karta pracy 06 | Code Week

Page 21: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

Karta pracy 07 | Code Week

Page 22: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

Karta pracy 08 | Code Week

Page 23: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

Karta pracy 09 | Code Week

Page 24: Wiek: od 3 lat do - brak górnej granicy wieku Autor: Anna ... · Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto

Materiał pomocniczy 01 | Code Week