§ 1.

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Niniejszy Regulamin, dalej zwany „Regulaminem” określa zasady i sposób

przeprowadzenia turnieju „Piłkarzyki”, dalej zwanego „Turniejem”.

2. Organizatorem Turnieju jest spółka Progress XIII Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy

przy ul. Złotoryjskiej 63 (59-220), zarejestrowaną przez Sąd Rejonowy dla Wrocławie Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000374244, NIP: 6912477060, REGON: 021427340, zwana dalej „Organizatorem”.

3. Turniej przeprowadzony zostanie w obrębię Centrum Handlowego Galeria

Piastów w Legnicy przy ul. Najświętszej Marii Panny 9 (59-220), dalej zwanej

„Galerią”.

4. Turniej odbywać się będzie w dniu 23 czerwca 2012 r. w godz. 12.00 – 16.00. 5. Dla zwycięzców Turnieju oraz Uczestników przewidziane zostały nagrody,

których sponsorem jest Organizator.

6. Informacja o zasadach Turniej znajdować się będzie na stronie internetowej http://www.galeriapiastow.pl oraz w sekretariacie Galerii.

7. Turniej polegać będzie na rywalizacji Uczestników poprzez rozgrywki gry w

Piłkarzyki.

§ 2.

UDZIAŁ W TURNIEJU

1. W Turnieju mogą wziąć udział tylko osoby fizyczne.

2. Udział w Turnieju jest nieodpłatny.

3. Osoba pragnąca wziąć udział w Turnieju po spełnieniu poniższych warunków

staje się uczestnikiem turnieju (dalej: „Uczestnik”):

a) zapoznanie się z Regulaminem,

Page 2: Regulamin Piłkarzyki ost.

b) zarejestrowanie się w punkcie informacyjnym w Galerii Piastów (duże patio), c) stawiennictwo do godz. 12:00 w dniu turnieju, w miejscu rozgrywania

turnieju (duże patio),

§ 3.

ZASADY TURNIEJU

1. Turniej rozgrywany jest tylko w jednej kategorii OPEN w formule debel.

2. Drużyna składa się z dwóch zawodników.

3. Zawodnika wpisanego jako pierwszego uznaje się za kapitana.

4. Uczestnicy zobowiązani są do zachowywania zgodnego z zasadami Fair Play – niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, nieprzyzwoitych gestów, akty agresji oraz wandalizmu.

5. Wszystkie zachowania zakłócające przebieg gry, włączając w to m.in.: celowe zniszczenie stanowiska do gry, przerwanie dopływu zasilania oraz doprowadzenie do przerwania gry są zabronione.

6. Umyślne przerwanie gry spowodowane przez uczestnika będzie skutkowało natychmiastową jego dyskwalifikacją.

7. Jeśli gra zostanie przerwana z przyczyn niezależnych takich jak awaria sprzętu lub przerwa w dopływie zasilania, gra będzie kontynuowana od momentu przerwania z wynikiem ustalonym w chwili przerwania.

8. Organizator wyznacza dwóch sędziów na potrzeby rozgrywanego turnieju. Sędziowie będą posiadali stosowne identyfikatory.

9. Do zadań sędziów należy kontrola przebiegu gry. Sędziowie wydają sygnał rozpoczęcia gry oraz odnotowują punkty zdobyte przez uczestnika w każdej rozgrywce.

10. Decyzje sędziów są ostateczne.

11. Każda gra rozpocznie się w wyznaczonym czasie, podanym podczas turnieju.

12. Uczestnik ma obowiązek zająć miejsce wyznaczone przez sędziego.

Page 3: Regulamin Piłkarzyki ost.

13. Uczestnik, który nie stawi się o wyznaczonym czasie na mecz zostanie zdyskwalifikowany, a jego przeciwnik zostanie uznany za zwycięzcę danej rozgrywki z wynikiem 2:0.

14. Uczestnicy powinni zgłosić się do sędziego na 1 minutę przed wyznaczonym czasem rozgrywki.

15. Uczestnicy powinni podnieść rękę po zakończeniu gry, aby sędzia mógł odnotować ich wyniki. Jedynie wyniki przedstawione sędziemu zostaną uwzględnione.

16. Powtórzenia ani przerwy w grze, za wyjątkiem pauz służących odnotowaniu wyników (jeśli będą konieczne), są niedozwolone.

17. Harmonogramy rozgrywek zostaną przedstawione w trakcie Turnieju.

18. Rozgrywki odbywać się będą na stole przeznaczonym do gry w piłkarzyki.

19. Zawodnik może dokonać wyboru każdej z drużyn reprezentacji europejskich występujących w EURO2012.

20. Nieuprawnione pauzy oraz opóźnienia są niedozwolone.

21. Działania mające na celu utrudnienie przeciwnikowi widoku na boisko lub możliwości kontrolowania własnej drużyny są niedozwolone.

22. Pozostałych ustawień gier dokonają sędziowie wg własnego uznania.

§ 4.

PRZEBIEG TURNIEJU

1. Rozgrywki w ramach Turnieju rozpoczną się o godz. 12 dnia 23 czerwca 2012 r.

2. System rozgrywek składa się z:

etapu eliminacji podstawowych rozgrywanych według zasad ustalonych przed turniejem przez sędziów zawodów,

eliminacji zaawansowanych tj. cztery grupy po czterech uczestników wyłonionych w eliminacjach (po dwóch najlepszych Uczestników). Punkty zdobywane są wg następującej zasady: 3pkt- za zwycięstwo; 1 pkt- za remis, w przypadku takiej samej ilości punktów decyduje ilość zdobytych goli pomniejszona o liczbę goli straconych);

Page 4: Regulamin Piłkarzyki ost.

1/4 finału - w tym etapie obowiązuje zasada "przegrywający" odpada; w przypadku remisu zarządzana jest dogrywka w której decyduje „złoty gol”1/2 finału - w tym etapie obowiązuje zasada "przegrywający" odpada; w przypadku remisu zarządzana jest dogrywka w której decyduje „złoty gol” mecz o trzecie miejsce - w tym etapie obowiązuje zasada "przegrywający" odpada; w przypadku remisu zarządzana jest dogrywka w której decyduje „złoty gol” Wielkiego Finału- w tym etapie obowiązuje zasada "przegrywający" odpada; w przypadku remisu zarządzana jest dogrywka w której decyduje „złoty gol”;

3. O ilości uczestników w danej grupie decydują sędziowie.

4. Czas rozgrywki w grupach: mecze będą trwały 3 minuty, a w pozostałych rundach odbędą się pełne mecze tj. 10 piłeczek.

5. Mecz rozpoczyna się od rzutu monetą. Zwycięzca losowania wybiera stronę gry.

6. Uczestnicy, którzy zwyciężą w wyniku niestawienia się przeciwnika, jego ukarania lub dyskwalifikacji uzyskają rezultat 2:0. Jeśli gra zostanie przerwana w wyniku dyskwalifikacji, a Uczestnik zdobył więcej niż dwa (2) gole przed dyskwalifikacją, ostatecznym wynikiem będzie rezultat gry z chwili dyskwalifikacji.

7. W przypadku innym niż powyższe, jeżeli Uczestnik nie będzie mógł uczestniczyć

w turnieju lub jednym z meczów z jakiegokolwiek powodu, organizator gwarantuje sobie prawo do wyznaczenia innego Uczestnika, zmodyfikowania struktury turnieju lub jego harmonogramu.

8. Zmiany reguł lub formy turnieju mogą zostać wprowadzone w dniu turnieju w razie konieczności dostosowania się do specjalnych okoliczności.

§ 5.

ZASADY GRY

1. Zdobycie bramki. Punkt jest zdobywany przez drużynę, jeżeli piłka wpadnie do bramki przeciwnika.

2. Jeżeli piłka wpadnie i wypadnie z bramki, bramka nie zostaje uznana. 3. Zamiana miejscami graczy jednej drużyny możliwa jest w przerwach (np. po

zdobyciu bramki).

Page 5: Regulamin Piłkarzyki ost.

4. Kręcenie drążkiem (tzw. „młynek” – obrót piłkarzyka o więcej niż 360° przed lub po uderzeniu w piłkę jest zabroniony.

5. Bramka zdobyta „młynkiem” nie jest uznawana, a gra rozpoczyna się od środka

boiska. 6. Limit czasowy: Sędzia ma prawo przerwać akcję gry w momencie gdy drużyna

posiadająca piłkę celowo przedłuża grę (np. zatrzymuje piłkę nie zagrywając jej dalej). Po przerwaniu akcji drużyna winna oddaje piłkę drużynie przeciwnej. Jeśli opisana sytuacja powtórzy się, sędzia przerwie mecz i przyzna punkt drużynie przeciwnej. Wznowienie meczu rozpocznie się od środka boiska.

7. Drążki mogą być obsługiwane tylko za pomocą rąk. 8. Regulowanie ustawienia stołu przez graczy jest zabronione, chyba że wyrazi na

to zgodę sędzia lub drużyna przeciwna. 9. Zabronione jest rozpraszanie przeciwników w jakikolwiek sposób. Zabronione

jest uderzanie drążkami lub piłkarzy kami w elementy stołu w celu wywołania hałasu rozpraszającego przeciwnika.

10. Sędzia podejmuje decyzje w zgodzie ze swoją wiedzą. Decyzje sędziego są

ostateczne. Kłótnia z sędzią może zostać ukarana dyskwalifikacją z turnieju. O dyskwalifikacji z turnieju decyduje organizator.

11. Organizator zastrzega, że w sytuacji ekstremalnej, ma prawo do własnej

interpretacji zaistniałego zdarzenia, włącznie ze zmianą regulaminu. Za sytuację ekstremalną uważa się sytuację sporną, której regulamin nie uwzględnił.

12. Do interpretacji powyższego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator.

13. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione i zgubione w

trakcie trwania turnieju.

§ 6.

NAGRODY

1. Uczestnicy, którzy w ramach Turnieju zajęli miejsca 1-3 otrzymają nagrody

rzeczowe, których fundatorem jest Organizator.

Page 6: Regulamin Piłkarzyki ost.

2. Każdy z uczestników, który otrzyma nagrodę zobowiązany jest do poświadczenia na liście ewidencji nagród o jej odebraniu.

3. Wszyscy uczestnicy, którzy brali udział w Turnieju, tj. rozegrali przynajmniej

jedną rozgrywkę, otrzymają nagrody pocieszenia w postaci smyczy „Mistrzowie są w Galerii Piastów”, a zawodnicy z miejsc 4-16 otrzymają pamiątkowy medal oraz koszulki.

§ 7.

ZASADY POSTĘPOWANIA REKLAMACYJNEGO

1. Reklamacje mogą być zgłaszane do Biura Dyrekcji Galerii Piastów do 7 dni po

zakończeniu Turnieju a złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. 2. Reklamacje rozpatruje Dyrekcja Galerii. Rozpatrzeniu podlegają wyłącznie

§ 8.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania niniejszej Turnieju w każdym

czasie . 2. Wzięcie udziału w Turnieju oznacza, iż Uczestnik zapoznał się z Regulaminem

oraz wyraża zgodę na warunki w nim określone.