Page 1: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

Styl gry na hali2016/2017

Page 2: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

Klub Sportowy Królewscy Płock Radość. Harmonia. Wychowanie.

Ustawienie1-2-1-1

Pozycja 2: środkowy i boczny prawy obrońca, prawy napastnikPozycja 3: środkowy i boczny lewy obrońca, lewy napastnikPozycja 6: środkowy pomocnikPozycja 9: środkowy i boczny napastnik, środkowy pomocnik

Page 3: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

Budowanie ataku

Stworzyć 4v2 przy grze od bramkiCały nasz dalszy atak będzie się zaczynał od tego, że z sytuacji 4v2 stworzymy przewagę na połowie przeciwnika, czyli miniemy przeciwnika (będziemy mieli opanowaną piłkę za jego plecami), poprzez:

„Zaproszenie” przeciwnika do ataku na 1Zagranie do 6 i progresję 2/3Ściągnięcie przeciwnika do boku i szybkie przeniesienie piłki na drugi bokZagranie do 9 i progresję 2+3 lub 2/3+6Sytuacyjne*

Szukamy bezpiecznego wyjścia z przewagą- unikam dryblingu w trudnej sytuacji (blisko własnej bramki)

Page 4: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

„Zaproszenie” przeciwnika do ataku na 1

Prowokujemy przeciwnika do tego, żeby pobiegł za piłką, przez co zostawi miejsce za swoimi plecami i będziemy mogli stworzyć przewagę

Page 5: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

Zagranie do 6 i progresja 2/3

W momencie gdy przeciwnik biegnie za piłką, naszym zadaniem jest zapewnić 1 wsparcie – 2/3 i 6 analizuję, czy w tym miejscu wspieram. Jeżeli damy wsparcie szeroko i dostosujemy wysokość, a przeciwnik będzie przy nas, otwieramy wtedy linię podania do 6, która może zagrać do boku (miejsce, skąd zaatakował przeciwnik)

Page 6: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

c.d.

Jeżeli przeciwnik zamyka linię do 6, wtedy 2/3 dostosowują swoją pozycję do tego, aby móc otrzymać podanie od 1.Ważna jest otwarta pozycja, żeby widzieć co się dzieje przede mną oraz żeby móc przyjąć dalszą nogą i od razu zaatakować wolną przestrzeń.

Page 7: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

Ściągnięcie do boku i atak drugim

Jeżeli niemożliwe będzie zagranie do 6 (przeciwnik blisko siebie, bardzo blisko 6), to wtedy zagrywamy do 2/3. W momencie zagrania do boku 1 daje wsparcie, przeciwny bok dostosowuje swoją pozycję do tego, żeby w momencie zwrotnego podania 1 była w stanie szybko zagrać na drugą stronę.Ważne: otwarte ciało, pewna linia podania, dynamiczne przyjęcie dalszą nogą do przodu

Page 8: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

Zagranie do 9 i progresja

W przypadku, gdy przeciwnik podejdzie do nas bardzo blisko i będzie bardzo ciężko grać, to ściągamy go jeszcze trochę w stronę naszej bramki, żeby zrobić jak najwięcej miejsca dla 9, która wydłuża maksymalnie pole.W momencie zagrania do 9 (piłka mija trzech przeciwników) dwie osoby atakują żeby stworzyć przewagę. Jeżeli jest to 2 i 3, to 6 zostaje z tyłu; jeżeli jest to 2/3 i 6, to 3/2 schodzi do środka.

Page 9: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

Sytuacyjne

Jeżeli wszyscy są pokryci 1v1 bardzo blisko, to 6 może uciec do boku (zabierając za sobą przeciwnika), 2/3 (po tej stronie) zejdzie trochę niżej (też zabierając za sobą przeciwnika) dzięki czemu zrobimy miejsce w środku, w które zejdzie 9 i jednym podaniem miniemy trzech przeciwników.

Page 10: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

Sytuacyjne

Możemy też spróbować rotować się na pozycjach.Ważne!: pozycja otwarta i obserwacja co robią koleżanki (nie dubluję pozycji), zajmowanie wolnych przestrzeniNp. 6-9, 2-9-6

Page 11: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

2 faza ataku

W momencie gdy piłka minie pierwszą linię przeciwnika lub wejdziemy z piłką na połowę przeciwnika, tworzymy przewagę na ich połowie + zabezpieczamy swoją bramkę:Jedna osoba broni środkowej części boiska: 6- jeżeli do ataku przejdzie 2 i 3 / 2/3 jeżeli do ataku przejdzie 6+3/2Ważne!: mamy tylko jedną osobę z tyłu, w przypadku straty 1v2. Jeżeli jest ciężka sytuacja/ nie możemy zaatakować, to utrzymujemy piłkę (linia niżej) i próbujemy raz jeszcze.

Ważne!: w tym momencie macie pełną swobodę, możecie atakować jak tylkochcecie (razem z dryblingiem). Musimy tylko zabezpieczyć środek i być cierpliwi.

Page 12: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

Faza obrony

Mamy dwa, podstawowe zadania w obronieNie stracić bramkiOdebrać piłkę

6 i 9 dają wykonać pierwsze podanie do boku (nie stoją przy przeciwniku)Gdy piłka jest z boku, 6 i 9 zamykają środek, nie pozwalają zagrać ani na drugą stronę, ani między 2 i 3+ atakują 2 i 3 pilnują swoich zawodnikówChronimy plecy! (widzę przeciwnika i piłkę)Staramy się mieć całą czwórkę przed linią piłki

Page 13: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

W momencie, gdy piłka będzie u bocznej, 6 i 9 atakują zawodniczkę z piłką (która ma bliżej), i zamykają linie podania na drugą stronę (dziura między nimi) i między 6 a 2/3.Staramy się złapać przeciwnika na ¼ boiska i mocno go zaatakować. Pamiętajcie, że chcemy mieć całą czwórkę przed piłką2 i 3 pilnują swoich zawodników.Ważne!: kryjemy od strony bramki (widzę piłkę i przeciwnika), kryjemy od środka (przeciwnik jest bliżej linii bocznej)

Page 14: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali

PrzejściaOdbieramy piłkę (z obrony do ataku):

Na własnej połowie- zorganizować grę. Pierwszej podanie bezpieczne (np. do 1), zająć pozycje i budujemy atakNa połowie przeciwnika- jeżeli to możliwe, możemy od razu atakować. Jeżeli nie to organizujemy grę

Tracimy piłkę (z ataku do obrony):Na własnej połowie- zabezpieczamy bramkę (głównie środek), blokujemy uderzenie. Jak najszybszy atak na zawodniczkę z piłką+ chronię przestrzeń za sobąNa połowie przeciwnika- 9 jak najszybszy atak na zawodnika z piłką, 6 blokuje linie podania do przodu, 2/3 organizują obronę, „łapią” krycie i ustawiają resztę drużyny

Page 15: Prezentacja zima 2016 2017. styl gry na hali