MATEMATYKA I SPORT

9
Gabrysia Tylec Va MATEMATYKA I SPORT

description

MATEMATYKA I SPORT. Gabrysia Tylec Va. PIŁKA NOŻNA. Wymiary boiska do piłki nożnej. Boisko - 106,5 m długości i 71,5 m szerokości. Promień okręgu - 9,14 m Pole karne – 16,46 m szer. 40,23 m dł. Pole bramkowe – 18,29 m dł. 5,49 m szer. Bramka – 2,44 m wys. i 7,32 m wys. - PowerPoint PPT Presentation

Transcript of MATEMATYKA I SPORT

Page 1: MATEMATYKA I SPORT

Gabrysia Tylec Va

Page 2: MATEMATYKA I SPORT

PIŁKA NOŻNA

Page 3: MATEMATYKA I SPORT

Boisko - 106,5 m długości i 71,5 m szerokości.

Promień okręgu - 9,14 m

Pole karne – 16,46 m szer. 40,23 m dł.

Pole bramkowe – 18,29 m dł. 5,49 m szer.

Bramka – 2,44 m wys. i 7,32 m wys.

Wymiary boiska do piłki nożnej

Page 4: MATEMATYKA I SPORT

Czas meczu

Na mecz składają się 2 połowy po 45 minut, między którymi jest 15 minutowa przerwa. W razie remisu rozgrywana jest dogrywka, czyli 2 połowy po 15 minut.

Gdy nadal nie będzie zwycięzcy o wyniku decyduje konkurs rzutów karnych. Obie drużyny wykonują po 5 strzałów z odległości 11 metrów na zmianę.

Jeśli wciąż nie ma zwycięzcy drużyny strzelają po 1 karnym aż któraś z drużyn nie zdobędzie gola przy trafionym karnym przeciwnika. Ta drużyna w tej sekundzie przegrywa mecz.

Page 5: MATEMATYKA I SPORT

PIŁKA DO NOGIPiłka ma kształt dwudziestościanu ściętego.

Page 6: MATEMATYKA I SPORT

SIATKÓWKA

Page 7: MATEMATYKA I SPORT

Rywalizacja toczy się do zdobycia 25 punktów przy przewadze co najmniej dwóch punktów. Przy wyniku 24:24 gra toczy się "na przewagi" – aż któraś z

drużyn osiągnie dwupunktową przewagę nad drugą. Wyjątkiem jest 5 set, nazywany "setem decydującym", który jest rozgrywany, gdy stan meczu po 4

setach wynosi 2:2. W tym secie zawodnicy grają do 15 punktów, również przy przewadze co najmniej dwóch punktów.

Page 8: MATEMATYKA I SPORT

PIŁKA SIATKOWA

Piłka musi mieć kształt kulisty. Obwód piłki wynosi 65 - 67 cm a jej ciężar 260 - 280 g.

Page 9: MATEMATYKA I SPORT