Katalog aukcyjny
Upload
karolina-mrowiec -
Category
Documents
view
218 -
download
2
Transcript of Katalog aukcyjny
KATALOG AUKCYJNY
4 CZERWCA 2013
KATOWICE
1. Jacek Malczewski (1854– 1929)
Szkic plenerowy
Tusz lawowany, papier; wym.: 10,5 x 17cm
► 1000 zł
2. Jacek Malczewski (1854– 1929)
Motyw z miasteczka
Kredka niebieska na papierze; wym.: 19x 24cm
Sygnowany ołówkiem w lewym dolnym rogu „J. Malczewski”
1000zł ◄
3.Wojciech Weiss (1875-1950)
Wenecja—gondole
Kredka czarna, brystol,;
Sygn.l.d.: WW
► 500 zł
4.Wojciech Weiss (1875-1950)
Palmy w Nicei, 1925
Kredka czarna, brystol; 25 x 33 cm;
Sygn. z lewej: WW
500zł ◄
5. Stanisław Kamocki (1875-1944)
Paczółtowice—widok na wieś, ok. 1908
Ołówek, papier; wym.: 13,5 x 19,5cm
Napis autorski u dołu z prawej: „Paczółtowice/Maj”.
► 500ZŁ
Widok z barki na Sprewę w Berlinie, ok 1903
Ołówek, papier; wym.: 16 x 20cm
Napis autorski u dołu z prawej: „Berlin”
500 ZŁ◄
6. Stanisław Kamocki (1875-1944)
7. Wlastimil Hofman (1881-1970)
Satyr
Piórko, tusz, papier; wym.: 15 x 9cm
Sygn. u dołu Vlasta 22/11 1908
► 500 zł
Przechodnie na ulicy w deszczu, ok. 1900
Ołówek, papier; wym.: 12,5 x 8,5 cm
500 zł ◄
8. Wlastimil Hofman (1881-1970)
9. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)
Babcia z wnuczką
Sangwina, papier; wym.: 34 x 24,5 cm
Sygn.l.d. PODSADECKI /6.3.932./
► 500 zł
Martwa natura z naczyniami i młynkiem, 1939
Piórko, papier
Sygn.l.d. Podsadecki, listopad 39
500 zł ◄
10. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)
11. Karol Kossak (1896-1975)
Szkice postaci, koni
Ołówek, papier; wym.: 20 x 30cm
► 500 zł
Studium konia
Ołówek, papier; wym.: 21 x 29 cm
500 zł ◄
12. Karol Kossak (1896-1975)
13. Teodor Axentowicz (1859-1938)
Plakat III wystawy Towarzystwa Polskich SZTUKA, 1899
Litografia, papier, wym.: 85,5 x 62 cm
► 7 900 zł
Studium nieba (Holandia)
Olej, tektura, wym.: 37x 55cm;
7700 zł◄
14. Stanisław Czajkowski (1878-1954)
15. Stanisław Czajkowski (1878-1954)
Chrystus frasobliwy
Akwarela, papier; wym.: 12 x 20,5 cm
► 1 500 zł
Stodoła
Olej, tektura, wym.: 49,5 x 66,5 cm;
Sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
4 900 zł◄
16. Mieczysław Filipkiewicz (1891-1951)
17. Stefan Filipkiewicz (1879-1944)
Kwitnące drzewo
Gwasz, wym.:72 x 59 cm
Sygn.l.d.: Stefan Filipkiewicz
► 3 900 zł
Autoportret, ok. 1910
Olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; wym.: 16,8 x 13,3 cm
4 900 zł◄
18. Wlastimil Hofman (1881-1970)
19. Wlastimil Hofman (1881-1970)
Gospodarz z Bronowic i Anioł Stróż, ok. 1925
Olej, sklejka; Wym.: 49 x 69 cm;
Sygn. p. d. Wlastimil Hofman
► 29 000 zł
Boża myśl, 1930
Olej, tektura; 39 x 48,5 cm;
Sygn. p. d. Wlastimil/ Hofmann/ 1930
30 000 zł◄
20. Wlastimil Hofman (1881-1970)
21. Wlastimil Hofman (1881-1970)
Tryptyk z Wawelem, 1922
Olej, tektura; wym.: 17,5 x 34,5 cm
Sygn. środkowa część tryptyku l.d.: Wlastimil Hofman 1922
Wymiary szczegółowe: 17,5 x 10 cm; 17,5 x 14,5 cm; 17,5 x 10 cm
► 19 000 zł
Na gromniczną
olej, płótno; wym.: 41 x 52cm
Sygn.l.d. T.Axentowicz
26000 zł◄
22. Teodor Axentowicz (1859-1938)
23. Władysław Jarocki (1879-1965)
Hucułka
Olej, płótno, Wym.: 69,5 x 69 cm;
Sygn. l. d.: Wład Jarocki 1937
► 8 900zł
Widok na Tatry—Zima w górach
Olej, tektura, wym.: 31 x 46,5 cm;
Sygn. l. d.: St.Kamocki
6 900 zł◄
24. Stanisław Kamocki (1875-1944)
25. Stanisław Kamocki (1875-1944)
Kwitnący sad, ok. 1907
Olej, płótno, wym.: 36 x 49 cm;
Sygn. p. d.: StKamocki
► 25 000zł
Most na Skawie koło Zatora, ok. 1900
Olej, płótno, wym.: 31 x 41 cm
21 000 zł◄
26. Stanisław Kamocki (1875-1944)
27. Stanisław Kamocki (1875-1944)
Zagroda góralska
Olej, tektura; 53 x 63 cm; (w świetle oprawy).
► 19 000 zł
U studni, 1912
Olej, tektura; wym.: 73,2 x 92,8 cm; .
sygn. p.g. wzdłuż krawędzi: Jacek Malczewski/ 1912
165 000 zł◄
28. Jacek Malczewski (1854– 1929)
29. Jacek Malczewski (1854– 1929)
Zaduma (Gąsecki w oknie dworu w Lusławicach), 1923
Olej, płótno; wym.: wym.: 32 x 56,5 cm;
sygn. p.d.: J Malczewski / 1923
► 80 000 zł
Przy płocie
Olej, płótno; wym.: 153,5 x 53,5 cm;
Sygn.l.d.: Jacek Malczewski
85 000 zł◄
30. Jacek Malczewski (1854– 1929)
31. Fryderyk Pautsch (1877-1950)
Z Doliny Prądnika w Ojcowie, 1929
Olej, dykta; wym.: 64 x 89 cm;
Sygn. l.d.: F. Pautsch 29
► 29 000 zł
Pałacyk w świetle księżyca
Olej, płótno; wym.: 21,5 x 34,5 cm;
Na odwrocie napis autorski niebieską kredką: Krym/ F.Ruszczyc
30 000 zł◄
32. Ferdynand Ruszczyc (1870-1936)
33. Jerzy Kossak (1886-1955)
Na prerii
Olej, sklejka, wym.:51 x 79 cm;
Sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1930
► 12 000 zł
Głowa konia, 1947
Olej, sklejka; 39,5 x 36 cm;
Sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1947;
3 900◄
34. Jerzy Kossak (1886-1955)
35. Jan Szancenbach (1928-1988)
Przystań morska
Olej na płótnie; wym.: 85 x 95 cm;
Sygn.:p.d. "Xancenbach"
► 21 000 zł
Sosny, 1909
Olej, tektura; wym.: 23,7 x 33,5 cm;
Sygn. p.d.: WW [monogram wiązany]
10 000◄
36.Wojciech Weiss (1875-1950)
37.Wojciech Weiss (1875-1950)
Kalwaria—Zachód słońca, ok. 1906
Olej, tektura; 21 x 12,7 cm;
Sygn. l. d.: WW [monogram wiązany].
► 9 000 zł
Słoneczniki, 1907
Olej, tektura; 23,5 x 35,5 cm;
Sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą).
19 000 zł◄
38.Wojciech Weiss (1875-1950)
39.Wojciech Weiss (1875-1950)
Tulipany
Olej, płótno ; wym.: 49 X 64 cm; Sygn.l.d. W.Weiss
► 22 000 zł
Na plaży
Olej, płótno; 35 x 50 cm; Sygn. p. d.: aneri
8 000 zł◄
40.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)
41.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)
Samotne drzewo
Olej, tektura; 49 x 34 cm;
Sygn. p. d.: aneri
► 6 900zł
Maryla Śpiąca, ok. 1970
Olej, karton; 49 x 69 cm;
Sygn. p. d.: aneri
7 900 zł◄
42.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)
43. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)
Szyjąca
Tempera olejna, sklejka; 40 x 33 cm;
Sygn. l. d.: PODSADECKI; p. d.: 1953
► 3 900 zł
Biały dom na wzgórzu, 1958
Tempera olejna, tektura; wym.: 37,5 x 59,5 cm;
Sygn. l. d.: PODSADECKI VIII·1958;
6 000 zł◄
44. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)
45. Teofil Ociepka (1891-1978)
Smok leśny, 1965
Olej, płótno; wym.: 44,8 x 57,2 cm;
Sygn. p.d.: T. Ociepka 1965.
► 7 900 zł
Martwa natura, lata 60.
Pastel, papier;48,5 x 68 cm;
Sygn. p. d.: T
9 000 zł◄
46. Wacław Taranczewski (1903-1987)
47. Władysłąw Serafin (1905-1988)
Zamek w Wiśniczu
Akwarela, papier, 37 x 55 cm;
Sygn. l. d.: W Serafin
► 3 000 zł
W porcie, 1971
Akwarela, papier, 36 x 52 cm;
Sygn. l. d.: Wł Serafin 1971
3 000 zł◄
48. Władysłąw Serafin (1905-1988)
49. Paweł Wróbel (1913-1984)
W kopalni
Olej, płótno; 49,5 x 59 cm;
Sygn. p.d.: Wróbel 1978
► 3 500 zł
Na rynku
Ołówek, pastel oleista, 22,5 x 30 cm;
Sygn. p. d.: H. Epstein
3 500 zł ◄
50. Henryk Epstein (1891—1944)
51. Włodzimierz Tetmajer (1862-1923)
Scena we wnętrzu—Portret ojca artysty
Ołówek, tusz lawowany, papier; wym.: 5 x 14,5 cm
Sygn. l.d.: WTetmajer
► 3 200 zł
Pejzaż o zmierzchu
Litografia barwna, wym.: 18 x 22,5 cm
Sygn.l.d. JS
1 900 zł◄
52. Jan Stanisławski (1860-1907)
53. Leon Wyczółkowski (1852-1936)
Anioł wg Jana Matejki, 1926
Litografia, papier, 52,7 x 38,2 cm;
Sygn. p. d.: LWyczół / 1926 r
► 3 500 zł
Chrystus ukrzyżowany z Kościoła Mariackiego w Krakowie
Litografia, papier, 19 x 28 cm;
Sygn. p. d. na kamieniu: LWyczół
1 700◄
54. Leon Wyczółkowski (1852-1936)
55. Roman Kramsztyk (1885-1942)
Staw, przed 1913
Olej, płótno, 62 x 83 cm;
Sygn. p. d.: R. Kramsztyk
► 69 000 zł
Róże
Olej, tektura, 35,5 x 50 cm
Sygn.l.d.A.Karpiński
13 000◄
56. Alfons Karpiński (1875-1961)
57. Rafał Malczewski (1892-1965)
Kwiaty w dzbanie
Akwarela, papier, wym.: 54,5x36,5cm
Sygn.p.d. Rafał Malczewski
► 6 000zł
Olej, płótno, 46 x 54,5 cm;
Sygn. l. d.: Rzepiński
7 000zł◄
58. Czesław Rzepiński (1905-1995)
59. Roman Sielski (1903-1993)
Zambrowska abstrakcja
Olej, tektura; 19,5 x 46,5 cm
Sygn.: Sielski R (cyrylicą)
► 4 900 zł
Para
Kredki, papier, 8,5 x 13,7 cm( w świetle oprawy)
1 000zł◄
60. NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
61. Stanisław Borysowski (1906-1988).
Czerwone dachy z południa Francji
Olej, płótno, 60 x 45,5 cm;
Sygn. l. d.: Borysowski
► 11 000 zł
Uliczka
Olej, płótno; 73,5 x 87 cm;
Sygn. l.d.: Z.Przebindowski
4 900 zł◄
62. Zdzisław Przebindowski (1902-1986)
63. Zbysław Marek Maciejewski (1946-1999)
Pastel, papier, 65,5 x 46,5 cm
► 8 900 zł
Martwa natura z maską
Olej, płótno; wym.: 65 x 45 cm;
Sygn.:p.d. J.HRYNKOWSKI
6 900 zł◄
64. Jan Hrynkowski (1891-1971)
65. Karol Frycz (1877-1963).
Eros i Psyche, 1904
Litografia barwna, 45 x 31,5 cm;
Sygn.: FK - Eros i Psyche - Poseł FK
► 700 zł
Z Wesela Figara, 1904
Litografia/papier, 44,8 x 33,4
Sygn.: Z Wesela Figara - KF
600 zł ◄
66. Karol Frycz (1877-1963).
67.Wojciech Weiss (1875-1950)
Akt stojący, 1906
Akwarela, papier; wym.: 29,7 x 22,7cm
Sygn.l.d.: WW
► 3 900 zł
W bikini
Akwarela, papier; 25 x 32,5 cm;
Sygn. l.d.: WW
3 000 zł ◄
68.Wojciech Weiss (1875-1950)
69. Stanisław Kamocki (1875-1944)
Szczyt domu wiejskiego
Akwarela, karton; wym.:19,8 x 27,8 cm
► 2 900 zł
Studium głowy konia z lewego profilu, 1917
Akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier; wym.:17 x 22 cm
1 500 zł ◄
70. Stanisław Kamocki (1875-1944)