Katalog aukcyjny

71
KATALOG AUKCYJNY 4 CZERWCA 2013 KATOWICE

Aukcja 04.06.2013

Transcript of Katalog aukcyjny

Page 1: Katalog aukcyjny

KATALOG AUKCYJNY

4 CZERWCA 2013

KATOWICE

Page 2: Katalog aukcyjny

1. Jacek Malczewski (1854– 1929)

Szkic plenerowy

Tusz lawowany, papier; wym.: 10,5 x 17cm

► 1000 zł

Page 3: Katalog aukcyjny

2. Jacek Malczewski (1854– 1929)

Motyw z miasteczka

Kredka niebieska na papierze; wym.: 19x 24cm

Sygnowany ołówkiem w lewym dolnym rogu „J. Malczewski”

1000zł ◄

Page 4: Katalog aukcyjny

3.Wojciech Weiss (1875-1950)

Wenecja—gondole

Kredka czarna, brystol,;

Sygn.l.d.: WW

► 500 zł

Page 5: Katalog aukcyjny

4.Wojciech Weiss (1875-1950)

Palmy w Nicei, 1925

Kredka czarna, brystol; 25 x 33 cm;

Sygn. z lewej: WW

500zł ◄

Page 6: Katalog aukcyjny

5. Stanisław Kamocki (1875-1944)

Paczółtowice—widok na wieś, ok. 1908

Ołówek, papier; wym.: 13,5 x 19,5cm

Napis autorski u dołu z prawej: „Paczółtowice/Maj”.

► 500ZŁ

Page 7: Katalog aukcyjny

Widok z barki na Sprewę w Berlinie, ok 1903

Ołówek, papier; wym.: 16 x 20cm

Napis autorski u dołu z prawej: „Berlin”

500 ZŁ◄

6. Stanisław Kamocki (1875-1944)

Page 8: Katalog aukcyjny

7. Wlastimil Hofman (1881-1970)

Satyr

Piórko, tusz, papier; wym.: 15 x 9cm

Sygn. u dołu Vlasta 22/11 1908

► 500 zł

Page 9: Katalog aukcyjny

Przechodnie na ulicy w deszczu, ok. 1900

Ołówek, papier; wym.: 12,5 x 8,5 cm

500 zł ◄

8. Wlastimil Hofman (1881-1970)

Page 10: Katalog aukcyjny

9. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)

Babcia z wnuczką

Sangwina, papier; wym.: 34 x 24,5 cm

Sygn.l.d. PODSADECKI /6.3.932./

► 500 zł

Page 11: Katalog aukcyjny

Martwa natura z naczyniami i młynkiem, 1939

Piórko, papier

Sygn.l.d. Podsadecki, listopad 39

500 zł ◄

10. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)

Page 12: Katalog aukcyjny

11. Karol Kossak (1896-1975)

Szkice postaci, koni

Ołówek, papier; wym.: 20 x 30cm

► 500 zł

Page 13: Katalog aukcyjny

Studium konia

Ołówek, papier; wym.: 21 x 29 cm

500 zł ◄

12. Karol Kossak (1896-1975)

Page 14: Katalog aukcyjny

13. Teodor Axentowicz (1859-1938)

Plakat III wystawy Towarzystwa Polskich SZTUKA, 1899

Litografia, papier, wym.: 85,5 x 62 cm

► 7 900 zł

Page 15: Katalog aukcyjny

Studium nieba (Holandia)

Olej, tektura, wym.: 37x 55cm;

7700 zł◄

14. Stanisław Czajkowski (1878-1954)

Page 16: Katalog aukcyjny

15. Stanisław Czajkowski (1878-1954)

Chrystus frasobliwy

Akwarela, papier; wym.: 12 x 20,5 cm

► 1 500 zł

Page 17: Katalog aukcyjny

Stodoła

Olej, tektura, wym.: 49,5 x 66,5 cm;

Sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ

4 900 zł◄

16. Mieczysław Filipkiewicz (1891-1951)

Page 18: Katalog aukcyjny

17. Stefan Filipkiewicz (1879-1944)

Kwitnące drzewo

Gwasz, wym.:72 x 59 cm

Sygn.l.d.: Stefan Filipkiewicz

► 3 900 zł

Page 19: Katalog aukcyjny

Autoportret, ok. 1910

Olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; wym.: 16,8 x 13,3 cm

4 900 zł◄

18. Wlastimil Hofman (1881-1970)

Page 20: Katalog aukcyjny

19. Wlastimil Hofman (1881-1970)

Gospodarz z Bronowic i Anioł Stróż, ok. 1925

Olej, sklejka; Wym.: 49 x 69 cm;

Sygn. p. d. Wlastimil Hofman

► 29 000 zł

Page 21: Katalog aukcyjny

Boża myśl, 1930

Olej, tektura; 39 x 48,5 cm;

Sygn. p. d. Wlastimil/ Hofmann/ 1930

30 000 zł◄

20. Wlastimil Hofman (1881-1970)

Page 22: Katalog aukcyjny

21. Wlastimil Hofman (1881-1970)

Tryptyk z Wawelem, 1922

Olej, tektura; wym.: 17,5 x 34,5 cm

Sygn. środkowa część tryptyku l.d.: Wlastimil Hofman 1922

Wymiary szczegółowe: 17,5 x 10 cm; 17,5 x 14,5 cm; 17,5 x 10 cm

► 19 000 zł

Page 23: Katalog aukcyjny

Na gromniczną

olej, płótno; wym.: 41 x 52cm

Sygn.l.d. T.Axentowicz

26000 zł◄

22. Teodor Axentowicz (1859-1938)

Page 24: Katalog aukcyjny

23. Władysław Jarocki (1879-1965)

Hucułka

Olej, płótno, Wym.: 69,5 x 69 cm;

Sygn. l. d.: Wład Jarocki 1937

► 8 900zł

Page 25: Katalog aukcyjny

Widok na Tatry—Zima w górach

Olej, tektura, wym.: 31 x 46,5 cm;

Sygn. l. d.: St.Kamocki

6 900 zł◄

24. Stanisław Kamocki (1875-1944)

Page 26: Katalog aukcyjny

25. Stanisław Kamocki (1875-1944)

Kwitnący sad, ok. 1907

Olej, płótno, wym.: 36 x 49 cm;

Sygn. p. d.: StKamocki

► 25 000zł

Page 27: Katalog aukcyjny

Most na Skawie koło Zatora, ok. 1900

Olej, płótno, wym.: 31 x 41 cm

21 000 zł◄

26. Stanisław Kamocki (1875-1944)

Page 28: Katalog aukcyjny

27. Stanisław Kamocki (1875-1944)

Zagroda góralska

Olej, tektura; 53 x 63 cm; (w świetle oprawy).

► 19 000 zł

Page 29: Katalog aukcyjny

U studni, 1912

Olej, tektura; wym.: 73,2 x 92,8 cm; .

sygn. p.g. wzdłuż krawędzi: Jacek Malczewski/ 1912

165 000 zł◄

28. Jacek Malczewski (1854– 1929)

Page 30: Katalog aukcyjny

29. Jacek Malczewski (1854– 1929)

Zaduma (Gąsecki w oknie dworu w Lusławicach), 1923

Olej, płótno; wym.: wym.: 32 x 56,5 cm;

sygn. p.d.: J Malczewski / 1923

► 80 000 zł

Page 31: Katalog aukcyjny

Przy płocie

Olej, płótno; wym.: 153,5 x 53,5 cm;

Sygn.l.d.: Jacek Malczewski

85 000 zł◄

30. Jacek Malczewski (1854– 1929)

Page 32: Katalog aukcyjny

31. Fryderyk Pautsch (1877-1950)

Z Doliny Prądnika w Ojcowie, 1929

Olej, dykta; wym.: 64 x 89 cm;

Sygn. l.d.: F. Pautsch 29

► 29 000 zł

Page 33: Katalog aukcyjny

Pałacyk w świetle księżyca

Olej, płótno; wym.: 21,5 x 34,5 cm;

Na odwrocie napis autorski niebieską kredką: Krym/ F.Ruszczyc

30 000 zł◄

32. Ferdynand Ruszczyc (1870-1936)

Page 34: Katalog aukcyjny

33. Jerzy Kossak (1886-1955)

Na prerii

Olej, sklejka, wym.:51 x 79 cm;

Sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1930

► 12 000 zł

Page 35: Katalog aukcyjny

Głowa konia, 1947

Olej, sklejka; 39,5 x 36 cm;

Sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1947;

3 900◄

34. Jerzy Kossak (1886-1955)

Page 36: Katalog aukcyjny

35. Jan Szancenbach (1928-1988)

Przystań morska

Olej na płótnie; wym.: 85 x 95 cm;

Sygn.:p.d. "Xancenbach"

► 21 000 zł

Page 37: Katalog aukcyjny

Sosny, 1909

Olej, tektura; wym.: 23,7 x 33,5 cm;

Sygn. p.d.: WW [monogram wiązany]

10 000◄

36.Wojciech Weiss (1875-1950)

Page 38: Katalog aukcyjny

37.Wojciech Weiss (1875-1950)

Kalwaria—Zachód słońca, ok. 1906

Olej, tektura; 21 x 12,7 cm;

Sygn. l. d.: WW [monogram wiązany].

► 9 000 zł

Page 39: Katalog aukcyjny

Słoneczniki, 1907

Olej, tektura; 23,5 x 35,5 cm;

Sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą).

19 000 zł◄

38.Wojciech Weiss (1875-1950)

Page 40: Katalog aukcyjny

39.Wojciech Weiss (1875-1950)

Tulipany

Olej, płótno ; wym.: 49 X 64 cm; Sygn.l.d. W.Weiss

► 22 000 zł

Page 41: Katalog aukcyjny

Na plaży

Olej, płótno; 35 x 50 cm; Sygn. p. d.: aneri

8 000 zł◄

40.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)

Page 42: Katalog aukcyjny

41.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)

Samotne drzewo

Olej, tektura; 49 x 34 cm;

Sygn. p. d.: aneri

► 6 900zł

Page 43: Katalog aukcyjny

Maryla Śpiąca, ok. 1970

Olej, karton; 49 x 69 cm;

Sygn. p. d.: aneri

7 900 zł◄

42.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)

Page 44: Katalog aukcyjny

43. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)

Szyjąca

Tempera olejna, sklejka; 40 x 33 cm;

Sygn. l. d.: PODSADECKI; p. d.: 1953

► 3 900 zł

Page 45: Katalog aukcyjny

Biały dom na wzgórzu, 1958

Tempera olejna, tektura; wym.: 37,5 x 59,5 cm;

Sygn. l. d.: PODSADECKI VIII·1958;

6 000 zł◄

44. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)

Page 46: Katalog aukcyjny

45. Teofil Ociepka (1891-1978)

Smok leśny, 1965

Olej, płótno; wym.: 44,8 x 57,2 cm;

Sygn. p.d.: T. Ociepka 1965.

► 7 900 zł

Page 47: Katalog aukcyjny

Martwa natura, lata 60.

Pastel, papier;48,5 x 68 cm;

Sygn. p. d.: T

9 000 zł◄

46. Wacław Taranczewski (1903-1987)

Page 48: Katalog aukcyjny

47. Władysłąw Serafin (1905-1988)

Zamek w Wiśniczu

Akwarela, papier, 37 x 55 cm;

Sygn. l. d.: W Serafin

► 3 000 zł

Page 49: Katalog aukcyjny

W porcie, 1971

Akwarela, papier, 36 x 52 cm;

Sygn. l. d.: Wł Serafin 1971

3 000 zł◄

48. Władysłąw Serafin (1905-1988)

Page 50: Katalog aukcyjny

49. Paweł Wróbel (1913-1984)

W kopalni

Olej, płótno; 49,5 x 59 cm;

Sygn. p.d.: Wróbel 1978

► 3 500 zł

Page 51: Katalog aukcyjny

Na rynku

Ołówek, pastel oleista, 22,5 x 30 cm;

Sygn. p. d.: H. Epstein

3 500 zł ◄

50. Henryk Epstein (1891—1944)

Page 52: Katalog aukcyjny

51. Włodzimierz Tetmajer (1862-1923)

Scena we wnętrzu—Portret ojca artysty

Ołówek, tusz lawowany, papier; wym.: 5 x 14,5 cm

Sygn. l.d.: WTetmajer

► 3 200 zł

Page 53: Katalog aukcyjny

Pejzaż o zmierzchu

Litografia barwna, wym.: 18 x 22,5 cm

Sygn.l.d. JS

1 900 zł◄

52. Jan Stanisławski (1860-1907)

Page 54: Katalog aukcyjny

53. Leon Wyczółkowski (1852-1936)

Anioł wg Jana Matejki, 1926

Litografia, papier, 52,7 x 38,2 cm;

Sygn. p. d.: LWyczół / 1926 r

► 3 500 zł

Page 55: Katalog aukcyjny

Chrystus ukrzyżowany z Kościoła Mariackiego w Krakowie

Litografia, papier, 19 x 28 cm;

Sygn. p. d. na kamieniu: LWyczół

1 700◄

54. Leon Wyczółkowski (1852-1936)

Page 56: Katalog aukcyjny

55. Roman Kramsztyk (1885-1942)

Staw, przed 1913

Olej, płótno, 62 x 83 cm;

Sygn. p. d.: R. Kramsztyk

► 69 000 zł

Page 57: Katalog aukcyjny

Róże

Olej, tektura, 35,5 x 50 cm

Sygn.l.d.A.Karpiński

13 000◄

56. Alfons Karpiński (1875-1961)

Page 58: Katalog aukcyjny

57. Rafał Malczewski (1892-1965)

Kwiaty w dzbanie

Akwarela, papier, wym.: 54,5x36,5cm

Sygn.p.d. Rafał Malczewski

► 6 000zł

Page 59: Katalog aukcyjny

Olej, płótno, 46 x 54,5 cm;

Sygn. l. d.: Rzepiński

7 000zł◄

58. Czesław Rzepiński (1905-1995)

Page 60: Katalog aukcyjny

59. Roman Sielski (1903-1993)

Zambrowska abstrakcja

Olej, tektura; 19,5 x 46,5 cm

Sygn.: Sielski R (cyrylicą)

► 4 900 zł

Page 61: Katalog aukcyjny

Para

Kredki, papier, 8,5 x 13,7 cm( w świetle oprawy)

1 000zł◄

60. NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Page 62: Katalog aukcyjny

61. Stanisław Borysowski (1906-1988).

Czerwone dachy z południa Francji

Olej, płótno, 60 x 45,5 cm;

Sygn. l. d.: Borysowski

► 11 000 zł

Page 63: Katalog aukcyjny

Uliczka

Olej, płótno; 73,5 x 87 cm;

Sygn. l.d.: Z.Przebindowski

4 900 zł◄

62. Zdzisław Przebindowski (1902-1986)

Page 64: Katalog aukcyjny

63. Zbysław Marek Maciejewski (1946-1999)

Pastel, papier, 65,5 x 46,5 cm

► 8 900 zł

Page 65: Katalog aukcyjny

Martwa natura z maską

Olej, płótno; wym.: 65 x 45 cm;

Sygn.:p.d. J.HRYNKOWSKI

6 900 zł◄

64. Jan Hrynkowski (1891-1971)

Page 66: Katalog aukcyjny

65. Karol Frycz (1877-1963).

Eros i Psyche, 1904

Litografia barwna, 45 x 31,5 cm;

Sygn.: FK - Eros i Psyche - Poseł FK

► 700 zł

Page 67: Katalog aukcyjny

Z Wesela Figara, 1904

Litografia/papier, 44,8 x 33,4

Sygn.: Z Wesela Figara - KF

600 zł ◄

66. Karol Frycz (1877-1963).

Page 68: Katalog aukcyjny

67.Wojciech Weiss (1875-1950)

Akt stojący, 1906

Akwarela, papier; wym.: 29,7 x 22,7cm

Sygn.l.d.: WW

► 3 900 zł

Page 69: Katalog aukcyjny

W bikini

Akwarela, papier; 25 x 32,5 cm;

Sygn. l.d.: WW

3 000 zł ◄

68.Wojciech Weiss (1875-1950)

Page 70: Katalog aukcyjny

69. Stanisław Kamocki (1875-1944)

Szczyt domu wiejskiego

Akwarela, karton; wym.:19,8 x 27,8 cm

► 2 900 zł

Page 71: Katalog aukcyjny

Studium głowy konia z lewego profilu, 1917

Akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier; wym.:17 x 22 cm

1 500 zł ◄

70. Stanisław Kamocki (1875-1944)