Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

71
KATALOG AUKCYJNY 6 LUTY 2014 KATOWICE

Transcript of Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Page 1: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

KATALOG AUKCYJNY

6 LUTY 2014

KATOWICE

Page 2: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

1. Jacek Malczewski (1854– 1929)

Szkice pejzażowe, 1906

Tusz , ołówek , papier; wym.: 10,5 x 17 cm

► 1 900 zł

Page 3: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

2. Jacek Malczewski (1854– 1929)

Studia form architektonicznych, ok. 1900

Tusz lawowany , papier ; wym.: 16 x 24 cm

2 000 zł ◄

Page 4: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

3.Wojciech Weiss (1875-1950)

Jabłonie w ogrodzie

Ołówek, papier kremowy ; wym. : 34 x 20,8 cm

Sygn. p.d.: WW [monogram wiązany]

► 1700 zł

Page 5: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

4.Wojciech Weiss (1875-1950)

Przed domem

Ołówek, papier jasnoszary ; wym.:22,4 x 31,5 cm

1500 zł ◄

Page 6: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

5. Stanisław Kamocki (1875-1944)

Dzwonnica przy kościele, ok. 1908

Ołówek, papier; wym.: 13,5 x 19,5cm

► 1600 zł

Page 7: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Autoportret w mundurze legionisty, ok. 1917

Ołówek, papier; wym.: 20 x 17cm (w świetle oprawy)

Z boku napis autorski: Pamiątka/ z pobytu w Dęblinie

1400 zł◄

6. Stanisław Kamocki (1875-1944)

Page 8: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

7. Wlastimil Hofman (1881-1970)

Portret śmiejącej się dziewczyny szkic, ok. 1908 Rysunek satyryczny na odwrocie programu teatralnego

Ołówek, papier; wym.: 23,5 x 15 cm

► 1200 zł

Page 9: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Popiersie kobiety z lewego profilu

Ołówek, papier; wym.: 15,5 x 16,5 cm

Sygn.p.d.VH/ Paryż

900 zł ◄

8. Wlastimil Hofman (1881-1970)

Page 10: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

9. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)

Studium pejzażu z drzewami, wrzesień 1937

Węgiel, papier żeberkowy; wym.: 17x 11 cm

► 900 zł

Page 11: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Martwa natura z owocami na okrągłej paterze z dzbanem, wrzesień 1937

Węgiel, papier żeberkowy; wym.: 11x 17 cm

700 zł ◄

10. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)

Page 12: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

11. Karol Kossak (1896-1975)

Młoda kobieta siedząca, przeglądająca szkicownik artysty, 1922

Na odwrocie szkic głowy konia z siodłem

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brystol; wym.: 30 x 20cm

► 1 900 zł

Page 13: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Pejzaż z drogą i kępą drzew w oddali, 1922

Napis autorski u dołu z lewej: Miodyn (ołówkiem)

Na odwrocie głowy postaci męskich oraz kobiety szkice portretowe

Akwarela, brystol; wym.: 29 x 21 cm

1700 zł ◄

12. Karol Kossak (1896-1975)

Page 14: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

13. Stanisław Czajkowski (1878-1954)

Portret dziewczyny

Olej, płótno, wym.: 77,5 x 67,5 cm

► 10 000 zł

Page 15: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Portret chłopca

Olej, tektura, wym.: 45,5 x 37,5 cm

6000 zł◄

14. Stanisław Czajkowski (1878-1954)

Page 16: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

15. Stanisław Czajkowski (1878-1954)

Fragment zagrody

Olej , tektura; wym.: 24,5 x 32,5 cm

Sygn.p.d. ST. CZAJKOWSKI

► 4500 zł

Page 17: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Olej, płótno, wym.: 46 x 54,5 cm

Sygn. l. d.: Rzepiński

8900 zł◄

16. Czesław Rzepiński (1905-1995)

Page 18: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

17. Władysław Serafin (1905-1988)

Akwarela, brystol wym.:42,7 x 60,5 cm

Sygn.p.d.: W Serafin 1974

► 2 500 zł

Page 19: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Motyw architektoniczny

Akwarela, brystol; wym.: 51,5 x 37,5 cm Sygn. p.d.: Wł Serafin

3 000 zł◄

18. Władysław Serafin (1905-1988)

Page 20: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

19. Wlastimil Hofman (1881-1970)

Portret mężczyzny, 1949

Olej, płótno; Wwm.: 53,5 x 44 cm;

Sygn. l. g. Wlastimil/Hofman /2/ VI 1949

► 3 900 zł

Page 21: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Portret Pana Potockiego

Olej, płótno; wym.:44 x 33,5 cm;

Sygn. p. d. Wlastimil /Hofmann/ 1932

8 900 zł◄

20. Wlastimil Hofman (1881-1970)

Page 22: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

21. Wlastimil Hofman (1881-1970)

Zatroskane dziecko, 1931

Olej, płótno; wym.: 40 x 40 cm

Sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1931

► 14 500 zł

Page 23: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Plakat III wystawy Towarzystwa Artystów Polskich SZTUKA, 1899

Litografia, papier, wym.: 85,5 x 62 cm

Sygn.p.ś.: A

► 8 500 zł

22. Teodor Axentowicz (1859-1938)

Page 24: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

23. Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885– 1939)

Portret mężczyzny

Pastel, papier; wym.: 63 x 46 cm;

Sygn. u dołu Witkacy

► 42 000 zł

Page 25: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Popiersie mężczyzny z brodą, ok. 1900

Olej, płótno naklejone na tekturę, wym.: 29 x 23,5 cm (w świetle oprawy)

5 000 zł◄

24. Stanisław Kamocki (1875-1944)

Page 26: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

25. Stanisław Kamocki (1875-1944)

W wiosennym słońcu—dziewczyna góralska siedząca przed chatą

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, wym.: 26 x 25 cm (w świetle oprawy);

► 5 000 zł

Page 27: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Martwa natura z kwiatami, ok. 1900

Olej, tektura, wym.: 44,5 x 60 cm (w świetle oprawy)

12 000zł◄

26. Stanisław Kamocki (1875-1944)

Page 28: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

27. Stanisław Kamocki (1875-1944)

Galary, XI 1930

Olej, tektura; 30 x 40cm; (w świetle oprawy)

Napis autorski na odwrocie: S.KAMOCKI/”GALARY”/1930/LISTOPAD

► 10 000 zł

Page 29: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

U dworu

Olej, tektura; wym.: 60 x 70cm; .

sygn. l.d. : J. Malczewski 1922

150 000 zł◄

28. Jacek Malczewski (1854– 1929)

Page 30: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

29. Jacek Malczewski (1854– 1929)

W ogrodzie

Olej, deska; wym.: 69,5 x 104cm;

Sygn.p.d.: 1920 J Malczewski

► 130 000 zł

Page 31: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Chińska figurka

Olej, płótno; wym.: 72 x 91 cm;

Sygn.l.d.: Cybis

120 000 zł◄

30. Jan Cybis (1897-1972))

Page 32: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

31. Wacław Taranczewski (1903-1987)

Martwa natura z pomarańczami

olej, płótno; wym.: 70 x 80 cm

Sygn. p.d.: T

► 19 000 zł

Page 33: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Taniec Chochoła 1904

Litografia barwna, papier; wym.: 28,4 x 39,2 cm;

Sygn.l.d.: St Kuczborski

1900 zł◄

32. Stanisław Kuczborski (1881-1911)

Page 34: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

33. Jerzy Kossak (1886-1955)

Głowa konia

Olej, deska, wym.:38,5 x 38,5 cm;

Sygn. p. d.: Jerzy Kossak

► 7 500 zł

Page 35: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Głowa konia

Olej, tektura; wym.: 19,8 x 28,8cm;

Sygn. p. d.: Jerzy Kossak 1941;

6 900zł◄

34. Jerzy Kossak (1886-1955)

Page 36: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

35. Jan Szancenbach (1928-1998)

Ryby, 1997

Olej, płótno; wym.: 75 x 75 cm;

Sygn.:p.d. "Xancenbach"

► 18 000zł

Page 37: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Kawony i dynia II 1988

Olej, płótno; wym.: 85 x 95 cm;

Sygn.:p.d.:Szancebach

22 000 zł◄

36.Jan Szancenbach (1928-1998)

Page 38: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

37.Wojciech Weiss (1875-1950)

Widok z okna, ok. 1906

Olej, tektura; 21x 13 cm

Sygn. l d.: WW (czarną farbą)

► 9 500zł

Page 39: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Malarz i modelka, ok.1920

Olej, tektura; wym: 29,5 x 34cm;

5 500 zł◄

38.Wojciech Weiss (1875-1950)

Page 40: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

39.Wojciech Weiss (1875-1950)

Portret kobiety z papierosem

Olej, płótno ; wym.: 71 X 55 cm; Sygn.p.d. WW Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskigo z 1985r.

► 19 000 zł

Page 41: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Kobieta we wnętrzu kuchennym

Olej, tektura; 24,2 x 33,6cm; Sygn. P. d.: WW (czarną farbą)

9 000 zł◄

40.Wojciech Weiss (1875-1950)

Page 42: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

41.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)

Widok z okna—Kalwaria, ok. 1960

Olej, tektura; wym.: 51 x 35 cm;

Sygn. l. d.: aneri

► 8 500 zł

Page 43: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Niebieski leżak pod drzewem—Kalwaria, ok. 1976

Olej, tektura; 50,5 x 35 cm;

Sygn. p. d.: aneri

7 500 zł◄

42.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)

Page 44: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

43. Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)

Wczesnowiosenny pejzaż—Kalwaria, 1979

Olej, tektura; wym.: 34,5 x 48 cm;

Sygn. l. d.: Aneri

► 7 000 zł

Page 45: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Pejzaż wiosenny, 1950

Olej, tektura; wym.: 47,5 x 61,5cm

Sygn. p. d.: aneri/1950

8000 zł◄

44. Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)

Page 46: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

45. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)

Janosik

Gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło;

wym.: 29,2 x 19,2 cm ( w świetle oprawy)

► 3 500 zł

Page 47: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Skrzat

3000 zł◄

46. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)

Page 48: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

47. Wojciech Kossak (1856-1942)

Ułan z dziewczyną przy studni, 1941

Olej, tektura wym. 63 x 50 cm; Sygn. l. d.: Wojciech Kossak/ 1941 Na odwrocie pieczęć lakowa z herbem Kos rodu Kossaków

► 19 000 zł

Page 49: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Wjazd Cesarza Franciszka Józefa do Krakowa, ok. 1890

Chromolitografia wg. Akwareli z 1880 roku; wym.: 490 x 590 mm Sygn. pł.l.d.: Juliusz Kossak

2000 zł◄

48. Juliusz Kossak (1824-1899)

Page 50: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

49. Roman Kramsztyk (1885-1942)

Przed domem, ok. 1913

Olej, płótno ; wym.: 62 x 83 cm; Sygn.p.d.: R. Kramsztyk

► 79 000 zł

Page 51: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Targ koński

Ołówek, pastel oleista, wym.:22,5 x 30 cm (w świetle oprawy)

Sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile)

3 900 zł ◄

50. Henryk Epstein (1891—1944)

Page 52: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

51.Wacław Taranczewski (1903-1987)

Artysta w pracowni

Pastel, akwarela, papier; wym.: 97,5 x 67,5 cm

Sygn. p.d.: T 1943 (ołówkiem)

► 15 000 zł

Page 53: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Kurza Stopka

Litografia , papier, wym.: 28 x 18,6 cm ( w świetle oprawy)

Sygn.p.d. : LWyczół

1 800 zł◄

52. Leon Wyczółkowski (1852-1936)

Page 54: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

53. Leon Wyczółkowski (1852-1936)

Wnętrze katedry na Wawelu

Litografia, papier; wym.: 28,5 x 8,5 cm (w świetle oprawy);

Sygn.p.d.: LWyczół

► 2 000 zł

Page 55: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Krużganki na Wawelu

Litografia, papier, 27,8 x 18,6 cm;

Sygn. p. d. na kamieniu: LWyczół

2 000 zł◄

54. Leon Wyczółkowski (1852-1936)

Page 56: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

55. Włodzimierz Tetmajer (1861-1923)

Scena we wnętrzu—portret ojca artysty

Ołówek, tusz lawowany, papier, wym.: 5 x 14,5 cm ( w świetle oprawy)

Sygn.l.d.: WTetmajer

► 3 900 zł

Page 57: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Koncelebrant, 1992

Technika mieszana; wym.: 80 x 66 cm

39 000zł◄

56. Władysław Hasior (1928-1999)

Page 58: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

57. Rafał Malczewski (1892-1965)

Pejzaż podgórski

Olej, sklejka, wym.: 25 x 30cm

Sygn.p.d. Rafał Malczewski

► 18 000zł

Page 59: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Martwa natura z dwoma dzbanami

Akwarela, papier; wym.: 64 x 48 cm

Sygn.p.d.: E. Krcha

2 500 zł◄

58. Emil Krcha (1894-1972)

Page 60: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

59. Roman Sielski (1903-1993)

Pejzaż abstrakcyjny

Olej, karton; 19 x 27 cm

Sygnowany: P.C.

► 6 000 zł

Page 61: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Posiłek

Gwasz, papier wym.: 36 x 26 cm ;

sygn. L.d..l.gottlieb

35 000 zł ◄

60. Leopold Gottlieb (1883-1934)

Page 62: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

61. Tadeusz Rybkowski (1848-1926).

Naczynia z wykopalisk w Kwaczale—1, 1873

Akwarela, ołówek, papier; wym.: 8 x 12 cm (w świetle oprawy)

► 2 200 zł

Page 63: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Portret Kuncewicza, 1896

Ołówek, papier; wym.: 15 x 11 cm (w świetle oprawy)

2 000 zł◄

62. Tadeusz Rybkowski (1848-1926).

Page 64: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

63. Jerzy Panek (1918-2001)

Twarz z cyklu Niewidomy Erotoman, 1993

Pastel oleista, papier; wym.:29,5 x 28 cm

► 1 800 zł

Page 65: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

64. Jerzy Panek (1918-2001)

Page 66: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

65. Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)

Portret chłopca

Olej, tektura; wym.: 63 x 47,5 cm

Sygn.p.d.: Aneri/1920

► 8 500 zł

Page 67: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Postać siedząca

Olej, tektura, wym.: 24 x 33,5 cm

Sygn.l.d.: WW (czarną arbą)

12 000 zł ◄

66. Wojciech Weiss (1875-1950).

Page 68: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

67.Wojciech Weiss (1875-1950)

Widok z okna

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; wym.: 22,5 x 30 cm

Sygn.p.d.: WW (ołówkiem)

► 3 800 zł

Page 69: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Panie na leżakach, 1915

Akwarela, papier; 20,4 x 42,8 cm;

Sygn. I dat u dołu po środku:: WW 1915 (ołówkiem)

4500 zł ◄

68.Wojciech Weiss (1875-1950)

Page 70: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

69. Stanisław Kamocki (1875-1944)

Dom w mieście—studium perspektywy, ok. 1898

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; wym.: 16 x 20cm (w świetle oprawy)

► 2 500 zł

Page 71: Katalog aukcyjny 6 Luty 2014

Studium wozu, szkice polnego kwiatu, 7 IX 1897

Olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; wym.: 20 x 29,5 cm

3 000 zł ◄

70. Stanisław Kamocki (1875-1944)