Katalog aukcyjny 06 02 2014
Upload
karolina-mrowiec -
Category
Documents
view
215 -
download
0
Transcript of Katalog aukcyjny 06 02 2014
KATALOG AUKCYJNY
6 LUTY 2014
KATOWICE
1. Jacek Malczewski (1854 1929)
Madonna z Dziecitkiem i w. Janem, ok.1910
Tusz , papier; wym.: 19 x 31,5 cm ( w wietle passepartout)
Na odwrocie napis: Ze zbiorw Marji Malczewskiej"
1 500 z
2. Jacek Malczewski (1854 1929)
Szkice chopw
Sepia , papier ; wym.: 23 x 30 cm
1 400 z
3.Wojciech Weiss (1875-1950)
Jabonie w ogrodzie
Owek, papier kremowy ; wym. : 34 x 20,8 cm
Sygn. p.d.: WW [monogram wizany]
1700 z
4.Wojciech Weiss (1875-1950)
Przed domem
Owek, papier jasnoszary ; wym.:22,4 x 31,5 cm
1500 z
5. Stanisaw Kamocki (1875-1944)
Dzwonnica przy kociele, ok. 1908
Owek, papier; wym.: 13,5 x 19,5cm
1600 z
Autoportret w mundurze legionisty, ok. 1917
Owek, papier; wym.: 20 x 17cm (w wietle oprawy)
Z boku napis autorski: Pamitka/ z pobytu w Dblinie
1400 z
6. Stanisaw Kamocki (1875-1944)
7. Wlastimil Hofman (1881-1970)
Portret wasny
Owek, papier; wym.: 11,5 x 9 cm
1000 z
Popiersie kobiety w lewego profilu
Owek, papier; wym.: 15,5 x 16,5 cm
Sygn.p.d.VH/ Pary
900 z
8. Wlastimil Hofman (1881-1970)
9. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)
Studium pejzau z drzewami, wrzesie 1937
Wgiel, papier eberkowy; wym.: 17x 11 cm
900 z
Martwa natura z owocami na okrgej paterze z dzbanem, wrzesie 1937
Wgiel, papier eberkowy; wym.: 11x 17 cm
700 z
10. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)
11. Karol Kossak (1896-1975)
Moda kobieta siedzca, przegldajca szkicownik artysty, 1922
Na odwrocie szkic gowy konia z siodem
Akwarela na podrysowaniu owkiem, brystol; wym.: 30 x 20cm
1 900 z
Pejza z drog i kp drzew w oddali, 1922
Napis autorski u dou z lewej: Miodyn (owkiem)
Na odwrocie gowy postaci mskich oraz kobiety szkice portretowe
Akwarela, brystol; wym.: 29 x 21 cm
1700 z
12. Karol Kossak (1896-1975)
13. Stanisaw Czajkowski (1878-1954)
Portret dziewczyny
Olej, ptno, wym.: 77,5 x 67,5 cm
10 000 z
Portret chopca
Olej, tektura, wym.: 45,5 x 37,5 cm
6000 z
14. Stanisaw Czajkowski (1878-1954)
15. Stanisaw Czajkowski (1878-1954)
Fragment zagrody
Olej , tektura; wym.: 24,5 x 32,5 cm
Sygn.p.d. ST. CZAJKOWSKI
4500 z
Pejza
Olej, ptno, wym.: 46 x 54,5 cm
Sygn. l. d.: Rzepiski
8900 z
16. Czesaw Rzepiski (1905-1995)
17. Wadysaw Serafin (1905-1988)
Pejza
Akwarela, brystol wym.:42,7 x 60,5 cm
Sygn.p.d.: W Serafin 1974
2 500 z
Motyw architektoniczny
Akwarela, brystol; wym.: 51,5 x 37,5 cm Sygn. p.d.: W Serafin
3 000 z
18. Wadysaw Serafin (1905-1988)
19. Wlastimil Hofman (1881-1970)
Portret mczyzny, 1949
Olej, ptno; Wym.: 53,5 x 44 cm;
Sygn. l. g. Wlastimil/Hofman /2/ VI 1949
3 900 z
Portret Pana Potockiego
na tle muru stadionu Towarzystwa Sportw
Olej, ptno; 44 x 33,5 cm;
Sygn. p. d. Wlastimil /Hofmann/ 1932
8 900 z
20. Wlastimil Hofman (1881-1970)
21. Wlastimil Hofman (1881-1970)
Zatroskane dziecko, 1931
Olej, ptno; wym.: 40 x 40 cm
Sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1931
14 500 z
Plakat III wystawy Towarzystwa Polskich SZTUKA, 1899
Litografia, papier, wym.: 85,5 x 62 cm
8 500 z
22. Teodor Axentowicz (1859-1938)
23. Stanisaw Ignacy Witkiewicz (1885 1939)
Portret mczyzny
Pastel, papier; wym.: 63 x 46 cm;
Sygn. u dou
42 000 z
Popiersie mczyzny z brod, ok. 1900
Olej, ptno naklejone na tektur, wym.: 29 x 23,5 cm (w wietle oprawy)
5 000 z
24. Stanisaw Kamocki (1875-1944)
25. Stanisaw Kamocki (1875-1944)
W wiosennym socudziewczyna gralska siedzca przed chat
Akwarela na podrysowaniu owkiem, papier, wym.: 26 x 25 cm (w wietle oprawy);
5 000 z
Martwa natura z kwiatami, ok. 1900
Olej, tektura, wym.: 44,5 x 60 cm (w wietle oprawy)
12 000z
26. Stanisaw Kamocki (1875-1944)
27. Stanisaw Kamocki (1875-1944)
Galary, XI 1930
Olej, tektura; 30 x 40cm; (w wietle oprawy)
Napis autorski na odwrocie: S.KAMOCKI/GALARY/1930/LISTOPAD
10 000 z
U dworu
Olej, tektura; wym.: 60 x 70cm; .
sygn. l.d. : J. Malczewski 1922
150 000 z
28. Jacek Malczewski (1854 1929)
29. Jacek Malczewski (1854 1929)
W ogrodzie
Olej, deska; wym.: 69,5 x 104cm;
Sygn.p.d.: 1920 J Malczewski
130 000 z
Chiska figurka
Olej, ptno; wym.: 72 x 91 cm;
Sygn.l.d.: Cybis
120 000 z
30. Jan Cybis (1897-1972))
31. Wacaw Taranczewski (1903-1987)
Martwa natura z pomaraczami
olej, ptno; wym.: 70 x 80 cm
Sygn. p.d.: T
19 000 z
Taniec Chochoa 1904
Litografia barwna, papier; wym.: 28,4 x 39,2 cm;
Sygn.l.d.: St Kuczborski
900 z
32. Stanisaw Kuczborski (1912-2004)
33. Jerzy Kossak (1886-1955)
Gowa konia
Olej, deska, wym.:38,5 x 38,5 cm;
Sygn. p. d.: Jerzy Kossak
7 500 z
Gowa konia
Olej, tektura; wym.: 19,8 x 28,8cm;
Sygn. p. d.: Jerzy Kossak 1941;
6 900z
34. Jerzy Kossak (1886-1955)
35. Jan Szancenbach (1928-1998)
Ryby, 1997
Olej, ptno; wym.: 75 x 75 cm;
Sygn.:p.d. "Xancenbach"
14 000z
Kawony i dynia II 1988
Olej, ptno; wym.: 85 x 95 cm;
Sygn.:p.d.:Szancebach
16 000 z
36.Jan Szancenbach (1928-1988)
37.Wojciech Weiss (1875-1950)
Widok z okna, ok. 1906
Olej, tektura; 21x 13 cm
Sygn. l d.: WW (czarn farb)
9 500z
Malarz i modelka, ok.1920
Olej, tektura; wym: 29,5 x 34cm;
z
38.Wojciech Weiss (1875-1950)
39.Wojciech Weiss (1875-1950)
Portret kobiety z papierosem
Olej, ptno ; wym.: 71 X 55 cm; Sygn.p.d. WW Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskigo z 1985r.
19 000 z
Kobieta we wntrzu kuchennym
Olej, tektura; 24,2 x 33,6cm; Sygn. P. d.: WW (czarn farb)
z
40.Wojciech Weiss (1875-1950)
41.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)
Widok z oknaKalwaria, ok. 1960
Olej, tektura; wym.: 51 x 35 cm;
Sygn. l. d.: aneri
8 500 z
Niebieski leak pod drzewemKalwaria, ok. 1976
Olej, tektura; 50,5 x 35 cm;
Sygn. p. d.: aneri
7 500 z
42.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)
43. Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)
Wczesnowiosenny pejzaKalwaria, 1979
Olej, tektura; wym.: 34,5 x 48 cm;
Sygn. l. d.: Aneri
7 000 z
Pejza wiosenny, 1950
Olej, tektura; wym.: 47,5 x 61,5cm
Sygn. p. d.: aneri/1950
8000 z
44. Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)
45. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)
Janosik
Gwasz lub farby do malowania na szkle, farba zota, szko;
wym.: 29,2 x 19,2 cm ( w wietle oprawy)
3 500 z
Skrzat
3000 z
46. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)
47. Wojciech Kossak (1957-1942)
Uan z dziewczyn przy studni, 1941
Olej, tektura wym. 63 x 50 cm; Sygn. l. d.: Wojciech Kossak/ 1941 Na odwrocie piecz lakowa z herbem Kos rodu Kossakw
19 000 z
OPIS
2000 z
48. Juliusz Kossak (1824-1899)
49. Roman Kramsztyk (1885-1942)
Przed domem, ok. 1913
Olej, ptno ; wym.: 62 x 83 cm; Sygn.p.d.: R. Kramsztyk
79 000 z
Targ koski
Owek, pastel oleista, wym.:22,5 x 30 cm (w wietle oprawy)
Sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile)
3 900 z
50. Henryk Epstein (18911944)
51.Wacaw Taranczewski (1903-1987)
Artysta w pracowni
Pastel, akwarela, papier; wym.: 97,5 x 67,5 cm
Sygn. p.d.: T 1943 (owkiem)
z
Kurza Stopka
Litografia , papier, wym.: 28 x 18,6 cm ( w wietle oprawy)
Sygn.p.d. : LWycz
1 800 z
52. Leon Wyczkowski (1852-1936)
53. Leon Wyczkowski (1852-1936)
Wntrze katedry na Wawelu
Litografia, papier; wym.: 28,5 x 8,5 cm (w wietle oprawy);
Sygn.p.d.: LWycz
2 000 z
Kruganki na Wawelu
Litografia, papier, 27,8 x 18,6 cm;
Sygn. p. d. na kamieniu: LWycz
2 000 z
54. Leon Wyczkowski (1852-1936)
55. Wodzimierz Tetmajer (1861-1923)
Scena we wntrzuportret ojca artysty
Owek, tusz lawowany, papier, wym.: 5 x 14,5 cm ( w wietle oprawy)
Sygn.l.d.: WTetmajer
z
Koncelebrant, 1992
wym.: 80 x 66 cm
39 000z
56. Wadysaw Hasior (1928-1999)
57. Rafa Malczewski (1892-1965)
Pejza podgrski
Olej, sklejka, wym.: 25 x 30cm
Sygn.p.d. Rafa Malczewski
18 000z
Martwa natura z dwoma dzbanami
Akwarela, papier; wym.: 64 x 48 cm
Sygn.p.d.: E. Krcha
2 500 z
58. Emil Krcha (1894-1972)
59. Roman Sielski (1903-1993)
Pejza abstrakcyjny
Olej, karton; 19 x 27 cm
Sygnowany: P.C.
6 000 z
Gobek Pokoju, 1961
Litografia barwna, papier czerpany; wym.: 48 x 53 cm ( w wietle passe-partout);
sygn. i dat. p.d. na kamieniu: Picasso/28.12.61
z
60. Pablo Picasso (1881-1973)
61. Tadeusz Rybkowski (1848-1926).
2 500 z
2 000 z
62. Tadeusz Rybkowski (1848-1926).
63. Jerzy Panek (1918-2001)
Twarz z cyklu Niewidomy Erotoman, 1993
Pastel oleista, papier; wym.:29,5 x 28 cm
1 800 z
Wiatrak, 1974
Owek, papier; wym.: 29,8 x 21 cm;
1000 z
64. Jerzy Panek (1918-2001)
65. Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)
Portret chopca
Olej, tektura; wym.: 63 x 47,5 cm
Sygn.p.d.: Aneri/1920
z
Pejza z Kalwarii
Olej, tektura, wym.: 32,5 x 47 cm
Sygn.p.d.: WW
z
66. Wojciech Weiss (1875-1950).
67.Wojciech Weiss (1875-1950)
Widok z okna
Akwarela na podrysowaniu owkiem, papier; wym.: 22,5 x 30 cm
Sygn.p.d.: WW (owkiemz)
3 800 z
Panie na leakach, 1915
Akwarela, papier; 20,4 x 42,8 cm;
Sygn. I dat u dou po rodku:: WW 1915 (owkiem)
4500 z
68.Wojciech Weiss (1875-1950)
69. Stanisaw Kamocki (1875-1944)
Dom pod Jedlami, elewacja poudniowa w Zakopanem, ok.1910
Akwarela na podrysowaniu owkiem, papier; wym.: 29,5 x 44,5 cm (w wietle oprawy)
2 500 z
Studium wozu, szkice polnego kwiatu, 7 IX 1897
Olej na podrysowaniu owkiem, tektura; wym.: 20 x 29,5 cm
3 000 z
70. Stanisaw Kamocki (1875-1944)