Katalog aukcyjny 06 02 2014

71
KATALOG AUKCYJNY 6 LUTY 2014 KATOWICE

Transcript of Katalog aukcyjny 06 02 2014

  • KATALOG AUKCYJNY

    6 LUTY 2014

    KATOWICE

  • 1. Jacek Malczewski (1854 1929)

    Madonna z Dziecitkiem i w. Janem, ok.1910

    Tusz , papier; wym.: 19 x 31,5 cm ( w wietle passepartout)

    Na odwrocie napis: Ze zbiorw Marji Malczewskiej"

    1 500 z

  • 2. Jacek Malczewski (1854 1929)

    Szkice chopw

    Sepia , papier ; wym.: 23 x 30 cm

    1 400 z

  • 3.Wojciech Weiss (1875-1950)

    Jabonie w ogrodzie

    Owek, papier kremowy ; wym. : 34 x 20,8 cm

    Sygn. p.d.: WW [monogram wizany]

    1700 z

  • 4.Wojciech Weiss (1875-1950)

    Przed domem

    Owek, papier jasnoszary ; wym.:22,4 x 31,5 cm

    1500 z

  • 5. Stanisaw Kamocki (1875-1944)

    Dzwonnica przy kociele, ok. 1908

    Owek, papier; wym.: 13,5 x 19,5cm

    1600 z

  • Autoportret w mundurze legionisty, ok. 1917

    Owek, papier; wym.: 20 x 17cm (w wietle oprawy)

    Z boku napis autorski: Pamitka/ z pobytu w Dblinie

    1400 z

    6. Stanisaw Kamocki (1875-1944)

  • 7. Wlastimil Hofman (1881-1970)

    Portret wasny

    Owek, papier; wym.: 11,5 x 9 cm

    1000 z

  • Popiersie kobiety w lewego profilu

    Owek, papier; wym.: 15,5 x 16,5 cm

    Sygn.p.d.VH/ Pary

    900 z

    8. Wlastimil Hofman (1881-1970)

  • 9. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)

    Studium pejzau z drzewami, wrzesie 1937

    Wgiel, papier eberkowy; wym.: 17x 11 cm

    900 z

  • Martwa natura z owocami na okrgej paterze z dzbanem, wrzesie 1937

    Wgiel, papier eberkowy; wym.: 11x 17 cm

    700 z

    10. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)

  • 11. Karol Kossak (1896-1975)

    Moda kobieta siedzca, przegldajca szkicownik artysty, 1922

    Na odwrocie szkic gowy konia z siodem

    Akwarela na podrysowaniu owkiem, brystol; wym.: 30 x 20cm

    1 900 z

  • Pejza z drog i kp drzew w oddali, 1922

    Napis autorski u dou z lewej: Miodyn (owkiem)

    Na odwrocie gowy postaci mskich oraz kobiety szkice portretowe

    Akwarela, brystol; wym.: 29 x 21 cm

    1700 z

    12. Karol Kossak (1896-1975)

  • 13. Stanisaw Czajkowski (1878-1954)

    Portret dziewczyny

    Olej, ptno, wym.: 77,5 x 67,5 cm

    10 000 z

  • Portret chopca

    Olej, tektura, wym.: 45,5 x 37,5 cm

    6000 z

    14. Stanisaw Czajkowski (1878-1954)

  • 15. Stanisaw Czajkowski (1878-1954)

    Fragment zagrody

    Olej , tektura; wym.: 24,5 x 32,5 cm

    Sygn.p.d. ST. CZAJKOWSKI

    4500 z

  • Pejza

    Olej, ptno, wym.: 46 x 54,5 cm

    Sygn. l. d.: Rzepiski

    8900 z

    16. Czesaw Rzepiski (1905-1995)

  • 17. Wadysaw Serafin (1905-1988)

    Pejza

    Akwarela, brystol wym.:42,7 x 60,5 cm

    Sygn.p.d.: W Serafin 1974

    2 500 z

  • Motyw architektoniczny

    Akwarela, brystol; wym.: 51,5 x 37,5 cm Sygn. p.d.: W Serafin

    3 000 z

    18. Wadysaw Serafin (1905-1988)

  • 19. Wlastimil Hofman (1881-1970)

    Portret mczyzny, 1949

    Olej, ptno; Wym.: 53,5 x 44 cm;

    Sygn. l. g. Wlastimil/Hofman /2/ VI 1949

    3 900 z

  • Portret Pana Potockiego

    na tle muru stadionu Towarzystwa Sportw

    Olej, ptno; 44 x 33,5 cm;

    Sygn. p. d. Wlastimil /Hofmann/ 1932

    8 900 z

    20. Wlastimil Hofman (1881-1970)

  • 21. Wlastimil Hofman (1881-1970)

    Zatroskane dziecko, 1931

    Olej, ptno; wym.: 40 x 40 cm

    Sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1931

    14 500 z

  • Plakat III wystawy Towarzystwa Polskich SZTUKA, 1899

    Litografia, papier, wym.: 85,5 x 62 cm

    8 500 z

    22. Teodor Axentowicz (1859-1938)

  • 23. Stanisaw Ignacy Witkiewicz (1885 1939)

    Portret mczyzny

    Pastel, papier; wym.: 63 x 46 cm;

    Sygn. u dou

    42 000 z

  • Popiersie mczyzny z brod, ok. 1900

    Olej, ptno naklejone na tektur, wym.: 29 x 23,5 cm (w wietle oprawy)

    5 000 z

    24. Stanisaw Kamocki (1875-1944)

  • 25. Stanisaw Kamocki (1875-1944)

    W wiosennym socudziewczyna gralska siedzca przed chat

    Akwarela na podrysowaniu owkiem, papier, wym.: 26 x 25 cm (w wietle oprawy);

    5 000 z

  • Martwa natura z kwiatami, ok. 1900

    Olej, tektura, wym.: 44,5 x 60 cm (w wietle oprawy)

    12 000z

    26. Stanisaw Kamocki (1875-1944)

  • 27. Stanisaw Kamocki (1875-1944)

    Galary, XI 1930

    Olej, tektura; 30 x 40cm; (w wietle oprawy)

    Napis autorski na odwrocie: S.KAMOCKI/GALARY/1930/LISTOPAD

    10 000 z

  • U dworu

    Olej, tektura; wym.: 60 x 70cm; .

    sygn. l.d. : J. Malczewski 1922

    150 000 z

    28. Jacek Malczewski (1854 1929)

  • 29. Jacek Malczewski (1854 1929)

    W ogrodzie

    Olej, deska; wym.: 69,5 x 104cm;

    Sygn.p.d.: 1920 J Malczewski

    130 000 z

  • Chiska figurka

    Olej, ptno; wym.: 72 x 91 cm;

    Sygn.l.d.: Cybis

    120 000 z

    30. Jan Cybis (1897-1972))

  • 31. Wacaw Taranczewski (1903-1987)

    Martwa natura z pomaraczami

    olej, ptno; wym.: 70 x 80 cm

    Sygn. p.d.: T

    19 000 z

  • Taniec Chochoa 1904

    Litografia barwna, papier; wym.: 28,4 x 39,2 cm;

    Sygn.l.d.: St Kuczborski

    900 z

    32. Stanisaw Kuczborski (1912-2004)

  • 33. Jerzy Kossak (1886-1955)

    Gowa konia

    Olej, deska, wym.:38,5 x 38,5 cm;

    Sygn. p. d.: Jerzy Kossak

    7 500 z

  • Gowa konia

    Olej, tektura; wym.: 19,8 x 28,8cm;

    Sygn. p. d.: Jerzy Kossak 1941;

    6 900z

    34. Jerzy Kossak (1886-1955)

  • 35. Jan Szancenbach (1928-1998)

    Ryby, 1997

    Olej, ptno; wym.: 75 x 75 cm;

    Sygn.:p.d. "Xancenbach"

    14 000z

  • Kawony i dynia II 1988

    Olej, ptno; wym.: 85 x 95 cm;

    Sygn.:p.d.:Szancebach

    16 000 z

    36.Jan Szancenbach (1928-1988)

  • 37.Wojciech Weiss (1875-1950)

    Widok z okna, ok. 1906

    Olej, tektura; 21x 13 cm

    Sygn. l d.: WW (czarn farb)

    9 500z

  • Malarz i modelka, ok.1920

    Olej, tektura; wym: 29,5 x 34cm;

    z

    38.Wojciech Weiss (1875-1950)

  • 39.Wojciech Weiss (1875-1950)

    Portret kobiety z papierosem

    Olej, ptno ; wym.: 71 X 55 cm; Sygn.p.d. WW Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskigo z 1985r.

    19 000 z

  • Kobieta we wntrzu kuchennym

    Olej, tektura; 24,2 x 33,6cm; Sygn. P. d.: WW (czarn farb)

    z

    40.Wojciech Weiss (1875-1950)

  • 41.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)

    Widok z oknaKalwaria, ok. 1960

    Olej, tektura; wym.: 51 x 35 cm;

    Sygn. l. d.: aneri

    8 500 z

  • Niebieski leak pod drzewemKalwaria, ok. 1976

    Olej, tektura; 50,5 x 35 cm;

    Sygn. p. d.: aneri

    7 500 z

    42.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)

  • 43. Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)

    Wczesnowiosenny pejzaKalwaria, 1979

    Olej, tektura; wym.: 34,5 x 48 cm;

    Sygn. l. d.: Aneri

    7 000 z

  • Pejza wiosenny, 1950

    Olej, tektura; wym.: 47,5 x 61,5cm

    Sygn. p. d.: aneri/1950

    8000 z

    44. Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)

  • 45. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)

    Janosik

    Gwasz lub farby do malowania na szkle, farba zota, szko;

    wym.: 29,2 x 19,2 cm ( w wietle oprawy)

    3 500 z

  • Skrzat

    3000 z

    46. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)

  • 47. Wojciech Kossak (1957-1942)

    Uan z dziewczyn przy studni, 1941

    Olej, tektura wym. 63 x 50 cm; Sygn. l. d.: Wojciech Kossak/ 1941 Na odwrocie piecz lakowa z herbem Kos rodu Kossakw

    19 000 z

  • OPIS

    2000 z

    48. Juliusz Kossak (1824-1899)

  • 49. Roman Kramsztyk (1885-1942)

    Przed domem, ok. 1913

    Olej, ptno ; wym.: 62 x 83 cm; Sygn.p.d.: R. Kramsztyk

    79 000 z

  • Targ koski

    Owek, pastel oleista, wym.:22,5 x 30 cm (w wietle oprawy)

    Sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile)

    3 900 z

    50. Henryk Epstein (18911944)

  • 51.Wacaw Taranczewski (1903-1987)

    Artysta w pracowni

    Pastel, akwarela, papier; wym.: 97,5 x 67,5 cm

    Sygn. p.d.: T 1943 (owkiem)

    z

  • Kurza Stopka

    Litografia , papier, wym.: 28 x 18,6 cm ( w wietle oprawy)

    Sygn.p.d. : LWycz

    1 800 z

    52. Leon Wyczkowski (1852-1936)

  • 53. Leon Wyczkowski (1852-1936)

    Wntrze katedry na Wawelu

    Litografia, papier; wym.: 28,5 x 8,5 cm (w wietle oprawy);

    Sygn.p.d.: LWycz

    2 000 z

  • Kruganki na Wawelu

    Litografia, papier, 27,8 x 18,6 cm;

    Sygn. p. d. na kamieniu: LWycz

    2 000 z

    54. Leon Wyczkowski (1852-1936)

  • 55. Wodzimierz Tetmajer (1861-1923)

    Scena we wntrzuportret ojca artysty

    Owek, tusz lawowany, papier, wym.: 5 x 14,5 cm ( w wietle oprawy)

    Sygn.l.d.: WTetmajer

    z

  • Koncelebrant, 1992

    wym.: 80 x 66 cm

    39 000z

    56. Wadysaw Hasior (1928-1999)

  • 57. Rafa Malczewski (1892-1965)

    Pejza podgrski

    Olej, sklejka, wym.: 25 x 30cm

    Sygn.p.d. Rafa Malczewski

    18 000z

  • Martwa natura z dwoma dzbanami

    Akwarela, papier; wym.: 64 x 48 cm

    Sygn.p.d.: E. Krcha

    2 500 z

    58. Emil Krcha (1894-1972)

  • 59. Roman Sielski (1903-1993)

    Pejza abstrakcyjny

    Olej, karton; 19 x 27 cm

    Sygnowany: P.C.

    6 000 z

  • Gobek Pokoju, 1961

    Litografia barwna, papier czerpany; wym.: 48 x 53 cm ( w wietle passe-partout);

    sygn. i dat. p.d. na kamieniu: Picasso/28.12.61

    z

    60. Pablo Picasso (1881-1973)

  • 61. Tadeusz Rybkowski (1848-1926).

    2 500 z

  • 2 000 z

    62. Tadeusz Rybkowski (1848-1926).

  • 63. Jerzy Panek (1918-2001)

    Twarz z cyklu Niewidomy Erotoman, 1993

    Pastel oleista, papier; wym.:29,5 x 28 cm

    1 800 z

  • Wiatrak, 1974

    Owek, papier; wym.: 29,8 x 21 cm;

    1000 z

    64. Jerzy Panek (1918-2001)

  • 65. Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)

    Portret chopca

    Olej, tektura; wym.: 63 x 47,5 cm

    Sygn.p.d.: Aneri/1920

    z

  • Pejza z Kalwarii

    Olej, tektura, wym.: 32,5 x 47 cm

    Sygn.p.d.: WW

    z

    66. Wojciech Weiss (1875-1950).

  • 67.Wojciech Weiss (1875-1950)

    Widok z okna

    Akwarela na podrysowaniu owkiem, papier; wym.: 22,5 x 30 cm

    Sygn.p.d.: WW (owkiemz)

    3 800 z

  • Panie na leakach, 1915

    Akwarela, papier; 20,4 x 42,8 cm;

    Sygn. I dat u dou po rodku:: WW 1915 (owkiem)

    4500 z

    68.Wojciech Weiss (1875-1950)

  • 69. Stanisaw Kamocki (1875-1944)

    Dom pod Jedlami, elewacja poudniowa w Zakopanem, ok.1910

    Akwarela na podrysowaniu owkiem, papier; wym.: 29,5 x 44,5 cm (w wietle oprawy)

    2 500 z

  • Studium wozu, szkice polnego kwiatu, 7 IX 1897

    Olej na podrysowaniu owkiem, tektura; wym.: 20 x 29,5 cm

    3 000 z

    70. Stanisaw Kamocki (1875-1944)