Katalog aukcji mam marzenie 2007

34
I Charytatywna Aukcja Marzeń sztuki współczesnej i aktualnej

Transcript of Katalog aukcji mam marzenie 2007

Page 1: Katalog aukcji mam marzenie 2007

I Charytatywna Aukcja Marzeńsztuki współczesnej i aktualnej

Page 2: Katalog aukcji mam marzenie 2007

Katalog prac I Charytatywnej Aukcji Marzeń polskiej sztuki współczesnej i aktualnejwww.aukcjamammarzenie.art.pl

Organizatorzy:FUNDACJA WSCHÓD SZTUKI www.fws.art.pl

Jest nam niezwykle miło, że mieliśmy możliwość pomóc w organizacji I Charytatywnej Aukcji Marzeń. Dziękujemy serdecznie artystom, którzy przekazali swoje prace na aukcję, dzięki nim oferta licytowa-nych prac jest tak urozmaicona i interesująca. Dziękujemy za współpracę i zaangażowanie Pawłowi Piwowarczykowi z FMM. Mamy nadzieję, że prace współczesnych artystów sprawią radość kolekcjo-nerom i kolejne edycje Aukcji Marzeń na stałę wpiszą się w kalendarz kulturalny w Polsce.Romanowi Lewandowskiemu dziękujemy za współpracę.

Małgorzata i Marcin GołębiewscyFUNDACJA WSCHÓD SZTUKI

Page 3: Katalog aukcji mam marzenie 2007

Z wielką radością mam zaszczyt zaprosić Państwa do nastrojowych wnętrz kościoła Kamedułów na warszawskich Bielanach na I Charytatywną Aukcję Marzeń. Piwnice księdza Wojtka wielokrotnie udzielały gościny różnym charytatywnym przedsięwzięciom, dlatego czujemy się bardzo wyróżnieni, że możemy spotkać się z Państwem w tych zacnych murach. Kiedy trzy lata temu powstawała nasza fundacja w najśmielszych przypuszczeniach nie liczyliśmy, że tak wiele osób zaangażuje się czynnie w misję spełniania dziecięcych marzeń. Od pierwszego dnia działalności wolontariusze FMM z wielkim poświęceniem i mi-łością spełniają marzenia dzieci, którym choroba zabrała najpiękniejsze lata życia, wnosząc w ich szarą rzeczywistość odrobinę radości, nadzieji i siły do walki z chorobą. Nasi marzyciele, wtłoczeni między kolejne zabiegi, operacje, testy i turnusy rehabilitacyjne często sami zapominają, że aby marzenia mogły się spełnić trzeba o nich głośno mówić. My zachęcamy ich do tego, aby na moment przenieśli się w świat dziecięcej fantazji. I zazwyczaj nam się to udaje, a w ciągu kilku czy kilkunastu tygodni ich marzenie zostaje zrealizowane. Państwo uczestnicząc w I Charytatywnej Aukcji Marzeń mają szansę stać się częścią niewidzialnego łańcucha dobrej woli, dzięki któremu dziecięca fantazja staje się rzeczywistością. W �005 roku przeprowadzona została aukcja obrazu zainspirowanego misją naszej fundacji podarowanego FMM przez Rafała Olbińskiego. Zachęceni jej przebiegiem szukaliśmy więc okazji, aby powtórzyć w rozszerzonej formule fundacyjne spotkanie ze sztuką przez duże S.Zorganizowanie I Charytatywnej Aukcji Marzeń było inicjatywą Fundacji Wschód Sztuki i w szczególności Państwa Małgorzaty i Mar-cina Gołębiewskich, których determinacja i zaangażowanie sprawiły, że pomysł ten stał się rzeczywistością. Jesteśmy również wdzięczni naszym Patronom – Jego Świątobliwości Dalajlamie i Ekscelencji arcybiskupowi Józefowi Życińskiemu, którzy swoim autorytetem wsparli naszą inicjatywę. Dziękujemy również wspaniałym artystom, których dzieła znalazły się na aukcji. Jesteśmy wdzięczni, że tak wspaniałe dzieła polskiej sztuki współczesnej trafiły właśnie tu i pomogą dzięki Państwu, spełnić kolejne marzenia naszych podopiecznych.Mam nadzieję, że nasza aukcja będzie dla wszystkich koneserów sztuki, okazją do wzbogacenia ich kolekcji o kolejne wartościowe obiek-ty, rozpoczynając doroczną tradycję spotkań fundacji ze sztuką. Życzę udanej licytacji i wielu spełnionych marzeń – tych dziecięcych i tych Waszych – osobistych.

Piotr Piwowarczyk Prezes i Założyciel Fundacja Mam Marzenie

Page 4: Katalog aukcji mam marzenie 2007

Barbara BańdaBez tytułu, �006 technika własna/płótno, �� x �� cmdar artysty

Bettina BereśDzbanuszek z jabłuszkiem, �00� olej/płótno, 6� x 50cmdar artysty

Page 5: Katalog aukcji mam marzenie 2007

Magda BieleszBez tytułu, �005 olej/płótno, �8 x �8 cmdar artysty

Rahim BlakList Motywacyjny i CV, �007 druk cyfrowy, dyptyk � x 9� x 60 cm dar artysty

Page 6: Katalog aukcji mam marzenie 2007

5

Ignacy CzwartosKrzyż ognisty, �00�tusz/papier, 9 x 9 cmdar artysty

Marek ChlandaFragment ściany – Epifanie, �98� technika własna/deska, �5 x �� cmdar artysty

Page 7: Katalog aukcji mam marzenie 2007

6

Wojciech Ćwiertniewiczbez tytułu (�0�), �005 olej/sklejka, �� x �9 cmdar artysty

Wojciech Ćwiertniewiczbez tytułu (�0�), �005 olej/sklejka, �9 x �� cmdar artysty

Page 8: Katalog aukcji mam marzenie 2007

7

Marta DeskurSuszenie włosów, �999 duratrans/plexi, �/5, 95 x �00 cmdar artysty

Page 9: Katalog aukcji mam marzenie 2007

8

Edward DwurnikJudenplatz, �00�gwasz/papier, 55 x �6cmdar artysty

Pola DwurnikDwieście złotych, �00�olej/płótno, �7 x �6 cmdar artysty

Page 10: Katalog aukcji mam marzenie 2007

9

Marek FirekSłynna Grupa Ładnie, �007 olej/płótno, �8 x 96 cmdar artysty

Page 11: Katalog aukcji mam marzenie 2007

�0

Grupa TwożywoTeczka – edycja limitowana sygnowana w nakładzie �50 kompletów, w formacie �7 x 65 cm z nadrukiem sitodrukowym,zawiera �7 plakatów �� x 6� cm, druk offsetowy.dar artysty

Page 12: Katalog aukcji mam marzenie 2007

��

Elżbieta Jabłońskaz cyklu Kiedy Antek śpiW gęstwinie nieporozumień, �998 technika własna/tektura, �� x �� cmdar artysty

Małgorzata JabłońskaZiarnka chaosu I, �006druk cyfrowy, �� x �0,5 cmdar artysty

Elżbieta Jabłońskaz cyklu Kiedy Antek śpiJestem chora, �998technika własna/tektura, �� x �� cm dar artysty

Page 13: Katalog aukcji mam marzenie 2007

��

Małgorzata JabłońskaZiarnka chaosu II, �006druk cyfrowy, �� x �0,5 cm, dar artysty

Małgorzata JabłońskaZiarnka chaosu III, �006druk cyfrowy, �� x �0,5 cm dar artysty

Page 14: Katalog aukcji mam marzenie 2007

��

Koji Kamoji Pejzaż, �00�technika własna/płyta,. 70 x �00 cmdar artysty

Bartosz KokosińskiPrezydent Lech Kaczyński, �006olej/płótno, 5� x �0 cm dar artysty

Page 15: Katalog aukcji mam marzenie 2007

��

Bogdan KorczowskiDeux chosei / dwie sprawy, �00�olej/płótno, �0 x �0 cm dar artysty

Piotr KopikBez tytułu, �006grafika komputerowa, nr �/5, �� x �0 cm dar artysty

Page 16: Katalog aukcji mam marzenie 2007

�5

Karolina Kowalskafragment instalacji Makro, �00�technika własna/deska �� x �5 cmdar artysty

Tomasz Kowalskibez tytułu, �006olej/płótno, �7 x �7 cm dar artysty

Page 17: Katalog aukcji mam marzenie 2007

�6

Maciej KozłowskiNiż, �00�olej/płótno, �80 x �00 cmdar artysty

Page 18: Katalog aukcji mam marzenie 2007

�7

Wojtek Kubiak & Lidka Krawczykz cyklu Pasywne [Wanda], �006flamaster/papier, 50 x 50 cm dar artysty

Wojtek Kubiak & Lidka Krawczykz cyklu Niezawodni [Roman, Michał, Wili, Andrzej],�006, flamaster/papier, 50 x 50 cm dar artysty

Page 19: Katalog aukcji mam marzenie 2007

�8

Kamil Kuskowski"A” z cyklu “Cycki”,�005akryl/deska, � sztuki ∅��,5 cm dar artysty

Paweł Książek star-to-caster, �006pastel olejny /papier, �5 x �0 cm dar artysty

Page 20: Katalog aukcji mam marzenie 2007

�9

Robert KuśmirowskiBerlin, �006Fotografia, �/�, �6 x �� cm dar artysty

Konrad Kuzyszyn Shanghai Master, �00�,DVD, �/� dar artysty

Page 21: Katalog aukcji mam marzenie 2007

�0

Piotr LutyńskiMuzyka dla ryb, �006collage/tektura, �� x �� cm dar artysty

Kinga Nowakbez tytułu, �005olej/płótno, �0 x �0 cmdar artysty

Page 22: Katalog aukcji mam marzenie 2007

��

Jerzy NowosielskiPortret, �98�/�998serigrafia/papier, �0/�0, 70 x 50 cm dar Galerii Starmach

Anna Okraskoz cyklu Mój profesor maluje w paski, a ja w groszki, bo to jest bardziej dziewczęce, �00�akryl/płótno, �� x �� cm, dar artysty

Page 23: Katalog aukcji mam marzenie 2007

��

Rafał OlbińskiConspiracy of choices, �005litografia, �/�5, �� x �� cmdar artysty

Rafał OlbińskiThird dimention of time, �005litografia, �/�5, �� x �� cmdar artysty

Page 24: Katalog aukcji mam marzenie 2007

��

Rafał OlbińskiFundacja Mam Marzenie, �005litografia, �7/�00, �00 x 70cm dar artysty

Marta Paulatz cyklu Wakacje nad Morzem Czerwonym, �00�akryl/płótno, 90 x �00 cm dar artysty

Page 25: Katalog aukcji mam marzenie 2007

��

Anna ReinertMarcel, �005akryl/płótno, �0 x �0 cm dar artysty

Joanna Pawlikbez tytułu, �00�serigrafia, olej/płótno, 70 x �00 cmdar artysty

Page 26: Katalog aukcji mam marzenie 2007

�5

Daniel RycharskiKobieta w przeciwsłonecznych okularach, �007, linoryt, 50 x �5 cmdar artysty

Daniel RycharskiPół świni, �006akwaforta, 50 x �5 cmdar artysty

Page 27: Katalog aukcji mam marzenie 2007

�6

Daria RozmarynowiczNiebo I, �00�akryl/płótno, ��0 x ��0 cmdar artysty

Malwina RzoncaRhea, �005akryl, mikrokulki szklane, płótno, 50 x 70 cmdar artysty

Page 28: Katalog aukcji mam marzenie 2007

�7

Jadwiga SawickaAlternativas, �995akryl/papier, 8� x 57 cm dar artysty

Sławek Shuty & Daniel RycharskiBez tytułu,�005technika własna/płótno, 60 x 60 cm dar artysty

Page 29: Katalog aukcji mam marzenie 2007

�8

Anka Sielska Czysta Formalność, �006fotografia, �/�0, �0 x 60 cm dar artysty

Janek SimonPułapka na wiewiórki, �005obiekt, dar artysty

Page 30: Katalog aukcji mam marzenie 2007

�9

Katarzyna SkrobiszewskaSamo zło, �00�olej/płótno, ��5 x�50 cmdar artysty

Grzegorz SztwiertniaBez tytułu, �005technika własna/płótno �� x �� cm dar artysty

Page 31: Katalog aukcji mam marzenie 2007

�0

Edwart WolowskiPope or Stones, �006druk cyfrowy/płótno, �/�0, �0 x �5 cmdar artysty

Sławomir TomanWELCOME CAT, �007olej/płótno, �00 x 65 cmdar artysty

Page 32: Katalog aukcji mam marzenie 2007

��

Alicja ŻebrowskaTajemnica patrzy, �997/�007Fotografia, B/�/�, �0 x 50 cm dar artysty

Bartek MaterkaMarcelina, �007olej/płótno, 70 x 50 cm dar artysty

Page 33: Katalog aukcji mam marzenie 2007

��

Sponsor:

Patroni medialni:

Projekt i realizacja katalogu:Instytut Reklamy i Sztuki • www.instytut.co.ukmarzec �007 r.

Page 34: Katalog aukcji mam marzenie 2007