Gazetka siatka nr2

3
„Siatka” AKTUALNOŚCI W dniach 16-17 marca w Omsku w Rosji odbył się Final Four Ligi Mistrzów. W turnieju w pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą: Lokomotiw Nowosybirsk-Zenit Kazań3:2 i Bre Banca Lannutti Cuneo-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2. Przegrani walczyli o 3 miejsce. Zenit Kazań pokonał ZAKSę Kędzierzyn- Koźle 3:1. W finale zmierzyli się Lokomotiv Nowosybirsk- Bre Banca Lannutti Cuneo 3-2. Wyróżnieni gracze: Najlepszy gracz (MVP): Marcus Nilsson (Lokomotiw Nowosybirsk) Najlepiej punktujący: Marcus Nilsson Najlepiej atakujący: Antonin Rouzier (Zaksa Kędzierzyn-Koźle) Najlepiej blokujący: David Lee (Zenit Kazań) Najlepiej serwujący: Luis Felipe Fonteles (Zaksa)) Najlepiej przyjmujący: Jurij Biereżk (Zenit) Najlepszy rozgrywający: Aleksander Butko (Lokomotiw) Najlepszy libero: Daniele De Pandis (Bre Banca Lannutti Cuneo) W pierwszej parze półfinałowej grała Asseco Resovia Rzeszów z Delectą Bydgoszcz. Po dwóch meczach w Bydgoszczy było 1:1.Pierwszy mecz w Rzeszowie wygrali gospodarze 3:1.W drugim meczu Resoviacy się nie dali i wygrali też 3:1. W drugim meczu w Rzeszowie w pierwszym secie na 15 minut zgasło światło. Kibice się tym nie przejmowali i na dodatek świecili telefonami komórkowymi. W drugiej parze półfinałowej Jastrzębski Węgiel podejmował ZAKSę Kędzierzyn- Koźle. Jastrzębianie pierwszy mecz wygrali 3:0, a w drugim meczu, który został rozegrany po kilkudniowej przerwie przegrali 1:3. W meczu nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu, Jastrzębski Węgiel prowadził już 2:0, jednak to nie oni cieszyli się po meczu i po raz kolejny sprawdziło się stare siatkarskie przysłowie „kto nie wygrywa 3:0 ten przegrywa 3:2”. W tie-breaku ZAKSA prowadziła aż 8:2. A cały tie-break wygrała do 6. W drugim meczu obie drużyny grały bardzo dobrze. W czwartym secie ZAKSA chciała chyba ustanowić rekordowy wynik i wygrać jak największą różnicą punktów, mieli meczową do 10, a cały set jednak wygrali 25:13. Tym samym awansowali do finału Mistrzostw Polski i zmierzą się z naszą Resovią. Olsztyn na 10 miejscu. W tym roku była mała zmiana. Walka o 9 miejsce toczyła się 1

Transcript of Gazetka siatka nr2

„Siatka”AKTUALNOŚCI

W dniach 16-17 marca w Omsku w Rosji odbył się Final Four Ligi Mistrzów. W turnieju w pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą: Lokomotiw Nowosybirsk-Zenit Kazań3:2 i Bre Banca Lannutti Cuneo-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2. Przegrani walczyli o 3 miejsce. Zenit Kazań pokonał ZAKSę Kędzierzyn- Koźle 3:1. W finale zmierzyli się Lokomotiv Nowosybirsk- Bre Banca Lannutti Cuneo 3-2. Wyróżnieni gracze: Najlepszy gracz(MVP): Marcus Nilsson (Lokomotiw Nowosybirsk) Najlepiej punktujący:

Marcus Nilsson Najlepiej atakujący: Antonin Rouzier (Zaksa Kędzierzyn-Koźle) Najlepiej blokujący: David Lee (Zenit Kazań) Najlepiej serwujący: Luis Felipe Fonteles (Zaksa)) Najlepiej przyjmujący: Jurij Biereżk (Zenit) Najlepszy rozgrywający: Aleksander Butko (Lokomotiw) Najlepszy libero: Daniele De Pandis (Bre Banca Lannutti Cuneo)

W pierwszej parze półfinałowej grała Asseco Resovia Rzeszów z Delectą Bydgoszcz. Po dwóch meczach w Bydgoszczy było 1:1.Pierwszy mecz w Rzeszowie wygrali gospodarze 3:1.W drugim meczu Resoviacy się nie dali i wygrali też 3:1. W drugim meczu w Rzeszowie w pierwszym secie na 15 minut zgasło światło. Kibice się tym nie przejmowali i na dodatek świecili telefonami komórkowymi.

W drugiej parze półfinałowej Jastrzębski Węgiel podejmował ZAKSę Kędzierzyn-Koźle. Jastrzębianie pierwszy mecz wygrali 3:0, a w drugim meczu, który został rozegrany po kilkudniowej przerwie przegrali 1:3. W meczu nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu, Jastrzębski Węgiel prowadził już 2:0, jednak to nie oni cieszyli się po meczu i po raz kolejny sprawdziło się stare siatkarskie przysłowie „kto nie wygrywa 3:0 ten przegrywa 3:2”. W tie-breaku ZAKSA prowadziła aż 8:2. A cały tie-break wygrała do 6. W drugim meczu obie drużyny grały bardzo dobrze. W czwartym secie ZAKSA chciała chyba ustanowić rekordowy wynik i wygrać jak największą różnicą punktów, mieli meczową do 10, a cały set jednak wygrali 25:13. Tym samym awansowali do finału Mistrzostw Polski i zmierzą się z naszą Resovią.

Olsztyn na 10 miejscu. W tym roku była mała zmiana. Walka o 9 miejsce toczyła się 1

do 3 zwycięstw. AZS Olsztyn przegrał z AZS Częstochową 3:0 i też 3:0 w meczach.

W walce o 3 miejsce gra Jastrzębski Węgiel z Delectą Bydgoszcz. To mogą być bardzo emocjonujące mecze. Pierwszy mecz w rundzie zasadniczej był w Jastrzębiu. Wtedy wygrali gospodarze, ale 3 do 2 a drugi mecz w rundzie zasadniczej w Bydgoszczy też wygrali gospodarze 3:2. Mecze między tymi drużynami są zawsze bardzo ciekawe.

W finale zagrają Asseco Resovia Rzeszów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski marzą tylko o tym żeby obronić tytuł. Resovia nie wyszła najlepiej w rundzie zasadniczej. Była na 4 miejscu, ale po pokonaniu Skry i Delecty pojawiła się w finale. ZAKSA była przez większość rundy zasadniczej na 1 miejscu, ale później dogoniła ich Delecta Bydgoszcz a w ostatniej kolejce Jastrzębski Węgiel.

O 5 miejsce grała PGE Skra Bełchatów z AZS-em Warszawa. Pierwsze dwa mecze były w Bełchatowie. Gospodarze wygrali pierwszy mecz 3:2, a drugi mecz Bełchatowianie wygrali trochę pewniej 3:1. Kolejny mecz odbędzie się w Warszawie 8 kwietnia 2013 r. o godzinie 19:00. TOP 10 najpopularniejszych siatkarzy: 1.Zbigniew Bartman (Asseco Resovia) Wojciech Grzyb (Asseco Resovia) Krzysztof Ignaczak(Asseco Resovia) 4.Jochen Schops(Asseco Resovia) Paul Lotman(Asseco Resovia) Olieg Achrem(Asseco Resovia) 7.Stephan Antiga(Delecta Bydgoszcz) 8.Paweł Zagumny(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) Georg Grozer(Lokomotiw Biełgorod) 10.Ivan Zaytsev(Lube Banca Macherata)

Humor siatkarski

W maluchu jechało 5 osób. Policjant złapał malucha, który za szybko jechał. - Dokąd się tak śpieszycie? - Panie policjancie, my się śpieszymy na mecz siatkówki. Jesteśmy zawodnikami. - Chyba mnie oszukujecie. Przecież na meczu siatkówki gra 7 zawodników, a was jest tylko 5. – Panie policjancie, nie oszukujemy. Dwóch zawodników mamy jeszcze w bagażniku.

Trener mówi do zawodników: -Słuchajcie chłopaki, możecie się na mnie poskarżyć do Polskiego Związku Piłki Siatkowej a nawet do Prezydenta Polski, ale musicie dzisiaj umyć się po treningu, bo już nie wytrzymam tego smrodu.