download Bez tytułu 1

If you can't read please download the document

Transcript of Bez tytułu 1

1. 1. Analiza taktyczna gry KS oma w meczu przeciwko Rakw Czstochowa
  2. 2. 2:1 oma, 19.07.2015 Puchar Polski KS oma Rakw Czstochowa Jakub Kamiski 11' Micha Sadowski 78' Wojciech Okiczyc 12'
  3. 3. KS oma Trener: Mateusz Mioszewski Wyjciowy system gry: 1-4-4-2
  4. 4. Rakw Czstochowa Trener: Radosaw Mroczkowski Wyjciowy system gry: 1-4-1-4-1
  5. 5. Gra KS oma w obronie
  6. 6. Bardzo dobrze KS zakada pressing w bocznych sektorach boiska szczeglnie po lewej stronie gdzie w pressingu zazwyczaj uczestniczyo 3 pikarzy (Kamiski, Rydzewski, Przysowa) Za tym zawodnikiem jest jeszcze Przysowa, ktrego nie wida na obrazku
  7. 7. Pressing w bocznej strefie graczy KS Bardzo wan role tutaj odgrywa Rydzewski ktry schodzi do boku i nie pozwala odwrci si rywalowi w kierunku bramki
  8. 8. Kacprzyk czsto ustawia si blisko przeciwnika i wybija pik rywalowi, a czasem nawet przejmowa Zdarzao si si rwnie e Kacprzyk wychodzi a na okoo lini poowy a drugi z obrocw nie podchodzi bliej niego i robiy si zbyt due odlegoci pomidzy rodkowymi obrocami. Rwnie aden z defensywnych pomocnikw w takiej sytuacji nie schodzi aby zaasekurowa Kacprzyka.
  9. 9. Kolejne wedug mnie zbyt wysokie wyjcie Kacprzyka
  10. 10. Czasami rodkowi obrocy nie najlepiej ustawiali si przy dorodkowaniach przeciwnika. rodkowi obrocy czasami nie stali wzdu bramki tylko stali obok siebie bliej pierwszego supka, a za ich plecami wbiega zawodnik przeciwnika (tak KS straci gola, obrazek nr 1)
  11. 11. W grze w obronie nie najlepszym punktem by Malinowski, ktremu zdarzay si niepotrzebne faule. Niepotrzebny faul na przeciwniku, ktry jest ustawiony tyem do bramki Kolejny faul na zawodniku, ktry jest ustawiony tyem do bramki. Z niegronej sytuacji czyli wymiany piki przeciwnikw daleko od bramki KSu maj rzut wolny, z ktrego mog stworzy realne zagroenie.
  12. 12. Dobrze niejednokrotnie asekurowa kolegw Melo. W tej sytuacji zaasekurowa Malinowskiego. Tym razem dobrze zaasekurowa Kacprzyka ktry wyszed wyej
  13. 13. Wnioski analizy gry KS oma w meczu przeciwko Rakw Czstochowa w fazie defensywnej. KS stara si zakada pressing w bocznych sektorach co czsto im wychodzi Obrocy powinni ustawia si wzdu bramki i nie gra zaraz obok siebie, bo wtedy za ich plecami moe by napastnik przeciwnika, ktry moe dosta pik rodkowy obroca (w tym meczu przede wszystkim Kacprzyk) gdy wychodzi do przodu za zawodnikiem przeciwnika powinien by asekurowany przez jednego z defensywnych pomocnikw, bo gdyby przeciwnik zdoa ogra Kacprzyka z asekuracj nie zawsze mgby zdy Melo.
  14. 14. Gra KS oma w ataku
  15. 15. Czsto KS traci pik po wyrzucie z autu, co moe nie dziwi bo trudno aby zawodnicy niezbyt wysocy jak Makowski (175cm), Sadowski (174cm), czy Kamiski (178cm) wygrywali pojedynki gwkowe. Po wyrzucie z autu walk gwkow przegrywa Sadowski W tej sytuacji pomimo e Makowski wygrywa walk w powietrzu to i tak zagrywa pik niedokadnie i przejmuje j Rakw.
  16. 16. Czsto pikarze KS nie wybieraj prostszych rozwiza przy wybiciu piki z autu tylko szukaj niemal zawsze dugiego podania wzdu linii. Zagranie dugiej piki wzdu linii zamiast krtkie rozegranie ze widerskim Identyczna sytuacja po raz kolejny Malinowski mg zagrywa do widerskiego.
  17. 17. Czsto rwnie gdy bramkarz wybija pik czy to z pitki czy to z gry ldowaa ona pod nogami przeciwnika. Cakowicie nieatakowany pikarz Rakowa moe przyj sobie podanie od bramkarza KS Po raz kolejny wybicie piki pod nogi pikarza Rakowa 54:16 minuta na nagraniu 28:45 minuta akcji 28:45 minuta na nagraniu
  18. 18. Czsto gdy KS stara si gra dugimi pikami byy one nie celne aczkolwiek gdy pikarze KS grali je do Olesiskiego pika pozostawaa w posiadaniu KS. Zgranie piki przez Olesiskiego do rodka i KS zostaje w posiadaniu piki. Wygrywa on rwnie pojedynki gwkowe gdy pika leciaa do niego z autu. 1:17:10 minuta na nagraniu 40:20 minuta na nagraniu
  19. 19. Wnioski analizy KS oma w meczy przeciwko Rakw Czstochowa w fazie ofensywnej: KS mgby popracowa nad schematami wykonywania rzutw z autu i nie oddawa ich zbyt atwo przeciwnikowi ( z prawej strony gdy auty wybija Malinowski na Olesiskiego pika zazwyczaj zostaje w posiadaniu piki gorzej jest po lewej stronie boiska) Bramkarz oprcz dugich wykopw piki ktre czsto lduj pod nogami przeciwnikw mgby rwnie gra krtko do bocznych obrocw ktrzy powinni dawa swoim ruchem moliwo podania bramkarzowi. Przy dugich pikach z pitki czsto zawodnicy KS przegrywaj pojedynki gwkowe dajc rywalom odbi pik i dopiero po odbiciu piki przez jednego z obrocw przeciwnika doskakuj do kolejnego pikarza rywala do ktrego zostaa zagrana pika. ( oczywicie granie na ukasza Zniewskiego (187cm) bdzie miao wikszy sens bo prawdopodobnie bdzie on wygrywa wicej pojedynkw gwkowych ni Sadowski czy Makowski) KS powinien gdy gra dugie pika robi to na Olesiskiego bo on potrafi dobrze je zgra do partnera z druyny
  20. 20. Dzikuj za uwag!! Opracowa: Przyszy najlepszy pikarski trener na wiecie