30
6. aukcja sztuki młodej 28 czerwca 2017 roku godz. 19:30

Page 1: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

6. aukcjasztuki młodej

28 czerwca2017 rokugodz. 19:30

Page 2: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

wystawa przedaukcyjna:od 22 czerwca 2017 r.pon.-pt. 12.00-19.00

Showroom kolekcjonerski:24 i 25 czerwca 2017 r. sob. 11.00-18.00nd. 12.00-18.00

kontakt:xanadu galeria i dom aukcyjnyagnieszka gniotek503 012 [email protected]

cena wywoławcza wszystkichlicytowanych prac wynosi 500 zł

PARTNERZY ORAZ PATRONI:

redakcja merytoryczna:agnieszka gniotekzofia modzelewska

projekt katalogu:bartek walczuk/osomskład:Łukasz Stępień

zdjęcia:adam kruczek

6. aukcjasztuki młodej

28 czerwca 2017 rokugodz. 19:30

Page 3: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

02

edytamądzelewska

Powrót do domu, 2017olej, płótno, 70x90 cmsygn. l.d.: EM.’2017R., opisany na odwrocie: Edyta Mądzelewska 017 r. “Powrót do domu” Legionowo

5

(ur. 1988 r.) Już w młodym wieku zaczęła wystawiać swoje obrazy w galeriach, brać udział w konkursach, projektować i tworzyć rzeźby z drewna oraz kory. W wieku 18 lat wyjechała do Włoch, wiele z jej twórczości do 2012 zostało w prywatnych zbiorach w tym kraju. Obecnie zajmuje się malarstwem.

01

annajarzymowska

4

Bez tytułu, 2017olej, płótno, 70x70 cmopisany na odwrocie: Anna Jarzymowska bez tytułu 2017

(ur. 1988 r.) studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach pod kierunkiem prof. I. Walczaka. Ma na koncie udział w wystawach zbiorowych studentów pracowni prof. I. Walczaka m.in. w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich; Galerii Elektrownia w Czeladzi i Galeria u Jezuitów w Poznaniu. Realizuje projekty w przestrzeni publicznej i związana jest ze sztuką street artu.

Page 4: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

04

jagodadziewanowska

Madhouse, 2017akryl, płótno, 80x80 cmsygn. p.d.: monogramem

7

03

piotrtrusik

6

Jezioro, 2015olej, płótno, 80x80 cmopisany na odwrocie: P. Trusik 2015

(ur. 1994 r.) ukończył Liceum Plastyczne im. W. Gersona w Warszawie. Jest studentem ASP w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013, 2014). Autor wystaw indywidualnych: Dom Kultury Zacisze, Warszawa (2016); Bielański Ośrodek Kultury, Warszawa (2014); ZPSP im. W. Gersona, Warszawa (2013). Laureat I miejsca w makroregionalnym przeglądzie dla uczniów szkół plastycznych, IV miejsca w ogólnopolskim przeglądzie dla uczniów szkół plastycznych, Supraśl, Dłużew (2013); wyróżnienia honorowego w ogólnopolskim konkursie na Rysunek Miesiąca, Muzeum Karykatury w Warszawie (2013); nominowany do nagrody w ogólnopolskim konkursie na, Rysunek Miesiąca, Muzeum Karykatury, Warszawa (2012/13); laureat Grand Prix ogólnopolskiego biennale malarstwa inspirowane twórczością Józefa Czapskiego Pejzaż ludzki, Paryż, Kraków (2013);

(ur. 1991 r.) w 2011 r. ukończyła Liceum Plastyczne w Bydgoszczy. Od 2014 r. jest studentką na kierunku grafika Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów artystycznych.

Page 5: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

06

piotr ignacykopczyński

Great Hoax, 2015olej, płyta, 97x97 cm kompozycja, 110x100 cm w oprawiesygn. p.d.: PiK.2015.Y., opisany na odwrocie: “GREAT HOUX” Piotr Ignacy Kopczyński 2015.Y

9

05

juliakowalska

(ur. 1998 r.) do 2011 r. uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych im. Józefa Brandta w Radomiu. Laureatka Nagrody Dyrektora Wydziału Urbanistyki i Konserwacji w Zamościu w dziedzinie malarstwa (2015), Grand Prix wystawy grafiki warsztatowej (2015), wyróżnienia w konkursie Wariacje na temat twórczości Ignacego Witkiewicza (2015). Ma na koncie udział w wystawach pokonkursowych: Pejzaż Ludzki (2012); Portret Rodzinny (2013); Figury Ciała (2014). Uczestniczyła w plenerach malarskich: Kosarzyska (2014); Zamość – Perła Renesansu (2015). W 2016 r. zajęła 51. miejsce w rankingu młodych polskich artystów Kompas Młodej Sztuki.

8

Up, 2017olej, płótno, 150x100 cmopisany na odwrocie: JULIA KOWALSKA UP olej na płótnie 2017

(ur. 1973 r.) nie ujawnia informacji o sobie. Celowo ukrywa swoją tożsamość, zachowując tajemnicę. Jest to świadomy zabieg, ponieważ artysta uważa, że obraz powinien bronić się sam a sztuka jest przeciwieństwem marketingu. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Page 6: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

08

beatagaudy

Okno na świat I, 2017olej, płótno, 60x80 cmopisany na odwrocie: BEATA GAUDY “OKNO NA ŚWIAT” OLEJ NA PŁÓTNIE 60x80 2017 R.

Absolwentka Liceum Plastycznego im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie oraz Wydziału Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, specjalność – Malarstwo sztalugowe, Dyplom w pracowni prof. AJD Janusza Rafała Głowackiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem (m. in. ilustracją dziecięcą) oraz projektowaniem graficznym. Laureatka Stypendium Rektora dla Najlepszych Studentów za osiągnięcia artystyczne (2010-2014), Stypendium Starosty Kłobuckiego (2013, 2014), wyróżnienia w I Ogólnopolskim Konkursie Malarskim Szansa (2012). Autorka wystaw indywidualnych: Wystawa Malarstwa i Grafiki, Autorska Galeria Lokalnych Twórców, Tarnowskie Góry (2012); Wystawa Rysunku, MOK, Kłobuck (2012); Wystawa Rysunku i Malarstwa, Miejski Ośrodek Kultury, Kłobuck (2011).

07

danielporada

(ur. 1977 r.) Ukończył Liceum Plastyczne w Rzeszowie, a następnie studia na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem obronił w Pracowni Plakatu u prof. P. Kunce. Po studiach długi czas poświecił pracy w branży reklamowej, gdzie stworzył wiele projektów artystycznych, w tym plakatów filmowych (m.in.: plakat do filmu “Katyń” Andrzeja Wajdy). Zajmuje się malarstwem w technice akrylu na desce, inspirując się sztuką dawnych mistrzów.

10

Animo, 2017akryl, deska, 70x50 cm kompozycja, 77x57 cm w oprawie sygn. p.d.: DP 17, opisany na odwrocie: DANIEL PORADA “ANIMO” 2017 50x70 CM AKRYL

Page 7: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

10

magdalenakarwowska

Miasto 2008, 2017technika mieszana, płótno, 100x120 cmopisany na odwrocie: MAGDA KARWOWSKA MIASTO 2008 2017.

13

09

mikołajszpaczyński

12

Chłopcy, 2012olej, płótno, 80x100 cmopisany na odwrocie: Mikołaj Szpaczyński 2012

(ur. 1989 r.) studiuje malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w pracowni Andrzeja Tobisa. Tworzy obrazy, filmy i obiekty. Laureat wyróżnienia w III edycji konkursu Młode Wilki organizowanym przez Akademię Sztuki w Szczecinie (2016). Autor wystaw indywidualnych: O rzut kamieniem, Galeria Dwie Lewe Ręce, Katowice (2014); Wszystkie drogi wychodzą bokiem (z Krzysztofem Piętką), Rondo Sztuki, Katowice (2015). Brał udział w wystawach zbiorowych: Cztery strony świata, Galeria Melina, Gliwice (2012); Zielona Marchewka, udział w finale i wystawie pokonkursowej (2013); Space as a tool, Centrum Sztuki Zamek Sielecki w Sosnowcu (2013); Mocne stąpanie po ziemi, BWA Katowice, BWA Tarnów (2015); Palec w oku, Galeria Działań, Warszawa (2015); Widmo, BWA Katowice (2016).

(ur. 1986 r.) w latach 2006-2011 studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom magisterski zrealizowała w Pracowni Miedziorytu pod kierunkiem prof. St.Wejmana, nagrodzony jako jeden z najlepszych dyplomów roku. Autorka wystawy indywidualnej Z dala od fotograficznego realizmu w kawiarni Pozytywka, Kraków (2010).Uczestniczka wystaw zbiorowych: Prace dyplomowe ASP w Krakowie, Pałac Sztuki TPSP, Kraków (2011); Pracownia Wklęsłodruku, Budapeszt (2011); Grafika Roku w Krakowie, ASP, Kraków (2011); Gdańska Grafika Roku (2011); Międzynarodowe Triennale Grafiki, Kraków (2012; Młoda sztuka, Muzeum Górnośląskie, Bytom (2014); 10 lat minęło. Najlepszy dyplom 2004-2014 (2014).

Page 8: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

12

piotrworoniec jr

Valtari, 2017technika mieszana, kolaż, płótno, 60x80 cmopisany na odwrocie: PIOTR WORONIEC JR “VALTARI” 2017 Woroniec 1989/2017

15

(ur. w 1981 r.) jest absolwentem Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom zrealizował w 2005 r. w pracowni prof. I. Popiołek-Rodzińskiej. Obecnie doktorant katowickiej Akademii Sztuk Pięknych i pracownik na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, związany z Pracownią Działań Interdyscyplinarnych i Fotografii, asystent w Malarskiej Pracowni Interdyscyplinarnej. Obok malarstwa zajmuje się także rysunkiem, fotografią, filmem, instalacją. Jedną z jego ostatnich realizacji był projekt ”RBR” - happening zaprezentowany w Arsenale Sztuki w Białymstoku w ramach wystawy „Nowe ilustracje” (2016). Laureat licznych nagród m.in.: I Nagrody Ogólnopolskiego Festiwalu FOTA-TON II, Rzeszów (2004); I Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego w przeglądzie Obraz grafika rysunek rzeźba roku, Galeria BWA, Rzeszów (2008); Grand Prix Przeglądu Sztuki Młodych Wschód sztuki – Sztuka Wschodu, Teatr im. W. Siemaszkowej, Rzeszów (2010); Grand Prix X Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki Homo Quadratus Ostroviensis, Ostrowiec Świętokrzyski (2010); I Nagrody XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej, Galeria BWA, Krosno (2010).

kamilstańczak

14

Nautical II, 2017akryl, płótno, 60x97 cmopisany na odwrocie: K. STAŃCZAK ‘2017 NAUTICAL II AKRYL

(ur. 1980 r.) w latach 1999-2004 studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. St. Żukowskiego w 2004 r. Doktor sztuk, adiunkt w Zakładzie Malarstwa i Rysunku I w ISP WA UMCS w Lublinie. Autor 12 wystaw indywidualnych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.

Page 9: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

14

maciejnawrot

Bez tytułu, 2011olej, płótno, 46x38 cmopisany na odwrocie: MACIEJ NAWROT 2011 BEZ TYTUŁU

17

(ur. 1986 r.) Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. W 2012 r. otrzymał licencjat na ASP w Katowicach, gdzie następnie obronił dyplom magisterski w pracowni malarstwa prof. A. Tobisa. Były członek grupy artystycznej Ośmiornica. Autor wystaw indywidualnych: Tylko dla chłopców (wraz z Bartkiem Buczkiem), Rondo Sztuki, Katowice (2009); Dni pędzą jak dzikie konie ze wzgórza, BWA Katowice (2011); Lepsze dni, Galeria Czas, Katowice/ Będzin (2012). Udział w wystawach zbiorowych m.in.: Polski Alfabet 1 , BWA Tarnów (2009); Wystawa Grupy Octopus, D-light Studios, Dublin, Irlandia (2009); IV Artystyczne Aspekty Spotkania Mit Mitomania Mitologia. O Współczesnych pojęciach mitologii (2009);Szczyt bohaterów, Bunkier Sztuki, Kraków (2009); Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, CSW Kronika, Bytom (2011).Jego prace znajdują się w zbiorach Sztuki Współczesnej Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Śląskiego w Katowicach, BWA w Katowicach i w kolekcjach prywatnych.

13

izabelawolska

(ur. 1982 r.) studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Obroniła dyplom z wypukłodruku w pracowni prof. A. Załeckiego w 2006 r. Od 2005 r. związana jest z Międzynarodowymi Spotkaniami Artystów w Marianowie. Autorka wystaw indywidualnych: Cafe Galerya, Szczecin (2005); Delta, Szczecin (2008); Introwersje, Galeria Centrum, Kamienna Góra (2009); Nieodparte, Willa Lentza, Szczecin (2011); Muzeum Regionalne, Szczecinek (2012). Uczestniczka wystaw zbiorowych m.in.: Kolekcja marianowska, Zamek Książąt Pomorskich i Klub XIII Muz, Szczecin (2005-2011); Składowiska Sztuki, Patelnia 36, Sosnowiec (2007); Galeria CreoClub, Szczecin (2012); Ogród Ukochań, Dom Kultury, Rybnik Chwałowice (2013); Galerii Zamek, Szczecinek (2013); Plener malarski, Gludsted, Dania (2013); Centrum Sztuki Współczesnej, Silkeborg Bad, Dania (2013).

16

Fikołek, 2017technika mieszana, olej, płótno, 60x90 cmsygn. p.d.: WOLSKA 2017, na odwrocie nalepka autorska

Page 10: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

16

michalinaczurakowska

Bez tytułu, 2011akryl, płótno, 60x100 cmopisany na odwrocie: MICHALINA CZURAKOWSKA 2011

19

15

izabelaskierska

(ur. 1991 r.) jest absolwentką malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w 2015 r. w pracowni malarstwa pod kierunkiem prof. P. Klugowskiego, jednocześnie dyplom z malarstwa w architekturze- witrażuw pracowni prof. A. Kałuckiego. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Zafascynowana architekturą i wnętrzami, w swoich obrazach skupia się na formie oraz rytmizacji przestrzeni.

18

Bez tytułu, 2016olej, płótno, 100x80 cmopisany na odwrocie: 2016 Skierska Iza “NO TITLE”

(ur. 1986 r.) jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2014 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Jej praca dyplomowa zainspirowana trzymiesięczną podróżą do Australii została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Konkursu “Najlepsze Dyplomy 2014” w Gdańsku. Tworzy obrazy, tkaniny, ilustracje oraz projekty graficzne i scenograficzne. Jest autorką kilku wystaw indywidualnych oraz uczestniczką kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Page 11: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

18

marta juliapiórko

Sowa, 2017olej, płótno, 40x30 cmopisany na odwrocie: MARTA JULIA PIÓRKO “SOWA” OLEJ NA PŁÓTNIE, 40x30 cm 2017 r.

21

(ur. 1981 r.) absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w 2007 r. w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Aliny Jackiewicz-Kaczmarek. Oprócz malarstwa sztalugowego i wklęsłodruku zajmuję się także malarstwem ściennym. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Triada, Gdańsk (2016); Galeria officyna art & design, Warszawa (2016); Galeria 8PLUS, Warszawa (2012); LOFT, Gdańsk (2011); Art@Gdańsk Gallery (wraz z Eugeniuszem Szczudło), Gdańsk (2010); Krzywy Domek (wraz z Grażyną Piórko), Sopot (2008); Galeria PGR ART w Kolonii Artystów, Gdańsk (2005). Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych, m.in.: Zwierzę - inspiracja, symbol czy pretekst?, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Łazienki Królewskie, Warszawa (2013); 24 Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2012); 100+1 Pięknych Obrazów, Galeria DAP, Warszawa (2011).

17

magdalenawolska-libiszewska

Most Rędziński, 2017akryl, płótno, 70x100 cmsygn. p.d.: M. Wolska-Libiszewska 2017

Page 12: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

baśkawesołowska

Też taka jesteś, 2014olej, płótno, 2x (100x70) cmopisany na odwrocie: Cykl: Obsesje Tytuł: Też taka jesteś Baśka ® oraz nalepka autorska

23

(ur. 1989 r.) Absolwentka ASP w Katowicach. W 2011 r. obroniła dyplom licencjacki w pracowni sitodruku z grafiki warsztatowej, w 2013 r. dyplom magisterski z malarstwa oraz aneks ze scenografii. W latach 2015–2017 Studentka Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej w Londynie (kurs Scenografia i Kostium). Zajmuje się malarstwem, grafiką, scenografią i projektowaniem kostiumów. Autorka wystaw indywidualnych: Siostry. Przestrzenie intymne, Warszawa (2013); Siostry. Przestrzenie intymne, Gliwice (2013); Making it POP!, Wrocław (2012); doSZTUKOwywanie, Katowice (2012). Uczestniczyła w wystawach zbiorowych: konkurs Fundacji im. Franciszki Eibisch, Warszawa (2015); #MASHUP, Szczecin (2015); Nowy Obraz/Nowe spojrzenie, Poznań (2013); konkurs Fundacji im. Franciszki Eibisch, Warszawa (2013); 11. Edycja Artystycznej Podróży Hestii, Gdańsk (2012); sSafka Art Festival, Katowice (2011); Sezon Ogórkowy, Katowice (2011); Studenci z pracowni prof. I. Walczaka, Czeladź (2011); Obrazy pod napięciem, Czeladź (2010).

19

hannarozpara

22

M 03 RC, 2017olej, płótno, 60x60 cmsygn. p.d.: Hanna Rozpara 2017, opisany na odwrocie: HANNA ROZPARA “M 03 rc” 2017

(ur. 1990 r.) jest absolwentką ASP w Katowicach. Dyplom zrealizowała w Pracowni Druku Płaskiego prof. J. Budki (2014) oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2013). Odbyła studia w programie Erasmus w Artesis University College – Królewska Akademia Sztuk Pięknych w Antwerpii (Belgia, 2011/2012), w pracowniach prof. I. Ledent i prof. H. Besarda. Wielokrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów (2004-2006) i Prezydenta Miasta Sosnowca (2009-2013). Autorka wystaw indywidualnych: Kamuflaż, Galeria Pracownia Portretu, Łódź (2016); Kamuflaż, Galeria Absurdalna, Katowice (2015); Promieniowania, Galeria Na Strychu, Dąbrowa Górnicza (2015); Das ist Krieg!, Galeria Nie Zastawiać!!!, Katowice (2014); Submarines, Galeria Klakier, Katowice (2014); WWII, Dom Sztuki SMB Jary, Warszawa (2013); War Game, Galeria Ładniej, Sosnowiec (2013);

Page 13: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

22

patrycjakruszyńska-mikulska

Blue rabbit, 2016technika mieszana, płótno, 100x70 cmopisany na odwrocie: P.K. Mikulska 2016

25

(ur. 1973 r.) jest absolwentką studiów I i II stopnia Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, specjalizacja malarstwo sztalugowe. Zajmuje się malarstwem olejnym, ceramiką, projektowaniem wzorów i malarstwem na porcelanie. Współpracowała z projektantami Jerzym Starakiem i Anną Woźniak-Starak w projekcie do „Witkiewiczówki” w Zakopanem. Autorka wystaw indywidualnych: Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Galerii Porczyńskich, Warszawa (2015); Salon Lady in White, Lublin (2014); Galeria Przy Bramie, Lublin (2013). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Galeria Biała, Lublin (2013); Wystawa absolwentów i studentów UMCS, Galeria Zajezdnia, Lublin (2012). Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą. Członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.

21

hannazwierzchowska

(ur. 1987 r.) w latach 2006-2012 studiowała na ASP w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni Wystawiennictwa na Wydziale Architektury Wnętrz. W latach 2011-2012 studiowała na Accademia di Belle Arti w Bolonii we Włoszech w ramach programu Erasmus, gdzie zrobiła aneks z malarstwa do dyplomu. Stypendystka Ministra Kultury (2015). Prowadzi zajęcia edukacyjne w Akademii SpotLight Kids, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.

24

Bez głowy - suszenie, 2017akryl, płótno, 100x70 cmopisany na odwrocie: Hanna Zwierzchowska “Bez głowy - suszenie” 2017

Page 14: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

24

tomaszwiniarski

LXXII z cyklu Perpetuum mobile, 2014mezzotinta, sucha igła, papier, 100x70 cm, nakład: 6/6sygn. u dołu: Z cyklu “Perpetuum mobile”: LXXII AP VI/VI T. Winiarski 2014, opisany na odwrocie: z cyklu “Perpetuum mobile”: LXXII mezzotinta, sucha igła AP VI/VI 2014 Tomasz Winiarski

27

(ur. 1982 r.) W latach 2003-2008 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Pracę dyplomową zrealizował w 2008 r. w Pracowni Wklęsłodruku. Od 2006 r. pracuje na stanowisku asystenta w Pracowni Wklęslodruku, prowadzonej przez prof. Henryka Ożoga. W swoich pracach posługuje się głównie technikami metalowymi (mezzotinta, sucha igła). Laureat licznych nagród, m.in.: nagród głównych na kilku edycjach Atlante International Awards, Riveira (A Coruña), Hiszpania (2015, 2014, 2013); III nagrody na Small Engraving Salon, Florean Muzeul, Maramures, Rumunia (2009), wyróżnień na X Międzynarodowym Biennale Grafiki Caixanova 2008 oraz Międzynarodowym Triennale Sztuk Graficznych IMPRINT 2008. Autor wystaw indywidualnych: Perpetuum mobile, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu (2014); KWŚ - Kaczmarek, Winiarski, Świętek, Galeria Oko dla Sztuki, Kraków (2014); Wystawa grafiki (wraz z H. Ożogiem), Galeria Humberta 3, Kraków (2012), Perpetuum mobile, Fejkiel Gallery, Kraków (2010).

23

krzysztofpiętka

(ur. 1990 r.) studiuje Malarstwo na ASP w Katowicach w pracowni prof. Anrzeja Tobisa. Finalista ogólnopolskiego konkursu malarskiego im. Wojciecha Fangora (2015). Brał udział w wystawach: Zły znak, Galeria Pojedyncza w Centrum Kultury w Katowicach (2015); Wszystkie drogi wychodzą bokiem (z Mikołajem Szpaczyńskim), Rondo Sztuki, Katowice (2015 ); Palec w oku, Galeria Działań, Warszawa (2015); Masa Perłowa, MDS, Wrocław (2013).

26

Bez tytułu, 2015olej, płótno, 100x130 cmopisany na odwrocie: KRZYSZTOF PIĘTKA

Page 15: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

26

mariolaświgulska

W poszukiwaniu słońca, 2016akryl, płótno, 80x120 cmsygn. p.d.: Mariola Świgulska Seenna 2016 r., opisany na odwrocie: “W poszukiwaniu słońca” Mariola Świgulska Seenna 2016 r.

29

25

izabelakostiukow

(ur. 1964 r.) jest absolwentką ASP w Poznaniu. Studiowała w latach 1988-1993. Obecnie pracuje w Galerii CKiS Wieża Ciśnień w Koninie, gdzie prowadzi pracownie rysunku i malarstwa. Kuratorka wielu plenerów artystycznych. Od 2013 r. organizator Międzynarodowego Pleneru Artystycznego - Summer Jam we współpracy z ABC Gallery w Poznaniu. W 2011 r. wyróżniona Odznaką Honorową Prezydenta za Zasługi dla Miasta Konina. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i poplenerowych.

28

Z cyklu Ochrona prywatności, 2017technika mieszana, płótno, 100x80 cmopisany na odwrocie: IZA KOSTIUKOW Z CYKLU: OCHRONA PRYWATNOŚCI 2017’ 100x80 TECH. MIESZANA

(ur. 1961 r.) ukończyła Wydział Architektury Politechniki Łódzkiej. Na stypendium w Wiedniu (Austria) doskonaliła warsztat malarski. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Ars Nova, Łódź (2012), Galeria Tab, Warszawa (2013). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Polen Zentrum, Berlin, Niemcy (1987); Drei Generationen, Berlin, Niemcy (1988); Wiedeń, Austria (1990-1992); Reform Plaza, Warszawa (1997); Telewizja, Łódź (1998, 2001); Novotel, Warszawa (2001-2011); Ars Nova, Łódź (2004-2009); Miejski Dom Kultury, Opoczno (2011).

Page 16: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

28

katarzynarogoża

Lookbook 2, 2017akryl, płótno, 60x60 cmopisany na odwrocie: “Lookbook 2” Katarzyna Rogoża 2017

31

27

beatatrembecka

30

Bez tytułu, 2015akryl, płótno, 50x100 cmsygn. p.d.: B. Trembecka 2015, opisany na odwrocie: BEATA TREMBECKA BEZ TYTUŁU 2015 50x100 akryl nr. kat. 037 B.Trembecka

(ur. 1961 r.) jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie studentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tworzy kompozycje abstrakcyjne całkowicie uwolnione od jakichkolwiek skojarzeń z przedmiotem. Maluje w technice akrylowej i olejnej. Autorka uczestniczyła w wystawach zbiorowych VariArt oraz Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków, którego jest członkiem. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i korporacyjnych.

(ur. 1985 r.) studiowała na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi na kierunkach: Projektowanie Ubioru oraz Projektowanie Obuwia i Form Kaletniczych. Dyplom z malarstwa zrealizowała w 2012 r. w pracowni prof. M. Czajkowskiego, kolekcję ubiorów obroniła pod kierunkiem prof. S. Romeckiej. W 2013 r. jeden z jej obrazów dyplomowych został zakwalifikowany do wystawy 41. Biennale Malarstwa Bielska Jesień. W latach 2011-2012 uczestniczyła w projekcie Centrum Promocji Mody – Klaster branży tekstylno-odzieżowej, w ramach którego zrealizowała dwie kolekcje prezentowane podczas Fashion Week Poland. W trakcie studiów brała udział w konkursach dla projektantów, takich jak: Gryf Fashion Show w Szczecinie oraz Off Fashion w Kielcach. Do tej pory zrealizowała 5 autorskich kolekcji.

Page 17: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

30

katarzynapiotrowicz

Auto_Selfie ‘1, 2017olej, płótno, 120x90 cmopisany na odwrocie: Katarzyna Piotrowicz ‘17

33

(ur. 1989 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Katowicach. Dyplom magisterski z wyróżnieniem obroniła w 2013 r. w pracowni prof. I. Walczaka. Laureatka Stypendium Rektora dla najlepszych studentów (2011, 2012, 2013). Otrzymała II Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Statuetkę Srebrna Ostroga oraz Nagrodę Pisma Exit na 23. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje 2013 w Legnicy. Autorka wystaw indywidualnych: print_SCREEN, Galeria AYA, Katowice (2013); Art-Galeria, Bytom (2013). Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in.: Wystawa dyplomowa w Zamku Sieleckim, Sosnowiec (2014); Najlepsze Dyplomy 2013, Gdańsk (2013); O!braz, Galeria Bilbordowa, ulica Kopernika, Katowice (2013); Kulik/Piotrowicz/Walczak. Tylko painting, Galeria Bibu, Katowice (2013); wystawa zbiorowa Plakatu ASP Katowice, Mińsk, Białoruś (2013); Obszary Rysunku, Katowice, Rondo Sztuki (2011); Sezon Ogórkowy. Wystawa malarstwa studentów ASP w Katowicach, Galeria Piętro Wyżej (2011).

29

magdalenaszczerbakowicz

(ur. 1979 r.) w latach 2000-2001 uczyła się w Ringling School Of Art and Design, Sarasota, Florida. Kolejno studiowała na Wydziale Grafiki ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom licencjacki w zakresie grafiki warsztatowej (linoryt barwny) uzyskała w 2005 r. w pracowni prof. A.M. Bartczaka. Autorka wystaw indywidualnych: Malarstwo, Mały Wojtek Bistro, Warszawa (2013); Malarstwo, Galeria Fetysh, Warszawa (2013); Grafika, Qfajka, Warszawa (2005).

32

Bez tytułu, 2013akryl, płótno, 80x80 cmopisany na odwrocie: Magdalena Szczerbakowicz 2013

Page 18: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

32

pawełporada

Noc w mieście, 2017akryl, płótno, 2x (50x70) cm sygn. p.d.: Porada 2017, opisany na odwrocie: Porada 2017

35

(ur. 1985 r.) jest absolwentem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom uzyskał w pracowni malarstwa prof. St. Białogłowicza. Zakwalifikowany do udziału w Biennale Sztuki Młodej w Moskwie (2014). Autor wystawy indywidualnej Art Bar 25, Kraków (2013). Brał udział w wystawach zbiorowych: Biecz (2008); MDK, Rzeszów (2009); Krasne (2010).

31

anetaśliwa

34

Żubr, 2017ceramika, 34x24x13 cmsygn. na spodzie: 2017 r. ANETA ŚLIWA

(ur. 1990 r.) ukończyła POSSP im. J. Czapskiego w Krakowie. Studiowała też na Accademia di Belle Arti di Lecce. Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. B. Salwińskiego w 2014 r. Stypendystka Rektora ASP w Krakowie w latach 2012-13 i 2013-14. Jej dyplom wyróżniło dyplomem Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureatka wyróżnienia XI Międzynarodowego konkursu The World of Art, Słowenia (2006). Autorka wystawy indywidualnej w Czerwonoprądnickim Domu Kultury, Kraków (2012). Uczestniczka wystaw zbiorowych m.in.: V Przegląd Młodej Sztuki Świeża Krew, Galeria Socato, Wrocław (2015); Who Gets Carried Away by Europ? (2015); Visage ou Masque, Troyes, Francja (2015); III studenckiego biennale małej formy rzeźbiarskiej (2015); Grafika Warsztatowa. Mini Przestrzeń, Lwowski Pałac Sztuki, Lwów, Ukraina (20014).

Page 19: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

34

marcindybowski

Bez tytułu (05), 2017olej, płótno, 100x80 cmsygn. p.d.: M. Dybowski, opisany na odwrocie: “05” olej, płótno 100x80 cm 2017 M. Dybowski

37

(ur. 1977 r.) studiował w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 2015 uzyskał dyplom z grafiki warsztatowej (sucha igła) w Europejskim Wydziale Sztuk AFiB Vistula z wyróżnieniem, aneks z malarstwa pod kierunkiem prof. dr hab. Antoniego Fałata. Laureat licznych wyróżnień i nagród: stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia (2016, 2015); II Nagroda w trzeciej edycji konkursu „Ulica Themersonów” organizowanego przez Płocką Galerię Sztuki stanowiącego część festiwalu Skarpa (2016); wyróżnienie honorowe w II edycji konkursu „Ulica Themersonów” organizowanego przez Płocką Galerię Sztuki stanowiącego część festiwalu Skarpa (2015); wyróżnienie rektorskie za wysokie osiągnięcia w nauce (2015); wyróżnienie rektorskie za aktywność artystyczną w roku akademickim 2014/2015.

33

dominiksmolik

36

Fractals, 2017akryl, płótno, 100x100 cmopisany na odwrocie: DOMINIK SMOLIK “FRACTALS” DYPTYK AKRYL PŁÓTNO 100x100 CM KRAKÓW MMXVII Dominik Smolik

(ur. 1982 r.) w latach 2002-2007 studiował na Wydziale Malarstwa Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, w pracowniach prof. R. Oramusa, prof. R. Łaciaka i prof. G. Bednarskiego. W 2008 r. ukończył Studium Podyplomowe Politechniki Krakowskiej z zakresu Architektury, Konserwacji i Aranżacji Wnętrz Obiektów Sakralnych. Wystawiał w klubie Kolanko, Kraków (2012); Cafe Finka, Kraków (2012); klubie Pozytywka, Kraków (2009, 2012); Barwotece, Kraków (2010); Cafe Młynek, Kraków (2010); CSW Solvay, Kraków (2009); Eszeweria w Kraków (2009).

Page 20: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

36

konradtrzeszczkowski

Burza, 2012olej, płótno, 70x60 cm

39

(ur. 1985 r.) studiował na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP. Dyplom uzyskał w 2011 r. Autor wystawy indywidualnej w siedzibie Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala, Warszawa (2012). Uczestnik wystaw zbiorowych m.in. w Galerii Turbo (2011); Galerii Funky (2011); Muzeum Drukarstwa (2012).

35

martakonieczny

(ur. 1969 r.) studiowała w latach 1989-91 w Moskwie, a następnie na ASP w Warszawie na Wydziale Grafiki. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. J. Stannego w 1994 r. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, projektowaniem graficznym, ceramiką. Jej książki artystyczne znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie. Autorka wystaw indywidualnych: Drzewo-Stan, Galeria 022 ZPAP, Warszawa (2007); Światło-Stan, Galeria Lufcik ZPAP, Warszawa (2009); Psychoflora, Agora, Warszawa (2009); To-Get-Her, Galeria Arteria, Warszawa (2011).

38

Zbuntowana, 2013olej, płótno, 100x100 cmsygn. p.d.: MARTA KONIECZNY, opisany na odwrocie: ZBUNTOWANA Marta Konieczny 2013

Page 21: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

38

pawełcukier

Księga I, 2017olej, płótno, 70x100 cmopisany na odwrocie: 2017 Paweł Cukier Księga I

41

(ur. 1988 r.) W 2012 r. obronił pracę magisterską na Wydziale Nowych Mediów i Scenografii ASP w Warszawie. Jest autorem scenografii, wizualizacji multimedialnych i plakatów realizowanych w stołecznych teatrach. Projektuje również scenografię do teledysków i reklam. W 2012 r. zaprezentował swoje malarstwo na wystawie indywidualnej ‘’Emo’’ na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestniczył w wystawach zbiorowych: Pałac Kultury (przygotowanej przez Pawła Althamera), Galeria Kordegarda, Warszawa (2013); Rozprężenie napięcie, Galeria GaGa, Centrum Giełdowe, Warszawa (2013). Jako scenograf współpracował m.in. z Klubem Komediowym w Warszawie, Teatrem Żydowskim w Warszawie, Teatrem Studio w Warszawie, teatrem Im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Polskim W Bielsku Białej.

37

klaudiakrzysztonek

40

Pilnik, 2015olej, płótno, 100x150 cmopisany na odwrocie: PILNIK KLAUDIA KRZYSZTONEK 2015

(ur. 1992 r.) studentka V roku malarstwa na ASP w Katowicach, w pracowni prof. Jacka Rykały. W latach 2009-2012 uczęszczała do Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Laureatka II nagrody w konkursie „Studencki Obraz Roku”, Rondo Sztuki, Katowice (2016). Zdobywczyni Stypendium Rektora ASP w Katowicach dla najzdolniejszych uczniów (2015/2016). Autorka wystawy indywidualnej “NoBody”, Galeria Smolna, Rybnik (2016). Uczestniczyła w wystawach zbiorowych: “Ton Tej Ziemi”, Galeria Negatyw, Katowice (2016); wystawa podwójna “Niekobieta” towarzysząca V edycji festiwalu studenckiego sSAFka 5 zmysłów, Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek, Katowice (2015); wystawa finalistów konkursu „Studencki Obraz Roku”, Dagma Art, Katowice (2015); XV Festiwal Sztuki Wysokiej, Stalowe Anioły, Bytom (2015).

Page 22: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

40

bartoszhadryś

Głowa, 2016olej, płótno, 70x50 cm kompozycja, 72,5x52,5 cm w oprawiesygn. l.d.: BARTOSZ HADRYŚ, opisany na odwrocie: BARTOSZ HADRYŚ - 2016 -

43

(ur. 1977 r.) Uprawia malarstwo i rysunek. W swoich pracach wykorzystuje technikę olejną, dającą duże możliwości operowania światłem i kolorem. Jest laureatem nagród i wyróżnień w konkursach z dziedziny malarstwa i rysunku. Autor wystaw indywidualnych: MCK TYCHY (2016); Klub Artystyczny Bakakaj, Tychy (2012); Galeria Marchołt, Katowice (2010); Galeria StrefArt, Tychy (2010); Hotel Stara Poczta, Tychy (2007); Galeria Szyb Wilson, Katowice (2007). Uczestnik wielu wystaw zbiorowych, m.in.: Jasiński & Friends V, Galeria w Teatrze Narodowym, Warszawa (2016); Galeria Sztuki Współczesnej Dagma Art, Katowice (2016); Zadośćuczynienie, MOK Zabrze, Katronovia, Warszawa (2015); Niepohamowanie, Galeria 4ART, Gliwice (2015); Jasiński & Friends III, Galeria w Teatrze Narodowym, Warszawa (2014); Wskrzeszenie II, Galeria Impresja, Zabrze (2014); Galeria StrefArt, Tychy (2008). Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce, Niemczech i Szwajcarii.

39

jacekcyganek

(ur. 1961 r.) Absolwent liceum plastycznego i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studiował malarstwo, rysunek, grafikę i projektowanie tkanin. W 1988 r. uzyskał dyplom z malarstwa i projektowania tkaniny w pracowni prof. Antoniego Starczewskiego. Rok później otrzymał nagrodę na Interfashion w Łodzi. W latach 1995-2009 współpracował z domami mody jako projektant. Autor wystaw indywidualnych: Umiłowana, Galeria Schody, Warszawa (2017); Malarstwo, Galeria Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa (2016); Galeria Art, Warszawa (2015); Galeria Polakos, Girona, Hiszpania (2015); Galeria Art Warszawa (2014); Galeria Gologorski Kraków (2013); Galeria Zapiecek Warszawa (2012); Galeria ZPAP Warszawa (2010).

42

Oczko wodne, 2016olej, płótno, 70x50 cmsygn. p.d.: Jacek Cyganek, opisany na odwrocie: OCZKO WODNE Jacek Cyganek

Page 23: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

42

mariuszmierzejewski

Black TV, 2014olej, płótno, 100x100 cmopisany na odwrocie: BLACK TV 2014 Mariusz Mierzejewski

45

(ur. 1981 r.) w latach 2001-2006 studiował malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. J. Wojciechowskiego i J. Gryki. Laureat II Nagrody w konkursie Kolaż Asamblaż, BWA Olkusz (2016) oraz wyróżnienia honorowego na II Triennale Malarstwa Animalis, Chorzów (2011). Uczestnik wielu wystaw zbiorowych, m.in.: Wystawa konkursowa Kolaż Asamblaż, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Olkusz (2016); Biała pora, Galeria 101 Projekt, Warszawa (2015); Nova Fala, Galeria Bałtycka, Szczecin (2014); 24. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2014); Młodzi Sztuką w przestrzeni myśli, Galeria DAP3, Warszawa (2014); The Youngest, Galeria DAP, Warszawa (2006); Nova Biala. Wystawa z okazji 20-lecia Galerii Białej, Lublin (2006); Młode Forum Sztuki, Galeria Biała, Lublin (2005).

41

ulaniemirska

jest absolwentką Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom otrzymała w 2012 r. w pracowni malarstwa prof. S. Baja, a aneks zrealizowała w pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. M. Duchowskiego. W latach 2008-2011 wraz z Rafałem Dominikiem tworzyła grupę artystyczną „Fale Bałtyku”. Autorka wystaw indywidualnych: Rozrywki, Galeria Nieformalna, Warszawa (2016); Meteoropatki, Galeria Xanadu, Warszawa (2017). Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych: Studenci I roku z pracowni prof. S. Baja, Krypta Kamedułów, Warszawa (2005); Piękne Kłamstwa. Polsko-Norweskie spotkania performance, Warszawa (2008); Odkryte Zakryte, Festiwal performance, Teatr Dramatyczny, Warszawa (2008); Studenci pracowni rysunku prof. R. Ługowskiego, Galeria Aspekt, Warszawa (2008); 2. Międzynarodowe Spotkania performance, Warszawa (2009); Dziad, performance, galeria XXI, Warszawa (2009); Lunety, Instalacja w ramach Festiwalu Przemiany, Warszawa (2011); Studenci prof. S. Baja, podziemia kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Warszawa (2011).

44

Próba pełni, 2016akryl, kolaż, 100x70 cmopisany na odwrocie: ULA NIEMIRSKA “PRÓBA PEŁNI” 2016r. 100x70 cm akryl/kolaż

Page 24: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

44

piotrprzybyła

Z cyklu wody, 2014olej, płótno, 80x100 cmopisany na odwrocie: Piotr Przybyła “Z cyklu wody” 2014 r.

47

43

tomaszwitkowski

(ur. 1978 r.) ukończył studia w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki UWM w Olsztynie, dyplom w 2008 r. w pracowni rzeźby i ceramiki prof. T. Platy. Laureat III Nagrody w Konkursie Niedźwiedź dla Ursusa, Warszawa (2009) oraz II Nagrody VI Olsztyńskie Biennale Plastyki O Medal Prezydenta (2009). Autor wystaw indywidualnych m.in.: Olsztyn, Galeria Marszałkowska, Olsztyn (2014); Olsztyn 2012 Pomiędzy, AwangardaBis, Olsztyn (2012); 24, haloGaleria, MOK, Olsztyn (2012); Rzeźba, ArtDeco, Olsztyn (2008); Maski, Galeria Zaułek, Olsztyn (2006). Uczestnik wystaw zbiorowych: Nocne tematy, Magazyn Solny, Olsztyn (2013); Od konkretu do abstrakcji, ArtDeco, Olsztyn (2011); Od-Jazz-dy, ArtDeco, Olsztyn (2008).

46

Dziewczęta, 2017olej, płótno, 80x70 cmsygn. p.d.: DZIEWCZĘTA T.Witkowski 2017

(ur. 1983 r.) jest absolwentem malarstwa w Instytucie Sztuki w Cieszynie - filii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W swojej twórczości łączy różne techniki plastyczne, zajmuje się głównie malarstwem. Inspiruje się przede wszystkim naturą. Brał udział w wielu międzynarodowych plenerach malarskich w kraju i za granicą.

Page 25: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

46

Artur Marciniszyn /KOCUR 1/

D-STR33TZ, 2017technika mieszana, płótno, 120x100 cmopisany na odwrocie: 2017 “D-STR33TZ” oraz monogramem artysty

49

(ur. 1985 r.) Jego twórczość wywodzi się z graffiti i street artu. W 2000 r. powstała jego pierwsza grupa Beplus Crew. Obecnie posługuje się wieloma technikami malarskimi, a nośnikami jego prac są zarówno mury, jak i płótna. Inspiruje go abstrakcja geometryczna, architektura, urban art, proste kreski, ostre kształty, litery. Organizator i uczestnik wielu graffiti jamów. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i zagranicą. Właściciel kaligraficznej marki odzieżowej Mad Cat.

45

katarzynamisiórska

(ur. 1987 r.) jest absolwentką Wydziału Prawa Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie. Laureatka I miejsca w XX Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa nieprofesjonalnego im. I. Bieńka w Bielsko-Białej (2014), laureatka 2 nagrody w Konkursie Malarskim Galerii Zadra w Warszawie (2010), laureatka 2 nagrody na plakat Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie (2011). Autorka wystawy indywidualnej w Galerii Ratusz, Legionowo (2014).

48

Tygrys w chmurach, 2014olej, płótno, 100x80 cmopisany na odwrocie: AUTOR: KATARZYNA MISIÓRSKA (MISIÓRSKA-SKIBA) TYTUŁ: TYGRYS W CHMURACH WYMIARY: 100/80 cm TECHNIKA: OLEJ/PŁÓTNO

Page 26: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

48

sylwiamichalska

Wodospady, 2017akryl, płótno, 80x80 cmsygn. p.d.: S. Michalska

51

(ur. 1978 r.) w latach 1997-2002 studiowała na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, gdzie w 2002r. obroniła dyplom z malarstwa u profesora Wojciecha Sadleya. Obecnie mieszka i tworzy na Śląsku, ale silnie związana jest z Warmią i Mazurami. Tworzy obrazy abstrakcyjne dużego formatu oraz marynistyczne pejzaże olejne na płótnie i starych deskach.

47

małgorzatafenrych

(ur. 1964 r.)

50

Rowerzysta, 2017olej, płótno, 60x80 cmopisany na odwrocie: Małgorzata Fenrych “ROWERZYSTA” 2017

Page 27: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

50

magdalenakobierecka

Kompozycja nr 121, 2017technika własna, szkło, 101x71 cmopisany na odwrocie: Magdalena Kobierecka “Kompozycja nr 121” 2017 r.

53

(ur. 1974 r.) z zawodu jest konserwatorem zabytków architektury. Absolwentka prywatnych szkół artystycznych w zakresie malarstwa, m.in. Studio Sztuki B. Gerłowskiego. Twórczyni pracowni plastycznej Format, inicjatorka Fundacji Pogotowie Artystyczne. Ma na koncie udział w kilku wystawach zbiorowych. Ostatnio prezentowała swoją twórczość na wystawie indywidualnej w Galerii Wyjście Awaryjne w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Jej prace powstają w indywidualnej technice - jest to malarstwo na szkle farbami akrylowymi z elementami sgraffito, gdzie powstający obraz jest jednorazowy i unikalny.

49

agnieszkafigurska

52

Bez tytułu, 2016akryl, płótno, 100x100 cmsygn. p.d.: Figurska

(ur. 1971 r.) studia wyższe ukończyła w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. W 1999 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Wiesława Garbolińskiego oraz w Pracowni Projektowania Ubioru prof. Andrzeja Nawrota. Ukończyła również Policealne Studium Zawodowe Techniki Teatralno-Filmowej w Łodzi, gdzie w 1992 r. otrzymała dyplom w specjalności modelatorstwo. Zajmuje się malarstwem, grafiką komputerową, pracą projektową i ilustratorską. Od blisko 8 lat wystawia swoje prace na aukcjach w całej Polsce. Brała udział w Drugim Niezależnym Salonie Łódzkich Młodych Twórców’ w Centralnym Muzeum Włókiennictwa i Galerii Urzędu Miasta Łodzi (2015). Jej prace można również oglądać w internetowych galeriach, w tym Saatchi Gallery.

Page 28: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

51

iwonagabryś

54

Kompozycja nr 19, 2017technika mieszana, płótno, 80x80 cmopisany na odwrocie: IWONA GABRYŚ

(ur. w 1988 r.) w 2012 r. ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym na kierunku grafika. Następnie kontynuowała naukę na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie na kierunku grafika. W 2014 obroniła dyplom magisterski oraz aneks z malarstwa. Stypendystka rektora UMCS. Zdobywczyni nagród i wyróżnień: I miejsce w konkursie na plakat promujący rozwój technologii gazu skroplonego (2014); III miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na ilustrację do tekstów piosenek Jeremiego Przybory (2012); wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym Manufaktura Satyry, Żyrardów (2015); wyróżnienie w I Międzynarodowym Konkursie Kaszubskiej Sztuki Wizualnej CASSUBIA VISUALES (2015); wyróżnienie w konkursie na plakat Aby każdy mógł powiedzieć Wracam do domu! (2013); w konkursie na widokówkę Magia Dzielnicy Czterech Wyznań (2013). 55

INDEKSAUTORÓW

41

42

19

37

7

50

52

54

43

4

13

53

38

9

28

8

25

40

49

5

51

45

48

17

44

26

33

21

10

35

47

31

22

18

36

14

32

12

34

29

30

6

39

23

27

46

16

15

24

Page 29: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

zachęcamy do składania pisemnych zleceń udziału w aukcji w postaci limitów stałych lub wskazania licytacji telefonicznej. KARTĘ ZLECANIA można przesłać do nas mailowo na adres [email protected] lub dostarczyć do siedziby GALERII XANADU nie póź niej niż 4 godziny przed rozpoczęciem licytacji.

KARTAZLECENIA

SZANOWNYKLIENCIE,

ZLECENIE LICYTACJIZ LIMITEM

Zlecenietelefoniczne

Proszę o licytacjęnastępujących pozycji:

GALERIA XANADU będzie reprezentować w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o jedno postąpienie aukcyjne w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wartości.

W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy galerii xanadu połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. GALERIA XANADU nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem.

Ja niżej podpisany/a oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez xanadu galeria i dom aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia.

GALERIA XANADU gwarantuje poufność danych osobowych.

IMIĘI NAZWISKO

DOKŁADNYADRES

TELEFONE-MAIL

NIP (dla firm) / numer dokumentu tożsamości

Data i podpis Klientaskładającego zlecenie

telefon

NRKAT.

AUTOR /TYTUŁ

MAKSYMALNAOFEROWANA KWOTA

REGULAMINAUKCJI

Organizatorem Aukcji Sztuki Młodej jest Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny Agnieszka Gniotek z siedzibą na ul. Hożej51, 00-681 w Warszawie. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki powierzone Organizatorom przez ich właścicieli.Wszystkie wystawione do sprzedaży obiekty posiadają cenę wywoławczą 500 PLN. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być korygowane przed przystąpieniem do licytacji.Do udziału w licytacji upoważnione są wszystkie osoby,bez konieczności wpłacania vadium. Organizator aukcji pobiera opłatę aukcyjną o wysokości 18% ceny wylicytowanej. Warunkiem otrzymania numeru licytacyjnego jest wypełnienie karty z danymi osobowymi i kontaktowymiprzed aukcją, ewentualnie nadesłanie tych danych e-mailem na adres [email protected] lub zgłoszenie ich telefonicznie na numer: 503 012 889.Osoby zainteresowane licytacją, a nie mogące w niej uczestniczyć osobiście mogą złożyć organizatorom aukcji oferty kupna z podaniem limitu cenowego (limit cenowy JEST INFORMACJĄ ŚCIŚLE POUFNĄ). W imieniu tych osób w licytacji weźmie udział upoważniony przedstawiciel organizatorów licytacji.Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia tego faktu organizatorom, jednak nie później niż 2 godziny przed terminem rozpoczęcia licytacji. W imieniu tych osób w licytacji weźmie udział upoważnionyprzedstawiciel organizatorów licytacji, będąc z nimi w kontakcie telefonicznym w czasie trwania aukcji. Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę–AukcjoneraPostąpienie w licytacji (podwyższanie stawki) wynosi 100 PLN, pomiędzy 2 000 zł a 5 000 zł wynosi 200 zł, powyżej kwoty 5 000 zł wynosi 500 zł. Zakończenie licytacji następuje w momencie trzykrotnegouderzenia młotkiem przez Aukcjonera, a nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą kwotę.

W przypadku, gdy zakończenie licytacji następuje w sytuacji sporu, Aukcjoner ma prawo powtórzyć licytację.Zakończenie licytacji na poziomie ceny wywoławczej lub powyżej tej ceny oznacza, iż umowa kupna – sprzedaży została zawarta, a nabywca jest zobowiązany do zapłaty za obiekt w ustalonym regulaminem terminie.Nabywca zobowiązany jest wykupić wylicytowany obiekt w terminie 7 (siedmiu) dni roboczych od daty licytacji. W przypadku braku wpłaty w w/w terminie obiekt może być zwrócony właścicielowi, a transakcja zostanie anulowana. Możliwe formy płatności na Aukcji Sztuki Młodej to: płatność gotówką lub kartą w siedzibie Galerii Xanadu lub przelew bankowy na konto, na rachunek bankowy: Idea Bank, Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny Agnieszka Gniotek, ul. Hoża 51, 00-681 Warszawa, nr. konta: 29 1950 0001 2006 0208 6989 0002. Prawo własności przechodzi na kupującego w momencie dokonania pełnej wpłaty.Organizatorzy aukcji dają gwarancję autentyczności oferowanych obiektów, jednak gdyby opis obiektu okazał się niezgodny ze stanem faktycznym lub istniała uzasadnionawątpliwość, co do jego autentyczności, nabywca ma prawo w ciągu 14 dni od daty aukcji zwrócić zakupiony obiekt, a organizatorzy aukcji oddadzą całą kwotę zakupu. Zakwestionowanie autentyczności obiektu musi być przez nabywcę poparte wiarygodnymi ekspertyzami.Organizatorzy aukcji nie ponoszą odpowiedzialności za ukrytewady fizyczne i prawne zakupionych obiektów, oraz zastrzegają sobie prawo do wycofania obiektu z licytacji bez podawania przyczyny.Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej ceniewszystkich obiektów pod warunkiem, że zgłoszą chęć nabyciabezpośrednio po zakończeniu licytacji wybranego przedmiotu.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Page 30: 6. aukcja 28 czerwca sztuki młodej 2017 roku godz. 19:30 · cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 500 zł ... Okno na świat I, 2017 olej, płótno, 60x80 cm ... technika

kontakt:503 012 889570 145 770570 145 170

[email protected]

WWW.GALERIAXANADU.pL

facebook.com/galeriaxanadu

instagram.com/xanadu_gallery