76
1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa www.pragaleria.com T: 884 798 852 // 884 SZTUKA [email protected]

Page 1: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

SZTUKAAKTUALNA

3. aukcja9 grudnia 2015, godz. 19.30

PRAGALERIAStalowa 3 03-425 Warszawa

www.pragaleria.comT: 884 798 852 // 884 SZTUKA [email protected]

Page 2: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

2

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

Darek reklama katalog.pdf 2 29.10.2015 22:35:06

Page 3: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

SZTUKAAKTUALNA

3. aukcja9 grudnia 2015 r., godz. 19.30

wystawa przedaukcyjna: 3–9 grudnia 2015 r., godz.12.00–18.00 showroom kolekcjonerski: 5–6 grudnia 2015 r., godz. 12.00–18.00

cena wywoławcza każdej pracy – 1000 zł

licytuje – Mikołaj Konopacki

FundacjaPromocjiSztukiPolskiej

Page 4: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

4

Małgorzata Stępniak (ur. 1975 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. W. Kunza w 1998 r. Laureatka nagród m.in. Nagrody Ministra Kultury i Sztuki na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje w Legnicy (1999). Stypendystka Prezydenta Miasta Częstochowy (2002). Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Klub Wiedeński, Częstochowa (2000); Trzy Lata Później, Galeria Magenta, Nijmegen, Holandia (2001); Studio Estima, Warszawa (2001); Muzeum Częstochowskie, Czestochowa (2002); Ona i On, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2003); Galeria Inny Śląsk, Tarnowskie Góry (2003); Galeria Anny Kareńskiej, Poznań (2004); CK Zamek Sielecki, Sosnowiec, Piwnice Margaux, Częstochowa (2005); Cafe Kulturalna, Warszawa (2006); Wszystko Gra, Galeria OPK Gaude Mater, Częstochowa, Galeria Inny Śląsk, Tarnowskie Góry (2006); Kobieta w Czerwieni, Galeria BWA, Sandomierz oraz Galeria BWA, Kielce (2006); Tarnobrzeski Dom Kultury, Tarnobrzeg (2007); Ona I On, Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Częstochowa (2008); Między błękitem a czerwienią, Galeria Grodzka, Kraków (2008); Piano Bar, Galeria Schody, Warszawa (2009); Galeria Triada, Gdańsk (2010); Kadr, Konduktorownia, Częstochowa (2010); Kadr, Steel Forest, Konstancin Jeziorna, Kadr, Warsaw Art Gallery, Warszawa (2011); Galeria Jana Siuty, Kraków (2011); Gra, Muzeum Częstochowskie, Częstochowa (2012); Absurd 228, Warszawa (2013); Gra, Galeria Inny Śląsk, Tarnowskie Góry, Galeria Grodzka, Kraków (2014); Galeria Cassinos Poland, Warszwa (2014); Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów (2015).

1 Małgorzata Stępniak

Śpiewaczka, 2015 | olej, płótno, 80x60 cm | sygn. p.d.: MS 15, opisany na odwrocie: MAŁGORZATA STĘPNIAK „ŚPIEWACZKA” 80x60 cm

Page 5: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

55

2 Andrzej Folfas

Tango, 2015 | olej, płótno (obraz dwustronny), 100x100 cm | opisany na odwrocie: FOLFAS 2015

Andrzej Folfas (ur. 1947 r.) w latach 1963-67 uczęszczał do LP im. A. Kenara w Zakopanem, które ukończył pod opieką profesorów: W. Hasiora, T. Brzozowskiego i A. Rząsy. Następnie ukończył studia na ASP w Krakowie na wydziale Architektury Wnętrz u prof.: J. Ząbkowskiego, T. Kutermaka, B. Brauna, M.Sigmunda. Odznaczony przez Ministra Kultury Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz wyróżnieniem Miasta Krakowa jako zasłużony działacz kultury i sztuki. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym i Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz kolekcjach prywatnych. Brał udział w licznych wystawach w Niemczech, Francji, Szwecji i Austrii. Przez lata współpracował z Dominik Rostworowski Gallery w Krakowie, aż do jej zamknięcia w 2012 r.

Page 6: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

6

Sonia Ruciak (ur. 1987) jest absolwentką Wydziału Malarstwa wrocławskiej ASP. Trzykrotna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina (2005, 2006, 2007) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011/2012). Jej dyplom z Malarstwa oraz Projektowania Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce był nominowany do ogólnopolskiego konkursu „Najlepsze Dyplomy ASP 2012 r.”. Obecnie jest asystentką w Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej na ASP we Wrocławiu. Autorka wystaw indywidualnych: Architektura światła, Galeria Grand, Łódź (2013) i Struktury światła, Galeria Feininger, Trzebiatów (2013

3 Sonia Ruciak

Bez końca, 2011 | akryl na płótnie, 140x80 cm | sygn.. p.d.: Ruciak S., na odwrociu pieczec autorska

Page 7: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

77

Anna Wojciechowska-Paprocka (ur. 1962 r.) w 1988 r. ukończyła ASP w Warszawie na wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Malarstwo studiowała w pracowni prof. Ł. Korolkiewicza. Laureatka nagrody Najlepszy Dyplom ASP w Warszawie. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (1990). Laureatka konkursów Najlepszy w Polskiej Reklamie; Clio Poland (1993); Dea Awards (1994, 1995); Natale di Roma (2011). Autorka wystaw indywidualnych: Metamorfoza życia, Galeria Casinos Poland, Hotel Hyatt, Warszawa (2010); Kobiety, Nimfy, Anioły – Galeria Domu Kultury Świt, Warszawa (2010); Kobieta w malarstwie, Warsaw Art Gallery, Hotel Marriott, Warszawa (2011); Bez spojrzeń, Galeria 022 OW ZPAP, Warszawa (2012); Impresja kobiet, Galeria TAB, Hotel Gromada Airport, Warszawa (2012); Ukryte spojrzenia, Centrum Sztuki KokkoArt, Łomianki (2012, 2013); Prezentacja, Teatr Wielki, Gala Business Centre Club, Warszawa (2013); Pomiędzy, Galeria Freta, Warszawa (2013). Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Belgii, Szwajcarii, USA, Francji, na Litwie, Węgrzech i Chinach.

4 Anna Wojciechowska-Paprocka

Lista uczuć, 2015 | akryl, płótno, 92x73 cm | opisany na odwrocie: LISTA UCZUĆ/2015 ANNA WOJCIECHOWSKA-PAPROCKA

Page 8: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

8

Ilona Herc (ur. 1972 r.) w latach 1993-1998 studiowała w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filia w Cieszynie. W 1998 r. zrealizowała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Z. Lisa. Od 2000 r. członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Finalistka konkursu „Obraz Roku” w 2003 i 2004 r. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych. Brała udział w ważnych przeglądach zbiorowych: III Ogólnopolskie Biennale Pasteli, Nowy Sącz (2000); Allergy to Grey, The Bloxham Gallery, London, Wielka Brytania (2002); I Międzynarodowe Biennale Pasteli, BWA, Nowy Sącz (2002); II Międzynarodowe Biennale Pasteli, BWA, Nowy Sącz (2004); III Międzynarodowe Biennale Pasteli , BWA, Nowy Sącz (2006); Triennale z Martwą Naturą, BWA, Sieradz (2006).

5 Ilona Herc

W drodze I, 2014 | olej, płótno, 100x50 cm | sygn. p.d.: Ilona Herc 2014 r., opisany na odwrocie: ILONA HERC „W DROCZE I” KRAKÓW 2014 r.

Page 9: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

99

Patryk Lutomski (ur. 1973 r.) studiował na ASP w Krakowie w latach 1994-1999. Zrealizował dyplom w pracowni prof. L. Misiaka oraz aneks graficzny w pracowni prof. Z. Lutomskiego. W latach 1999-2005 asystent na Wieczorowych Studiach Licencjackich Wydziału Grafiki macierzystej uczelni. Obecnie prowadzi pracownię linorytu na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i jest asystentem w pracowni linorytu w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Laureat licznych nagród m.in.: III nagrody na Quadriennale Drzeworytu i Linorytu polskiego, Olsztyn (1999); Nagrody Marszałka Województwa Lubelskiego na VI Międzynarodowym Triennale Sztuki, Majdanek (2000); Nagrody Równorzędnej na X Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka, Jelenia Góra (2000); II nagrody na konkursie Grafika Roku 1999 Kraków (2000); III Nagrody w konkursie Przeciw Przemocy – Radom 76 (2006); Wyróżnienia na 5 Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej, Gdyna (2009); Wyróżnienia na Quadriennale Drzeworytu i Linorytu polskiego, Olsztyn (2011). Autor wystaw indywidualnych: Rafał Borcz, Patryk Lutomski, Michał Misiak - Malarstwo i grafika, Galeria Sukiennice, Kraków (2002); Grafika, Galeria UFO, Kraków (2004); Malarstwo i grafika, Artidotuum, Kraków (2005); Prace, Schloss Almoshof, Norymberga, Niemcy (2006); Malarstwo, Artinfo.pl w Fabryce Trzciny, Warszawa (2007); Prace, Dom Kultury im. CK. Norwida Kraków (2011); Prace, Centrum Kultury i Sztuki, Kalisz (2011).

6 Patryk Lutomski

Zakupy II, 2009 | akryl, płótno, 100x82 cm | sygn. p.d.: Patryk Lutomski, opisany na odwrocie: Patryk Lutomski ’09 r. „Zakupy” II

Page 10: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

10

Andrzej Fronczak (1959 r.) ma na koncie 39 wystawach indywidualnych, ponad 80 wystawach zbiorowych oraz 30 plenerach malarskich. W 2009 r. laureat Nagrody Prezydenta Miasta Włocławek w dziedzinie kultury. W 2010 r. odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność społeczno-kulturalną. Laureat nagrody publiczności na VIII Ogólnopolskim Biennale Sztuki, Skierniewice (2004) oraz wyróżnień na XV Włocławskich impresjach, Galeria dk, Włocławek (2008); XVII Włocławskich impresjach, Galeria dk, Włocławek (2010) i XX Włocławskich impresjach, Galeria dk, Włocławek (2013). Brał udział w ponad 80 wystawach zbiorowych i konkursach. Wystawiał w Polsce, Niemczech, Danii, Holandii, Serbii, Włoszech, Ukrainie i Słowacji.

7 Andrzej Fronczak

Metropolis XIX, 2015 | technika własna, płótno, 100x70 cm | sygn. p.d.: A. Fronczak 15

Page 11: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

1111

Bogna Gniazdowska (ur. 1964 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. S. Gierowskiego oraz w pracowni problemów malarstwa w architekturze prof. R, Winiarskiego uzyskała w 1990 r. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Autorka licznych wystaw indywidualnych m.in. Od tego nie uciekniesz, Galeria Dziekanka, Warszawa (1992); Osoby, Galeria Test, Warszawa (1992); Osoby II, Galeria Styk, Warszawa (1992); Malarstwo, Galeria Art, Warszawa (1995); Reflektionen, Galeria East Art Kunsthandel, Berlin (1997); Album, Galeria Art, Warszawa (1999); Wczoraj, Galeria Promocyjna, Warszawa (2000); Portrety Portretów, Galeria Fret@Porter, Warszawa (2002); Malarstwo, Galeria Promocyjna, Warszawa (2005); Walking Art Tour, Hotel Polonia Palace, Warszawa (2005); Europa w Sepii, Galeria Art, Warszawa (2007); Tabliczki Mnożenia, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2009); Aniołki, Galeria 2 B + R, Warszawa (2010); Po 23 latach, Konduktorownia, Częstochowa (2011, z Mikołajem Kasprzykiem).

8 Bogna Gniazdowska

A-a-a kotki dwa, 2013 | olej, płótno, 4x(40x40) | opisany na odwrocie: BOGNA GNIAZDOWSKA „A-A-A KOTKI DWA”OLEJ, 2013 4x40x40 /80x80 cm

Page 12: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

12

Ewa Zawadzka (ur. 1950 r.) ukończyła Wydział Grafiki filii krakowskiej ASP w Katowicach. Laureatka licznych nagród m.in.: Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki, Fredrikstand , Norwegia (1993); Złotego Medalu Międzynarodowego Triennale Grafiki, Giza, Egipt (1986, 1994); Nagrody Regulaminowej Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie (2004). Finalistka konkursu Obraz Roku miesięcznika Art&Business i Europejskiego Konkursu Malarskiego Lexmark, Mediolan, Włochy. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice (2002); Galeria Studio, Warszawa (2002); Galeria Miejska BBK, Köln, Niemcy (2003); Galeria Studio, Warszawa (2003); Galeria WizyTUjąca, Warszawa (2004); Miscolci Gallery, Miscolc, Węgry (2005); Galeria Fundacji Turleja, Kraków (2006); Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu (2008); Bałtycka Galeria Sztuki w Ustce (2008); Galeria Grafiki i Plakatu, Warszawa (2008); Jan Berdyszak i Ewa Zawadzka Ewa Zawadzka i Jan Berdyszak, Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki, Galeria EXTRAVAGANCE, Sosnowiec (2009); Neuronalne przestrzenie, Rondo Sztuki, Katowice (2009); Neuronalne przestrzenie, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010); Neuro-nalne przestrzenie, Galeria BWA, Rzeszów (2011); Neuronalne przestrzenie, Galeria Pryzmat, Kraków (2011); Biuro Wystaw Artystycznych, Kielce (2011); Opowieści pejzażu, Centrum Kultury, Kalisz (2011); Neuronalne przestrzenie, Muzeum Ziemi Chełmskiej, Galeria 72, Chełm (2011); Obszary ciszy, Galeria Środowisk Twórczych, Bielskie Centrum Kultury, Bielsko-Biała (2011). Brała dział w wielu wystawach zbiorowych grafiki i malarstwa w Polsce, Japonii, Hiszpanii, Niemczech, Portugalii, Szwecji, Norwegii i we Włoszech. Wielokrotnie pokazywała prace na Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie, Fredrikstand, Osace, Kochi, Gizie, Premio Biella we Włoszech, Impact Art w Kyoto oraz na targach sztuki w Koloni, Frankfurcie, Los Angeles, Chicago, Sztockcholmie i Tokio. Jej prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Sztuki, Łódź; Muzeum Narodowe, Warszawa; Muzeum Narodowe, Kraków; Muzeum Górnośląskie, Bytom; Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego, Bydgoszcz; Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Radom; Muzeum Lubelskie, Lublin; Muzeum Warmii i Mazur, Olsztyn; Muzeum Pomorza Środkowego, Słupsk; Muzeum, Sosnowiec; Museé d’Art Moderne du Nord, Lille; Graphische Sammlung Albertina, Wien; Museum of Contemporary Prints, Fredrikstand; Gotland Konst Museum, Visby; Kunsthalle, Nürnberg; Modern Art Center, Kyoto; Mayor of Habikino, Collection, Osaka; Collection Univerity of Alberta, Edmonton; XYLON-Museum, Schwetzingen; Lilja Collection.

9 Ewa Zawadzka

z cyklu Materia ciszy, 2014 | olej, płótno, 70x80 cm | opisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA

Page 13: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

1313

Rafał Bojdys (ur. 1967 r.) studiował w latach 1988-93 na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie, filia w Katowicach. Dyplom zrealizował w pracowni plakatu prof. T. Jury oraz w pracowni malarstwa i rysunku prof. AS. Kowalskiego. Autor wystaw indywidualnych: Centrum Kultury, Katowice (1992); Galeria Wzgórze, Bielsko-Biała (1994, 1995,); Galeria Sagan, Essen, Niemcy (1995); Galeria Podlaska, Biała Podlaska (1998); Galeria Antoniego Rząsy, Zakopane (1998); Galeria Ganek, Siemianowice Śląskie (2000); Atelier Breu, Mannheim, Niemcy (2001); Galeria Art & Fashion, Kraków (2001); Galeria Pro Arte, Oświęcim (2002); Galeria Fraktal, Bielsko-Biała (2003); Klub Karma, Warszawa (2003); Galerie Roman Schmelter, Mainz, Niemcy (2012). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych m.in. Hasselt, Belgia (1992); Młode malarstwo polskie, Essen, Niemcy (1993); Kolekcja Galerii BWA w Bielsku-Białej, Wolfsburg, Niemcy (1994); Międzynarodowe Biennale Karykatury Antywojennej; Kragujevac, Jugosławia (1995, 2010); Galeria Sagan, Essen, Niemcy (1996); 14th Hurriyet International Cartoon Competition, Istambuł, Turcja (1997); 11th Dutch Cartoonfestival, Amsterdam, Holandia (1997); Salon Beskidy, Cadca, Słowacja (1998); Najgroźniejsze pędzle, Królikarnia, Warszawa (2000); Die farben der libe, Bitburg, Niemcy (2004); 47. Ausstellung Exposition, Prum, Niemcy (2004); Herbst Austellung, Mainz, Niemcy (2004, 2005); Żylina, Słowacja (2005); Aydin Dogan International Cartoon Competition, Turcja, Instambuł (2006).

10 Rafał Bojdys

Wiosłowanie w tropikach, 2015 | akryl, płótno, 50x70 cm | sygn. pd. : Bojdys ’15, opisany na odwrocie: RAFAŁ BOJDYS „WIOSŁOWANIE W TROPIKACH” 2015 R

Page 14: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

14

Grzegorz Lerka (ur. 1969 r.) studiował w latach 1994-1999 na ASP w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom uzyskał w pracowni prof. St. Kluski, dyplom uzupełniający w pracowni malarstwa prof. R. Nowotarskiego. Autor wystaw indywidualnych: Galeria Pod Plafonem, Wrocław (2013); Business Centre Club, Katowice (2013); Centrum Olimpijskie PKOl, Warszawa (2012); Gallery Pokusa, Wiesbaden, Niemcy (2010); Garbary 48, Poznań (2007); Pracownia-Galeria, Warszawa (2007). Uczestnik wystaw zbiorowych: Royal Scottish Academy, Edinburg, Wielka Brytania (2013); Millenium Hall, Rzeszow (2012); XXXII Internationale Mini Print de Cadaques, Barcelona, Hiszpania (2012); IX International Graphic Exlibris Co,petition, Gliwice (2012); XI World Art Mini Print, Lessendra Bułgaria (2012); XIV Biennale Małej Formy Graficznej, Ostrów Wielkopolski (2011); 7th international miniprint lahti art museum, Lahti, Finlandia (2010); 5th biennal international degravura, Douro, Portugalia (2010); 7 Międzynarodowy Konkurs Graficzny na Exlibris, Gliwice (2010); II Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego Jesienne Konfrontacje, Rzeszów (2010); 12 Międzynarodowe Biennale Malej Formy Graficznej, Ostrów Wlkopolski (2009); 6th international triennial of graphic art., Bitola, Macedonia (2009); Presentation of Polish Art. Brante bjerg Gallery, Gallery Labirynt, Nakke Nord, Dania (2007); Art Fair Will’s Art Gallery, Londyn, Wielka Brytania (2007); New Year Exhibition-Black Heath Gallery, Londyn, Wielka Brytania (2007); Three Artists, New Realms Gallery, Londyn, Wielka Brytania (2007); Presentation of Polish Art, Arte Bersani Gallery, Il Borgio Włochy (2006); Four Artists Show, Litle Gallery, Oxford Wielka Brytania (2006); Autumnal Show Modernartists Gallery, Reading (Berkshire), Wielka Brytania (2006); Autumnal Show Scotland Art., Glasgow, Wielka Brytania (2006); Presentation of Polish Art., Gallery Labirynt, Sillke Borg, Dania (2006); Summer Ehibition Four Artists, Maltby Art Gallery, Winchester Wielka Brytania (2005); Art Fair Strasburg, Art Nova Gallery, Strasburg, Francja (2005); Presentation Polish Art., Galeria Labirynt, Kopenhaga, Dania (2005); Prezentacja Pracy Roku, Sarajevo Bośnia (2005); Praca Roku, ZPAP, Katowice (2005); Triennale Malarstwa Młodych Malarzy, Częstochowa (2004); Musika w Malarstwie, Tychy (2004); Dwóch Artystów, Galeria Labirynt, Kraków (2004); 5 Biennale Malarstwa, Częstochowa (2004); 5 Triennale Grafiki Polskiej, Katowice (2003); Presentation of Polish Art. Society for Arts, Chicago, USA (2002); 5 Salon Sztuki Polskiej Ostrowiec Wielkopolski (2000); Bach w Sztuce, Galeria Pegaz, Zakopane (2000); Presentation of Polish Art., Galley Labirynt, Essen Niemcy (2000); Młoda Grafika Polska, Krąków (2000); Presentatin of Polish Art. Ars Cracovia, Berlin, Kolonia, Niemcy (1999).

11 Grzegorz Lerka

Fragile, 2013 | olej, płótno, 135x80 cm | sygn. p.d.: LerkaG 2013

Page 15: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

1515

Robert Jaworski (ur. 1968 r.) w latach 1988-95 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, a w latach 2003-2009 na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom zrealizował w katedrze plakatu pod kierunkiem prof. M. Wasilewskiego. Autor wystawy indywidualnej: Oranżeria, Galeria Apteka Sztuki, Warszawa (2011). Uczetnik ekspozycji zbiorowych: Aktualności, Galeria DAP, Warszawa (2012); XI Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, BWA, Ostrowiec Świętokrzyski (2012); Abstrakcja, Galeria DAP, Warszawa (2013).

12 Robert Jaworski

Zapis XI. Krew, 2015 | olej, płótno, 80x110 cm | opisany na odwrocie: ZAPIS XI KREW 2015 robert jaworski

Page 16: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

16

Tomasz Mistak (ur. 1978 r.) w 2005 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. S. Białogłowicza w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Laureat Nagrody Wojewody Podkarpackiego na Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt" w Przemyślu (2009); nominowany do nagrody 11 Biennale Plastyki Krośnieńskiej, BWA, Krosno (2010); finalista konkursu Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku organizowanego przez BWA Rzeszów (2006, 2008, 2009); finalista konkursu Obraz Roku 2002 organizowanego przez Art&Business (2003) i konkursu Inner Vision organizowanego przez Art Dea (2003). Autor wystaw indywidualnych: Luksusowe Więzienie, Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (2011); TFDprojekt, BWA Galeria Sanocka, Sanok (2009) i Bez tytułu, Klub PraCoVnia, Warszawa (2005).

13 Tomasz Mistak

Bozon Higgsa, 2015 | akryl, płótno, 90x120 cm | opisany na odwrocie: - BOZON HIGSA – AKRYL MISTAK 2015

Page 17: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

1717

Jolanta Johnsson (ur. 1955 r.) studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie u prof. H. Chrostowskiej, prof. R. Strenta, prof. J. Tchórzewskiego. Dyplom pod kierunkiem prof. R. Strenta obroniła w 1990 r. Autorka wystaw indywidualnych: Nässjö, Szwecja (1988); Sztokholm, Szwecja (1989), Warszawa (wielokrotnie od 1993, ostatnio w Galerii van Golik w 2010), Essen, Niemcy (1994), Poznań (1998), Kraków (2007). Wielokrotnie uczestniczyła w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: Międzynarodowym Triennale Grafiki, Kraków (1991), I Międzynarodowym Biennale Grafiki, Maastricht (1992), Człowiek w obrazie, Xylon Museum, Niemcy (1997), Artystka i jej światopogląd, USA (1998).

14 Jolanta Johnsson

W jednym pokoju, 2010 | olej, płótno, 130x90 cm | sygn. l.d. JOHNSSON 2010

Page 18: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

18

Artur Wąsowski (ur. 1967 r.) w 1994 r. zrealizował dyplom na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie w pracowni prof. R. Strenta, wraz z aneksem z malarstwa w pracowni prof. Teresy Pągowskiej. Od 1992 r. zajmuje się grafiką wydawniczą, ilustracją prasową i infografiką. Równolegle uprawia malarstwo, rysunek, grafikę artystyczną i rzeźbę.

15 Artur Wąsowski

Chwile z cyklu Przejścia, 2012 | akryl, płótno, 160x116 cm | opisany na odwrocie: ARTUR WĄSOWSKI CHWILE 2012

Page 19: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

1919

Bartek Materka (ur. 1973r.) W 2004 ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2009 stworzył plakat na XIII. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Uczestniczył w licznych wystawach, m. in.: 4.biennale - Polska wystawa Fancy Success. Positions in a Young Polish Paintings, Praga (2009); Wszystko cieknie, Czarna Galeria, Warszawa (2007); Co zobaczyłeś w tym parku? – Nic., Galeria Raster, Warszawa (2004). Laureat III nagrody na biennale malarstwa „Bielska Jesień”, Bielsko-Biała (2005), otrzymał także stypendium – pobyt w Vermont Studio Center (2006).

16 Bartek Materka

bez tytułu, 2004 | olej, płótno, 35x35 cm | opisany na odwrocie: BARTEK MATERKA 2004

Page 20: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

Edyta Dzierż (ur. 1977 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z malarstwa zrealizowała w pracowni prof. M. Czapli, aneks w Pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego pod kierunkiem prof. E. Tarkowskiego (2004). W latach 2000-2002 specjalizacja z rzeźby w pracowni prof. G. Zemły. Finalistka Konkursu Fundacji im. F.Eibisch (2007). W latach 2007-2008 laureatka nagród i wyróżnień w konkursu Obraz Sezonu i Rzeźba Sezonu w Warszawie. Współtworzy Pracownię 23 na warszawskiej Pradze. Od 2010 r. działa w Zarządzie Okręgu Warszawskiego ZPAP. Współtworzy interdyscyplinarne grupy twórcze: Młodzi Sztuką, Symfonia, Visual Dance oraz Międzynarodowy Ruch Artystyczny "artinTeRFErenCe".

17 Edyta Dzierż

Źródło nadziei, 2013 | olej, akryl, płótno, 80x100 cm | opisany na odwrocie: Edyta Dzierż Źródło nadziei olej/akryl na płótnie + technika własna 80x100 cm

Page 21: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

2121

Agnieszka Kicińska (ur. 1973 r.) w latach 1997-2002 studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. W 2002 r. obroniła dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. J. Modzelewskiego, aneks do dyplomu w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego prof. E. Tarkowskiego (fresk) oraz aneks w Pracowni Ceramiki u prof. T. Platy-Nowińskiej (mozaika). Autorka wystaw indywidualnych m.in. Mes impressions de la Defense, Wydział Malarstwa ASP, Warszawa (2001); Berlin, Galeria Eufemia, Warszawa (2002); Galeria Nova, Kraków (2004); Galeria Opus, Łódź (2019); Galeria Milano, Warszawa (2015).

18 Agnieszka Kicińska

Dubai 2, 2009/2010 | olej, płótno, 160x90 cm | opisany na odwrocie: AGNIESZKA KICIŃSKA „DUBAI ‘2” 2009/2010 160X90 CM olej, płótno

Page 22: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

22

Andrzej Kasprzak (ur. 1963 r.) studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach krakowskiej ASP. Dyplom z Medalem Rektora uzyskał w 1988 r. Stypendysta Śląsko-Dąbrowskiego Komitetu Kultury Niezależnej za debiut artystyczny (1988); Ministerstwa Kultury i Sztuki (1989, 1999); The Pollock-Krasner Foundation (1994); Międzynarodowego Centrum Grafiki Frans Masereel Center (1994, 1995, 1996, 1997). Laureat wyróżnienia Polsko-Fińskiego Konkursu Marynistycznego, Gdańsk (1987); II Nagrody Polsko-Francuskiego Konkursu na plakat Printemps Culturel du Valenciennois, Valenciennes, Francja (1988); wyróżnienia honorowego IV Światowej Wystawy Sztuki Miniaturowej, Toronto, Kanada (1989); wyróżnienia I Międzynarodowego Triennale Grafiki Małych Form, Ryga, Łotwa (1990); wyróżnienia Światowego Triennale Grafiki Małych Form, Chamalieres, Francja (1991); nagrody regulaminowej IV Międzynarodowego Triennale Grafiki, Ourense Hiszpania (1998); III Nagrody 10. Ogólnopolskiego Przegląd Grafiki Studenckiej, Kraków (1985); II Nagrody I Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Wobec Wartości, Katowice (1986); wyróżnienia 11. Ogólnopolskiego Przeglądu Grafiki Studenckiej, Kraków (1997); II Nagroda II Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Wobec Wartości, Katowice (1988); wyróżnienia Ogólnopolskiego Konkurs Malarski im. R. Pomorskiego, Katowice (1989); wyróżnienia 12. Ogólnopolski Konkurs Graficzny, Łódź (1991). Autor ok. 100 wystaw indywidualnych w czołowych polskich galeriach oraz w Niemczech, Belgii, Dani, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, USA.

19 Andrzej Kasprzak

Sur rendez vous, 2012 | olej, akryl, cement, płótno, 140x90 cm | sygn. p.d. A. Kasprzak, opisany na odwrocie: 2012 A.KASPRZAK Sur rendez vous OIL, AKRYLIC, CEMENT ON CANVAS

Page 23: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

2323

Wojciech Ćwiertniewicz (ur. 1955 r.) studiował malarstwo na ASP w Krakowie w latach 1976-1981. Jest laureatem m.in. Nagrody Krytyki Artystycznej im. C.K. Norwida i Nagrody Exit za rok 2008. Jest autorem 58. wystaw indywidualnych, z czego najważniejsze to: Malarstwo, Galeria Promocyjna, Warszawa (1986); Nowe obrazy, Starmach Gallery, Kraków (1990); Malarstwo, Starmach Gallery, Kraków (1992); Obrazy nie ostatnie, Otwarta Pracownia, Kraków (2000); Projekcje, Otwarta Pracownia, Kraków (2006); Mężczyźni, Galeria aTak, Warszawa (2008); Malarstwo, Galeria Promocyjna, Warszawa (2008); Życie po ży-ciu, Galeria Kameralna BGSW, Słupsk (2009); To (nie) jest DNA, Otwarta Pracownia, Kraków (2010); męskie/żeńskie, Galeria Miejska, Wrocław (2011); Ceci n'est pas un paysage, Skład Solny, Kraków (2011). Uczestnik kilkudziesięciu ekspozycji zbiorowych, z których najważniejsze to: Ekspresja lat 80-tych, Galeria BWA, Sopot (1986); Świeżo malowane, Zachęta, Warszawa (1988); Opening Up – Six Major Polish Painters, Hammer Gallery, New York (1991); The Expressive Struggle, Anderson Gallery, Buffalo (1992); Rozpoznanie, Galeria Bunkier Sztuki, Kraków (1996); Granice obrazu, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (1997); Żebro Ewy? Potencje męskości, Galeria Studio, Warszawa (2009); Ars Homo Erotica, Muzeum Narodowe, Warszawa (2010); Apogeum, CSW Znaki Czasu, Toruń (2010); Post-Gauguin, Galeria BWA, Katowice (2011); Salon 100-lecia ZPAP, Bunkier Sztuki, Kraków (2011). Jego prace są w licznych kolekcjach publicznych, m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Bibliotece Głównej ASP w Krakowie.

20 Wojciech Ćwiertniewicz

bez tytułu(68), 2007 | olej, płótno, 46x61 cm | sygn. Ćwiertniewicz ’07, opisany na odwrocie: 68 3/5/07 oraz nalepka autorska

Page 24: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

24

Agnieszka Rogowska (ur. 1973 r.) jest absolwentką ASP w Warszawie. Autorka wystaw indywidualnych: Smelik and Stokking Galleries, Haga, Holandia (2014); Pejzaż kolorem budowany, Biosfeera, Warszawa (2009). Uczestniczka wystaw zbiorowych: VI Triennale z Martwą Naturą, Galeria BWA, Sieradz (2012-13); Barwy Morza, Gdynia (2012); Galerii Smelik & Stokking, Amsterdam, Holandia (2012, 2011); II Międzynarodowe Biennale Ilustratorskiego Master Cup, Pekin, Chiny (2011); II Triennale Malarstwa Animalis, Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów (2011); 48. SWLA, The Mall Galleries, Londyn, Wielka Brytania (2010); V Triennale z Martwą Naturą, BWA Sieradz (2009-11); V Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Eko Balt, Gdynia (2009-10); Międzynarodowe Biennale Master Cup; Pekin, Chiny (2007); Międzynarodowy Konkursie Plastyczny BIRD 2005, Pekin, Chiny (2005).

21 Agnieszka Rogowska

Pejzaż | olej, płótno, 73x92 cm | sygn. l.d.: ROGOWSKA, opisany na odwrocie: ROGOWSKA AGNIESZKA PEJZAŻ 2012 R. 73x92 OLEJ NA PŁÓTNIE

Page 25: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

2525

Piotr Szczur (ur. 1987) w latach 2007–2010 studiował w PWSZ im. J. Grodka w Sanoku na kierunku Edukacja Artystyczna. Dyplom z malarstwa w zrealizo-wał pracowni prof. S. Białogłowicza w 2010 r. W latach 2010-2013 studia na Wydziale Artystycznym lubelskiego UMCS . Dyplom z malarstwa w otrzymał w pracowni dr hab. M. Drzewińskiego w 2013 r. Brał udział w wystawach: Po(róż)szarość, Bazar Sztuki, Sanok (2010); Ukryte, Sanok (2011); Together, UMCS WA, Lublin (2011); Wystawa filmowa, Bazar Sztuki, Sanok (2011); Mal-ars-two, Galeria II piętro, Zamość (2011); Oczekiwanie, Dworzec Główny, Sanok (2012); Obrazy na zamówienie, Galeria u fotografa, Lublin (2012); No Budget Show 4, MOCAK, Kraków (2012); Podaj dalej, UMCS WA, Lublin (2013); Sprawy w lesie, CSW Solvay, Kraków (2015).

22 Piotr Szczur

Gracz, z cyklu Przestrzenie prywatne, 2013 | olej, płótno, 90 x 110 | opisany na odwrociu: Portret Mateusza Krasonia | olej na płótnie | 90 x 110 2013

Page 26: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

26

Wanda Badowska-Twarowska (ur. 1950 r.) w latach 1972-77 studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Jest wieloletnim członkiem ZPAP oraz Między-narodowego Stowarzyszenia Malarzy i Rzeźbiarzy Tańca APSDE. Współzałożyciela grupy Artinterference, Koła Miłośników Sztuki Tańca i Baletu, założycielka Grupy Twórczej Art Vvisual Dance. Ma na koncie 45 wystaw indywidualnych i ponad 120 zbiorowych, z których ważniejsze to: wystawa towarzysząca Festiwalowi Wagnerowskiemu, Bayreuth, Niemcy (1978); 3. Międzynarodowe Biennale Rysunku, Cleveland, Wielka Brytania (1979); 8. Międzynarodowe Triennale Grafiki Kolorowej, Greenchen, Szwajcaria (1980); 35 lat ZPAP, Zachęta, Warszawa (1980); Grafika Warszawska 1998, Urząd Wojewódzki, Warszawa (1999); wystawy towarzyszące Lądeckiemu Latu Baletowemu, Lądek Zdrój (2002, 2003); Wystawa Jubileuszowa, Galeria BWA, Ostrowiec Świętokrzyski (2005); XIV Biennale APSDE, Lerida, Hiszpania (2006); Polscy Artyści Plastycy – dzieciom, Nowy Jork, USA (2006); Taniec i ruch, Galeria Lufcik DAP, Warszawa (2008); Galeria Gostinnyj Dwor, Centrum Śpiewu Operowego Galiny Wiszniewskiej, Ambasada Polska, Moskwa (2008); XV Biennale APSDE, Paryż, Francja (2009); Interferencje, Galeria DAP, Warszawa (2011); Nowe otwar32. cie. Wystawa w stulecie ZPAP, Galeria DAP, Warszawa (2012); Młodzi sztuką, Galeria DAP 3, Warszawa (2012); Symfonia, Galeria DAP 1, Warszawa (2012); XVIIe Biennale APSDE, Paryż, Francja (2012); Między Niemnem a Wisłą, Dom Polski, Wilno (2012); Kair, Galeria Opery (2012); Opera Śląska, Bytom (2002, 2005, 2013). Ostatnio prezentowała wystawy indywidualne: Taniec i ruch, Galeria Lufcik DAP, Warszawa (2008); Galeria Gostinnyj Dwor i Centrum Śpiewu Operowego Galiny Wiszniewskiej, Moskwa (2008); Interference, Galeria DAP (2011); Opera Śląska, Bytom (2002, 2005, 2013); Zatrzymane w ruchu, Galeria U, Warszawa (2014); Kognitywnie, Qadrat Art Gallery, Warszawa (2014); Filharmonia Świętokrzyska, Kielce (2015); Galeria BWA, Ostrowiec Świętokrzyski (2015).

23 Wanda Badowska-Twarowska

I przejdą deszcze, 2013 | akryl, płótno, 100x140 cm | opisany na odwrocie: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA „I PRZEJDĄ DESZCZE” / AKRYL 100X140, 2013

Page 27: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

2727

Agnieszka Pietrzykowska (ur. 1978 r.) jest absolwentką ASP w Warszawie, gdzie dyplom z wyróżnieniem otrzymała w Pracowni Ilustracji prof. Z. Januszewskiego (2008). Studiowała również na ASP w Łodzi oraz na Stosunki Międzykulturowe na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendystka MNiSW. Wystawiała w Galerii (-1) PKOL w Warszawie, Muzeum Sportu w Warszawie, Muzeum Sportu w Kijowie, Muzeum Plakatu w Warszawie, na Legnickim SATYRYKONie, w Starym Browarze w Poznaniu, na IV Międzynarodowych Targach Sztuki ArtVilnius’13 w Wilnie oraz na pokazach specjalistycznych. Jej ilustracje publikowane były m.in. w CLAM Magazine, Polityce, Bluszczu, Slow Magazyn, Lounge Magazyn, Wydawnictwie Dialog. Projektuje biżuterię unikatową m.in. sportową dla EURO2012 i lunarną – adresowaną do astronautów, lunonautów i marzycieli. Jej prace znajduje się w kolekcjach prywatnych m.in w USA, Australii, Niemczech, Portugalii, Ukrainie, Francji, Litwie czy Wielkiej Brytanii.

24 Agnieszka Pietrzykowska

Francja jest kobietą II - Ciężar błękitnego nieba, 2015 | akryl, płótno, 70x50 cm | sygn. l.d.: aga Pietrzykowska, opisany na odwrocie: FRANCJA JEST KOBIETĄ II – Cieżar błekitnego nieba

Page 28: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

28

Tadeusz L. Serafin (ur. 1953 r.) w 1978 r. ukończył Wydział Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom zrealizował w procowni prof. J. Sienickiego. Autor wystaw indywidulanych m.in. Galeria DAP 3, Warszawa (2013); Galeria van Golik, Warszawa (2011, 2009); Galeria Arka, Warszawa (1992); Galeria Bazart, Poznań (1988); Galeria Praska, Warszawa (1986, 1989).

25 Tadeusz L. Serafin

bez tytułu, 2009 | akryl, pastele, ołówek, płyta, 80 x120 cm | sygn. LTS 2009, opisany na odwrocie: LTS L. TADEUSZ SERAFIN 80x120 płyta – akryl, pastele, ołówek

Page 29: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

2929

Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik (ur. 1966 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w 2007 r. Stypendystka Ministra Kultury (2003/04). W 2010 r. nagrodzona Medalem ASP w Krakowie i wyróżnieniem czasopisma Sztuka.pl w konkursie malarskim Fundacji Kultury im. I.J. Paderewskiego. Autorka wystaw indywidualnych: Machina, Galeria PWST, Kraków (2008); Galeria Hotelu Logos, Kraków (2008); Tonacje, Galeria Raven, Kraków (2010); Czy ten wszechświat jest przyjazny?, Stowarzyszenie Tygiel Artystów Tygart, Kraków (2011). Uczestniczka wielu ekspozycji zbiorowych malarstwa.

26 Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik

Na skraju, 2015 | olej, płótno, 72x80 cm | sygn. pd. : J.K/H ’15, opisany na odwrocie: JAGODA KACZMARCZYK-HUDZIK 2015 „NA SKRAJU” Z CYKLU „BIOSFERA” OLEJ NA PLÓTNIE

Page 30: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

30

Mariola Wawrzusiak (ur. 1971 r.) studiowała na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie w latach 1992-1997. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w pracowni prof. J. Sękowskiego. Od 2007 pracuje na macierzystej uczelni. Od 2015 r. profesor ASP na Wydziale Rzeźby. Stypendystka Cultural City Network Graz (1998), Miasta Krakowa (1999) Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000). Autorka wystaw indywidualnych: Debiut, Galeria Dziennika Polskiego, Kraków (1998); Psy i pieski (wraz z Rafałem Borczem), Galeria ZAR, Kraków (1998); Zdarzenie, ZiF Zentrum fur Intedisziplinare Forschung, Bielefeld, Niemcy (2002); Psi odjazd (wraz z Rafałem Borczem, 2002); Wilk (wraz z Rafałem Borczem), Galeria Bielska BWA (2006); Wilk, Austriacki Konsulat Generalny, Kraków (2007); Galeria Żywa, Muzeum Narodowe, Kraków (2009); Ludzkie i zwierzęce (z Rafałem Borczem), SAPiK Szczecinek (2008); Galeria Kraina Sztuki, Jasło (2011); Instynkt, Galeria BWA Sieradz (2011); Relacje, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków (2012); Więzi i sploty, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2012); W cieniu człowieka, Galeria Cztery Ściany, Kraków (2013); Dzikie, Galeria BWA, Sanok (2014); Stowarzyszenie Promocji Kultury i Sztuki, Pogranicze' TOTU, Rzeszów (2015).

27 Mariola Wawrzusiak

Zwiadowca, 2015 | metal spawany, 42x45x40 cm | sygn.

Page 31: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

3131

Jerzy Cichecki (ur. 1960 r.) jest absolwentem ASP w Warszawie. Dyplom uzyskał w 1986 r. w pracowni malarstwa J. Tchórzewskiego i pracowni plakatu M. Urbańca. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym, używając tradycyjnych technik malarskich. Jest również ilustratorem i portrecistą. Autor wielu wystaw w Polsce i za granicą, najczęściej w Japonii. Prace artysty znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie.

28 Jerzy Cichecki

Czerwona rapsodia, 2015 | akryl, płótno, 55x46 cm | sygn. JCichecki, opisany na odwrocie: JERZY CICHECKI „CZERWONA RAPSODIA”

Page 32: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

32

Sylwia Górak (ur. 1979 r.) ukończyła ASP w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w 2001 r., uzyskując dyplom z rysunku i performance w pracowni prof. J. Kozłowskiego. Stypendystka m.in. ProHelvetia (2006), CECArtsLink (2008), Landeshauptstadt Kulturamt (2010). W 1998 r. szkoliła glos w Laboratorium Głosu - Autorskiej Szkole Wokalnej prof. O. Szwajgier w Krakowie. Brała udział w licznych wystawach w USA, Londynie, Szwajcarii, Niemczech, Japonii. Jest jedną z laureatek Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 5. W 2001 r. uczestniczyła w koncercie The Paderewski Festival Singers w nowojorskiej Carnegie Hall, śpiewając sopranem.

29 Sylwia Górak

Pejzaż metafizyczny, 2013 | olej, płótno, 110x70 cm | opisany na odwrocie: METAFIZIC Pejzaż Sylwia Górak

Page 33: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

3333

Agata Rościecha (ur. 1968 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. W latach 1989-1994 studiowała w pracowni prof. W. Kunza. W latach 1993-94 odbyła staż studyjny na Akademie Der Bildenden Künste w Norymberdze w pracowni Malarstwa, Grafiki i Sztuki Obiektu Prof. Rolfa-Guntera Diensta. Stypendystka Funduszu Promocji Twórczości Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000). Od 2004 r. prowadzi pracownię rysunku na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego. Laureatka licznych nagród m.in.: Primus Inter Pares (1991); III Nagrody Ministra Kultury i Sztuki na Ogólnopolskim Biennale Pasteli w Nowym Sączu (1996); Medalu Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie na Salonie Malarstwa i Rzeźby (1996); I Nagrody Prezydenta Miasta Tarnowa na Salonie Wiosennym w Tarnowie (1997); wyróżnienie Art&Business na II Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu (2004);Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na IV Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu (2008); Nagroda Royal Talens na IV Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu (2008). Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Rotunda, Kraków (1992); Galeria Kanonicza 1, Kraków (1994); Galeria Grotta Nobile, Kraków (1994); Galeria BWA, Tarnów (1995); Pałac Sztuki, Kraków (1996); Galeria BWA, Nowy Sącz (1996); Galeria BWA, Gorlice (1996); Galeria BWA, Nowy Targ (1997); Galeria Format, Kraków (1997); Muzeum Okręgowe, Tarnów (1998); Galeria Grotta Nobile, Kraków (2000); Galeria Lloveras, Arenys de Mar, Barcelona (2000); Galeria Cafe del Centre, REUS-Tarragona (2000); Galeria Studio, Warszawa (2001); Galeria 4 GATS, Barcelona (2001); Galeria Piano Nobile, Kraków (2002); Galeria Instytutu Polskiego, Sofia, Bułgaria (2004); Galeria Piano Nobile, Kraków (2005); Galeria PII, Filadelfia, USA (2005); Galeria Pod Rejentem, Kraków (2006); Galeria Zamek Kazimierzowski, Przemyśl (2006); Galeria Artinfo.pl w Fabryce Trzciny, Warszawa (2007); Galeria Sztuki OKNO, Przemyśl (2008); Galeria Pod Rejentem, Kraków (2008); Galeria Sztuki Farbiarnia - Porto Praga, Warszawa (2009); Galeria Sztuki Farbiarnia na Pięknej, Warszawa (2010); Galeria MBWA Sokół, Nowy Sącz (2011).

30 Agata Rościecha

Muzy operowe 2, 2015 | akryl, 100x50 cm | sygn.. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha „Muzy operowe 2” akryl, 100x50 cm 2015

Page 34: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

34

Piotr Tarkowski (ur. 1977 r.) od 20 lat zajmuje się grafiką i tatuażem artystycznym. Pracując w studiach w Polsce, Holandii i Niemczech wykonał tysiące szkiców do realizowanych prac. Z czasem zajął się malarstwem sztalugowym, tworząc początkowo w technice akrylu, później także oleju.

31 Piotr Tarkowski

Bez tytułu, 2013 | olej, płyta, 80x100 cm, 91x111 cm w oprawie | opisany na odwrocie: TARKOWSKI 2013

Page 35: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

3535

Maria Sołtyk-Koc (ur. 1935 r.) jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz uczestniczką studium podyplomowego na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie w pracowni prof. I. Wilczyńskiej. Jej twórczość została wyróżniona wieloma nagrodami m.in.: nagrodą za ilustracje do tomu poezji Alicji Patey-Grabowskiej pt. Kołysanka (1979); wyróżnieniem za zestaw prac Akwarele znad Wisły, Włocławek (1995); wyróżnieniem za zestaw ilustracji na wystawie Pro Bolonia (2000).

32 Maria Sołtyk-Koc

Kazimierz, 2010 | olej, płótno, 50x70 cm | sygn. p.d.: SOŁTYK, opisany na odwrocie: 70x50 cm MARIA SOŁTYK-KOC

Page 36: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

36

Stanisław Ryszard Kortyka (ur. 1943 r.) studiował na ASP we Wrocławiu. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa i projektowania malarstwa w architekturze zrealizował w pracowniach prof. Z. Karpińskiego i prof. A. Mazurkiewicza w 1969 r. Jest profesorem, prowadzi dyplomującą pracownię malarstwa w ASP we Wrocławiu i w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Laureat m.in.: Nagrody Głównej Prezydenta Miasta Wrocławia w Dolnośląskich Wystawach Sztuki (2004) i Nagrody Prezydenta Miasta Szczecina na XXI Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego (2006). Brał udział w ponad 130 wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych. Malarstwo i rysunek prezentował na 26 wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą. Wybrane wystawy indywidualne z ostatnich lat: Bezkresny horyzont, Muzeum Architektury, Wrocław (2007); Czas kamieni - czas odlotów, Galeria Sztuki Współczesnej, Galeria BWA, Sandomierz (2008); Malarstwo, XXII Festiwalowi Polskiego Malarstwa Współczesnego, Galeria XIII Muz, Szczecin (2008); Malarstwo, Galeria Na wprost, Iława (2012). Wybrane wystawy zbiorowe po 2000 r.: Sztuka dwóch czasów: Około 1900 i O nas dzisiaj, Muzeum Narodowe, Gdańsk (1999/2000); Pamięć i uczestnictwo, wystawa na Jubileusz Sierpnia 80 i Solidarności, Muzeum Narodowe, Gdańsk (2005); Terra in-cognita. Polscy malarze współcześni, Magdeburg, Bonn, Berlin (2006); XXI Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2006); Malarstwo i rzeźba ASP we Wrocławiu, Pałac Sztuki, Kraków (2008); Jurorzy XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Galeria w&b, Szczecin (2010); Struktura Rzeczy, Struktura Emocji, Struktura, Galeria Stary Browar, Poznań i Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz (2010); Po setce, Wystawy Jubileuszowe 100-lecia ZPAP, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Wrocław (2011); Nowe otwarcie, Galeria ZPAP, Warszawa (2012); Przestrzeń pomiędzy nami”, Kunsthaus, Wiesbaden (2012); 9 Triennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2013).

33 Stanisław Ryszard Kortyka

Skąd światło..?, 2015 | olej, płótno, 60x60 cm | opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA „Skąd światło...?” 2015 olej 60x60

Page 37: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

3737

Małgorzata Korenkyewicz (ur.1968 r.) ukończyła ASP we Wrocławiu. Studiowała w latach 1989-1994. Dyplom uzyskała na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. P. Jarodzkiego. Aneksy zrealizowała z grafiki w pracowni sitodruku oraz w pracowni struktur wizualnych gdzie zajmowała się tworzeniem filmów krótkometrażowych. W latach 1995-98 zajmowała się projektowaniem kostiumów. Od 2001 r. rzeźbi w lodzie i śniegu, otrzymując nagrody na prestiżowych międzynarodowych konkursach. Od 2008 r. zajmuje się tworzeniem wielkich projektów rzeźbiarskich z piasku. Autorka wystaw indywidualnych: PGS, Legnica (2010); Galeria Pod Plafonem, Wrocław (2006); Galeria BB, Wrocław (2005); FauxPas, Galeria Epicentrum, Jastrzębie Zdrój (2005); Faux pas, Galeria Pryzmat, Kraków (2005); Rybnickie Centrum Kultury, Rybnik (2003); Galeria Inny Śląsk, Tarnowskie Góry (2003); Mistyczne Igraszki, Galeria Fotografii, Świdnica (2003); Centrum Sztuki Galeria El, Elbląg (1998); Centrum Sztuki Teatr Dramatyczny, Legnica (1995); Galeria Entropia, Wrocław (1993). Uczestniczka wielu wystaw m.in.: Art Meets Ice, Helsinki, Finlandia (2014); Międzynarodowa wystawa sztuki nowoczesnej, Ca Zanardi, Wenecja, Włochy (2013); 30. Międzynarodowy festiwal rzeźby w śniegu, Valloire, Francja (2013); Nowa Sztuka Narodowa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa (2012); Festival rzeźby w lodzie, Jelgava, Łotwa (2012); Marziart gallery, Hamburg, Niemcy (2011); Festival Rzeźby w piasku, Gdańsk (2010, 2009, 2008) Die 1.Warnemunder Sandwelt, Warnemunde, Niemcy (2010); International Concours De Sculpture sur Neige, Valloire, Francja (2010); Eiszeit 7. Welcome to the jungle camp, realizacja projektu rzeźb z lodu, Rostock, Niemcy (2009, 2008, 2007, 2006, 2005); Museum House of Humour and Satire, Gabrovo, Bułgaria (2009); Karl's Sandland, rzeźba w piasku, Rostock, Niemcy (2009); Internacional Concours De Sculpture Sur Neige, Valloire, Francja (2009); Kinkiet, Browar Mieszczański, Wrocław (2008); Dortmunder Museumsnacht Art Spanner, Dortmund, Niemcy (2007); Sztuka Polska, Swensk Konst & Antik, Malmo, Szwecja (2007); Angels, Marienlyst Slot Museum, Helsingor, Dania (2006); Drogi Twórcze, Art Fabrik, Wuppertal, Niemcy (2006); The woman's art show, Hampshire, Anglia (2006); Międzynarodowy Konkurs Rzeźby w Śniegu, Harbin, Chiny (2006); Międzynarodowy Konkurs Rzeźby w Lodzie, Harbin, Chiny (2006); Ciąg dalszy,rzeźba, Galeria BWA Awangarda, Wrocław (2005); Artahead showroom, Bazylea, Szwajcaria (2005); The Art of Love, Galeria Oxo Tower, Londyn, Wielka Brytania (2005); 22eme Concours International De Sculpture Sur Neige, Valloire, Francja (2005); International Ice Sculpture Contest, Valloire, Francja (2005); Wilde Gallerie, Dusseldorf, Duisburg, Niemcy (2004); ciąg dalszy, Galeria BWA Awangarda, Wrocław (2004); Spojrzenia uwolnione, Muzeum Miejskie Arsenał, Wrocław (2004); Kiruna Snofestival, Szwecja (2004); Snow Sculpture Festival, Innichen , Włochy (2003, 2004, 2008); World Ice Art. Championships, Fairbanks, Alaska, USA (2001); Plastyka artystów Euro regionu Nysa, Muzeum Regionalne, Jawor, Gorlitz Niemcy, Turnow, Czechy (1997); Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych Promocje’ 94, Państwowa Galeria Sztuki, Legnica (1995).

34 Małgorzata Korenkyewicz

Trutnie, 2008 | olej, płótno, 130x140 cm | sygn. p.d.: Korenkiewicz-Zen 2009

Page 38: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

38

Bogusław Zen (ur. 1963 r.) ukończył w latach 1992-1997 studia na wrocławskiej ASP, na fakultecie rzeźby. Jego twórczość obejmuje wiele dziedzin takich jak instalacja, rzeźba, konserwacja zabytków oraz rysunek. Od roku 2001 regularnie bierze udział w międzynarodowych konkursach rzeźby w lodzie i w śniegu, corocznie otrzymując prestiżowe nagrody.

35 Bogusław Zen

Jaszczurka, 2015 | kamień piaskowiec, 20x50x7 cm | sygn. p.d. ZEN

Page 39: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

3939

Maja Kiesner (ur. 1976r.) Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona. W roku 1996r. uczęszczała do Europejskiej Akademii Sztuk. W latach 1997-2000 studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pieknych w Warszawie (w latach 1998-2000 w Gościnnej Pracowni Leona Tarasewicza). Dyplom obroniła w 2002 roku w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego.W latach 2005 i 2007 stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma za sobą liczne wystawy indywidualne: Bryła racjonalna, Galeria 101 projekt, Warszawa (2015); Atlas, Galeria Wspólna, Bydgoszcz (2015); niebo musi byc niebieskie, galeria młodych, Warszawa (2014); La Visita2, Erba, Włochy (2014); La Visita, Bagolino, Włochy (2013); Gdzieś, Galeria Pracownia Otwarta, Kraków (2013); Gdzieś / Somewhere, galeria Milano, Warszawa (2011); Budynki, Synfonia Varsovia, Bochenska gallery, Warszawa (2011); Hidden in things, Idea MM, Warszawa (2011); RE:WUWa, Galeria Socato, Wrocław (2010); Weduty warszawskie, Muzeum Historyczne m. st. W-wy, Warszawa (2008); Malarstwo, Galeria 49, Warszawa (2007); Warszawa, Galeria Milano, Warszawa (2007); Mosty,Dom Kultury Zacisze,Warszawa (katalog) (2006); Szare niebo, Galeria promocyjna, Warszawa (katalog) (2006); Trzy Kolory, Pracownia 3, Warszawa (2006); Nudne pocztówki, Galeria Nizio, Warszawa (2005); Walking Art Tour, Warszawa (2005); Centrum Olimpijskie, Warszawa (katalog) (2005); Widokówki, wystawa w ramach festiwalu Warszawa Singera (katalog) (2005); Weduty, galeria Art., Warszawa (katalog) (2005); Pocztówki, Instytut Polski, Sofia, Bułgaria (5 pocztówek) (2004); Stalowa, Galeria Zakręt, Warszawa (2003).

36 Maja Kiesner

bez tytułu, 2015 | olej, płótno, 60x40 cm | opisany na odwrocie: Kiesner 2015

Page 40: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

40

Iwona Wojewoda-Jedynak (ur. 1976 r.) ukończyła studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie w latach 1997-2002. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. W. Sadleya, w Pracowni Malarstwa prof. Z. Gostomskiego oraz w Pracowni Struktur Wizualnych prof. J. Dyrzyńskiego. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2001). W 2002 r. wyróżniona za najlepszą pracę dyplomową na Wydziale Malarstwa przez Ewę Tomaszewską członka Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” oraz nagrodą przyznana przez firmę Mostostal za najlepszą pracę dyplomową. W 2004 r. otrzymała czwarte wyróżnienie w konkursie Obraz roku miesięcznika Art & Business oraz wyróżnienie honorowe Fundacji im. F. Eibisch. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Dzwonnica, Warszawa (2014); Lex Gallery, Warszawa (2014); Galeria da Vinci, Jastrzębie Zdrój (2013); Galeria Dzwonnica, Warszawa (2013); CK i Sztuki, Połaniec (2013); Przystanek Kultura, Piaseczno (2013); Galeria przy Kozach, Warszawa (2013); DK Chwałowice, Rybnik (2012); Galeria Ether, Warszawa (2011); Podziemie Kamedulskie Kościoła p.w. NP NMP, Warszawa (2009); White Stone Gallery, Kazimierz Dolny (2007); Salon Sztuki 49, Warszawa (2006); Galeria Osobna, Warszawa (2004); Galeria Aspekt, Warszawa (2002); Galeria Działań, Warszawa (2002); ASP Wydział Malarstwa, Warszawa (2001).

37 Iwona Wojewoda-Jedynak

Granat, 2015 | tempera jajowa, laserunki olejne, 70x100 cm | opisany na odwrocie: IWONA WOJEWODA-JEDYNAK „GRANAT” 2015 TEMPERA ŻÓŁTKOWA / OLEJ 70x100 cm

Page 41: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

4141

Iza Staręga (ur. 1964 r.) studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowniach prof. M. Stelmasiaka i M. Smoczyńskiego zrealizowała w 1991 r. Autorka wystaw indywidualnych m.in.: Galeria Arsenał, Poznań (1995); Dom Pracy Twórczej Reymontówka, Chlewiska (1999, 2005, 2009); Galeria DAP Mazowiecka, Warszawa (2004): Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (2010); Porto Praga, Warszawa (2010). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Siedlce.

38 Iza Staręga

bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach, 2015 | olej, płótno, 64x94 cm | opisany na odwrocie: IZA STARĘGA bez tytułu Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH MĘZCZYŹNI W HEŁMACH

Page 42: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

42

Magda Bielesz (ur. 1977 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom uzyskała w Gościnnej Pracowni prof. L. Tarasewicza w 2002 r. Już podczas studiów zauważona przez kuratorów i krytyków co zaowocowało udziałem w przeglądzie młodych Look at me/Spójrz na mnie, organizowanym przez Bunkier Sztuki w Krakowie (2002) i Blok.osiedle.mieszkanie w Galerii Działań/Raster (2002). Indywidualną wystawą zadebiutowała w Małym Salonie, Narodowej Galerii Zachęta w 2003 r. W tym samym roku otrzymała półroczne stypendium MKiDN. W 2005 r. nominowana w VII Konkursie im. E. Gepperta, w internetowym głosowaniu zdobyła najwyższą liczbę głosów. Przebywała na miesięcznych pobytach twórczych (artist in residences) m.in. Wd8, Walkersdorf/Graz, Austria 2006, MoKS, Mooste, Estonia (2006), Center Aijima Art Center Abiko/Tokio, Japonia (2006). W 2006 r. otrzymała półroczne stypendium MKiDN, a także stypendium Młoda Polska. Ma na swoim koncie liczne wystawy w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się m.in. Museum of New Art w Detroit, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, kolekcji IHS UW.

39 Magdalena Bielesz

bez tytułu, 2003 | olej, płótno, 50x90 cm | opisany na odwrocie: MAGDA BIELESZ

Page 43: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

4343

Henryk Laskowski (ur. 1951 r.) studiował w PWSSP w Poznaniu w latach 1972-1977, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni litografii prof. L. Mianowskiego oraz w pracowni malarstwa doc. J. Świtki. W latach 80. zajmował się grafiką wydawniczą, plakatem, ilustracją książkową, malarstwem. Rok 1981 zatrzymał go na przypadkowej emigracji we Francji. W Paryżu mieszkał do 1983 r. Ma na koncie udział w wielu wystawach kraju i zagranicą, w tym pokazy indywidualne m.in.: 3.Biennale Internationale de l’Image, Epinal, Francja (1975); Interdebiut’76 Międzynarodowy Przegląd Grafiki Studenckiej, Kraków (1976); Ogólnopolska Studencka Wystawa Malarstwa, Grafiki i Rzeźby, Warszawa (1977); 7. Bienal International del Deporte, Barcelona, Hiszpania (1979); Galerie Atelier 2, Paryż, Francja (1982); Muzeum Sportu, Warszawa (1990); Warszawska Dekada Sztuki (1992); Muzeum Wojska Polskiego, Warszawa (1994); Miejskie Centrum Kultury, Radom (1997); Dom Darmstadt, Płock (1998); Stara Pomarańczarnia, Warszawa (2000); Argonauci III Rzeczypospolitej, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Warszawa (2001); Warszawski Przegląd Sztuk Pięknych, DAP, Warszawa (2003); Galeria Składnica Sztuki , Warszawa (2007); Surrealiści Polscy, Galeria SD Panorama, Warszawa (2008); Widzialne, Niewidzialne, Płocka Galeria Sztuki (2009); Paris- L’Obsession – Obsesja, Paryż, Francja i Galeria SD Wilanów, Warszawa (2009); Galleria Poliedro, Trieste, Włochy (2010); Kunst aus Polen ,Stuttgart, Niemcy (2011); Galeria U, Warszawa (2011); Kobieta we wnętrzu, Galeria SD Wilanów, Warszawa (2013).

40 Henryk Laskowski

Pejzaż pamięci - pamięć pejzażu, 2014 | akryl, kolaż, płótno, 110x89 cm | opisany na odwrocie: „PEJZAŻ PAMIĘCI – PAMIĘĆ PEJZAŻU” H. LASKOWSKI 2014 89x110 cm

Page 44: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

44

Tadeusz Świniarski (ur. 1961 r.) w latach 1983-89 studiował malarstwo w ASP we Wrocławiu. W 1989 r. uzyskał dyplom w pracownia malarstwa prof. K. Jarodzkiego. W latach 1989-95 studia malarstwa na w Monachium, gdzie uzyskał dyplom w pracowni prof. G. Winnera. Autor wystaw indywidualnych: Industriemesse, Hannover, Niemcy (1995); Neue Werke, Europa Galerie, Hannover (1996); Cebit Home, Hannover (1996); Grosse Winterausstellung, Europa Galerie, Hannover (1996); Europa Galerie, Hannover (1997); Wizje i pejzaże, Art Studio, Monachium (1999); Buergerhaus Eching, Niemcy (2001); Europa Galerie, Monachium (2001); Neue Werke, INTERIM, Monachium (2002); Galeria na Solnym, Wrocław (2008); Pomiędzy figuracją a abstrakcją, Obornicki Ośrodek Kultury, Oborniki Śląskie (2011); Malarstwo i rzeźba, Galeria na Solnym, Wrocław (2013). Brał udział w licznych wystawach zbiorowych m.in.: Ekspresja lat 80., Sopot (1987); Droga i Prawda, Wrocław (1987); Co słychać?, Warszawa (1989); Shop Art, Monachium, Niemcy (1994); Gisera Walteri Tadeusz, Europa Galerie, Hannover, Niemcy (1995); City Shop Art, Frankfurt, Niemcy (1996); Tadeusz i Karel Fron, Leer, Niemcy (1996); Kunst am Arbeitsplatz, Europa Galerie , Hannover , Niemcy (1996); Tadeusz, Karel Fron, Klug, Hannover Messe (1997); Tadeusz I Karel Fron, Europa Galerie, Hannover (1998); Galeria Joanna Hoft, Maastricht, Holandia (2000); Atelier d”Artista, Gambassi Terme, Włochy (2001); Oblicza ekspresji, Galeria na Solnym, Wrocław (2004); Moderne Kunst, Neumeister Auktionshaus , Monachium (2007).

41 Tadeusz Świniarski

bez tytułu, 2015 | olej, płótno, 110x130 cm | opisany na odwrocie: „Bez tytułu” Tadeusz Świniarski 2015 110x130 cm

Page 45: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

4545

Stanisław Tomalak (ur. w 1955 r.) z wykształcenia jest chemikiem. Od 1975 r. zajmuje się działalnością plastyczną. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe. Następnie bliski mu był nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od 2000 r. coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji. Laureat I miejsca w II Konkursie Malarskim Zadra (2009). Autor wystaw indywidualnych m.in. w Galerii Awangarda, Wrocław; Galeria Na Antresoli, Wrocław; Galeria Zapiecek, Warszawa. Uczestnik prezentacji zbiorowych: Obraz Roku, konkurs miesięcznika Art&Business, Królikarnia, Oddział Muzeum Narodowego, Warszawa (2005); Young Internationalb Contest of Contemporary Art (2011); Magia Papieru, Galeria Ether, Warszawa (2011); 42 Salon Zimowy Radom (2011); 7 Biennale Miniatury, Częstochowa (2012); Pejzaż współczesny, Częstochowa (2013).

42 Stanisław Tomalak

Kwadrat 274, 2015 | technika własna, płótno, 100x100 cm | sygn.. l.d.: Stanisław Tomalak Kwadrat 274, opisany na odwrocie: Kwadrat 274 acrilic on canvas

Page 46: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

46

Bartek Jarmoliński (ur. 1975 r.) dyplom zrealizował w 2001 r. w pracownia intermediów prof. W. Karolaka oraz pracowni rysunku i malarstwa prof. R. Hałat na ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Laureat 5 nagrody na I Piotrkowskim Biennale Sztuki, Oda Art (2011); nominacji do nagrody na Triennale Młodego Malarstwa im. M. Michalika, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010); wyróżnienie EXITu na 39. Bielskiej Jesieni, Bielsko-Biała (2009); 2 nagrody konkursu Artysta i jego dzieło kwartalnika Malarstwo Polskie, Łódź (2007). Autor wystaw indywidualnych: Saint M, Galeria Zero, Berlin (z Iwona Demko) (2011); COOLTOWI, Otwarta Pracownia, Kraków (2011); Saint M, Galeria Od Nova, Toruń (z Iwoną Demko) (2011); Santo Subito, Labolatorium, Centrum Sztuki Galeria El, Elbląg (2011); Konflikt jako źródło wartości, Rynek Sztuki, Łódź (2011); Cooltowi, Galeria Studio, Warszawa (2010); MAN-RW, CK Ryba, Łódź (2010); MAN-RW, Galeria Wozownia, Toruń (2010); Santo Subito, Sztukpol, Stróżówka, Łódź (2010); Dobre wszystko co dobre, Galeria przy automacie, Warszawa (2010); mOsobowość złożona, Domoteka, Warszawa (2009); POProgram, Galeria Stara, Łódź (2009); Dobre wszystko co dobre, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź (2009); POProgram, Galeria Ateneum Młodych, Warszawa (2009); POProgram, Galeria Szewska 36, Wrocław (2009); Osobowość złożona, Rynek Sztuki, Łódź (2009); Relacje 2, Galeria Ateneum Młodych, Warszawa (2008); POProgram, Galeria Zero, Berlin, Germany (2008); Relacje, Galeria Raz dwa trzy Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, Łódź (2007); Zatrzymane w czasie, Muzeum Regionalne, Brzeziny (2005); W lustrze, Galeria Stara, ŁDK, Łódź (2005); Młodzieniec w czerwonej czapce, Galeria J, Łódź (2005); Dedykacja, Galeria Dolorystów, Józefów (2004); Obrazy i rysunki, Galeria Bałucka, Łódź (2004); Rysunek, Galeria Aula, Łódź (2003); Chwile i miejsca, Galeria Aula, Łódź (2002); La sensabilita, Studio Działań Twórczych, Muzeum Sztuki, Łódź (2001); Noclegownia, Poleski Ośrodek Sztuki, Łódź (2001); Niebezpieczne związki, Muzeum Regionalne, Brzeziny (1997). Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach: Regionalnej Zachęty Śląska, Katowice; BWA Galerii Bielskiej, Bielsko-Biała; Centralnego Muzeum Włókiennictwa, Łódź; Fundacji Ateneum, Warszawa.

43 Bartłomiej Jarmoliński

Ren z cyklu Organica, 2014 | akryl, płótno, 100x100 cm | sygn. p.d.: B.Jarmolinski, opisany na odwrocie: ,,Ren", 2014 B.Jarmolinski

Page 47: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

4747

44 Ewa Pełka

IX-MM z cyklu Rzeźba ziemi, 2000 | olej, płótno, 60x120 cm | opisany na odwrocie: Ewa Pełka 2000 60x120 cm „IX-MM” RZEŹBA ZIEMI Z CYKLU

Ewa Pełka (ur. 1952 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom uzyskała w pracowni prof. J. Tarasina w 1978 r. W latach 1992-99 wykładowca malarstwa i rysunku w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Od 1999 r. profesor w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W 2003 r. otrzymała tytuł profesora zwyczajnego. Laureatka GRAND PRIX XVII-ego Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 1996 r. Autorka wystaw indywidualnych: Stacja Artystyczna Rynek, Gliwice (2014); Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Centrum Aktywności Twórczej, Ustka (2014); AGS Lincoln, Radom (2011); Muzeum Południowego Podlasia, Biała Podlaska (2010); Galeria’72, Muzeum Chełmskie, Chełm (2009); Bielskie Centrum Kultury, Galeria Środowisk Twórczych (z W. Lederem i T. Wiktorem), Bielsko-Biała (2009); Puławska Galeria Sztuki DCH, Puławy (2008); Galeria XX1, Warszawa (2008); Bielskie Centrum Kultury, Galeria Środowisk Twórczych (z Z. Blukaczem), Bielsko Biała (2007); Bałtycka Galeria Sztuki Kameralna, Słupsk (2007); Galeria BWA Awangarda, Wrocław (2005); Ratusz Miejski, Gliwice (2005); Galeria Wizytująca, Warszawa (2005); Państwowa Galeria Sztuki, Sopot (2004); Galeria BWA „Piwnice”, Kielce (2004); Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2003); Galeria Otwarta Pracownia, Kraków (2002); Centrum Sztuki Galeria Studio, Warszawa (2001); Miejska Galeria Sztuki, Przemyśl (1999); Galeria Otwarta Pracownia, Kraków (1999); Bałtyckie Centrum Sztuki, Słupsk (1998); Galeria Milano, Warszawa (1998); Muzeum Narodowe, Szczecin (1998); Galeria DAP, Dom Artysty Plastyka, Warszawa (1998); Galeria Koło, Gdańsk (1997); Miejska Galeria Sztuki Extravagance, Sosnowiec (1997); Galeria Piękna, Warszawa (1996); Galeria Ars Polona, Warszawa (1995); Galeria BWA Test, Warszawa (1994 ); Galeria BWA Test, Warszawa (1992); Galeria BWA Test, Warszawa (1991); Galeria BWA, Łódź (1991); Galeria Prospettive d’Arte, Hamburg, Niemcy (1989); Galeria Luciano, Uppsala, Szwecja (1989); Galeria Trekanten, Sigtuna, Szwecja (1989); Galeria Dombron, Uppsala, Szwecja (1988); Galeria Sztuki Współczesnej „Zapiecek”, Warszawa (1987); Galeria BWA Biała Podlaska (1987).

Page 48: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

48

Łukasz Gierlak (ur. 1985 r.) jest absolwentem Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu. Wychowanek pracowni prof. W. Lupy oraz dr Ł. Huculaka. Realizował dyplom w Laboratorium litografii pod kierunkiem prof. P. Frąckiewicza oraz w pracowni Projektowania graficznego u prof. J.J. Aleksiuna. W latach 2009-2011 studiował rysunek zawodowy u prof. E. Geta-Stankiewicza. Dyplom „Agnozja twarzy” został uhonorowany nagrodą Prezydenta Gdańska na konkursie Najlepszych Dyplomów 2013 r. w Gdańsku oraz został nagrodzony na ASP we Wrocławiu jako najlepszy na kierunku Grafika. Obecnie doktorant na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Stypendysta Burmistrza Miasta Jawor (2006/2007, 2008/2009, 2009/2010) i Prezydenta Miasta Wrocławia (2012/2013). Jest laureatem Diploma for Drawings – award oraz Diploma Ismet Mujezinovic, 16. INTERBIFEB - Międzynarodowe Biennale Portretu, Tuzla, Bośnia i Hercegowina (2015); nagrody Srebrna Ostroga, XXVII Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego, Legnica (2015); wyróżnienia dla Młodego Twórcy, XXVII Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego, Legnica (2015); wyróżnienia na 5. Międzynarodowym konkursie na rysunek im. Adriollego, Nałęczów (2015); Triennal Prize - The 4th Bangkok Triennale International Print and Drawing Exhibition, Bangkok(2015); wyróżnienia na II Międzynarodowym Konkursie Artystycznym Pejzaż Współczesny, Częstochowa (2014); honorowego certyfikatu SHORT LIST, IX International Biennial of Drawing, Pilsen, Czechy (2014); GOLDEN OSTEN Award 42nd World Gallery of Drawing, Skopje, Macedonia (2014); wyróżnienia honorowego, VIII Triennale Rysunku Współczesnego, Lubaczów (2014); Nagrody Głównej Prezydenta Miasta Torunia, VI Ogólnopolska Wystawa Rysunku, Wozownia, Toruń (2014); II nagrody w konkursie Grafika Roku, Kraków (2014); Grand Prix I Międzynarodowego Triennale Rysunku Studenckiego, Katowice (2014); wyróżnienia na 8 Międzynarodowym Triennale Małej Formy Graficznej, Wilno, Litwa (2014); II nagrody VI Międzynarodowego Biennale Pasteli, Nowy Sącz, Polska (2013); wyróżnienia w malarskim konkursie Nowoodkryta, Galeria Dominikańska, Wrocław (2013); wyróżnienia honorowego V Międzynarodowy Konkurs Rysunku, Wrocław (2012); wyróżnienia oraz nagrody z najlepszy rysunek polskiego pochodzenia, VI Międzynarodowe Biennale Rysunku, Melbourne, Australia (2012); II nagrody w konkursie malarskim ,Kreatywny Wrocław, Galeria Dominikańska, Wrocław (2011). Autor wystaw indywidualnych: Galeria Lingua, ASP, Wrocław (2013); En-face, Galeria Academia Nova, Wrocław (2011); Galeria Łącznik, Instytut Informatyki, Wrocław (2010); Galeria GrenGanger, Gorlitz, Niemcy (2010); Foyer Teatru Miejskiego, Jawor (2009); Fizjonomia i punkt, Aula, ASP Wrocław (2009); Galeria 207, ASP Wrocław (2009, 2008).

45 Łukasz Gierlak

Rytuał oczu, 2015 | olej, płótno, 140x40 cm | opisany na odwrocie: Łukasz Gierlak, Rytuał oczu 140 x 40 cm olej na płótnie

Page 49: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

4949

Jarosław Jeschke (ur. 1977 r.) studiował w latach 1999-2004 na Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Sztuk Pięknych na kierunku malarstwo. W 2004 r. obronił pracę dyplomową w pracowni prof. S. Kortyki. Stypendysta Miasta Zielona Góra (2011) i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). Autor wystaw indywidualnych: Patria o Muerte – Ojczyna albo śmierć cz.2” (z Agnieszką Hałas), BWA, Zielona Góra (2013); Patria o Muerte – Ojczyna albo śmierć cz.1” (z Agnieszką Hałas) Art Agenda Nova, Kraków (2013); Żelazny, Fundacja Salony, Zielona Góra (2012); Żelazny, Wozownia, Toruń (2011); Principium, Art Agenda Nova, Kraków (2009); Identyczny z naturalnym, MOA Art, SPOT, Poznań (2008); 9772, Galeria BWA, Zielona Góra (2006); Osiedle słoneczne (z Tomkiem Kopcewiczem), Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2006); Obrazy, Galeria Pies, Poznań (2006). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych m.in. Fragmentos, Miejsce Projektów Zachęty, Warszawa (2012); Krzywy komin, Fundacja Salony, Zielona Góra (2011); Opowiedz mi o tym, Galeria Arttrakt, Wrocław (2010); Grusse aus Zielona Góra, Museum Junge Kunst, Frankfurt na Odrą, Niemcy (2010); Junge Malerei aus Polen, Stadtgalerie, Neu-Isenburg, Niemcy (2010); Lato w mieście, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2009); Junge Polnische Malerei. Młode Malarstwo Polskie, Bestregarts, Frankfurt nad Menem, Niemcy (2009); A letter from faraway, Roxy Art House – The Bowery, Edynburg, Wielka Brytania (2009); Kto mnie słyszy? Nic nie widzę, Galeria Studio, Warszawa (2009); Marian Szpakowski – kontynuacja, Galeria Nowy Wiek, Zielona Góra (2008); Rybie oko V, Biennale Sztuki Młodych, Galeria Bałtycka, Słupsk (2008); Inspiring Humanity, Artspace Gallery, Edynburg, Wielka Brytania (2007); Idolatrie, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2007); Betonowe dziedzictwo. Od Corbusiera do blokersów, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2007); Jeżeli jeszcze nie umarli to pewnie jeszcze żyją, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Słupsk (2007); Król smalcu, Galeria Szewska 36, Wrocław (2007); Dni Sztuki Współczesnej, Galeria Stara Winiarnia, Zielona Góra (2007); Rybie oko IV. Biennale Sztuki Młodych, Galeria Bałtycka, Słupsk (2006); Obraz Roku, Hotel Europejski, Warszawa (2006); Obraz Roku, Pałac Królikarnia, Warszawa (2005); Tęsknota za malarstwem, Galeria Stara Winiarnia (2005); Muzeum Ziemi Lubuskiej, Galeria PWW (2005); Tęsknota za malarstwem, Galeria Szyperska, Galeria Pies, Poznań (2005); I cóż że ze Szwecji, Galeria PWW Zielona Góra (2003); Na wakacjach się nie umiera, Art Gallery Dymlingen, Jönköping, Szwecja (2003); Wystawa dla podróżnych, Dworzec PKP Zielona Góra (2003).

46 Jarosław Jeschke

bez tytułu, 2008 | akryl, płótno, 50x50 cm | opisany na odwrocie: Jarek Jeschke „Bez tytułu” akryl na plótnie 50x50

Page 50: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

50

Joanna Małecka (ur. 1975 r.) studiowała w latach 1996-2001r. na ASP w Łodzi,Wydział Grafiki i Malarstwa. Dyplom i dziesięcioletnia działalność dydaktyczna w Pracowni Sitodruku prof. A. Smoczyńskiego w ASP w Łodzi. Obecnie doktorantka na Wydziale Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. Twórczość w zakresie grafiki warsztatowej i projektowej z realizacją w formie wielkoformatowych murali. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych m.in.: Andel's Contemporary Art, Hotel Andel's, Łódź (2010); Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej, Bunkier Sztuki, Kraków (2000, 2003, 2006, 2009); Hybryda III Eurografik Culyural Bridge Across Europe, Bradford Gallery, Wielka Brytania (2008); Młoda Grafika Polska, Galeria Famagusta Gate, Nikozja, Cypr (2008); International Grafiktriennale Print, Kunstlerhaus K/Haus Galerie, Wiedeń, Austria (2007); V International Engraving Exhibition Art and the Printing Press, Graphics from Poland, Civic Museum, Cremona, Włochy (2007); Corpo/Reo-de Portesio Mostra di Grafiche d'Arte Shortvideo Convention, Palazzo Della Fondazione Cominelli, Cisano di San Felice, Brescia, Włochy (2007); Międzynarodowy Festiwal Design Partyprint", Art Center, Łódź (2007); Polskie Orły Młoda Grafika Polska, Centrum Kultury fundacji Koreańskiej, Seoul, Korea (2006); V Międzynarodowe Triennale Grafiki Kolor w Grafice Now!, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2006); Drogi Współczesnej Grafiki, Dom Rodzinny Rafaela, Pracownia Jana Santi, Urbino, Włochy (2005); Triennale Krakau, Horst Janssen Museum, Oldenburg, Niemcy (2004). Jej grafiki znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowym w Krakowie, Ministerstwa Spraw Zachranicznych, Stowarzyszenia MTG w Krakowie, Firmy Frementle, Hotel Andel’s w Łodzi oraz w kolekcjach porywanych w kraju i za granicą.

47 Joanna Małecka

Memorex D/C, 2013 | grafika, płótno, 40x40 cm, nakład 2/2 cm | sygn. u dołu” MEMOREX D/C 2/2 SERIA SLAGAARTT JOANNA MAŁECKA 2013 r., opisany na odwrocie: MEMOREX D/C 2/2 SERIA SLAGAARTT JOANNA MAŁECKA 2013

Page 51: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

5151

Andrzej Bator (ur. 1951 r.) studiował w PWSSP w Łodzi. Dyplom z grafiki warsztatowej i poligrafii uzyskał w 1976 r. Laureat wyróżnienia IV Ogólnopolskiego Konkursu na Obraz, Grafikę i Rysunek Cztery Pory Roku, Szczecinek (1990); I nagrody i wyróżnienia V Ogólnopolskiego Konkursu na Obraz, Grafikę i Rysunek Cztery Pory Roku, Szczecinek (1991); III nagrody II Biennale Ogólnopolskiego Konkursu Barwy dźwięku, Słupsk, Ustka (1991); II nagrody i Srebrnej Lampki Górniczej XXII Ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego i Plastycznego Złota Lampka Górnicza, Wałbrzych (1991); Grand Prix i Nagrody BWA, VI Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa, Grafiki i Rysunku Cztery Pory Roku, Szczecinek (1992); wyróżnienia Ogólnopolskiej Wystawy Muzyka w malarstwie, Tychy (1996); II nagrody X Międzynarodowego Jesienny Salonu Sztuki Homo Quadratus Ostroviensis, Kraków (2010). Finalista Konkursu Malarstwa Bielska Jesień, Bielsko--Biała (1990, 1992, 1994, finalista konkursu Obraz Roku miesięcznika Art&Business (2004). Autor licznych wystaw indywidualnych m.in.: Malarstwo, BWA, Łódź (1992); Malarstwo, Muzeum Okręgowe, Wałbrzych (1992); Malarstwo, Galeria SzOK, Szczecinek (1993); Rytmy i dźwięki, Galeria Sztuki, Wrocław (1994); Malarstwo, Salon Sztuki Diorama, Gdańsk (1995); Malarstwo, Galeria Sztuki PKO Bank Polski, Łódź (1997); Malarstwo, Galeria Bałucka, Łódź (2001); Rysunek, Galeria ASP, Łódź (2003); Rysunki, Galeria Ars Nova, Łódź (2008); ZPAP, Łódź (2013); 3 Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego Jesienne Konfrontacje, Rzeszów (2013); Konstrukcja i dekonstrukcja Łódź, Szczecin, Koszalin, Bielsko-Biała (2013); Wystawa pokonkursowa Konkursu im. L. Wyczółkowskiego, Bydgoszcz (2014); Quadro Art 4 Międzynarodowe Biennale Obrazu, Łódź (2014); Układ otwarty, układ zamknięty, Łódź (2014); VIII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego, Lubaczów (2014); Realizm i iluzja, Dom Literatury, Łódź (2015).

48 Andrzej Bator

Przenikanie, 1989 | akryl, płótno, 96x90 cm | opisany na odwrocie: ANDRZEJ BATOR PRZENIKANIE ‘89

Page 52: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

52

Ewa Żochowska (ur. 1976 r.)w latach 1996-2002 studiowała na Wydziale Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi. W 2002 r. obroniła dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni prof. T.Chojnackiego i z malarstwa w pracowni prof. R. Hałat. Nominowana do Nagrody w XVII Konkursie im. Wł. Strzemińskiego (2000) oraz do nagrody w V Triennale Autoportretu w Radomiu (2006). Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Aula, Łódź (2003); Galeria Wydziału Edukacji Wizualnej, Łódź (2004); Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa (2007, 2012); Galeria Bałucka, Łódź (2007). Uczestniczka ważnych wystaw zbiorowych i pokonkursowych: Międzynarodowe Triennale Grafiki, Kair, Egipt (2003); V Triennale Grafiki Polskiej, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice (2003); IX Międzynarodowe Biennale Grafiki, Sarcelles (2003); Międzynarodowy Festiwal Sarajewska Zima, Sarajewo (2004); XXI Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2006, 2008); V Triennale Autoportretu, Radom (2006); 7. Biennale Małych Form Malarskich, Toruń (2007); Grand Prix Fundacji im. F.Eibisch, Galeria Sztuki K. Napiórkowskiej, Warszawa (2007, 2012); IV Ogólnopolski Konkurs im. M. Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010).

49 Ewa Żochowska

Bez tytułu (8), 2007 | olej, płótno, 65x162 cm | opisany na odwrocie: Ewa Żochowska „Bez tytułu” 162x65 cm olej na płótnie 2007

Page 53: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

5353

Ireneusz Walczak (ur. 1961 r.) jest absolwentem Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, oddział w Katowicach. Pracuje w katowickiej uczelni od 1988 r. Prowadzi pracownię malarstwa na macierzystej uczelni. Laureat m.in. wyróżnienia na V Triennale z martwą naturą, BWA Sieradz (2009); nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Animals, Galeria MM Chorzów (2009); Grand Prix Praca Roku przyznawanego przez ZPAP Katowice (2008, 2006, 2004, 2003, 2002, 1997/98, 1992); wyróżnienia Muzyka w malarstwie, Galeria Obok, Tychy (2002); wyróżnienie na Jesiennym Salonie Sztuki, Ostrowiec Świętokrzyski (2002); nagrody Aqua Fons Vitae na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa, BWA Bydgoszcz (1999); nagrody konsula Austrii na Międzynarodowym Biennale Grafiki Wobec Wartości, Katowice (1996); Grand Prix Bielska Jesień, Bielsko-Biała (1993); Nagrody Wojewody dla młodych twórców, Katowice (1993); Grand Prix - Konkurs Malarski im. R. Pomorskiego, Katowice (1998).

50 Ireneusz Walczak

Wakacje – dyptyk, 2015 | akryl, olej, płótno, 2x(75x75) cm | sygn. p. d.: Ireneusz Walczak, opisany na odwrocie: Ireneusz Walczak akryl, olej, płótno 2x75x75cm 2015 "Wakacje - dyptyk" oraz pieczec autorska

Page 54: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

54

Justyna Strąk (ur. 1987 r.) w latach 2000-2006 uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej W 2006 r. zrealizowała dyplom z wyróżnieniem ze Szkła Artystycznego. W latach 2006-2011 studiowała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. W 2011 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. St. Kortyki oraz Pracowni Projektowania Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce prof. W. Kaniowskiego. W latach 2013-2014 studia podyplomowe na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi. Autorka wystaw indywidualnych: Akwatorium, Galeria Kuratorium, Warszawa (2013); Galeria pod Psem, ASP, Wrocław (2009); Galeria Przy Gołej Ścianie, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Dąbrowa Górnicza (2008). Uczestniczyła w wystawie I Konkursu Malarskiego im. L. Wyczółkowskiego, Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz (2014); wystawie laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Akcja: Kreacja, Europejska Akademia Sztuk, Warszawa (2014, 2013); wystawie pokonkursowej Tkanina wraca, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2012); Przeglądzie Młodej Sztuki Świeża krew, Galeria Socato, Wrocław (2011); Biennale Sztuki Młodego Wrocławia, Centrum Sztuki Impart, Wrocław (2011); wystawie pokonkursowej Warszawa 1939, Muzeum Historyczne, Warszawa (2009); wystawie poplenerowej Paleta Barw Czeladzi, Pałac Ślubów, Czeladź (2006, wyróżnienie).

51 Justyna Strąk

bez tytułu (dyptyk), 2007 | akryl, płótno, 40x80 cm | opisany na odwrocie: Justyna Strąk 2007

Page 55: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

5555

Grzegorz L. Piotrowski (ur. 1976 r.) jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w pracownia prof. Piotra C. Kowalskiego zrealizował na Wydziale Malarstwa w 2004 r. uzyskując wyróżnienie. Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Gorzowa (2000, 2001, 2002). Autor wystaw indywidualnych: Galeria Dialog, Kostrzyn n/O (2000); Galeria Azyl Art, Gorzów Wlkp. (2000); Galeria Na Polskiej, Poznań (2001); Muzeum Spichlerz, Gorzów Wlkp. (2002); Galeria Dialog, Kostrzyn n/O (2003), Galeria Farbiarnia na Pięknej, Warszawa (2006, 2009); Galeria Krakauer Haus, Norymberga, Niemcy (2007).

52 Grzegorz L. Piotrowski

Zimowa dama, 2015 | akryl, płótno, 100x90 cm | opisany na odwrocie: grzegorz leon piotrowski

Page 56: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

56

Michał Jędrczak (ur. 1955 r.) studiowała na warszawskiej ASP w latach 1974-79, doktorat uzyskał 2005 r. Obecnie wykłada na macierzystej uczelni. Autor 8 wystaw indywidualnych, uczestnik ponad 20 ekspozycji zbiorowych. Zajmuje się także projektowanie grafiki użytkowej.

53 Michał Jędrczak

Obserwator, 2015 | olej, płótno, 110x60 cm | na odwrocie nalepka autorska

Page 57: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

5757

Krzysztof Wróblewski (ur. 1962 r.) w latach 1982-1987 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki w PWSSP w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni prof. K. Ostrowskiego. Od 1989 r. adiunkt w Katedrze Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Współzałożyciel Galerii Koło w Gdańsku. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki (1988, 1990): Marszałka Województwa Pomorskiego (2002); miasta Bremy (2004). Zadebiutował udziałem w wystawie Ekspresja lat 80-tych w Galerii BWA w Sopocie w 1986 r. W 1997 r. wyróżniony na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa Bielska Jesień. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych w kraju i za granicą (Australia, Austria, Holandia, Kanada, Niemcy, Szwecja, USA).

54 Krzysztof Wróblewski

Figury, 2010 | olej, płótno, 35x70 cm | opisany na odwrocie: KRZYSZTOF WRÓBLEWSKI 2010 „FIGURY” OLEJ NA PŁÓTNIE 35x70 CM

Page 58: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

58

Magdalena Daniec (ur. 1974 r.) ukończyła wyższe studia w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie w 2001 r. Laureatka konkursu w ramach II Konfrontacji Artystycznych „Sacrum w Sztuce” w Wadowicach (2002). Jej twórczość została omówiona w książce „Ikona w sztuce XX wieku” autorstwa Renaty Rogozińskiej (2009). Autorka wystaw indywidualnych: Ikonostas, Cudowne Lata, Kraków (2001); Mechaniczni Bracia, Galeria Rękawka, Kraków (2002); Atlantyda, Space Gallery, Kraków (2006); Kim są Oni?, Space Gallery, Kraków (2009); Meta-Obraz: VI Festiwal Filmu Filozoficznego, Staromiejskie Centrum Kultury, Kraków (2011). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Europ'Art, Genewa (2003, 2004, 2005, 2006, 2007); Contemporary Polish Art, La Galerie Alwane, Bejrut (2008); Ikona w Sztuce XX w., Galeria Krypta u Pijarów, Kraków (2009); Art Now in Poland, The Venue, Souk Arkwam, Bejrut (2011). Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Wadowicach oraz w zbiorach prywatnych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech i we Włoszech.

55 Magdalena Daniec

Pejzaż – Wypalenie, 2012 | olej, kolaż, płótno, 70x65 cm | opisany na odwrocie: Pejzaż – Wypalenie Magdalena Daniec

Page 59: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

5959

Make it Simple /Lech Maślankiewicz/ (ur. 1983 r.) jest absolwentem Wydziału Grafiki na ASP w Warszawie. Autor muralu Stolica zrealizowanego w Warszawie w 2010 r. Autor wystaw indywidualnych: Make it Simple, Kinoteka, Warszawa (2006); Malarstwo, MOMU, Warszawa (2013). Uczestnik wystaw zbiorowych: Grupa Hoovera, Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, Warszawa (2009); Bliźniemu swemu, Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa (2009); Noc Pragi, Galeria Praga del Arte, Warszawa (2010).

56 Make it Simple /Lech Maślankiewicz/

Metro Marymont, 2014 | akryl, płótno, 100x100 cm | opisany na odwrocie: MAKE IT SIMLE „METRO MARYMONT” 2014

Page 60: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

60

Piotr C. Kowalski (ur. 1951 r.) studiował w PWSSP w Poznaniu w latach 1973-1978 na Wydziale Malarstwa. Od 1993 r. pracuje na macierzystej uczelni, obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa. Do 2010 r. profesor w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Autor bardzo wielu wystaw indywidualnych, z których najważniejsze to: Galeria BWA Warszawa, Warszawa(2015); Bez farby, Miejska Galeria Sztuki, Łódź (2010); Made In Łazarz, Galeria Sztuki Współczesnej Profil, Poznań (2006); Inni i Piotr C. Kowalski, Galeria Biała, Lublin (2003); Piotr C. Kowalski i inni, Galeria Miejska Arsenał, Poznań (2001); Obrazy Naturalne, Galeria r, Poznań (2000); Trzy obrazy. Współautorzy: Samochody, ptaki, ludzie, Galeria Moje Archiwum, Koszalin (2000); Obrazy, BWA, Lublin (1987); Obrazy jagodowe, Centre International d'Art Contemporain, Paryż (1983). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych m.in.: Urban Legend. Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej, Poznań (2009); Asia-Europa – Mediations (Mona Collection), Poznań (2007); MATCH Stadtlische Galerie Kubus, Hanower (2004); MMAC Festival in Tokyo No.9 (2002); Polish Art in Assen, Rood Voor Drenthe, Holandia (1993); 35 Salon Jeune Peinture, Grand Palais, Paryż (1985).

57 Piotr C. Kowalski

Amber z cyklu Obrazy Przejściowe, 2015 | technika: kurz i pył z ulicy Św. Marcin w Poznaniu w dniu 11 listopada 2015 r., 120 x 60 cm | sygn. pieczątką PIOTR c. KOWALSKI, podpisem w lewym górnym rogu, opisany na odwrocie: Piotr C. Kowalski kurz i pył z ulicy Św. Marcin w Poznaniu w dniu 11 listopada 2015 roku

Page 61: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

6161

Hanna Pyrzyńska (ur. 1957 r.) jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Dyplom zrealizowała w 1985 r. Jako wolny słuchacz studiowała malarstwo u prof. S. Gierowskiego na ASP w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, ilustracją książkową, a na co dzień ilustracją prasową. Publikuje w Gazecie Wyborczej oraz czasopismach: Dziecko, Elle, Le Monde, Courrier International.

58 Hanna Pyrzyńska

Marcin Świetlicki, 2014 | akryl, płótno, 50x70 cm | opisany na odwrocie: „HANNA PYRZYŃSKA” „PAN MARCIN ŚWIETLICKI Z PSEM” 2015 – AKRYL – 50x60 cm

Page 62: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

62

Wojtek Wierzbicki (ur. 1953 r.) studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie w latach 1973-78. Dyplom zrealizował w pracowni prof. K. Łady- -Studnickiej, a aneks w pracowni klasycznych technik tkackich prof. Z. Gostomskiego. Autor wystaw indywidualnych: Galeria Sztuki Współczesnej Zapiecek, Warszawa (1987); Dombron Gallery, Uppsala, Szwecja (1988); Prospective d'Arte Gallery, Hamburg, Niemcy (1989); Trekanten Gallery, malarstwo, Sigtuna, Szwecja (1989); Luciano Gallery, malarstwo, Uppsala, Szwecja (1989); Caspar Bingemer Gallery, Hamburg, Niemcy (1990); Kwitnąca róża anarchii, Galeria Test, Warszawa (1993); Ars non consumata, Galeria Test, Warszawa (1996); Homo cinematicus, Sala Kongresowa, PKiN, Warszawa (1997); Rajski ogród, instalacja (z D.Brodowską i T. Znosko), CSW, Zamek Ujazdowski, Warszawa (1999); Każdy..., Galeria XX1, Warszawa (2010); Transgresje, Galeria XS, Kielce (2011); 1723 kroki, art.bem Bemowskie Centrum Kultury, Warszawa (2012); Dwoje, w ramach festiwalu Piękne kłamstwa VI, Ogrody BUW, Warszawa (2013); Dwoje II, Galeria ASP Kraków, Harenda, Zakopane (2013); Plesivo, Symposium Ceramicum, Medana Art House, Medana, Słowenia (2013); 1x25, Mehmet Akif Ersoy University Conference and Exibition Hall, Burdur, Turcja (2015); Zmiatanie, w ramach festiwalu Piękne kłamstwa VIII Oświecenie, Ogrody BUW, Warszawa (2015).

59 Wojtek Wierzbicki

The Blooming Rose of Anarchy, 1990-2015 | akryl, płótno, 130x180 cm | opisany na odwrocie: WOJTEK WIERZBICKI „THE BLOOMING ROSE OF ANARCHY” ACRILIC ON LINEN 130x180 cm 1990-2015 ww

Page 63: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

6363

Michał Baca (ur. 1958 r.) studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom zrealizował w pracowni prof. J. Joniaka w 1983 r. Stypendysta MKiS. Autor 38. wystaw indywidualnych m.in. Akwizgran, Frankfurt, Norymberga, Wiedeń, Thorn (Holandia). Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in. Francja, Włochy, Anglia, Szwecja, Dania, Niemcy, Japonia i USA. Laureat nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach malarskich.

60 Michał Baca

Infantki, 2015 | akryl, olej, płótno, 85x100 cm | sygn. p.d.: Michał Baca 2015, opisany na odwrocie: Michał Baca „Infantki” akryl, olej na płótnie 2015 r.

Page 64: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

64

Kacper Bożek (ur. 1974 r.) jest absolwentem Wydziału Grafiki krakowskiej ASP. Pracę dyplomową zrealizował pod kierunkiem prof. S. Wejmana. Od 2011 r. pracuje w Pracowni Miedziorytu macierzystej uczelni, obecnie na stanowisku adiunkta. W listopadzie 2013 r. uzyskał tytuł doktora za cykl grafik poświęconych „Rękopisowi znalezionemu w Saragossie” i życiu Jana Potockiego. Stypendysta Miasta Krakowa (2003). Laureat licznych nagród, m.in.: nagrody D’Ann & Gus’a Mazzocca (1999); nagrody Małgorzaty i Andrzeja Zająców (1999); nagrody Tadeusza Kulisiewicza (2000); III nagrody konkursu Grafika Roku (2000); I nagroda w konkursie na exlibris organizowanym przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu (2001); Grand Prix konkursu Grafika Roku (2002); nagrody specjalnej w konkursie ZPAP Grafika Miesiąca (2008); II nagrody Premio Leonardo Sciascia amateur d’estampes 7th Edition (2013). Autor wystaw indywidualnych: Galeria Gołogórski, Kraków (1998 ); Galeria Na prowincji, Lublin (1998); Galeria Sztuki Współczesnej, Myślenice (2003); Muzeum Historyczne m. Krakowa (2003); Galeria Wydziału Grafiki ASP, Kraków (2004); Galeria Nautilus, Kraków (2004 ); Galeria Czas, Będzin (2004); Mistrz i Małgorzata, Galeria Nautilus, Kraków (2007); Muzeum Nadwiślańskie, Kazimierz Dolny (2010); Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Bydgoszcz (2010); Galeria Nautilus, Kraków (2010); Galeria Kreski, Płock (2011); Grafik aus Krakau, Galerie der Stadtbucherei, Alsdorf, Niemcy (2011); Akwafortowe odbicie świata, Pracownia, Kraków (2013); Rękopis znaleziony w Saragossie, Galeria Nautilus, Kraków (2013); Museo della Carta e della Filigrana, Fabriano, Włochy (2014 ); Fondazione Il Bisonte, Florencja, Włochy (2014 ); Scuola Internazionale di Grafica, Wenecja, Włochy (2014); Galeria M Odwach, Wrocław (2014 ); Nowosądecka Mała Galeria (2014); Pragaleria, Warszawa (2015).Jego prace znajdują się w zbiorach: ASP w Krakowie; Biblioteki Narodowej w Warszawie; Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu; Muzeum Historycznego Miasta Krakowa; Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy; Triennale Grafiki w Krakowie; Salon d’Estampa, Madryt, Hiszpania.

61 Kacper Bożek

Stormtrooper of Love, 2015 | akwaforta, sucha igła, akryl, 49,2x64,5 cm (odcisk płyty), 59,5x78,5 cm (arkusz) | sygn. u dołu: 23/100 STORMTROOPER of LOVE KACPER BOŻEK XV/XXI

Page 65: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

6565

Jasiek Balcerzak (ur. 1976 r.) studiował na ASP w Warszawie, na Wydziale Grafiki, w latach 1995-2000. Dyplom w pracowni litografii zrealizował pod kierun-kiem prof. W. Winieckiego. Ma na koncie udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i plenerach artystycznych. Komisarz plenerów krajowych i zagranicznych. W 2012 r. zaprezentował wystawę indywidualną w Galerii SD w Warszawie, a w 2013 r. w Galerii 3678 w Warszawie.

62 Jasiek Balcerzak

Sosny 16, 2012 | olej, płótno, 100x100 cm | opisany na odwrocie: JASIEK BALCERZAK OLEJ/PŁÓTNO 2012 100x100 „SOSNY 16”

Page 66: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

66

Małgorzata Jastrzębska (ur. 1975 r.) dyplom w 2001 r. zrealizowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Uczestniczka wystaw: Geometria oka, Warszawa (2006); O obrotach barw, Warszawa (2008); Geometrie der Farben, Hannover (2009); Hasior – Reinkarnacje, Zakopane (2012); Dom Kobro, Łódź (2012); Wschodni Salon Sztuki, Lublin (2014); Japońskie inspiracje. Wystawa Polskiej Sztuki Współczesnej, Towarzystwo Przyjaciół Japonii przy Ambasadzie Japonii, Warszawa (2015); Bez recepty, Galeria Socato, Wrocław (2015).

63 Małgorzata Jastrzębska

nr 406, 2014/2015 | olej, płótno, 43x30 cm | opisany na odwrocie: MAŁGORZATA JASTRZĘBSKA 25.IX.204/2015 406.

Page 67: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

6767

Marek Ejsmond-Ślusarczyk (ur. 1974 r.) studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. W. Szamborskiego obronił w 2000 r. zdobywając wyróżnienie rektorskie. Często zapraszany do ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów. Na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zdobył Nagrodę Wojewody Zachodniopomorskiego (2004), na II Warszawskim Festiwalu Sztuk Pięknych uzyskał 3 nagrodę (2006). W 2006 r. uczestniczył w wydarzeniach: „Warszawa w Sofii”, „Warszawa w Berlinie. Współczesne malarstwo polskie”, w IV Międzynarodowym Biennale Sztuki na Kostaryce oraz w wystawie „Nowe Tendencje w Malarstwie Polskim” w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy. W 2007 r. jego obrazy można było zobaczyć na 37. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” w tamtejszym BWA oraz na I Międzynarodowym Biennale Obrazu „Quadro-art 2007” w Łodzi. W 2007 r. otrzymał nagrodę doroczną kwartalnika Exit – nowa sztuka w Polsce oraz był stypendystą Fundusz Promocji Twórczości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2009 r. odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego za twórczość malarską oraz za osiągnięcia w dziedzinie edukacji artystycznej odznaką honorową Zasłużony dla kultury polskiej. W 2014 r. na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP uzyskał stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych.

64 Marek Ejsmond-Ślusarczyk

Pejzaż, 2015 | akryl, płótno, 54x73 cm | opisany na odwrocie: Marek Ejsmond-Ślusarczyk 2015

Page 68: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

68

Filip Pręgowski (ur. 1973 r.) studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w dziedzinie konserwacji dzieł sztuki. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie technologii XVII-wiecznego malarstwa flamandzkiego uzyskał w 1998 r. W 2009 r. obronił pracę doktorską w dziedzinie nauk o sztuce w Zakładzie Historii Sztuki Nowoczesnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Autor książki Francis Bacon. Metamorfozy obrazu (Warszawa, 2011) oraz artykułów z zakresu teorii i krytyki sztuki nowoczesnej. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA. Wykłada przedmioty związane z teorią i historią krytyki artystycznej na kierunku Krytyka Artystyczna na Wydziale Sztuk Pięknych UMK.Autor wystaw indywidualnych: Saachverhalt, Galeria Ausstellungsraum 88, Hamburg (2001); Hotel Petit Fleur, Toruń (2002); Bank BPH, Toruń (2003);Galerii Arsenał, Toruń (2003, wraz z Łukaszem Kiepuszewskim); Galeria Domu Muz, Toruń (2007, wraz z Nikodemem Pręgowskim); Miasto, Galeria ZPAP Na Piętrze, Toruń (2008); Brothers in Arts, Galeria Sztuki Współczesnej, Włocławek (2009, Nikodem Pręgowski); 4 Alternatywy, Muzeum, Grudziądz (2010, wraz z Bogumiłą Pręgowską, Janem Pręgowskim i Nikodemem Pręgowskim); Brothers In Arts w Łodzi, Bałucka Galeria Sztuki, Łódź (2011, wraz z Nikodemem Pręgowskim); 4 Alternatywy, Galeria BWA, Piła (2011, wraz z Bogumiłą Pręgowską, Janem Pręgowskim i Nikodemem Pręgowskim); Brothers In Arts – Walka Stulecia, Galerii Sztuki Wozownia, Toruń (2012, wraz z Nikodemem Pręgowskim); 4 Alternatywy, Muzeum Częstochowskie, Częstochowa (2012, wraz z Janem Pręgowskim, Bogumiłą Pręgowską i Nikodemem Pręgowskim).Uczestnik wystaw zbiorowych m.in.: Aqua Fons Vitae, Galeria BWA Bydgoszcz (1999, wyróżnienie za obraz Jak Grzyby po Deszczu); XVIII Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin (2000); II Ogólnopolski Konkurs Malarski Triennale z Martwą Naturą, Galeria BWA, Sieradz (2000); Młoda Sztuka na Piętrze, Galeria Sztuki Wozownia i Galeria ZPAP Na Piętrze, Toruń (2001, 2002); Dzieło Roku, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2001, 2002, 2003, 2004, 2006, 2008, 2009, 2010 - III nagroda za obraz Kostki - 2001, I nagroda za obraz No Smoking - 2006); Biennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2001); II Ogólnopolskie Triennale Malarstwa, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa, Instytut Polski, Sztokholm, Muzeum ASP, Wrocław (2004/2005); Artyści Szkoły Toruńskiej z kolekcji Andrzeja Lubawego, Muzeum, Grudziądz (2005); XXI Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin (2006, nominacja do nagrody za obraz Oglądanie Nieba); XXII Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin (2008); XXIII Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin (2010); 8. Triennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2010); 622 Upadki Bunga, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Toruń (2012); Międzynarodowy Konkurs Strabag Art Award (2012, nominacja do nagrody); Nowe Otwarcie, Dom Artysty Plastyka, Warszawa (2012); 9 Triennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2013); Mikroutopie codzienności, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Toruń (2013).

65 Filip Pręgowski

Normalni 1, 2009 | olej, płótno, 100x90 cm | opisany na odwrocie: FILIP PRĘGOWSKI „NORMALNI”, 2009

Page 69: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

6969

Paweł Zapendowski (ur. 1962 r.) studiował na krakowskiej ASP w pracowni scenografii prof. J. Skarżyńskiego i prof. A. Kreutza-Majewskiego oraz rysunek i malarstwo w pracowni prof. Z. Grzywacza. Ukończył także Akademię Muzyczną w Krakowie. Autor wystaw indywidualnych: Dwie Polski, MGS, Zakopane (2009); słowo/muzyka/obraz, Galeria BWA, Rzeszów (2007); art/Romans: Female in @llenstein, Galeria BWA, Olsztyn (2006); Sztuka/Krynica - Kraina uśmiechu, MBWA, Krynica (2005); Szalenie rozkoszne nożyczki, Salon Sztuki Pro Arte, Zielona Góra (2004); Galeria Fraktal, Bielsko- -Biała (2004); W ogrodzie siostry – Georg Trakl, Austriacki Konsulat Generalny, Kraków (2004); Musik in Bildern, Die Muhle, Oberteuringen (2003); Amadeus, Landratsamt Bodenseekreis, Friedrichshafen (2003); Opery Krzysztofa Pendereckiego - w poszukiwaniu wizji teatru muzycznego, Florianka i Hotel Senacki, Kraków (2003); Teatr kontra media, Centrum Scenografii Polskiej, Katowice (2001). Uczestnik wystaw zbiorowych: UK Artists Annual Art Exhibition, Urban Coffee Company, Coventry, UK (2015); Dziewczynki są mądre, a ładny chłopiec..., Galeria BWA, Wrocław (2009); Teatr kontra media, Centrum Scenografii Polskiej, Katowice (2001). Dramaturg, kompozytor, autor spektakli muzycznych. W latach 90. kompozytor w kabarecie Piwnica pod Baranami, autor ponad 100 piosenek, spektakli muzycznych i kabaretowych, koncertów, nagrań TV.

66 Paweł Zapendowski

Paris Je t'aime, 2015 | olej, płótno, 70x70 cm | sygn. p.d.: ZAPENDO

Page 70: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

70

Katarzyna Zawierucha (ur. 1970 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. L. Misiaka w 2006 r. Laureatka wyróżnienia Mały Format, Galeria Dyląg, Kraków (2012). Autorka wystaw indywidualnych: Gdzie ja jestem, kiedy śpię?, CSW Solvay, Kraków (2007); Migrena z aurą, Alchemia, Kraków (2008); Źródło, Galeria Autorska B. Chromego, Kraków (2009), Intymistic, Mała Galeria, Nowy Sącz (2015). Uczestniczka kilkudziesięciu zbiorowych m.in: Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin; Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki, BWA, Ostrowiec Świętokrzyski; Salonu 100-lecia ZPAP, Bunkier Sztuki, Kraków.

67 Katarzyna Zawierucha

bez tytułu, 2015 | olej, płótno, 75x75 cm | opisany na odwrocie: Katarzyna Zawierucha 75x75 olej na płótnie 2015

Page 71: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

7171

Indeks prac/autor - strona/

okładka: fragment obrazu Sonii Ruciak Bez końca

Baca Michał 63Badowska-Twardowska Wanda 26Balcerzak Jasiek 65Bator Andrzej 51Bielesz Magda 42Bojdys Rafał 13Bożek Kacper 64Cichecki Jerzy 31Ćwiertniewicz Wojciech 23Daniec Magdalena 58Dzierż Edyta 20Ejsmond-Ślusarczyk Marek 67Folfas Andrzej 5Fronczak Andrzej 10Gierlak Łukasz 48Gniazdowska Bogna 11Górak Sylwia 32Herc Ilona 8Jarmoliński Bartłomiej 46Jastrzebska Małgorzata 66Jaworski Robert 15Jeschke Jarek 49Jedrczak Michał 56Johnsson Jolanta 17Kaczmarczyk-Hudzik Jagoda 29Kasprzak Andrzej 22Kicińska Agnieszka 21Kiesner Maja 39Korenkiewicz Małgorzta 37Kortyka Stanisław Ryszard 36Kowalski Piotr C. 60Laskowski Henryk 43Lerka Grzegorz 14Lutomski Patryk 9

Make it Simple /Lech Maślankiewicz/ 59Małecka Joanna 50Materka Bartek 19Mistak Tomek 16Pełka Ewa 47Pietrzykowska Aga 27Piotrowski Grzegorz 55Pregowski Filip 68Pyrzyńska Hanna 61Rogowska Agnieszka 24Rościecha Agata 33Ruciak Sonia 6Serafin Tadeusza 28Sołtyk-Koc Maria 35Starega Iza 41Stepniak Małgorzata 4Strąk Justyna 54Szczur Piotr 25Świniarski Tadeusz 44Tarkowski Piotr 34Tomalak Stanisław 45Walczak Ireneusz 53Wawrzusiak Mariola 30Wąsowski Artur 18Wierzbicki Wojtek 62Wojciechowska-Paprocka Anna 7Wojewoda-Jedynak Iwona 40Wróblewski Krzysztof 57Zapendowski Paweł 69Zawadzka Ewa 12Zawierucha Katarzyna 70Zen Bogusław 38Żochowska Ewa 52

Page 72: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

72

...........................................................................................Imię i nazwisko

...........................................................................................Dokładny adres

...........................................................................................Telefon, fax, e-mail

..........................................................................................NIP (dla firm), numer dokumentu tożsamości

NR KAT.

AUTOR, TYTUŁ MAKSYMALNA OFEROWANA KWOTA

KARTA ZLECANIA

Zlecenie licytacji z limitem Pragaleria będzie reprezentować w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o jedno postąpienie aukcyjne w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wartości.

Zlecenie telefoniczne W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy Pragalerii połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Pragaleria nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem. Numer Państwa telefonu do licytacji:

........................................................................................................... Ja niżej podpisany/a oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyj-nym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zga-dzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Pragalerię w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia

Pragaleria gwarantuje poufność danych osobowych.

.......................................................................................................Data i podpis Klienta składającego zlecenie

TAK NIE

Szanowni Klienci,zachęcamy do składania pisemnych zleceń udziału w aukcji w postaci limitów stałych lub wskazania licytacji telefonicznej. KARTE ZLECANIA można przesłać do nas mailowo na adres [email protected] lub dostarczyć do siedziby Pragalerii nie pózniej niż 4 godziny przed rozpo-częciem licytacji.

Page 73: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

7373

REGULAMIN AUKCJI

1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki oddane do sprzedaży komi-sowej przez Komitentów, autorów lub stanowiące własność Carpe Artem właściciela Pragalerii, organizatora aukcji zwanego dalej Pra-galerią. Zgodnie z oświadczeniami Komitentów powierzone obiekty stanowią ich własność, bądz mają prawo do ich rozporządzania i nie są objęte żadnym postępowaniem sądowym i skarbowym, są wolne od zajęcia i zastawu, a także jakichkolwiek roszczeń osób trzecich.

2. Aukcja prowadzona jest przez Aukcjonera, który decyduje o wy-sokości postąpień, rozstrzyga ewentualne spory lub poddaje obiekt ponownej licytacji.

3. Pragaleria gwarantuje zgodność cech licytowanych obiektów z opisem katalogowym.

4. Osoby pragnące zachować anonimowość lub nie mogące uczest-niczyć osobiście w aukcji, mogą zlecić Pragalerii występowanie w ich imieniu lub licytować telefonicznie. Zainteresowanie tymi formami licytacji należy uzgodnić z Pragalerią 4,5 godz. przed rozpoczęciem licytacji.

5. Wylicytowana cena, potwierdzona uderzeniem aukcjonerskiego młotka jest równoznaczna z zawarciem umowy kupna-sprzedaży.

6. Nabywca zobowiązany jest do wykupu obiektu/obiektów w ciągu 10 dni od zakończenia aukcji. W razie nie wywiązania się z umowy przez kupującego Pragaleria może naliczyć opłatę magazynową

w kwocie 100 zł netto za każdy dzień zwłoki oraz odstąpić od umowy sprzedaży z nabywcą.

7. Prawo własności do wylicytowanego obiektu i jego odbiór nastę-puje po zapłaceniu przez nabywcę całości wylicytowanej kwoty wraz z opłatą organizacyjną.

8. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wy-sokości 18%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej. Kwota wylicytowana wraz z opłatą organizacyjną jest kwotą brutto.

9. Pragaleria nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizycz-ne i prawne zakupionych obiektów.

10. Wszelkie reklamacje będą rozpatrywane na podstawie przepisów prawa polskiego.

11. Muzea rejestrowane zainteresowane zakupem wystawionych na aukcji dzieł winne poinformować o tym Pragalerię conajmniej 7 dni przed terminem aukcji.

12. Pragaleria nie oferuje usługi wysyłki zakupionych przedmio-tów, jednak na życzenie Kupującego może wysłać je na jego koszt. Pragaleria nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia obiektu w czasie transportu.

Page 74: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425
Page 75: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

7575

GRAFIKA WSPÓŁCZESNA

1. aukcja internetowa4 – 14 grudnia 2015

zakończenie licytacji: 14 grudnia 2015 r., godz. 21.00 godz. 19.30

www. onebid.pl Rafał Olbiński

Page 76: SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja - Pragaleriapragaleria.pl/cdn/files/3-aukcja-aktualna-katalog.pdf · 1 SZTUKA AKTUALNA 3. aukcja 9 grudnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425

Koncepcja Mikołaj Konopacki

Współpraca Agnieszka Gniotek

Projekt katalogu Malwina Konopacka

Skład Małgorzata Lewicka-Koniak

ZdjęciaAdam Kruczek

Pragaleria ul. Stalowa 3/ 1/5/13

Warszawa 03-425 tel.: +48 884 798 852

[email protected]

www.pragaleria.com

© Pragaleria. 2015