43
1

  • 1

  • 2

    Galeria Dyląg ul. św. Tomasza 22

    31-027 Kraków tel. 12 431 25 21

    501 011 103 www.dylag.pl

    [email protected]

    REGULAMIN AUKCJA FOTOGRAFII/MALARSTWA/RYSUNKU

    Galeria Dyląg / 26.06.2010 / Godz. 11.00 1. Ceny podane w katalogu są cenami wywołania. Do ceny wylicytowanej doliczana będzie opłata organizacyjna w wysokości 7%. 2. Do udziału w licytacji upowaŜnione są równieŜ osoby, które złoŜyły pisemne polecenie kupna przed rozpoczęciem licytacji. 3. W zamówieniach pisemnych prosimy podać: nr pozycji w katalogu, nazwisko autora, tytuł pracy oraz najwyŜszą oferowaną cenę (limit). Wysokość limitów oraz nazwiska osób lub nazwy instytucji biorących udział w licytacji drogą korespondencyjną są informacjami poufnymi. 4. W przypadku takich samych ofert pisemnych, decyduje kolejność ich doręczenia. 5. Nabywcą przedmiotu staje się osoba oferująca najwyŜszą cenę. 6. Zakupione pozycje mogą zostać wysłane za pobraniem pocztowym. 7. Osoby odbierające pozycje osobiście zobowiązane są wykupić je w ciągu 7 dni od daty aukcji. 8. Płatników podatku VAT prosimy o wcześniejsze podanie numeru NIP. Informacje na temat Aukcji dostępne równieŜ na stronie http://www.artinfo.pl Na okładce: Henryk Hermanowicz, Kobieta z zamkniętymi oczyma, 1937, brom/papier, 16,8 x 13 cm Adam Hoffmann, Tango, 1970, węgiel pras./papier, 50 x 35 cm

  • 3

    1 Beksiński Zdzisław Ruch Światła, l. 50 XX w. brom/papier, 36,6 x 29,6 cm na odwrociu nalepka Zdzisław Beksiński, Sanok Świerczewskiego 29, odręcznie ołówkiem nr 6 (pod tym numerem praca ujęta w katalogu wystawy Oddziału Krakowskiego ZPAF 1957) cena wywoławcza: 4 800 zł

    2 Brandel Konrad Autoportet?, koniec XIX w. fotografia, sepia/karton, 16,6 x 10,8 cm cena wywoławcza: 1 100 zł

    3 Brzozowski Tadeusz JednoroŜec, 1942-45 tempera/deska, 15 x 9,5 cm cena wywoławcza: 4 600 zł

    4 Brzozowski Tadeusz PejzaŜ z krowami, 1940/1945 olej/płótno, 50,5 x 65 cm w załączeniu potwierdzenie autentyczności Wawrzyńca Brzozowskiego cena wywoławcza: 17 500 zł

  • 4

    5 Brzozowski Stefan Pozycja niektórych plastyków, 1951 tusz, akwarela/papier, 20,5 x 25,5 cm na odwrociu opis: „śycie Literackie”, Nr 5, 1.IV.51 cena wywoławcza: 300 zł

    6 Chełmoński Józef Bez tytułu ołówek/papier na tekturze, 10 x 21,5 cm na odwrociu opis: Wyjęte ze szkicownika Chełmońskiego, Stanisław Puzyna praca do konserwacji cena wywoławcza: 900 zł

    7 Chrzanowski Tadeusz Zakochani, Londyn 1958 brom/papier, 28,7 x 38,3 cm na odwrocie pieczątka autorska praca reprodukowana w katalogu wystawy Tadeusz Chrzanowski Londyn. Rocznik ’58, Kraków 2010, s. 19. cena wywoławcza: 1 800 zł

    8 Chrzanowski Tadeusz Angielskie Monumenta I, Londyn 1958 brom/papier, 40 x 50 cm na odwrocie pieczątka autorska praca reprodukowana w katalogu wystawy Tadeusz Chrzanowski Londyn. Rocznik ’58, Kraków 2010, s. 29 oraz w katalogu do wystawy Tadeusz Chrzanowski. Fotografik, Kraków 2008, s. 25. cena wywoławcza: 1 800 zł

    9 Chrzanowski Tadeusz Fotografka, Londyn 1958 brom/papier, 29,7 x 39,8 cm na odwrocie pieczątka autorska praca reprodukowana w katalogu wystawy Tadeusz Chrzanowski Londyn. Rocznik ’58, Kraków 2010, s. 9. cena wywoławcza: 1 200 zł

  • 5

    10 Chrzanowski Tadeusz Hulahop, Wiedeń l.50 XX w. brom/papier, 30 x 40,3 cm na odwrocie pieczątka autorska cena wywoławcza: 1 400 zł

    11 Chrzanowski Tadeusz Kto tam przyjechał?, l. 50. XX w. brom/papier, 28,7 x 38,8 cm na odwrocie pieczątka autorska oraz odręcznie Kto tam przyjechał? cena wywoławcza: 1 200 zł

    12 Chrzanowski Tadeusz Londyńska ulica, Londyn 1958 brom/papier, 40,4 x 30,3 cm na odwrocie pieczątka autorska praca reprodukowana w katalogu wystawy Tadeusz Chrzanowski Londyn. Rocznik ’58, Kraków 2010, s. 22. cena wywoławcza: 1 200 zł

    13 Chrzanowski Tadeusz Most Piłsudskiego, Kraków l. 50. XX w. brom/papier, 28,5 x 38,8 cm na odwrocie pieczątka autorska cena wywoławcza: 1 200 zł

    14 Chrzanowski Tadeusz Na tropach Siouxów, 1958 brom/papier, 39,3 x 29,1 cm na odwrocie pieczątka autorska praca wystawiana na I Międz. Wystawie Fotografii Artystycznej w Warszawie cena wywoławcza: 1 200 zł

  • 6

    15 Chrzanowski Tadeusz Pies, Londyn 1958 brom/papier, 30,3 x 40,4 cm na odwrocie pieczątka autorska praca reprodukowana w katalogu wystawy Tadeusz Chrzanowski Londyn. Rocznik ’58, Kraków 2010, s. 25. cena wywoławcza: 1 200 zł

    16 Chrzanowski Tadeusz Plotki, l. 50. XX w. brom/papier, 28,9 x 38,7 cm na odwrocie pieczątka autorska oraz odręcznie: Plotki cena wywoławcza: 1 200 zł

    17 Chrzanowski Tadeusz Podwórze na Kazimierzu, Kraków l. 50. XX w. brom/papier, 33,4 x 29,4 cm na odwrocie pieczątka autorska oraz odręcznie zakreślona w kółku liczba 710 cena wywoławcza: 1200 zł

    18 Chrzanowski Tadeusz Pokusa, Londyn 1958 brom/papier, 38,7 x 27,8 cm na odwrocie pieczątka autorska praca reprodukowana w katalogu wystawy Tadeusz Chrzanowski Londyn. Rocznik ’58, Kraków 2010, s. 15 w katalogu do wystawy Tadeusz Chrzanowski. Fotografik, Kraków 2008, s. 29 oraz Zbigniew Baran, Na załoŜenie albumu, Kraków 2009, s. 278. cena wywoławcza: 1 200 zł

    19 Chrzanowski Tadeusz Przed burzą, l. 50. XX w. brom/papier, 28,7 x 38,3 cm na odwrocie pieczątka autorska cena wywoławcza: 1 200 zł

  • 7

    20 Chrzanowski Tadeusz Rozmowa na Oxford Street, Londyn 1958 brom/papier, 29,8 x 39,7 cm na odwrocie pieczątka autorska praca reprodukowana w katalogu wystawy Tadeusz Chrzanowski Londyn. Rocznik ’58, Kraków 2010, s. 12 oraz w katalogu do wystawy Tadeusz Chrzanowski. Fotografik, Kraków 2008, s. 28. cena wywoławcza: 1 200 zł

    21 Chrzanowski Tadeusz Siesta, Grecja l. 50. XX w. brom/papier, 29,8 x 39,7 cm na odwrocie pieczątka autorska cena wywoławcza: 1 200 zł

    22 Chrzanowski Tadeusz Z tatą, l. 50. XX w. brom/papier, 38,7 x 28,7 cm na odwrocie pieczątka autorska oraz odręcznie: Z tatą cena wywoławcza: 1 200 zł

    23 Chwistek Leon Portret Ŝony, ok. 1920 olej/płótno, 66,5 x 58 cm W załączeniu ekspertyza przez: Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Kraków 2008 cena wywoławcza: 320 000 zł

    24 Cocteau Jean Akt młodzienca,1957 flamaster/papier, 30 x 22 cm sygn. i dat. p.g. Jean Cocteau 57 cena wywoławcza: 1 800 zł

  • 8

    25 Cybis Jan Studium postaci, l. 30. XX w. tusz/papier, 14,5 x 22 cm praca reprodukowana w katalogu do wystawy MałŜeńskie gry barwne. Hanna Rudzka-Cybisowa, Jan Cybis - Malarstwo, Rysunek 1917-1940, Kraków 2007, s. 26. cena wywoławcza: 1 400 zł

    26 Cybis Jan Akt, 1939 kredka/papier, 19 x 27,5 cm sygn. i dat. p.d. Jan Cybis 1939 cena wywoławcza: 1 200 zł

    27 Cybis Jan Autoportret, l. 30. XX w. ołówek/papier, 26,3 x 14,3 cm sygn. l.d. J. C. cena wywoławcza: 1 200 zł

    28 Dłubak Zbigniew Bez tytułu brom/papier, 16,5 x 24,8 cm na odwrocie pieczątka autorska Z. Dłubak ZPAF PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEśONE odbitka lata 70. XX w. cena wywoławcza: 1 800 zł

    29 Dłubak Zbigniew Bez tytułu brom/papier, 22 x 17,6 cm na odwrocie pieczątka autorska Z. Dłubak ZPAF PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEśONE odbitka lata 70. XX w. cena wywoławcza: 1 800 zł

  • 9

    30 Dłubak Zbigniew Bez tytułu brom/papier, 20 x 26 cm na odwrocie pieczątka autorska Z. Dłubak ZPAF PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEśONE odbitka lata 70. XX w. cena wywoławcza: 1 800 zł

    31 Dmowski Leszek Bez tytułu brom/papier, 23,3 x 17,2 cm na odwrociu pieczątka autorska LESZEK DMOWSKI, art. fotografik, czł. ZPAF leg. 209 (...) cena wywoławcza: 400 zł

    32 Duklan Edward Kościół św. Anny w Kazimierzu Dolnym, 1993 akwarela/papier, 49,5 x 37 cm sygn. p.d. Duklan 933 cena wywoławcza: 1 000 zł

    33 Dziedzic Leszek Kantor. Niech sczezną artyści, 1986 brom/papier, 28 x 38 cm na odwrociu dwie pieczątki autorskie Leszek Dziedzic (…) praca wystawiana w 1998 w Starej Galerii ZPAF w Warszawie cena wywoławcza: 1 200 zł

    34 Dziedzic Leszek Kantor. Niech sczezną artyści, 1986 brom/papier, 28 x 38 cm na odwrociu dwie pieczątki autorskie Leszek Dziedzic (…) praca wystawiana w 1998 w Starej Galerii ZPAF w Warszawie cena wywoławcza: 1 200 zł

  • 10

    35 Dziedzic Leszek Kantor. Niech sczezną artyści, 1986 brom/papier, 28 x 38 cm na odwrociu dwie pieczątki autorskie Leszek Dziedzic (…) praca wystawiana w 1998 w Starej Galerii ZPAF w Warszawie cena wywoławcza: 1 200 zł

    36 Dziedzic Leszek Kantor. Niech sczezną artyści, 1986 brom/papier, 28 x 38 cm na odwrociu dwie pieczątki autorskie Leszek Dziedzic (…) praca wystawiana w 1998 w Starej Galerii ZPAF w Warszawie cena wywoławcza: 1 200 zł

    37 Dziedzic Leszek Kantor. Niech sczezną artyści, 1986 brom/papier, 28 x 38 cm na odwrociu dwie pieczątki autorskie Leszek Dziedzic (…) praca wystawiana w 1998 w Starej Galerii ZPAF w Warszawie cena wywoławcza: 1 200 zł

    38 Dziedzic Leszek Kantor. Wielopole, Wielopole, 1986 brom/papier, 28 x 38 cm na odwrociu dwie pieczątki autorskie Leszek Dziedzic (...) praca wystawiana w 1998 w Starej Galerii ZPAF w Warszawie cena wywoławcza: 1 200 zł

    39 Dziedzic Leszek Kantor. Próby do spektakli 1983-86 r. brom/papier, 10 fotografii o wymiarach 22,7 x 17,1 cm na odwrocie kaŜdej: pieczątka autorska Leszek Dziedzic(…) praca wystawiana w 1998 w Starej Galerii ZPAF w Warszawie cena wywoławcza: 3 500 zł

    40 Dziedzic Leszek Kantor. Próby do spektakli 1983-86 r. brom/papier, 10 fotografii o wymiarach 22,7 x 17,1 cm na odwrocie kaŜdej: pieczątka autorska Leszek Dziedzic(…) praca wystawiana w 1998 w Starej Galerii ZPAF w Warszawie cena wywoławcza: 3 500 zł

  • 11

    41 Eidrigevicius Stasys Na palcach, 1988 tusz/papier, sygn. p.d. Stasys 1988 cena wywoławcza: 800 zł

    42 Ekiert Jan Portret Japonki , 1949 Praca dwustronna: na odwrociu: Kompozycja abstrakcyjna olej/tektura, 22 x 16 cm sygn. l.d.: Ekiert 49 / 19-50 cena wywoławcza: 2 800 zł

    43 Ekiert Jan Kompozycja figuralna, l. 40. XX w. akwarela/papier, 21 x 17 cm sygn. ś.d. Ekiert cena wywoławcza: 800 zł

    44 Gardzielewska Janina Bez tytułu, przed 1964 brom/papier, 22 x 17 cm na odwrociu pieczątka autorska Janina Gardzielewska - Artysta Fotografik cena wywoławcza: 1 500 zł

    45 Gardzielewska Janina Macierzyństwo, przed 1964 brom/papier, 16 x 22,5 cm na odwrociu pieczątka autorska Janina Gardzielewska (...) oraz odręczny napis Macierzyństwo cena wywoławcza: 1 500 zł

  • 12

    46 Gardzielewska Janina Oni, przed 1964 brom/papier, 19,5 x 18 cm na odwrociu pieczątka autorska Janina Gardzielewska (...) oraz odręcznie Oni cena wywoławcza: 1 500 zł

    47 Gardzielewska Janina Pokolenie, przed 1964 brom/papier, 17 x 21 cm na odwrociu pieczątka autorska Janina Gardzielewska (...), długopisem Generation oraz napisy ołówkiem w jęz. duńskim cena wywoławcza: 1 500 zł

    48 Gorazdowska Krystyna Mgły w Tatrach, przed 1964 brom/papier, 3,5 x 17,2 cm odręcznie fot. Krystyna GORAZDOWSKA, ZPAF-FIAP, ZAKOPANE, Pod Skocznią 4 cena wywoławcza: 800 zł

    49 Gorazdowska Krystyna Pierwsze prace w polu, przed 1964 brom/papier, 13 x 23,5 cm na odwrociu odręcznie fot. Krystyna GORAZDOWSKA, ZPAF-FIAP, ZAKOPANE, Pod Skocznią 4, POLEN cena wywoławcza: 800 zł

    50 Gorazdowska Krystyna Sianokosy, przed 1964 brom/papier, 15 x 22,3 cm na odwrociu 2 pieczątki autorskie oraz odręcznie fot. Krystyna GORAZDOWSKA, ZPAF-FIAP, ZAKOPANE, Pod Skocznią 4 cena wywoławcza: 800 zł

  • 13

    51 Gorazdowska Krystyna Tańce góralskie w Bukowinie, przed 1964 brom/papier, 17,2 x 23,7 cm na odwrociu 2 pieczątki autorskie oraz odręcznie fot. Krystyna GORAZDOWSKA, ZPAF-FIAP, ZAKOPANE, Pod Skocznią 4 cena wywoławcza: 800 zł

    52 Gorazdowska Krystyna Tańce góralskie w Bukowinie, przed 1964 brom/papier, 17,5 x 23,8 cm na odwrociu odręcznie fot. Krystyna GORAZDOWSKA, ZPAF-FIAP, ZAKOPANE, Pod Skocznią 4 cena wywoławcza: 800 zł

    53 Gorazdowska Krystyna Typ Górala z Bukowiny Tatrzańskiej, przed 1964 brom/papier, 23 x 17,3 cm na odwrociu 2 pieczątki autorskie oraz odręcznie fot. Krystyna GORAZDOWSKA, ZPAF-FIAP, ZAKOPANE, Pod Skocznią 4 cena wywoławcza: 600 zł

    54 Grabowski Stanisław Kompozycja, ok. 1950 olej/dykta, 25 x 38 cm sygn. l.g. Grabowski cena wywoławcza: 9 500 zł

    55 Grabowski Stanisław Martwa natura z fajką, l. 50. XX w. pastel, gwasz/papier, 26 x 51 cm sygn. l.d. Grabowski cena wywoławcza: 2 800 zł

  • 14

    56 Grabowski Stanisław Portret kobiety tusz/papier, 20,7 x 16,5 cm (w świetle passe-partout) sygn. p.d. S. Grabowski praca reprodukowana w „Art & Business”, 9/2005, str. 15 cena wywoławcza: 1 800 zł

    57 Grabowski Stanisław Przy stole, lata 40. XX w. olej/płótno, 19,2 x 27,2 cm sygn. l.g. Grabowski praca reprodukowana w Władysława Jaworska, Śmierć artysty, w: „Świat” 1957 cena wywoławcza: 10 000 zł

    58 Hartwig Edward Bez tytułu (Prof. Henryk Tomaszewski, Pantomima Wrocławska), 2 poł. l. 50. XX w. brom/papier, 24 x 22,8 cm dwie róŜne pieczątki autorskie na odwrocie oraz odręczne opisy w języku duńskim odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print. cena wywoławcza: 2 800 zł

    59 Hartwig Edward Bez tytułu, przed 1964 brom/papier, 18,2 x 20,8 cm na odwrociu dwie róŜne pieczątki autorskie Edward Hartwig, Art. Fotografik(...) oraz opisy ołówkiem w jęz. duńskim cena wywoławcza: 1 800 zł

    60 Hartwig Edward Koncert, przed 1964 brom/papier, 28,5 x 23,3 cm na odwrociu pieczątka autorska Edward Hartwig, Art. Fotografik (...) oraz odręczny napis ołówkiem KONCERT cena wywoławcza: 2 800 zł

  • 15

    61 Hartwig Edward PejzaŜ, przed 1964 brom/papier, 30,3 x 22,8 cm na odwrociu pieczątka autorska Edward Hartwig, Art. Fotografik (...) cena wywoławcza: 1 800 zł

    62 Hermanowicz Henryk Foto&grafika-60, ok. 1970 brom/papier, 29 x 21 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (...) oraz odręcznie WHOEVER YOU ARE, I FEAR YOU ARE WALKING THE WALKS OF DREAMS (…) Walt Whitman 1856 cena wywoławcza: 1 500 zł

    63 Hermanowicz Henryk Jarosław Iwaszkiewicz, Sandomierz 1953 brom/papier, 38,5 x 46 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (...) praca reprodukowana w katalogu do wystawy Po stokroć Hermanowicz, Kraków, 2009, s. 71 cena wywoławcza: 2 200 zł

    64 Hermanowicz Henryk Kobieta z zamkniętymi oczyma, 1937 brom/papier, 16,8 x 13 cm na odwrocie pieczątka autorska odbitka l. 60. XX w. praca reprodukowana na okładce „Modernist Photography”, wyd. International Center of Photography, New York oraz w Images from the Machine Age, ICP, New York 1997, s. 29 a takŜe w kat. do wystawy Po stokroć Hermanowicz, Kraków, 2009, s. 23. cena wywoławcza: 1 500 zł

    65 Hermanowicz Henryk Konstanty Ildefons Gałczyński, Kraków 1947 brom/papier, 51 x 36,5 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (...) praca reprodukowana w katalogu do wystawy Po stokroć Hermanowicz, Kraków, 2009, s. 64 cena wywoławcza: 2 500 zł

  • 16

    66 Hermanowicz Henryk Leopold Staff brom/papier, 49,5 x 40 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (...) cena wywoławcza: 2 200 zł

    67 Hermanowicz Henryk Liceum od wylotu ul. Górnej, Krzemieniec l. 30., XX w. brom/papier, 23,7x 17,2 cm na odwrociu pieczątka Liceum Krzemienieckie Szk. Prac. Fotogr. Zdjęcie Henryka Hermanowicza cena wywoławcza: 600 zł

    68 Hermanowicz Henryk Mariackie wieŜe brom/papier, 50 x 40 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (...) praca reprodukowana w katalogu do wystawy Po stokroć Hermanowicz, Kraków, 2009, s. 78 cena wywoławcza: 2 500 zł

    69 Hermanowicz Henryk Nikifor, Krynica l. 60., XX w. brom/papier, 17,7 x 12,6 cm na odwrociu pieczątka HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (...) cena wywoławcza: 400 zł

    70 Hermanowicz Henryk W krzemienieckim jarze, Krzemieniec 1939 brom/papier, 16,8 x 23,2 cm sygn. i dat. p.d. Hermanowicz 1939, na odwrociu pieczątka Liceum Krzemienieckie Szk. Prac. Fotogr. Zdjęcie Henryka Hermanowicza praca reprodukowana w katalogu do wystawy Po stokroć Hermanowicz, Kraków, 2009, s. 29 cena wywoławcza: 1 500 zł

  • 17

    71 Hermanowicz Henryk Wiosna brom/papier, 31,5 x 39,1 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (...) oraz stemple wystawiennicze: Portugalia oraz Zadar, Jugosławia, nalepka ZPAF cena wywoławcza: 2 500 zł

    72 Hermanowicz Henryk Władysław Broniewski, Barania Góra 1955 brom/papier, 49 x 38,5 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (...) praca reprodukowana w katalogu do wystawy Po stokroć Hermanowicz, Kraków, 2009, s. 63 cena wywoławcza: 2 200 zł

    73 Hermanowicz Henryk Zaciekawione ryby, 1957 brom/papier, 43,5 x 31,6 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (...) oraz nalepka wystawiennicza Biennale di Genova praca reprodukowana w katalogu do wystawy Po stokroć Hermanowicz, Kraków, 2009, s. 55. cena wywoławcza: 1 800 zł

    74 Henryk Hermanowicz Spękana ziemia brom/papier, 40 x 50,5 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (…) praca reprodukowana w katalogu do wystawy Po stokroć Hermanowicz, Kraków, 2009, s. 86. cena wywoławcza: 2 500 zł

    75 Hermanowicz Henryk Szuflada 66.III, 1966 brom/papier, 49,5 x 60 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (...) praca reprodukowana w katalogu do wystawy Po stokroć Hermanowicz, Kraków, 2009, s. 123. cena wywoławcza: 2 200 zł

  • 18

    76 Henryk Hermanowicz Sosna brom/papier, 57 x 47,5 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (…) praca reprodukowana w katalogu do wystawy Po stokroć Hermanowicz, Kraków, 2009, s. 90. cena wywoławcza: 2 500 zł

    77 Hermanowicz Henryk Kolumnada, Rzym 1957 brom/papier, 51 x 26 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (…) praca reprodukowana w katalogu do wystawy Po stokroć Hermanowicz, Kraków, 2009, s. 94. cena wywoławcza: 2 500 zł

    78 Hermanowicz Henryk Cień na murze, Florencja 1957 brom/papier, 48,5 x 39 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (…) praca reprodukowana w katalogu do wystawy Po stokroć Hermanowicz, Kraków, 2009, s. 101. cena wywoławcza: 2 500 zł

    79 Hermanowicz Henryk Psy i koty brom/papier, 48,5 x 23 cm na odwrociu pieczątka autorska HENRYK HERMANOWICZ FOTOGRAFIK (…) praca reprodukowana w katalogu do wystawy Po stokroć Hermanowicz, Kraków, 2009, s. 52. cena wywoławcza: 2 200 zł

    80 Hoffmann Adam Godiva I, 1970 węgiel prasowany/papier, 50 x 35 cm sygn. i dat. p.d. AH, 15 XI 1972 cena wywoławcza: 2 500 zł

  • 19

    81 Hoffmann Adam Martwa natura olej/deska, 31 x 42,5 cm praca reprodukowana w katalogu do wystawy Adam Hoffmann. Rysownik, MNK, Kraków 2003 cena wywoławcza: 6 000 zł

    82 Hoffmann Adam Para zakochanych, 1953 olej/płyta, 77 x 56 cm cena wywoławcza: 7 500 zł

    83 Hoffmann Adam Tango, 1970 węgiel prasowany/papier, 50 x 35 cm sygn. i dat. p.d. AH 3 VI 1970 cena wywoławcza: 3 200 zł

    84 Horowitz Ryszard Piotr Skrzynecki digital print/papier sygn., dedykacja cena wywoławcza: 1 000 zł

    85 Janikowski Mieczysław Kompozycja olej/drewno, 15,5 x 13,2 cm na odwrocie sygnowane odręcznie M. Janikowski, nalepka Muzeum Narodowe w Warszawie P239/04/08, numery katalogowe I-463, 2 cena wywoławcza: 2 200 zł

  • 20

    86 Janikowski Mieczysław Kompozycja olej/drewno, 40,5 x 10,5 cm na odwrocie pieczątka autorska M. T. Janikowski oraz nalepka Muzeum Narodowe w Warszawie, p 239/04/10 cena wywoławcza: 3 800 zł

    87 Janikowski Mieczysław Kompozycja olej/drewno, 5,8 x 16 cm na odwrocie sygnowane odręcznie Janikowski, numery (katalogowe): I.422, 32, 31 (przekreślone) cena wywoławcza: 1 800 zł

    88 Janikowski Mieczysław Kompozycja olej/płótno, 16 x 22 cm na odwrocie sygnowane odręcznie M. Janikowski, nalepka Transports Internationaux, Arthur Lenars & Cie, 10, Rue Leibnitz - Paris-XVIII, Tel: 225-48-04, JI KOLN, oraz numery (katalogowe) 432/DR/050 cena wywoławcza: 3 800 zł

    89 Janikowski Mieczysław Kompozycja olej/płótno, 30 x 55 cm na odwrociu sygn. M. Janikowski oraz pieczątka autorska M.T. Janikowski, numery (katalogowe) I.203, 223, 159, 159 (skreślone), 135(skreślone) oraz nalepka 223.1, 30 x 55, 1960 praca reproukowana w katalogu do wystawy Mieczysław T. Janikowski. Mistrz Abstrakcji, Kraków 2008, s. 14. cena wywoławcza: 5 500 zł

    90 Janikowski Mieczysław Kompozycja płyta laminatowa ryta, 10,2 x 10,2 na odwrocie sygnowane odręcznie Janikowski oraz numer 9H cena wywoławcza: 1 500 zł

  • 21

    91 Janikowski Mieczysław Kompozycja płyta laminatowa ryta, 10,2 x 10,2 na odwrocie sygnowane odręcznie Janikowski oraz numer 734 cena wywoławcza: 1 500 zł

    92 Jensen Frank K. Autostrada do Szczecina, 1963 brom/papier, 23 x 29,5 cm na odwrocie pieczątka autorska K. FRANK JENSEN (…) oraz odręczie Autobahn Pomellen-Stettin praca reprodukowana w katalogu do wystawy K. Frank Jensen. Polska sesja zdjęciowa 1963, Kraków 2009, s. 10. cena wywoławcza: 1 000 zł

    93 Jensen Frank K. Dzień targowy, 1963 brom/papier, 20,7 x 38,8 cm na odwrociu pieczątka autorska K. FRANK JENSEN (…) oraz odręcznie MARKED ILILLEBY POLEN 1963 praca reprodukowana w katalogu do wystawy K. Frank Jensen. Polska sesja zdjęciowa 1963, Kraków 2009, s. 13. cena wywoławcza: 1 000 zł

    94 Jensen Frank K. Fotograf, Warszawa 1963 brom/papier, 39,8 x 23,4 cm na odwrociu pieczątka autorska K. FRANK JENSEN (...) oraz nalepka z nr 079 praca reprodukowana w katalogu do wystawy K. Frank Jensen. Polska sesja zdjęciowa 1963, Kraków 2009, s. 36. cena wywoławcza: 800 zł

    95 Jensen Frank K. Jezus UkrzyŜowany, Tatry 1963 brom/papier, 29,8 x 21,6 cm na odwrociu pieczątka autorska K. FRANK JENSEN (…) cena wywoławcza: 800 zł

  • 22

    96 Jensen Frank K. Przystanek, Warszawa 1963 21,8 x 38,7 cm, brom/papier na odwrociu pieczątka autorska K. FRANK JENSEN(…) oraz odręcznie WARSZAWA POLEN 1963 praca reprodukowana w katalogu do wystawy K. Frank Jensen. Polska sesja zdjęciowa 1963, Kraków 2009, s. 33. cena wywoławcza: 800 zł

    97 Jensen Frank K. Romskie dziecko, 1963 brom/papier, 38,3 x 29,8 cm na odwrociu pieczątka autorska K. FRANK JENSEN (...) praca reprodukowana w katalogu do wystawy K. Frank Jensen. Polska sesja zdjęciowa 1963, Kraków 2009, s. 18. cena wywoławcza: 800 zł

    98 Jensen Frank K. W drodze na sumę, Łowicz 1963 brom/papier, 23 x 29,8 cm na odwrociu pieczątka autorska K. FRANK JENSEN (…) oraz odręcznie Lowicz, Polen 1963 praca reprodukwana w katalogu do wystawy K. Frank Jensen. Polska sesja zdjęciowa 1963, Kraków 2009, s. 25. cena wywoławcza: 800 zł

    99 Jensen Frank K. Wio koniku brom/papier, 39,8 x 20 cm na odwrociu pieczątka autorska K. FRANK JENSEN (...) oraz nalepka z nr 080 praca reprodukowana w katalogu do wystawy K. Frank Jensen. Polska sesja zdjęciowa 1963, Kraków 2009, s. 22. cena wywoławcza: 800 zł

    100 Jensen Frank. K. Miotlarka, 1963 brom/papier, 39,7 x 26,7 cm na odwrociu pieczątka autorska K. FRANK JENSEN (...) oraz odręcznie MARKADESDAG Polen 1963 praca reprodukowana w katalogu do wystawy K. Frank Jensen. Polska sesja zdjęciowa 1963, Kraków 2009, s. 12. cena wywoławcza: 800 zł

  • 23

    101 Kahane Joachim Zakonnicy, l. 30. XX w. blacha miedziana repusowana (metaloplastyka), 16 x 10,5 cm sygn. pd. J.Kahane , na odwrocie nalepka Wystawa prac JOACHIMA KAHANEGO cena wywoławcza: 2 800 zł

    102 Kierska Ewa Ciuciubabka, 1959 olej/płótno, 58,5 x 63,5 cm sygn. l.d. EK IV 1959 Praca reprodukowana w katalogu do wystawy Świat zabaw Ewy Kierskiej. Malarstwo. Rysunek, Kraków 2007, s. 7. cena wywoławcza: 6 500 zł

    103 Kierska Ewa Martwa natura ze skrzypcami, 1953 olej/płótno, 45,5 x 80 cm sygn. na odwr. E. Kierska-Hoffmann, nalepka CBWA praca reprodukowana w katalogu do wystawy Ewa Kierska. Słowa wyrazić rzeczami, Kraków 2008, s. 8. cena wywoławcza: 4 500 zł

    104 Kierska Ewa Obraz dla F. H., 1970 olej/płótno, 73 x 60 cm sygn. na odwrociu E. Kierska, V.VI 1970 praca reprodukowana w katalogu do wystawy Ewa Kierska. Słowa wyrazić rzeczami, Kraków 2008, s. 14. cena wywoławcza: 6 500 zł

    105 Klimek Józef Salt Lakes, Australia 1988 gwasz/at. p.d. JKlimek, Salt Lakes, 1988 19/VII cena wywoławcza: 300 zł

  • 24

    106 Klimek Józef Yellow Waters, Australia gwasz/papier, 22,2 x 28,4 cm sygn. p.d. JKlimek cena wywoławcza: 300 zł

    107 Kluza-Leszczyńska Danuta Bez tytułu, 1953 tech. własna/papier, 19,7 x 15,3 cm sygn. na passe-partout Danuta Kluza 1953 cena wywoławcza: 700 zł

    108 Kluza-Leszczyńska Chłopiec w chmurach, 1956 tech. własna/papier, 49,7 x 34,4 cm sygn. na odwrociu Danuta Leszczyńska-Kluza cena wywoławcza: 1 200 zł

    109 Konarski Marian Ogień, 1931 gwasz, papier, 34,5 x 24,3 cm sygn. p.d. Marian Konarski, dat. l.d. 14.XII.1931 cena wywoławcza: 4 000 zł

    110 Konarski Marian Wilczyński, 1933 olej/sklejka, 83,5 x 64,5 cm sygn. l.g. Konarski 1933 cena wywoławcza: 5 500 zł

  • 25

    111 Kowarski Felicjan Sczęsny Adam i Ewa olej/płótno, 41 x 53 cm w załączeniu ekspertyza przez: Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Kraków 2007 cena wywoławcza: 16 500 zł

    112 Krasiński Edward Pastisz Makowskiego, ok. 1950 akwarela/papier,21 x 30 cm w załączeniu potwierdzenie pochodzenia cena wywoławcza: 6 500 zł

    113 Krasiński Edward Diabełki, ok. 1950 olej/deska, 13 x 11 cm sygn. na odwrociu EDZIO KRASIŃSKI w załączeniu potwierdzenie pochodzenia cena wywoławcza: 7 500 zł

    114 Kraupe-Swiderska Janina PejzaŜ, 1942 gwasz/papier, 17 x 20 cm dat. i sygn. l.d. 1942 J. Kraupe cena wywoławcza: 600 zł

    115 Kraupe-Świderska Janina Bez tytułu, 1941 gwasz/papier, 19,5 x 26 cm sygn. i dat. l.d. J. Kraupe 1941 cena wywoławcza: 600 zł

  • 26

    116 Krzysztofowicz Kazimierz Przy telefonie, l. 50. XX w. brom/papier, 39,7 x 28,9 cm sygn. na odwrociu K. Krzysztofowicz, nalepka I Międz. Wystawy Fotografii Artystycznej, Warszawa 1957, pieczątka 8 INT. PHOTO AUSTELLUNG, AUSTRIA 1959, numery wystawiennicze, pieczątka ZPAF Komisja Artystyczna cena wywoławcza: 1 500 zł

    117 Krzysztofowicz Kazimierz Siedziba numerów, l. 50 XX w. brom/papier, 34 x 29,1 cm sygn. na odwrociu Krzysztofowicz Kazimierz, pieczątka 8 INT. PHOTO AUSTELLUNG, AUSTRIA 1959, numery wystawiennicze cena wywoławcza: 1 200 zł

    118 Ładniewska-Blankenheimowa Wanda Chrystus terakota, 21,5 x 8 x 11 cm sygn. na spodzie Wanda Ładniewska, 7/III 1958 cena wywoławcza: 1 500 zł

    119 Ładniewska-Blankenheimowa Wanda Egipcjanka terakota, 27 x 6 x 6 cm sygn. a spodzie WLB Praca reprodukowana w kat. do wystawy Ceramiczne figuracje Wandy Ładniewskiej, Kraków 2010, s. 8. cena wywoławcza: 1 500 zł

    120 Ładniewska-Blankenheimowa Wanda Izolacja terakota, 32 x 16 x 10,5 cm sygn. lewy bok WLB praca reprodukowana w kat. do wystawy Ceramiczne figuracje Wandy Ładniewskiej, Kraków 2010, s. 16. cena wywoławcza: 2 500 zł

  • 27

    121 Ładniewska-Blankenheimowa Wanda Kobieta w bieli gips, 30 x 10 x 10,5 sygn. na spodzie WLB cena wywoławcza: 1 500 zł

    122 Ładniewska-Blankenheimowa Wanda Kompozycja, 1959 gips, wys. 22 x szer. 19 x gł. 11 cm sygn. podstawa dolny praw WLB, dat. na spodzie 1959 cena wywoławcza: 2 000 zł

    123 Ładniewska-Blankenheimowa Wanda Nieład terakota, 33,5 x 13 x 11 cm sygn. p.d. podstawy WLB praca reprodukowana w kat. do wystawy Ceramiczne figuracje Wandy Ładniewskiej, Kraków 2010, s. 13. cena wywoławcza: 1 500 zł

    124 Ładniewska-Blankenheimowa Wanda Nieśmiała terakota, 30 x 8 x 6 cm sygn. p.d. bok podstawy WLB praca reprodukowana w kat. do wystawy Ceramiczne figuracje Wandy Ładniewskiej, Kraków 2010, s. 9. cena wywoławcza: 1 500 zł

    125 Ładniewska-Blankenheimowa Wanda Samotność terakota, 34 x 12 x 11 cm sygn. na podstawie WLB praca reprodukowana w kat. do wystawy Ceramiczne figuracje Wandy Ładniewskiej, Kraków 2010, s. 15. cena wywoławcza: 1 800 zł

  • 28

    126 Ładniewska-Blankenheimowa Wanda W kontrapoście terakota, 42 x 18 x 14 cm sygn. na podstawie WLB praca reprodukowana w kat. do wystawy Ceramiczne figuracje Wandy Ładniewskiej, Kraków 2010, s. 12 cena wywoławcza: 1 800 zł

    127 Łagocki Zbigniew Drake Store brom/papier, 14 x 22,5 cm na odwrociu pieczątka autorska cena wywoławcza: 700 zł

    128 Łagocki Zbigniew Jacek Wójcicki brom/papier, 61 x 50,6 cm na odwrociu pieczątka autorska cena wywoławcza: 700 zł

    129 Madeyska Arika Kompozycja olej/płótno, 24 x 32 cm sygn. p.g.: MADEYSKA cena wywoławcza: 1 500 zł

    130 Mitka Aleksander Portret Zbigniewa Łagockiego, 2005 guma chromianowa/papier, 29, 3 x 19,5 cm sygn. p.d. Mitka, na odwrociu pieczątka autorska oraz odręcznie: Prof. Z. Łagocki w domu W. Pszoniaka w Lanckoronie cena wywoławcza: 1 200 zł

  • 29

    131 Mucha Stanisław Deptak. Krynica brom/papier, 28 x 39 cm p.d. pieczątka autorska Fot. St. Mucha, Kraków cena wywoławcza: 400 zł

    132 Mucha Stanisław Deptak. Krynica, l. 50. XX w. brom/papier, 19,7 x 29,8 cm sygn. p.d. S.T. Mucha, na odwrociu pieczątka autorska STANISŁAW MUCHA, Artysta Fotografik (...) cena wywoławcza: 300 zł

    133 Nornberg Simcha Scena miłosna tusz/papier, 21,2 x 19,6 cm p.g. sygn. Nornberg "To trochę ja", ale z brodą cena wywoławcza: 800 zł

    134 Nowosielski Jerzy Akt skrępowany, l. 50. XX w. ołówek, kredka, tusz/papier, 10,5 x 15 cm sygn. p.d. Nowosielski cena wywoławcza: 3 800 zł

    135 Nowosielski Jerzy Cerkiewka murowana praca dwustronna tusz, gwasz, ołówek, akwarela/papier, 15 x 10 cm (w świetle passe-partout) sygn. p.d. J. Nowosielski (ołówkiem, na awersie) cena wywoławcza: 3 800 zł

  • 30

    136 Nowosielski Jerzy Kościółek drewniany praca dwustronna tusz, gwasz, ołówek, akwarela/papier, 15 x 10 cm (w świetle passe-partout) sygn. p.d. J. Nowosielski (ołówkiem, na awersie) cena wywoławcza: 3 800 zł

    137 Nowosielski Jerzy Projekt ołtarza, l. 50. XX w. kredka, ołówek/papier, 32 x 17,5 cm sygn. p.d. J. Nowosielski cena wywoławcza: 5 500 zł

    138 Oberländer Marek Figura abstrakcyjna, 1964, 63,5 x 49 cm akwarela, tusz/papier sygn. i dat. M. Oberländer/Laversin 1964 cena wywoławcza: 4 500 zł

    139 Oberländer Marek Postać, 1963 akwarela, tusz lawowany/papier, 45 x 39 cm sygn. i dat p.d. M. Oberländer 1963 Stockholm cena wywoławcza: 4 500 zł

  • 31

    140 Oberländer Marek Postać osiowa, 1963 akwarela, tusz/papier, 50 x 65 cm sygn. i dat p.d. M. Oberländer - Paris 1963 cena wywoławcza: 6 500 zł

    141 Ozimek Marian Kobieta we wnętrzu tusz/papier, 42,2 x 30 cm sygn. na odwrociu M. Ozimek cena wywoławcza: 800 zł

    142 Ozimek Marian Portret gwasz/papier, 29,8 x 24 cm sygn. na odwrociu M. Ozimek cena wywoławcza: 800 zł

    143 Piasecki Marek Amagruna, 1959 obraz chemiczny, obiekt emulsja światłoczuła/drewno, szkło, papier 13,2 x 10,1 cm na odwrocie odręcznie Ten domek z ogródkiem wspól. Panu Jerzemu Madeyskiemu (teraz na nim) daruję z prośbą o troskliwą opiekę, M., cena wywoławcza: 2 500 zł

    144 Piasecki Marek Bez tytułu obraz chemiczny, obiekt emulsja światłoczuła/drewno, szkło, papier 12 x 9 cm (praca), 17,2 x 14,2 cm cena wywoławcza: 2 800 zł

  • 32

    145 Piasecki Marek Wnętrze, 1958 obraz chemiczny, obiekt emulsja światłoczuła/drewno, szkło, papier 10,1 x 13 cm na odwrociu nalepka z pieczątką autorską MAREK PIASECKI, WNĘTRZE, odręcznie w czarnym laku Dla Joanny cena wywoławcza: 2 500 zł

    146 Puchalski Włodzimierz Bączki, ok. 1953 brom/papier, 30 x 40 cm na odwrociu ZAIKS, III Ogólnopolska Wystawa Fotografiki 1953 r. oraz odręcznie: Bączki, numer 187 cena wywoławcza: 1 000 zł

    147 Puchalski Włodzimierz Gile, ok. 1953 brom/papier, 30 x 40 cm na odwrociu temple: ZAIKS, III Ogólnopolska Wystawa Fotografiki 1953 r., odręcznie: Gile, numer 188 cena wywoławcza: 1 000 zł

    148 Puchalski Włodzimierz Kormorany, ok. 1953 brom/papier, 30 x 40 cm na odwrociu stemple: ZAIKS, III Ogólnopolska Wystawa Fotografiki 1953 r., odręcznie: Kormorany, numer 186 cena wywoławcza: 1 000 zł

    149 Puchalski Włodzimierz Portret bąka, ok. 1953 brom/papier, 40 x 30 cm na odwrociu stemp cena wywoławcza: 1 000 zł

  • 33

    150 Radulescu Magdalena Kompozycja grupowa, l. 30. XX w. gwasz/papier, 37 x 54,3 cm sygn. l. d. Magdalena Radulescu cena wywoławcza: 1 200 zł

    151 Rosner Józef Portret Pani K. (Krzysztofowicz),1927 brom/papier, 41 x 31,3 cm na odwrociu odręcznie fot. Józef Rosner cena wywoławcza: 1 800 zł

    152 Rosner Józef Portret Adama śebrowskiego, l. 50. XX w. brom/papier, 35,4 x 28,8 cm na odwrocie pieczątka autorska Józef Rosner, Fotografik (...) cena wywoławcza: 1 200 zł

    153 Rudzka-Cybisowa Hanna Chaty olej/płótno, 25,5 x 32,5 cm praca reprodukowana w katalogu do wystawy MałŜeńskie gry barwne. Hanna Rudzka-Cybisowa, Jan Cybis-Malarstwo, Rysunek 1917-1940, Kraków 2007, s. 11. cena wywoławcza: 4 500 zł

    154 Rudzka-Cybisowa Hanna Kopy siana, 1917 olej/tektura, 17 x 24 cm sygn. l.d. H. Rudzka 1917 praca reprodukowana w katalogu do wystawy MałŜeńskie gry barwne. Hanna Rudzka-Cybisowa, Jan Cybis-Malarstwo, Rysunek 1917-1940, Kraków 2007, s. 13. cena wywoławcza: 4 500 zł

  • 34

    155 Rudzka-Cybisowa Hanna Malarka, 1917-1924 olej/tektura, 34 x 28 cm sygn. na odukowana w katalogu do wystawy MałŜeńskie gry barwne. Hanna Rudzka-Cybisowa, Jan Cybis-Malarstwo, Rysunek 1917-1940, Kraków 2007. cena wywoławcza: 5 500 zł

    156 Rudzka-Cybisowa Hanna PejzaŜ akwarela/papier, 14,5 x 21,8 cm sygn. p.d. HRC cena wywoławcza: 800 zł

    157 Rzepiński Czesław Studnia nad źródłem, l. 30. XX w. tusz/papier, 30 x 46 cm sygn. p.d. Rzepiński cena wywoławcza: 800 zł

    158 Schönker Leon Portret kobiety, 1935 olej/płótno 140 x 76 cm sygn. l.d. Leo Schönker 1935 cena wywoławcza: 18 000 zł

    159 Schönker Leon Portret męŜczyzny, 1935 olej/płótno, 94 x 70 cm sygn. p.d. Leo Schönker 1935 praca reprodukowana w: Natasza Styrna, Artyści Ŝydowscy w Krakowie 1873–1939, MHK, Kraków 2008, Natasza Styrna, Zrzeszenie śydowskich Artystów Malarzy i Rzeźbiarzy w Krakowie (1931-1939), Kraków 2009 cena wywoławcza: 18 000 zł

  • 35

    160 Sheybal Stanisław Krzemieniec, l. 30 XX w. brom/papier, 23 x 16 cm sygn. na odwrociu fot. Stan. Sheybal cena wywoławcza: 800 zł

    161 Sheybal Stanisław Legenda o Górze Zamkowej w Krzemieńcu, l. 30. XX w. brom/papier, 20 x 29,3 cm sygn. na odwrociu Stanisław Sheybal załamanie p.d. rogu cena wywoławcza: 800 zł

    162 Sosnowski Kajetan Kompozycja, 1964 olej/płótno, 99 x 79,5 cm sygn. p.d. Kajetan 64 cena wywoławcza: 18 000 zł

    163 Sozański Michał Portal kościoła św. Michała Archanioła w Lovranie (Chorwacja) akwarela/papier, 80 x 43 cm sygn. p.d. Lovrana, M. A. Sozański cena wywoławcza: 2 800 zł

    164 Srzednicki Konrad Planty gwasz/papier, 28 x 25,5 cm sygn. p.d. Konrad Srzednicki cena wywoławcza: 800 zł

  • 36

    165 Starowieyski Franciszek Krajobraz akwarela/papier, 14,2 x 20,5 cm na odwrociu opis: „śycie Literackie”, nr 11/356, 25.V.52, rys. Franciszek Starowiejski cena wywoławcza: 400 zł

    166 Starowieyski Franciszek Robotnicy akwarela/papier, 5 x 18 cm na odwroiu: sygn. Jan Byk, opis: „śycie Literackie”, nr 11/35/, 25.V.52 cena wywoławcza: 300 zł

    167 Strojny Władysław Kondor, Wrocław, ZOO, 23.06. 1967 brom/papier, 24 x 18 cm na odwrociu pieczątka autorska oraz odręcznie dat., tytuł cena wywoławcza: 400 zł

    168 Strojny Władysław Orzeł przedni, Wrocław, 6.11. 1957 brom/papier, 18 x 13,2 cm na odwrociu pieczątka autorska oraz odręcznie dat., tytuł cena wywoławcza: 400 zł

    169 Strojny Władysław Park Szczytnicki w jesiennym słońcu, Wrocław, 21.10. 1962 brom/papier, 24 x 18 cm na odwrociu pieczątka autorska oraz odręcznie dat., tytuł cena wywoławcza: 400 zł

  • 37

    170 Strojny Władysław Strusie, Wrocław, ZOO, 3.4. 1958 brom/papier, 18,2 x 13 cm na odwrocu pieczątka autorska oraz odręcznie dat., tytuł cena wywoławcza: 400 zł

    171 Szajna Józef Drabina do nieba, 1985 kredka/papier, 41,5 x 29,5 cm sygn. p.d. Szajna, dat. l.d. 2.10.85, w poprzek opis: Drabina do nieba (...) cena wywoławcza: 800 zł

    172 Szajna Józef Mrowisko I, 1989 tusz, collage/papier, 65,5 x 65 cm sygn p.d. Szajna 1989 cena wywoławcza: 1 500 zł

    173 Szulc Marian Kompozycja , l. 80. XX, tech. własna/tektura, 35,5 x 49,5 cm sygn. na odwrociu M. Szulc oraz dedykacja: Marii Orwid, Kraków, 8. I. 06 cena wywoławcza: 2 500 zł

    174 Szulc Marian Maska zalotnika ze spektaklu „Powrót Odysa” Tadeusza Kantora, l. 40. XX w brom/papier, 17 x 21,5 cm na odwrociu pieczątka i sygn. Marian Szulc cena wywoławcza: 1 200 zł

  • 38

    175 Szulc Marian Portret Ewy Kierskiej, 1949 brom/papier, 17 x 21,2 cm na odwrociu ołówkiem fot. Marian Szulc cena wywoławcza: 1 200 zł

    176 Szulc Marian Portret Zofii Mikulskie-Jeleńskiej, koniec lat 40. XX w. brom/papier, 23,5 x 29,5 cm sygn. na odwrociu M.Szulc praca reprodukowana w Nowocześni a socrealizm, Galeria Starmach, Kraków 2000, s. 269. cena wywoławcza: 1 200 zł

    177 Śmiga Władysław Portret gwasz/papier, 29,5 x 21 cm sygn. l.d. Śmiga cena wywoławcza: 300 zł

    178 Tarasin Jan Kobiety zbierające winogrona tusz/papier, 11,5 x 22 cm sygn. l.g. Jan Tarasin cena wywoławcza: 400 zł

    179 Tarasin Jan Tirnowo tusz/papier, 15 x 23,3 cm sygn. ś.d. Jan Tarasin cena wywoławcza: 400 zł

  • 39

    180 Tarasin Jan Zaprzęg z osłem tusz/papier, 11,5 x 21,5 cm sygn. l.g. Jan Tarasin cena wywoławcza: 400 zł

    181 Tarasin-Dębowska Zofia Bez tytułu, 1957 tusz/papier, 20 x 16,5 cm sygn. Zofia Dębowska Tarasin na odwrociu opis: „śycie Literackie”, Nr 42(300), 20 X 57 cena wywoławcza: 300 zł

    182 Tarasin-Dębowska Zofia Bułgarka, l. 50. XX w. akwalera/papier, 18,5 x 20 cm sygn. p.d. Zofia Tarasinowa cena wywoławcza: 300 zł

    183 Uniechowski Antoni Scena uliczna tusz/papier, 20,8 x 29,6 cm sygn. p.d. AU cena wywoławcza: 800 zł

    184 Waniek Eugeniusz Tour Eiffel, 1971 tusz/papier, 40 x 30 cm syn i dat. p.d. E. Waniek, Paris '71 cena wywoławcza: 1 000 zł

  • 40

    185 Waniek Henryk Zamek tusz, gwasz/papier, 31,5 x 23 cm (w świetle passe-partout) sygn. l.d. Henryk Waniek, dedykacja Panu prof (...) Dec. 1994 cena wywoławcza: 800 zł

    186 Wesselik Jan PGR Bystra, śuławy, 1963 brom/papier 30,7 x 50 cm na odwrociu pieczątka autorska, odręczne (PGR-BYSTRA) śUŁAWY oraz nalepka I biennale polskiego krajobrazu, Warszawa, grudzień 1963 cena wywoławcza: 800 zł

    187 Wesselik Jan Myczkowce, Bieszczady brom/papier, 45x 58 cm na odwrociu pieczątka autorska, cena wywoławcza: 800 zł

    188 Wesselik Jan Stare Spichrze n/Brdą, Bydgoszcz brom/papier, 44,2 x 57,1 cm sygn. na odwrociu Jan Wesselik cena wywoławcza: 800 zł

    189 Wesselik Jan Akt brom/papier, 29,6 x 20,4 cm sygn. na odwrociu Jan Wesselik cena wywoławcza: 400 zł

  • 41

    190 Wójtowicz Stanisław Kobieta, 1956 tusz/papier, 21 x 20 cm na odwrociu opis: „śycie Literackie”, nr 4/209/, 22. I. '56 cena wywoławcza: 500 zł

    191 Wójtowicz Stanisław Akt, 1953 akwarela/papier, 29,2 x 20,4 cm sygn. i dat. na odwrociu St. Wójtowicz 1953 cena wywoławcza: 600 zł

    192 Wójtowicz Stanisław Kompozycja, 1959 tusz/papier, 49 x 62 cm sygn. p.d. S. Wójtowicz 59, l.d. dedykacja Kochanemu Jurkowi [Madeyskiemu], Stanisław cena wywoławcza: 1 100 zł

    193 Wysocki Adam Zamek, Przemyśl przed 1939 brom/papier, 19,7 x 22,7 cm sygn. na odwrociu A. Wysocki cena wywoławcza: 300 zł

    194 Wysocki Janusz Kompozycja technika mieszana/papier, 21 x 14,8 cm sgn. na odwrociu J. Wysocki cena wywoławcza: 300 zł

  • 42

    195 Zin Wiktor Zamek, 1973 tusz/papier, 21 x 15 cm sygn. i dat. na odwrociu W. Zin, 8 X 1973 cena wywoławcza: 700 zł

    196 śebrowska Zofia Czas, 1959 olej/płótno, 73 x 93 cm na odwrociu: sygn. Z. śEBROWSKA oraz nalepka wystawowa CBWA w Krakowie oraz innymi odręcznymi informacjami cena wywoławcza: 3 200 zł

    197 śebrowska Zofia Kompozycja, 1951 olej, płótno, 62 x 44 cm na odwrociu sygn. i dat. Z. śEBROWSKA 51 cena wywoławcza: 1 800 zł

    198 śebrowski Adam Port w Jastarni, 1933 olej/sklejka, 59,5 x 70 cm sygn. l.d. A. śebrowski cena wywoławcza: 6 500 zł

  • 43

    199 śebrowski Adam Rynek Myślenicki, l. 60. XX w. olej/dykta, 47,5 x 60 cm sygn. l.d. A. śebrowski cena wywoławcza: 2 800 zł

    200 śebrowski Adam Twarz, 1968 olej/dykta, 90 x 60 cm syg. i dat. p.d. A. śebrowski 1968, na odwr. sygn. A. śebrowski cena wywoławcza: 2 800 zł