Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

76
AUKCJA VARIA ( 7 ) 8 SIERPNIA 2015 CENA: 20 zł (z 23% VAT) | ISBN 978-83-64192-71-5

Sopocki Dom Aukcyjny w Gdańsku Długa 2/3, Gdańsk tel. +48 58 301 05 54 [email protected]

Transcript of Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

Page 1: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

SOP

OC

KI D

OM

AU

KC

YJNY

AU

KC

JA V

AR

IA (7

) 8 SIE

RP

NIA

15

AUKCJA VARIA (7)8 SIERPNIA 2015CENA: 20 zł (z 23% VAT) | ISBN 978-83-64192-71-5

lat 25 lat 25 lat 25 lat 25

lat 25lat 25

lat 25 lat 25

lat 25 lat 25

latlat

latlat 25 25

25 25

latlat 25 25

CMYK

Page 2: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17
Page 3: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego

w Gdańsku, ul. Długa 2/3

tel. 58 301 05 54

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:

od 27 lipca do 8 sierpnia 2015 r.

Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl

AUKCJA VARIA (5)

8 sierpnia (sobota) 2015, godz. 17.00

AUKCJA VARIA (7)

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA SOPOTU

Page 4: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

2 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

3Wiktor Korecki (1890 Kamieniec Podolski – 1980 Milanówek k. Warszawy)

Droga wiejska zimą

olej, płótno, 62 × 92 cmsygn. l. d: WIKTOR KORECKI

cena wywoławcza: 6 000 zł

2Michał Stańko

(1901 Sosnowiec – 1969 Zakopane)

Jesienny pejzaż górski, 1954 r.

olej, tektura, 33 × 41 cmsygn. i dat. p. d.: M. Stańko/954

cena wywoławcza: 2 500 zł

1Władysław Chmieliński (1911 Warszawa – 1979 tamże)

Droga przez wieś

olej, tektura, 17 × 25 cmsygn. p. d.: Wł. Chmieliński.

cena wywoławcza: 2 000 zł

Page 5: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

3AUKCJA VARIA (7)

5Jerzy Kossak (1886 Kraków – 1955 tamże)

Odpoczynek

olej, tektura, 30 × 40 cmsygn. p. d.: Jerzy Kossakna odwrocie odręczny napis artysty potwierdzający autentyczność

cena wywoławcza: 8 000 zł

4Władysław Chmieliński (1911 Warszawa – 1979 tamże)

Polowanie

olej, tektura, 34 × 50 cmsygn. p. d.: Wł. Chmieliński.

cena wywoławcza: 6 600 zł

Page 6: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

4 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

8Lauritz Howe (1869 Odense – 1945 Kopenhaga)

Żaglowiec na tle zamku Kronborg

olej, płótno, 33 × 48 cmsygn. p. d.: L. Howe

cena wywoławcza: 1 100 zł

7Malarz nieokreślony (XIX w.)

Pejzaż ze sztafażem

olej, płótno dublowane, 44× 75 cm

cena wywoławcza: 4 200 zł

6Malarz nieokreślony (poł. XIX w.)

Portret mężczyzny

olej, płótno, 52 × 41 cm

cena wywoławcza: 700 zł

Page 7: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

5AUKCJA VARIA (7)

11Malarz nieokreślony (XIX w.)

Łódź przy brzegu, 1909 r.

olej, deska, 31,5 × 19 cmsygn. i dat. p. d.: monogramem wiązanym MK/09.

cena wywoławcza: 700 zł

12Malarz nieokreślony

(1 poł. XX w.)

Czytający Żyd

olej, deska, 16 × 21 cmsygn. p. g.: nieczytelnie

cena wywoławcza: 2 300 zł

9Carl Fleischmann (1853–1936)

Martwa natura z owocami

olej, płótno naklejone na tekturę, 18 × 26,5 cmsygn. p. d.: C. Fleischmann.

cena wywoławcza: 900 zł

10Malarz nieokreślony (2 poł. XIX w.)

Święty Antoni

olej, sklejka, 21 × 15 cm w św. ramy

cena wywoławcza: 400 zł

Page 8: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

6 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

13Teodor Ziomek (1874 Skierniewice – 1937 Warszawa)

Jesień nad rozlewiskiem

olej, tektura, 32 × 49,5 cmsygn. l. d.: T. ZIOMEK

cena wywoławcza: 4 200 zł

14F. C. Hofmann(XIX/XX w.)

Na wsi, 1897 r.

olej, płótno, 53 × 74 cmsygn. i dat. p. d.: F. C. Hofmann/ S. Kietz 1897

cena wywoławcza: 1 400 zł

Page 9: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

7AUKCJA VARIA (7)

15Malarz

nieokreślony (XIX/XX w.)

Park zimą

olej, tektura, 15 × 18,5 cm

sygn. p. d.: nieczy-telnie

na odwrocie odręcz-na dedykacja

cena wywoławcza: 950 zł

16Eugeniusz

Dzierzencki (1095 Warszawa –

1990 Sopot)

Łódka na fali

olej, płótno, 50 × 70 cmsygn. p. d.:

E. Dzierzencki

cena wywoławcza: 2 800 zł

Page 10: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

8 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

17Bronisława Rychter-Janowska (1868 Kraków – 1953 tamże)

Skały – Capri

olej, tektura, 21,5 × 33,5 cmsygn. p. d.: B. RYCHTER- -JANOWSKA.1929.na odwrocie napis: „Capri” Cena 40 000

Wystawiany i reprodukowany:Polskie malarki o morzu, Centralne Muzeum Morskie, 29 maja-31 sierpnia 2008 r. Gdańsk, Wyd. Centralne Muzeum Morskie, Gdańsk 2008 r., il. nr 33, s. 57

cena wywoławcza: 4 500 zł

18Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)

Wydmy

olej, płótno dublowane, 30,5 × 50,5 cm

cena wywoławcza: 800 zł

Page 11: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

9AUKCJA VARIA (7)

21 Stanisław Borysowski

(1901 Lwów – 1988 Toruń)

Pejzaż z mostem

olej, tektura, 24 × 31 cmsygn. l. g.: Borysowski

cena wywoławcza: 2 200 zł

20Stanisław Wakuliński (1923 Pobikry k. Siemiatycz – 2013 Białystok)

Lipsk nad Biebrzą

olej, tektura, 36,5 × 52 cmsygn. l. d.: ST. WAKULIŃSKI/LIPSK n/BIEBRZĄ

cena wywoławcza: 600 zł

19Coj

(1 poł. XX w.)

Pejzaż ze skałami, 1936 r.

olej, płótno, 40 × 50,5 cmsygn. p. d.: Coj 36

cena wywoławcza: 400 zł

Page 12: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

10 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

22K. Thorsén(1 poł. XX w.)

Rozlewiska, 1943 r.

olej, płótno, 42 × 63 cmsygn. I dat. p. d.: K. THORSÉN./43.

cena wywoławcza: 400 zł

23Włodzimierz Nałęcz (1865 Kijów – 1946 Jeruzal k. Skierniewic)

Pejzaż, 1936 r.

olej, tektura, 23,5 × 31 cmsygn. i dat. l. d.: W. Nałęcz 1936 r.

cena wywoławcza: 3 000 zł

Page 13: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

11AUKCJA VARIA (7)

26Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia)

Reda, 1966 r.

olej, tektura, 24,5 × 30 cmsygn. l. d.: H. Baranowskina odwrocie pieczęć autorska artysty

cena wywoławcza: 1 800 zł

25Zofia Dziurzyńska-Rosińska

(1901 Lwów – 1979 Wrocław)

Pejzaż z drzewem, 1971 r.

olej, płyta, 27 × 23 cmsygn. p. d.: Z.Dziurzyńska

Rosińska/1971

cena wywoławcza: 1 200 zł

24Zofia Dziurzyńska-Rosińska (1901 Lwów – 1979 Wrocław)

Świerk

olej, płyta, 23,5 × 29,5 cmsygn. l. d.: Z. Dziurzyńska Rosińska

cena wywoławcza: 1 200 zł

Page 14: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

12 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

27Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)

Studnia na skarpie

olej, płótno, 21 × 35 cm

cena wywoławcza: 200 zł

28Jan Grubiński (1874 Warszawa – 1945 Rabka Zdrój)

Poranna mgła

olej, płótno, 40 × 64 cmsygn. l. d.: S. Grubiński

cena wywoławcza: 4 200 zł

Page 15: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

13AUKCJA VARIA (7)

29Jerzy Luczak-Szewczyk

(1922 lub 1923 Lublin – 1973 lub 1974 Örebro/Szwecja)

Pejzaż jesienny, 1950 r.

olej, płótno, 46 × 55 cmsygn. p. d.: JLuczak/50

cena wywoławcza: 700 zł

30Waldemar Nyström

(1903 Ludvika/Szwecja – 1957)

Kolumna Lipcowa na Placu Bastylii

olej, płótno, 53 × 41 cmsygn. p. d.: Wald./Nyström/(data

nieczytelna)

cena wywoławcza: 550 zł

Page 16: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

14 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

33Malarz nieokreślony (2 poł. XX w.)

Mary nocne

olej, płótno, wym. 76 × 58 cmsygn. monogramem wiązanym nieczytelnie

cena wywoławcza: 3 400 zł

31Malarz nieokreślony(1 poł. XX w.)

Modlące się dziewczęta, l. 40. XX w.

gwasz, tektura, 23 × 16 cm w św. passe-partoutna odwrocie dedykacja ołówkiem

cena wywoławcza: 220 zł

32 Konstanty Szewczenko

(1910 Warszawa – 1991 tamże)

Portret górala

olej, tektura, 21 × 14 cmsygn. p. d.:

K. SZEWCZENKO

cena wywoławcza: 900 zł

Page 17: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

15AUKCJA VARIA (7)

35Malarz nieokreślony

(XX w.)

Lenin wśród delegatów III Zjazdu Komsomołu

w 1920 r., 1955 r.

według obrazu Piotra Pietrowicza Biełousowa

olej, płótno, 105 × 120 cm

cena wywoławcza: 5 400 zł

34Mateusz Ludwik Hajdukiewicz

(1886–?)

Dwie kobiety

olej, płótno, 60 × 60,5 cmsygn. l. d.: Hajdukiewicz

cena wywoławcza: 2 500 zł

Page 18: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

16 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

38Ziembiński (1 poł. XX w.)

Pejzaż ze stawem

olej, płótno, 24,5 × 43,5 cmsygn. p. d.: (…) Ziembiński. (?)

cena wywoławcza: 900 zł

36Mateusz Ludwik Hajdukiewicz (1886–?)

Pejzaż wśród łanów zbóż

olej, tektura, 32 × 18 cmsygn. p. d.: Hajdukiewicz

cena wywoławcza: 300 zł

37Kasper Żelechowski (1863 Klecza Dolna k. Wadowic – 1942 Kraków)

Pasterka gęsi, 1940 r.

olej, tektura, 50 × 34,5 cmsygn. i dat. p. d.: KŻelechowski/940.

cena wywoławcza: 1 000 zł

Page 19: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

17AUKCJA VARIA (7)

41Stanisław Przesłański

(1888 Barycz – 1969 Poznań)

Portret dziewczyny

olej, płótno, 70,5 × 50 cmsygn. p. d.: S. Przesłański

cena wywoławcza: 2 800 zł

40Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)

Bitwa pod Młynarzami wg obrazu Wojciecha Kossaka z 1890 r.

olej, płótno, 25 × 31 cmsygn. l. d.: ”W. Kossak

cena wywoławcza: 1 400 zł

39Schulz

(poł. XX w.)

Bukiet kwiatów

olej, sklejka, 80 × 60 cmsygn. l. d.: Schulz

cena wywoławcza: 400 zł

Page 20: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

18 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

44Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)

Ścieżka do morza

olej, tektura, 23,5 × 29,5 cm w św. oprawy

cena wywoławcza: 400 zł

42Hans Büsseck (2 poł. XIX w.)

Pejzaż górski

olej, płótno, 66 × 77 cmsygn. p. d.: Hans Büsseck

cena wywoławcza: 2 500 zł

43C. Herforth (?)

(1 poł. XX w.)

Pejzaż alpejski

olej, płótno, 58,5 × 85 cmsygn. l. d.: C. Herforth (?)

cena wywoławcza: 1 100 zł

Page 21: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

19AUKCJA VARIA (7)

47Erna Wolff

(XIX/XX w.)

Nokturn, 1909 r.

olej, płótno, 23,5 × 47,5 cm sygn. i dat. p. d.: Erna Wolff/09

cena wywoławcza: 600 zł

45Wiktor Korecki

(1890 Kamieniec Podolski – 1980 Milanówek)

Pejzaż zimowy

olej, tektura, 24,5 × 34 cmsygn. l. d.: WIKTOR KORECKI

cena wywoławcza: 2 500 zł

46Antoni Pawłowski (1875 Tomaszów Lubelski – ?)

Statek na morzu

olej, płótno, 67 × 96 cmsygn. p. d.: A. Pawlowski

cena wywoławcza: 4 000 zł

Page 22: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

20 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

48Eugeniusz Dzierzencki (1905 Warszawa – 1990 Sopot)

Zima

olej, płótno, 25,5 × 35 cmsygn. p. d.: E.Dzierzencki

cena wywoławcza: 800 zł

49Eugeniusz Dzierzencki (1095 Warszawa – 1990 Sopot)

Pejzaż z wiatrakiem, 1959 r.

olej, płótno, 40 × 50 cmsygn. l. d.: E. Dzierzencki

cena wywoławcza: 1 500 zł

Page 23: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

21AUKCJA VARIA (7)

50Józef Skowroński

(XIX/XX w.)

Pejzaż zimowy

olej, tektura, 35 × 18 cmsygn. l. d.: J. Skowroński

cena wywoławcza: 400 zł

51Eugeniusz

Dzierzencki (1095 Warszawa –

1990 Sopot)

Chata rybacka

olej, tektura, 34 × 50 cm

sygn. l. d.: E. Dzierzencki

cena wywoławcza: 3 200 zł

Page 24: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

22 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

53Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk)

Kwiat w doniczce, 1967 r.

gwasz, papier, 33,5 × 23,5 cm w św. passe-partoutsygn. u dołu: St. Chlebowski 67

cena wywoławcza: 700 zł

52Baranowski (XX w.)

Ilustracje do Pana Twardowskiego

Wódka gdańska

akwarela, gwasz, papier, 22,5 × 27 cmsygn. monogramem wiązanym l. d.: AB?

Pan Twardowski i diabeł

akwarela, gwasz, papier, 22,5 × 25 cmsygn. monogramem wiązanym l. śr.: AB?

cena wywoławcza: 750 zł (para)

Page 25: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

23AUKCJA VARIA (7)

54Anna Seifertowa(1907–1980)

Ilustracja do książki Marii Kownackiej Kwiatki Małgorzatki – Zajączek

akwarela, gwasz, papier, 24 × 17 cm sygn. p. d.: A.S oraz ołówkiem l. d.: Kwiatki Małgorzatki praca zamieszczona na str. 22 wraz z wierszykiem:Patrzcie jaka śliczna klatka, w niej króliczek nakrapiany. Już mu nasza Małgorzatka daje liści kapuścianych.

cena wywoławcza: 100 zł

55Anna Seifertowa(1907–1980)

Ilustracja do książki Marii Kownackiej Kwiatki Małgorzatki – Skrzypek

akwarela, gwasz, papier, 24 × 17 cm sygn. p. d.: A.S oraz ołówkiem l. d.: Kwiatki Małgorzatki praca zamieszczona na str. 24 wraz z wierszykiem:Dylu!...Dylu!...Ma Józekskrzypeczki z patyka!Świerszcz ma skrzypki z własnych nóżek,nie żałuje smyka!

cena wywoławcza: 100 zł

56Anna Seifertowa(1907–1980)

Ilustracja do książki Marii Kownackiej Kwiatki Małgorzatki – Kwiatki

akwarela, gwasz, papier, 24 × 17 cm sygn. p. d.: A.S oraz ołówkiem l. d.: Kwiatki Małgorzatki praca zamieszczona na str. 7 wraz z wierszykiem:To są śliczne kwiatkiNaszej Małgorzatki, lecą do niej z łąkimotyle i bąki.

cena wywoławcza: 100 zł

Page 26: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

24 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

58Zygmunt Karolak (1905 Kościelec k. Kalisza – 1999 Sopot)

Kobieta na łące

pastel, gwasz, papier, 40,5 × 27,5 cmsygn. l. d.: Zyg. KAROLAK

cena wywoławcza: 1 800 zł

57Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk)

Wazon z kwiatami

gwasz, ołówek, papier, 41,5 × 32 cm w św. passe-partoutsygn. l. d.: St. Chlebowski.

cena wywoławcza: 700 zł

Page 27: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

25AUKCJA VARIA (7)

59Antoni Procajłowicz

(1876 Rodatycze/Galicja – 1949 Kraków)

Zakole rzeki

olej, tektura, 22 × 27 cmsygn. p. d.:

A. S. PROCAJŁOWICZ

cena wywoławcza: 3 200 zł

60Otto Herdemertens

(1891 Gdańsk – 1960 Hamburg)

Barkasy

akwarela, papier, 41 × 57 cmsygn. p. d.:

Otto Herdemertens

cena wywoławcza: 1 200 zł

Page 28: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

26 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

62 Stanisław Chlebowski

(1890 Braniewo – 1969 Gdańsk)

Widok na ulicę Mariacką w Gdańsku

akwarela, papier, 21 × 17 cm w św. passe-partout

sygn. l. d.: St. Chlebowski

cena wywoławcza: 500 zł

61Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)

Ulica Piwna w Gdańsku

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 32 × 24 cm

cena wywoławcza: 220 zł

63Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk)

Widok na fontannę Neptuna w Gdańsku

gwasz, ołówek, papier, 29,5 × 32,5 cm w św. passe-partoutsygn. p. d.: St. Chlebowski

cena wywoławcza: 700 zł

Page 29: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

27AUKCJA VARIA (7)

64Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)

Pejzaż z rzeką

akwaforta, papier, 35 × 28 cm (odcisk płyty)sygn. ołówkiem p. d.: nieczytelnie

cena wywoławcza: 250 zł

66Malarz nieokreślony (2 poł. XIX w.)

Widok na wzgórze zamkowe w Kwedlinburgu

akwaforta kolorowana, wym. wycisku 19 × 15 cmsygn. p. d.: nieczytelnau dołu opis ołówkiem

cena wywoławcza: 220 zł

65Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)

Widok na wyspę Riddarholmen w Sztokholmie z 1860 r.

litografia, papier, wym. widoku 16,5 × 23 cmu dołu opis ołówkiem w języku szwedzkim

cena wywoławcza: 100 zł

67Malarz nieokreślony

(1 poł. XX w.)

Widok na Uniwersytet Wrocławski

akwaforta, sucha igła, papier, 18,5 × 13,5 cm

sygn. p. d.: nieczytelnau dołu opis ołówkiem

cena wywoławcza: 220 zł

Page 30: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

28 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

70Zawieszka z perłą i brylantamiXX w.

złoto pr. ok. 585, m. 3,40 g 7 diamentów łącznie ok. 0,06 ct, Si2-P1/H, 1 perła hodowlana śr. ok. 10,0 × 8,00 mm

cena wywoławcza: 750 zł

68Zawieszka z perłąXX w.

złoto pr. ok. 585, m. 2,46 g 4 diamenty łącznie ok. 0,03 ct, Si-P1/H, perła hodowlana śr. ok. 10 mm

cena wywoławcza: 1 000 zł 69Pierścionek

XX w.

złoto pr. ok. 585, m. 5,89 g15 brylantów łącznie ok. 0,20 ct, Si-P1/I-J

cena wywoławcza: 1 300 zł

71Pierścionek z perłą

XX w.

złoto pr. ok. 585, m. 6,92 g20 brylancików łącznie 0,15 ct, Si-P1/H,

1 perła hodowlana śr. ok. 10,00 mm

cena wywoławcza: 1 200 zł

Page 31: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

29AUKCJA VARIA (7)

73Pierścionek

XX w.

złoto pr. ok. 585, m. 4,03 g 4 diamenty łącznie ok. 0,05 ct, Si/K-L-O-P,

2 perły hodowlane śr. ok. 7,10 mm

cena wywoławcza: 1 100 zł

72PierścionekXX w.

złoto pr. ok. 585, m. 3,93 g 6 brylantów łącznie ok. 0,10 ct, Si/Hperła hodowlana; śr. 6,50 mm

cena wywoławcza: 1 300 zł

74Pierścionek

XX w.

złoto pr. ok. 585, m. 7,38 g 38 brylantów łącznie ok. 1,20 ct,

Si-P1/I-J

cena wywoławcza: 2 800 zł

75PierścionekXX w.

złoto pr. ok. 585, m. 4,85 g 10 brylantów łącznie ok. 0,08 ct, Si/I-J, 1 perła hodowlana, śr. ok. 12,00 mm

cena wywoławcza: 1 100 zł

Page 32: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

30 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

79Pierścionek

XX w.

złoto pr. ok. 585, m. 3,99 g 6 brylantów łącznie ok. 0,07 ct,

pozostałe kamienie: rubin, szma-ragd, 2 szafiry, łącznie ok. 0,15 ct

cena wywoławcza: 1 000 zł

78PierścionekXX w.

złoto pr. ok. 585, m. 5,18 g 7 brylantów łącznie ok. 0,20 ct, Si/I-J

cena wywoławcza: 1 200 zł

76KolczykiXX w.

złoto pr. ok. 585, m. 2,56 g 2 diamenty łącznie ok. 0,02 ct, Si2-P1/I-J, rubiny łącznie ok. 0,40 ct

cena wywoławcza: 900 zł

77Pierścionek

XX w.

złoto pr. ok. 0,585, m. 3,75 g 9 brylancików łącznie ok. 0,10 ct,

Si-P1/I-J

cena wywoławcza: 1 000 zł

Page 33: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

31AUKCJA VARIA (7)

82Pierścionek

XX w.

złoto pr. ok. 750, m. 6,58 g 15 brylantów łącznie 0,12 ct, P1/I-J, topazy,

oliwiny, kwarce, turmaliny łącznie ok. 4,00 ct

cena wywoławcza: 3 200 zł

81PierścionekXX w.

złoto pr. ok. 750, m. 7,07 g turmalin różowy ok. 2,25 ct, 12 brylantów łącznie ok. 0,40 ct, Si-P1/H

cena wywoławcza: 2 400 zł

80Broszka – rakieta tenisowa

XX w.

złoto pr. ok. 750, m. 5,91 g brylanty łącznie ok. 0,45 ct, Si/H oraz

44 rubinki syntetyczne

cena wywoławcza: 3 200 zł

Page 34: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

32 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

83Pierścionek z brylantemXX w.

złoto pr. 750, m. 3,25 gbrylant 0,20 ct, VS/H

cena wywoławcza: 2 200 zł

84Pierścionek art déco

l. 20–30. XX w.

złoto pr. 585, m. 3,53 g2 brylanty łącznie 0,36 ct, VS-Si/H, oraz

pozostałe diamenty łącznie 0,22 ct, Si-P1/I-J

turmalin zielony ok. 0,35 ct

cena wywoławcza: 1 500 zł

86Broszkapoł. XX w.

złoto pr. ok. 585, srebro, m. 6,90 g diament centralny ok. 0,20 ct oraz

pozostałe łącznie 0,42 ct, P2/I-J

cena wywoławcza: 1 900 zł

85PierścionekXX w.

złoto pr. ok. 750, m. 4,72 gbrylant centralny 0,16 ct oraz 9 sztuk łącznie ok. 0,09 ct, Si/H

cena wywoławcza: 1 300 zł

Page 35: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

33AUKCJA VARIA (7)

87Kolczyki2 poł. XX w.

złoto pr. ok. 585, m. 7,16 g 2 oliwiny łącznie ok. 5,90 ct, szlif cejloński32 diamenty łącznie 0,50 ct, VS-Si/H

cena wywoławcza: 2 600 zł

88Pierścionek

XX w.

białe złoto pr. ok. 585, m. 5,26 g brylant centralny 0,57 ct, P1/H-I oraz 23 brylanciki łącznie ok 0,50 ct, VS-Si-P1/H

cena wywoławcza: 3 800 zł

90Pierścionek z diamentami

XX w.

złoto pr. 585, m. 4,29 gcentralny brylant około 0,05 ct oraz 44

sztuki diamentów łącznie ok. 0,30 ct, Si-P1/H-I

cena wywoławcza: 1 300 zł

89PierścionekXX w.

złoto pr. ok. 585, m. 4,06 g14 brylantów łącznie ok. 0,85 ct, VS-Si/H, tanzanit ok. 3,50 ct

cena wywoławcza: 3 800 zł

Page 36: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

34 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

93BroszkaNiemcy, l. 20–30. XX w.

srebro pr. 900, sygn. inicjałami „MH”; śr. 4,6 cm

cena wywoławcza: 150 zł

92Broszka

l. 20–30. XX w.

srebro pr. 900; śr. 4 cm

cena wywoławcza: 150 zł

91Broszkal. 20–30. XX w.

srebro pr. 830, sygn. inicjałami „JS”; śr. 4 cm

cena wywoławcza: 150 zł

Page 37: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

35AUKCJA VARIA (7)

96Broszka

l. 20–30. XX w.

srebro pr. 800, sygn. inicjałami „K.Z”; wym. 5,4 × 3,2 cm

cena wywoławcza: 150 zł

94Broszka w stylu art déco

XX w.

złoto pr. 585, m. 8,25 g40 sztuk diamentów łącznie 0,20 ct,

P1/H-I, 103 szafiry łącznie ok. 2,50 ct

cena wywoławcza: 2 600 zł

95PierścionekXX w.

złoto pr. ok. 585, m. 2,67 g 24 diamentów łącznie ok. 0,20 ct, K-L-I-J/P1 9 szafirów łącznie ok. 0,25 ct

cena wywoławcza: 1 300 zł

Page 38: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

36 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

99PierścionekXX w.

złoto pr. ok. 750, m. 11,35 g 18 diamentów łącznie ok. 0,40 ct, VS-Si/H oraz zielony chryzopraz

cena wywoławcza: 4 000 zł

98Pierścionek

XX w.

złoto pr. ok. 585, m. 4,88 g 14 sztuk brylantów łącznie ok. 0,20 ct,

Si-P1/I-J

cena wywoławcza: 1 000 zł

97KolczykiXX w.

złoto pr. 18 K, m. 8,82 g 10 diamentów łącznie ok. 0,12 ct, Si-P1/I-J

cena wywoławcza: 1 700 zł

Page 39: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

37AUKCJA VARIA (7)

100PierścionekXX w.

złoto pr. ok. 585, m. 5,37 g 12 brylantów łącznie ok. 0,10 ct, Si/H

cena wywoławcza: 1 300 zł

101Pierścionek

XX w.

złoto pr. ok. 585, m. 5,37 g 15 brylantów łącznie ok. 0,20 ct, P1/I-J,

owalny topaz fasetowany ok. 1,30 ct

cena wywoławcza: 1 700 zł

102Bransoletka

XX w.

złoto pr. ok. 750, m. 17,04 g 18 brylantów łącznie ok. 0,40 ct,

Si-P1/I-J

cena wywoławcza: 2 600 zł

103Pierścionek XX w.

złoto pr. ok. 585, m. 8,07 g ametyst ok. 1,00 ct, rauty diamentowe łącznie ok. 0,30 ct, Si/Hmożliwość łatwego rozdzielania pierścionka na dwa: z ametystem oraz z brylancikami

cena wywoławcza: 2 600 zł

Page 40: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

38 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

104Pierścionek z szafirem

XX w.

złoto pr. ok. 585, m. 3,85 g 16 diamentów łącznie ok. 0,40 ct,

Si-P1/H, szafir ok. 1,15 ct

cena wywoławcza: 1 400 zł

106Pierścionek

XX w.

białe złoto pr. ok. 750, m. 9,02 g 3 korundy: szafir niebieski, złocisty,

różowy, łącznie ok. 4,80 ct 14 diamentów łącznie ok. 0,24 ct, Si/H

cena wywoławcza: 4 400 zł

105PierścionekXX w.

złoto pr. ok. 585, m. 7,05 g70 brylantów łącznie ok. 1,80 ct, VS-Si/H

cena wywoławcza: 4 400 zł

Page 41: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

39AUKCJA VARIA (7)

107PierścionekXX w.

złoto pr. ok. 585, m. 4,50 g12 brylantów łącznie ok. 0,40 ct, VS-P1/H, rubiny łącznie 1,10 ct

cena wywoławcza: 5 000 zł

108Pierścionek

XX w.

złoto pr. ok. 585, m. 3,95 g brylanty łącznie ok. 1,50 ct, Si-P1/H

cena wywoławcza: 4 000 zł

109PierścionekXX w.

złoto pr. ok. 750, m. 7,47 g10 brylantów łącznie ok. 0,60 ct, P1/K-L, 13 rubinów łącznie ok. 2,60 ct

cena wywoławcza: 3 800 zł

110PierścionekXX w.

złoto pr. ok. 750, m. 6,10 gbrylant centralny ok. 0,30 ct, oraz pozostałych 6 brylancików łącznie ok. 0,27 ct, VS/H

cena wywoławcza: 3 200 zł

Page 42: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

40 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

112Wazon

2 poł. XIX w.

szkło bezbarwne, szlifowane, glazura bursztynowa, malowane czernią;

wys. 19,5 cm

cena wywoławcza: 750 zł

111Szklanica biedermeier2 poł. XIX w.

szkło bezbarwne i opalizujące, białe, złocenia; wys. 12,3 cm

cena wywoławcza: 600 zł

114Zestaw do wina dla 6 osób

2 poł. XX w.

w zestawie: dzbanek i 6 kieliszków; szkło, bezbarwne i rubinowe; wys. kieliszka

21 cm, wys. dzbana 29 cm

cena wywoławcza: 700 zł

113Szklanica biedermeier2 poł. XIX w.

szkło czerwone, powlekane warstwą szkła mlecznego białego; wys. 11 cm

cena wywoławcza: 500 zł

Page 43: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

41AUKCJA VARIA (7)

115Lustro toaletoweWenecja, XX w.

szkło bezbarwne, drewno; wys. 25 cm; tafla uszkodzona

cena wywoławcza: 550 zł

116Wazon

WMF, linia Perlora, proj. l. 30. XX w.

szkło bezbarwne, zatopione kropeczki; wys. 23,5 cm

cena wywoławcza: 250 zł

118KarafkaXIX/XX w.

szkło bezbarwne, kryształowe; wys. 35 cm

cena wywoławcza: 400 zł

119Dzban

XX w.

szkło bezbarwne i czerwone; wys. 43 cm

cena wywoławcza: 200 zł

117Karafinka1 poł. XX.

szkło bezbarwne, metal; wys. 18 cm

cena wywoławcza: 250 zł

Page 44: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

42 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

120Wazon art déco1935 r.

szkło dymne, kryształowe, sygnowany; wys. 16,5 cm

cena wywoławcza: 250 zł

121Karafka

XX w.

szkło dymne, szlifowane; wys. 19,5 cm

cena wywoławcza: 250 zł122

Wazonik1 poł. XX w.

szkło bezbarwne i opalowe zielone, okucie metalowe; wys. 13 cm

cena wywoławcza: 500 zł

124Wazon

1 poł. XX w.

szkło zielonkawe, sygnowany; wys. 21,5 cm

cena wywoławcza: 300 zł

123WazonXX w.

szkło bezbarwne; wys. 22 cm

cena wywoławcza: 300 zł

Page 45: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

43AUKCJA VARIA (7)

125Zestaw do likieru2 poł. XX w.

szkło bezbarwne trawione, malowane; wys. karafki 17 cm

cena wywoławcza: 600 zł

126Wazon w stylu secesyjnym

1 poł. XX w.

szkło mrożone, szlifowane, ręcznie malowane; wys. 20 cm

cena wywoławcza: 100 zł

127Flakon1 poł. XX w.

szkło błękitne, prasowane, satynowane; wys. 22 cm

cena wywoławcza: 360 zł

128Flakon

proj. Michael Powolny, 1908 r.

szkło pomarańczowe i czarne; wys. 9 cm

cena wywoławcza: 180 zł

Page 46: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

44 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

129Para filiżanek do mokkiThomas/Rosenthal, l. 50–60. XX w.

porcelana, złocenia; wys. filiżanki 4,5 cm

cena wywoławcza: 160 zł

130Wazon

Rosenthal, ok. 1935 r.

porcelana, złocenie; wys. 28,5 cm

cena wywoławcza: 700 zł

131WazonikPaul Pastaud, Limoges, l. 30. XX w.

porcelana, malatury naszkliw-ne, złocenia; wys. 22,5 cm

cena wywoławcza: 290 zł

133Żardiniera2 poł. XIX w.

ceramika, metal, kobalt, złocenia; sygnowana „EB/S”; wys. 37 cm, dł. 60 cm; małe pęknięcie ceramiki przy krawędzi

cena wywoławcza: 1 500 zł

132TalerzAlboth & Kaiser, l. 1935–1938

porcelana szkliwiona, złocenia; śr. 31 cm

cena wywoławcza: 600 zł

Page 47: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

45AUKCJA VARIA (7)

134Zestaw śniadaniowyRosenthal, l. 50–60. XX w.

porcelana szkliwiona, złocenia; wys. filiżanki 6,5 cm

cena wywoławcza: 100 zł

135Figurka kaczek

Rosenthal, l. 1935–1949

porcelana, malatury podszkliwne; wys. ok. 7 cm

cena wywoławcza: 290 zł136Figura tancerkiUnterweißbach, l. 1940–1953

porcelana, malatury podszkliwne; wys. 25,5 cm

cena wywoławcza: 700 zł

137Serwis do kawy

Ćmielów, l. 40. XX w.

w zestawie: dzbanek, cukiernica, mlecznik,

6 filiżanek, 6 spodków; porcelana, kalkomania, złocenia; wys. dzbanka

23 cm

cena wywoławcza: 900 zł

Page 48: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

46 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

139Figurka ptaszkaBing & Grøndahl, l. 1970–1983

porcelana szkliwiona; wys. 5,5 cm

cena wywoławcza: 150 zł

141Figurka ptaszkaRoyal Copenhagen,

l. 1923–1934

porcelana szkliwiona; wys. 9,5 cm

cena wywoławcza: 200 zł

140Figurka szczeniaka

proj. Olaf Mathiasen, 1912 r., Royal Copenhagen, przed 1935 r.

porcelana szkliwiona; dł. ok. 12 cm

cena wywoławcza: 290 zł

142Figura kanadyjkarzaJibokeca, l. 60. XX w.

fajans szkliwiony; dł. ok. 50 cm

cena wywoławcza: 500 zł

138Serwis do herbaty

2 poł. XX w.

w zestawie: dzbanek, cukiernica, mlecznik, 6 filiżanek, 6 spodków, 6 talerzyków;

porcelana, malatury podszkliwne, złocenia; wys. dzbanka 14,5 cm

cena wywoławcza: 700 zł

Page 49: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

47AUKCJA VARIA (7)

144Figurka ptaszkaRoyal Copenhagen, 1957 r.

porcelana szkliwiona; wys. 8 cm

cena wywoławcza: 150 zł

143Figurka ptaszka

Bing & Grøndahl, l. 1902–1914

porcelana szkliwiona; wys. 10,5 cm

cena wywoławcza: 200 zł

145Figurka ptaszkaRoyal Copenhagen, 1958 r.

cena wywoławcza: 150 zł

146Figurka ptaszkaRoyal Copenhagen, 1978–1979 r.

porcelana szkliwiona; wys. 6,5 cm

cena wywoławcza: 150 zł

147Serwis do kawy i herbaty

Japonia, 1 poł. XX w.

w zestawie: dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, cukiernica, 6 filiżanek,

5 spodków, 6 talerzyków; porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; wys.

dzbanków 18,5 cm i 15,5 cm

cena wywoławcza: 700 zł

Page 50: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

48 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

148PateraWłocławek, l. 60. XX w.

fajans, malatury podszkliwne; śr. 28,5 cm

cena wywoławcza: 90 zł

149Patera

Wałbrzych, l. 60. XX w.

porcelit, malatury naszkliwne, drapany; śr. 32 cm

cena wywoławcza: 90 zł

150PateraFabryka Porcelany Krzysztof, l. 60. XX w.

porcelana, malatury naszkliwne; śr. 32 cm

cena wywoławcza: 90 zł

Page 51: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

49AUKCJA VARIA (7)

154Patera

Włocławek, l. 60. XX w.

fajans, malatury naszkliwne; śr. 29,5 cm

cena wywoławcza: 90 zł

153ŚwiecznikWłocławek, l. 60. XX w.

fajans szkliwiony; wys. 13 cm

cena wywoławcza: 70 zł

152Figurka dziewczynki z owcą

ZSRR, l. 50-60. XX w.

porcelana, malatury naszkliwne; wys. 16,5 cm

cena wywoławcza: 90 zł

151Zestaw deserowyproj. Lis Müller, Rosenthal, linia Rendezvous, od 1965 r.

porcelana, malatury naszkliwne; dł. półmiska 23,5 cm

cena wywoławcza: 300 zł

Page 52: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

50 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

155Łyżka Brema, pocz. XX w.

srebro pr. 800, m. 110 g; dł. 25,5 cm

cena wywoławcza: 250 zł

159Widelec do wędlin

Th. Rudolph, Niemcy, k. XIX w.

srebro pr. 800; m. 35 g, dł. 20,5 cm

cena wywoławcza: 100 zł

158Komplet 6 widelców Hugo Sandig, Wrocław, l. 1869–1910

srebro pr. 800, m. 310 g; dł. 21 cm

cena wywoławcza: 500 zł

160Komplet sztućców do ryb dla 6 osóbFrantisek Bibus, Ostrawa, l. 1929–1940

srebro pr. 800, m. 605 g; dł. noża 21 cm

cena wywoławcza: 1 500 zł

156Zestaw do herbaty

John & William Deakin, Sheffield, 1926 r.

w zestawie: dzbanek, cukiernica i mlecz-nik; srebro sterling, m. 715 g, drewno;

wys. dzbanka 16 cm

cena wywoławcza: 5 000 zł

157Para łyżek sałatkowych

Brema, pocz. XX w.

srebro pr. 800, m. 190 g; dł. 21 cm

cena wywoławcza: 500 zł

Page 53: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

51AUKCJA VARIA (7)

163Komplet 6 łyżekLwów, ok. 1900 r.

srebro pr. 3, m. 395 g, sygnowany literami BS; dł. 22,5 cm

cena wywoławcza: 800 zł

165Komplet 6 łyżek

Niemcy, ok. 1900

srebro pr. 800, m. 275 g, sygnowany; dł. 21 cm, na trzonku litera „L”,

monogram „M.L.”

cena wywoławcza: 500 zł

164Para lichtarzyC. G. Hallberg, Szwecja, 1959 r.

srebro sterling, sygn. CGH; wys. 8,5 cm

cena wywoławcza: 350 zł

162Sitko

1 poł. XX w.

srebro pr. 800, kość, m. 107 g; śr. 10,5 cm

cena wywoławcza: 70 zł

161Komplet 6 pucharkówM. Fred Hirsch Co., Jersey City, l. 1920–1945

srebro sterling, m. 540 g; wys. 8 cm

cena wywoławcza: 1 300 zł

Page 54: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

52 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

167Łyżeczka Niemcy, 1 poł. XX w.

srebro pr. 800, grawerunek z nazwą Berchtesgaden, m. 15 g; dł. 10,5 cm

cena wywoławcza: 50 zł

168Papierośnica

Austro-Węgry, l. 1872–1922

srebro pr. 900, m. 105 g, niello; wym. 10,5 × 7,5 cm

cena wywoławcza: 450 zł

169Komplet miseczek dla 6 osób

Kashmir Silver Works, Pakistan, XX w.

w zestawie: 6 miseczek i talerzyków; srebro, m. 1800 g; oryginalne opako-

wanie; wys. miseczki 4 cm, śr. talerzyka 18 cm

cena wywoławcza: 2 800 zł

170Ramka do fotografii

Florencja, od 1969 r.

srebro pr. 925; wys. 18 cm

cena wywoławcza: 300 zł

166Torebka balowaWiedeń, ok. 1866 r.

srebro pr. 750, m. 280 g, satyna; wym. torebki 18 × 18 cm

cena wywoławcza: 700 zł

Page 55: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

53AUKCJA VARIA (7)

176Świecznik secesyjny

ok. 1900 r.

cyna srebrzona; wys. 24,5 cm

cena wywoławcza: 200 zł

177Paterka secesyjnapocz. XX w.

mosiądz srebrzony; dł. 29 cm

cena wywoławcza: 90 zł

175SolniczkaMstera Jewels, ZSRR, l. 50–60. XX w.

alpaka srebrzona, szkło; wys. 3,5 cm, dł. łyżeczki 6 cm

cena wywoławcza: 70 zł

172SerwetnikDania, poł. XX w.

mosiądz, sygnowany; dł. 14 cm

cena wywoławcza: 90 zł

171Serwetnik1 poł. XX w.

plater srebrzony; wys. 9,5 cm

cena wywoławcza: 80 zł

173Serwetnik1 poł. XX w.

plater srebrzony; wys. 8,5 cm

cena wywoławcza: 80 zł

174 Para serwetników

Szwecja, l. 20–30. XX w.

plater; wys. 8,5 cm

cena wywoławcza: 150 zł

178Listownik secesyjny

WMF Geislingen, l. 1880–1925

cyna srebrzona; wys. 33 cm

cena wywoławcza: 1 800 zł

Page 56: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

54 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

183TacaJohan Engström, Eskilstuna, ok. 1900 r.

fajans, plater; śr. z uchwytami 50 cm

cena wywoławcza: 450 zł

180Koszyczek

WMF, Geislingen, ok. 1910 r.

plater; wys. bez uchwytu 5,5 cm

cena wywoławcza: 130 zł

179Koszyczek1 poł. XX w.

plater; dł. 17 cm

cena wywoławcza: 100 zł

182Serwetnik1 poł. XX w.

plater; dł. 14 cm

cena wywoławcza: 80 zł

181Koszyczek 1 poł. XX w.

metal srebrzony, wym. 19,5 × 11 × 7 cm

cena wywoławcza: 150 zł

Page 57: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

55AUKCJA VARIA (7)

184Serwis 3-częściowy

Szwecja, ok. 1900 r.

w zestawie: czajnik, cukiernica, mlecznik; plater srebrzony; wys. czajnika 30 cm;

pamiątkowy grawerunek na czajniku w języku szwedzkim

cena wywoławcza: 450 zł

185Para kandelabrówEllis-Barker Silver Co., Birmingham, od 1932 r.

plater; dekoracje w postaci kiści winogron; wys. 18 cm

cena wywoławcza: 450 zł

186Para kandelabrów

XX w.

plater; wys. 50 cm

cena wywoławcza: 1 500 zł

Page 58: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

56 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

187ŻardinieraWMF, Geislingen, l. 1880–1925

plater, szkło rżnięte; wys. 19 cm, dł. 46,5 cm; pęknięcie szkła

cena wywoławcza: 450 zł

189KałamarzWMF, Geislingen, l. 1880–1925

plater, szkło kryształowe; wys. 13 cm

cena wywoławcza: 250 zł

188Komplet naczyń do przypraw

Madsen & T. Baagøes Electroplet og Nysølvvarefabrik, Kopenhaga,

ok. 1900 r.

plater, szkło; wys. 21 cm

cena wywoławcza: 350 zł

190Serwis do kawy i herbaty

XX w.

w zestawie: 2 dzbanki, cukiernica, mlecznik; plater; wys. dzbanków

26,5 i 18,5 cm

cena wywoławcza: 450 zł

191TacaIsrael Freeman & Son, Anglia, ok. 1900 r.

posrebrzana; wym. 46,5 × 20 cm

cena wywoławcza: 250 zł

Page 59: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

57AUKCJA VARIA (7)

193Para paterek

Axel Gabriel Dufva, Szwecja, 1900 r.

plater srebrzony; wys. 17,5 cm

cena wywoławcza: 200 zł

195Puzdro

C. G. Hallberg, Szwecja, od 1961 r.

plater srebrzony; wys. 10,5 cm, na spodzie grawerunek

cena wywoławcza: 150 zł

194Serwetnik art déco

WMF, Geislingen, ok. 1935 r.

plater; dł. 16,5 cm

cena wywoławcza: 100 zł

196SerwetnikFraget, Warszawa, 1 poł. XX w.

metal srebrzony, drobne przetarcia; wys. 17 cm

cena wywoławcza: 90 zł

197Para kandelabrów

OH Lagerstedt AB, Eskilstuna, ok. 1928 r.

plater, drewno; wys. 22 cm; na spodzie pamiątkowy grawerunek

w języku szwedzkim

cena wywoławcza: 280 zł

192Wazon2 poł. XX w.

metal srebrzony; wys. 17 cm

cena wywoławcza: 200 zł

Page 60: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

58 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

198Figurka psa1 poł. XX w.

mosiądz; dł. 8 cm

cena wywoławcza: 100 zł

200Igielnik w kształcie dzika

1 poł. XX w.

mosiądz; dł. 12,5 cm

cena wywoławcza: 130 zł

199Igielnik w kształcie buldoga

1 poł. XX w.

mosiądz; dł. 12 cm

cena wywoławcza: 180 zł

201Skarbonka z figurką psaXIX/XX w.

metal; wys. 8 cm

cena wywoławcza: 250 zł

202Figurka wilka

XX w.

mosiądz; dł. 11 cm

cena wywoławcza: 130 zł

203Kałamarz z figurką konia

Höflinger, XIX/XX w.

metal; wys. 11 cm

cena wywoławcza: 380 zł

Page 61: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

59AUKCJA VARIA (7)

206Dziadek do orzechówXIX/XX w.

mosiądz; dł. 12,5 cm

cena wywoławcza: 250 zł

204Pojemnik w kształcie muchy1 poł. XX w.

mosiądz; dł. 10 cm

cena wywoławcza: 130 zł

205Popielniczka w kształcie

pantofelkaXX w.

mosiądz; dł. 10,5 cm

cena wywoławcza: 70 zł

207Ikona podróżnaRosja, XIX w.

mosiądz, emalia; w centrum ukrzyżowany Chrystus, w kwaterach przedstawienia świętych i sceny biblijne; wys. 20 cm

cena wywoławcza: 300 zł

208Pojemnik z nakrywkąk. XIX w.

mosiądz; dł. 8 cm

cena wywoławcza: 130 zł

Page 62: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

60 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

209Pieczęć herbowa z figurą NapoleonaXX w.

mosiądz; wys. 8 cm

cena wywoławcza: 750 zł

210Pieczęć z elementami wolnomularskimipocz. XX w.

mosiądz; wys. 7,5 cm

cena wywoławcza: 1 000 zł

211Pieczęć z figurą

Napoleonak. XIX w.

mosiądz; wys. 6,5 cm

cena wywoławcza: 500 zł

212Pieczęć herbowa Bokij (Topór odmienny)2 poł. XX w.

metal; wykonana w manierze XIX-wiecznej; wys. 10 cm

cena wywoławcza: 1 200 zł

213Pieczęć herbowa JastrzębiecXVIII/XIX w.

mosiądz; staropolski herb szlachecki Ja-strzębiec (Boleszczyc) z inicjałami „J.A.”; na literę „A” herbem tym pieczętowało się ok. 10 rodów szlacheckich w Polsce, w tym m. in.: Abramowscy, Adamczew-scy, Albinowscy, Anasińscy i Arkuszewscy; wys. 9 cm

cena wywoławcza: 1 000 zł

Page 63: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

61AUKCJA VARIA (7)

215Pieczęć w kształcie szponu 1 poł. XX w.

mosiądz, agat; wys. 7,5 cm

cena wywoławcza: 500 zł

216Pieczęć w kształcie ptakaXX w.

brąz; wys. 6 cm

cena wywoławcza: 250 zł

214Pieczęć żydowska

XIX w.

brąz; wys. 2,5 cm

cena wywoławcza 850 zł

217Pieczęć z inicjałamiXIX/XX w.

mosiądz; wys. 4,2 cm

cena wywoławcza: 150 zł

218Pieczęć herbowa baronowska

XIX w.

metal; baronowski herb złożony składający się m. in. z godeł herbów: Jastrzębiec, Angermünde lub Cölmer,

Nałęcz i Tępa Podkowa, należący prawdop. do rodziny Borowskich;

szrafowany; wys. ok. 5 cm

cena wywoławcza: 750 zł

Page 64: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

62 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

219Pieczęć secesyjna ok. 1900 r.

srebro pr. 830; wys. 6 cm

cena wywoławcza: 380 zł

221Pieczęć z florystyczną dekoracjąpocz. XX w.

metal; wys. 6 cm

cena wywoławcza: 400 zł

220Pieczęć z gmerkiemprawdop. Francja, XIX w.

metal; stylizowana na herb, tarcza w stylu francuskim, hełm w zawoju mieszczań-

skim; szrafowany; wys. 6 cm

cena wywoławcza: 500 zł

222Pieczęć z huzaremXIX w.

mosiądz; wys. 4,5 cm

cena wywoławcza: 850 zł

223Pieczęć z inicjałami

Göteborg, 1917 r.

srebro; wys. 6,5 cm

cena wywoławcza: 250 zł

Page 65: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

63AUKCJA VARIA (7)

225Pieczęć z postaciąXIX w.

mosiądz, szkło; wys. 3,5 cm

cena wywoławcza: 500 zł

226Pieczęć z delfinemXIX w.

brąz; wys. 3,2 cm

cena wywoławcza: 200 zł

224Pieczęć z inicjałami

Karlsbad, 2 poł. XIX w.

metal, dekoracja rękojeści w postaci mozaiki; wys. 8 cm

cena wywoławcza: 400 zł

227Pieczęć z żółwiemChiny, XIX/XX w.

srebro, m. 105 g; na trzonku znaki szczęścia i długiego życia; wys. 9 cm

cena wywoławcza: 900 zł

228Pieczęć w kształcie orła

w koroniepocz. XX w.

mosiądz; wys. 6 cm

cena wywoławcza: 900 zł

Page 66: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

64 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

229KadzielniczkaChiny, XX w.

miedź, mosiądz, emalia komórkowa; wys. 16 cm

cena wywoławcza: 650 zł

232Figura kobietyk. XIX w.

brąz patynowany, podstawa marmurowa; wys. z cokołem 30,5 cm

cena wywoławcza: 1 400 zł

233Zegar kominkowy

Francja, l. 20–30. XX w.

mosiądz, emalia; mechanizm sprawny; wys. 39,5 cm

cena wywoławcza: 1 000 zł

231LorgnonXIX/XX w.

metal złocony, szkła powięk-szające; dł. rączki 7 cm;

stan dobry, przetarcia złoceń, mechanizm sprawny

cena wywoławcza: 200 zł

230Zestaw przyborów do pisania

k. XIX w.

w zestawie: pióro, ołówek, nożyk do otwierania listów, pieczęć; srebro

pr. 935, emalia, kość; dł. nożyka 16 cm; oryginalne etui

cena wywoławcza: 650 zł

Page 67: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

65AUKCJA VARIA (7)

234Zegar biurkowyl. 20. XX w.

drewno, częściowo polichro-mowane, mosiądz; mechanizm sprawny; wys. 11 cm

cena wywoławcza: 250 zł

235Fajka

k. XIX w.

pianka morska, bursztyn; dł. ok. 18,5 cm, oryginalne etui

cena wywoławcza: 800 zł

238FajkaNiemcy, k. XIX w.

pianka morska, bursztyn; dł. ok. 18 cm, oryginalne etui

cena wywoławcza: 800 zł

239 Taca

ok. 1900 r.

fajans, malatury pod-szkliwne, bambus; wym.

38 × 55 cm (oprawa)

cena wywoławcza: 700 zł

237Para wazoników

Chiny, XX w.

czerwona laka, mosiądz; wys. 17 cm

cena wywoławcza: 500 zł

236TacaBudapeszt, ok. 1900 r.

drewno, srebro pr. 3; śr. 36 cm

cena wywoławcza: 650 zł

Page 68: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

66 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

240Skarbonka Domowa Kasa OszczędnościWładysław Chudzikowski, Lwów, 1928 r.

metal, wym. 11 × 11 × 6 cm; kluczyk

cena wywoławcza: 350 zł

241Piersiówka

1 poł. XX w.

metal; dł. 11,5 cm

cena wywoławcza: 120 zł

242Piersiówka

1 poł. XX w.

szkło, skóra, metal, korek; dł. 12,5 cm

cena wywoławcza: 180 zł

245Moździerzpocz. XX w.

mosiądz; wys. 11 cm

cena wywoławcza: 100 zł

243Tasak i toporek kuchenny1 poł. XX w.

stal, żeliwo, mosiądz, drewno; dł. 26,5 i 20 cm

cena wywoławcza: 100 zł

246Kompas Meridian

Szwajcaria, po 1937 r.

model MG-3002 Oulianoff, wbudowany klinometr;

dł. 14,5 cm, oryginalne etui

cena wywoławcza: 150 zł

244Węgielnica

Gebrüder Wichmann, Berlin, 1 poł. XX w.

metal, szkło, oryginalne etui; wys. 4,5 cm

cena wywoławcza: 180 zł

Page 69: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

67AUKCJA VARIA (7)

247Fajka

poł. XIX w.

drewno, masa perłowa, główka fajki porcelanowa

z wizerunkiem młodej kobiety, wełna; dł. 75 cm

cena wywoławcza: 800 zł

248Fajka

Niemcy, poł. XIX w.

drewno, główka fajki porcelanowa z wizerunkiem Jerzego V,

króla Hanoweru, kość, wełna, sznurek; dł. 67,5 cm

cena wywoławcza: 800 zł

249Świecznik w akcesoriami

hippicznymi1 poł. XX w.

mosiądz; wys. 28 cm

cena wywoławcza: 450 zł

250Figura kobietyk. XIX w.

alabaster; wys. z cokołem 42 cm, uszkodzona jedna stopa

cena wywoławcza: 1 600 zł

251Lustro w stylu

Ludwika Filipaok. 1870 r.

mahoń; wym. 104 × 65 cm

cena wywoławcza: 450 zł

Page 70: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

6. Dom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji” (formularz dostępny w katalogu, w siedzi-bie SDA oraz na stronie internetowej www.sda.pl). W przy-padku zlecenia licytacji z limitem, SDA dokłada wszelkich starań, by zakupić obiekt w możliwie najniższej cenie. Na podstawie formularza możliwe jest także licytowanie przez telefon.

TABELA POSTĄPIEŃ:

cena postąpienia

0 – 500 10 zł

500 – 1 000 50 zł

1 000 – 5 000 100 zł

5 000 – 10 000 200 zł

10 000 – 20 000 500 zł

od 20 000 1 000 zł

REGUL AMIN AUKCJ I

Page 71: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

Sopocki Dom Aukcyjny Z LECENIE L ICYTACJ Iul. Długa 2/3 80-827 Gdańsk AUKCJA VARIA (7)tel. 58 301 05 54 8 sierpnia 2015 (sobota), godz. 17.00fax 58 301 41 [email protected]

Szanowni Klienci, zachęcamy do składania pisemnych ofert w celu wzięcia udziału w aukcji. Możliwa jest także licytacja telefoniczna. Prosimy czytelnie wypełnić kartę zlecania i dostarczyć ją (osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby SDA nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji.

imię i nazwisko

dokładny adres

telefon, fax, e-mail NIP (dla firm) numer dokumentu tożsamości

SDA gwarantuje poufność danych osobowych.

Nr pozycjiw katalogu tytuł Maksymalna oferowana kwota

lub licytacja telefoniczna

_____________________________numer Państwa telefonu do licytacji

_________________________________ ________________________

Imię i nazwisko data, podpis

Page 72: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

Zapraszamy do naszego nowego salonu w historycznej kamienicy pr y Złotej Bramie

Gdańsk, ul. Długa 2/3tel. (58) 301 05 54, [email protected]

poniedziałek – piątek 11–18sobota: 11–15

Page 73: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

lat 25 lat 25 lat 25 lat 25

lat 25lat 25

lat 25 lat 25

lat 25 lat 25

latlat

latlat 25 25

25 25

latlat 25 25

CMYKKisling Mojżesz (1891 Kraków – 1953 Sanary-sur-Mer)Pejzaż z Sanary-sur-Mer

15 SIERPNIA (SOBOTA), godz. 16.00 W GALERII SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGOSOPOT, UL. BOH.MONTE CASINO 43 TEL. 58 550 16 05

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

Page 74: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

opracowanie katalogu: Agnieszka Chrzanowska, Natasza Szapańska

zdjęcia: Agnieszka Chrzanowska, Jarosław Nienartowicz, Natasza Szapańska

GALERIA GDAŃSKul. Długa 2/380-827 Gdańsktel. 58 301 05 [email protected]

KRAKÓWSALON SZTUKI DAWNEJRynek Główny 4331-017 Krakówtel. 12 429 12 [email protected]

SOPOCKI DOM AUKCYJNY W POLSCE:

PRZYJMUJEMY OBIEKTY NA AUKCJEWYCENA BEZPŁATNA

Aleksander Świeszewski (1839–1895), Krajobraz wiejski, 1888 r.

olej, płótno, 55 x 101 cm, sygn. p. d.: A.v.Swieszewski.1888/Monachium

konsultacja praw autorskich dzieł sztuki – adwokat Donat Paliszewski

Page 75: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

53 AUKCJA MŁODEJ SZTUKI • 15 SIERPNIA (SOBOTA) 2015 • GODZ. 19.00SOPOT • SOPOCKI DOM AUKCYJNY • UL. BOH. MONTE CASSINO 43

TEL.: (58) 551 22 89, 603 890 001 • E-MAIL: [email protected]

WSZYSTKIE CENY WYWOŁAWCZE 500 ZŁ

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA OD 1 SIERPNIA

młodasztuka

Sandra Arabska, bez tytułu, 2012

olej, płótno, 130 x 200 cm

Page 76: Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17

DALISALVADOR SO

PO

CK

I DO

M A

UK

CYJN

Y A

UK

CJA

VA

RIA

(7) 8

SIER

PN

IA 2

01

5

21 SIERPNIA – 19 WRZEŚNIA 2015WYSTAWA POŁĄCZONA ZE SPRZEDAŻĄ

SOPOCKI DOM AUKCYJNY, GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SDAUL. BOH. MONTE CASSINO 43, SOPOT

GRAFIKI