Aukcja Biżuterii, 13 czerwca 2013, godz. 19
Upload
desa-unicum-sa -
Category
Documents
view
224 -
download
0
Transcript of Aukcja Biżuterii, 13 czerwca 2013, godz. 19
WArSZAWA 13 CZerWCA 2013
Aukcja biżuteriiD
OM
AUKC
YJNY D
ESA U
NICU
M
AUKC
JA biżU
teriiW
ArSZAW
A 13 C
ZerWC
A 2013
Aukcja BiżuteriiDOM AUKCYJNY DESA UNICUM • WARSZAWA • UL. MARSZAŁKOWSKA 34-50
13 CZERWCA 2013 • GODZ. 19.00
WYStAWA ObIEKtóW AUKCYJNYCh
31 maja – 13 czerwca 2013Dom Aukcyjny Desa Unicum
Warszawa, ul. Marszałkowska 34-50poniedziałek – piątek w godzinach od 11.00 do 19.00
sobota w godzinach od 11.00 do 16.00
Szczegółowych informacji na temat biżuterii udzielają: zespół DESA biżuteria: tel. 22 826 44 66, [email protected] Paluch tel. 664 981 451, b. [email protected] • Grażyna Korcz tel. 795 121 572, [email protected]
2
Juliusz WindorbskiPrezes Zarządutel. 22 584 95 [email protected]
Jan KoszutskiCzłonek ZarząduDyrektor Domu Aukcyjnegotel. 22 584 95 [email protected]
Agata SzkupDyrektor Działu Sprzedaży22 584 95 [email protected]
Michał OlszewskiDyrektor ds. Rozwoju i Nowych Projektów22 584 95 [email protected]
Iza RusiniakDyrektor Działu SztukiWspółczesnej22 621 96 [email protected]
Dział Księgowości
Małgorzata KulmaGłówna Księgowatel. 22 584 95 [email protected]
Marlena Ulejczyktel. 22 584 95 [email protected]
Płatności i rozliczenia
Urszula przepiórkatel. 22 584 95 [email protected]
Dział Prawny
Krystian Owczarektel. 22 584 95 [email protected]
Prenumerata
Karolina Łopusińskatel. 22 584 95 34fax. 22 584 95 [email protected]
zlecenia licytacji
Karolina Łopusińskatel. 22 584 95 32fax. 22 584 95 [email protected]
Marketing i Promocja
Maria Windorbskatel. 22 584 95 [email protected]
Public Relations
FineArt CommunicationMagdalena Żuktel. 608 362 [email protected]
Maria peliwotel. 784 090 [email protected]
DESA Unicumul. Marszałkowska 34-5000-554 Warszawatel. 22 584 95 25fax. 22 584 95 [email protected]
2
3
Wydawca DESA UNICUM Sp. z o.o. • Redakcja ul. Marszałkowska 34–50 • 00-554 Warszawa • [email protected] Aukcja młodej sztuki • ISBN 978-83-63230-37-1 • Nakład 2 500 egzemplarzykonto Bank pKO Bp SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405 • NIP 525-00-04-496
Opracowanie graficzne Activa Studio • Zdjęcia Marcin Koniak i autorzy prac
Salon Wystawowy Marchand
pl. Konstytucji 200-552 Warszawatel. 22 621 66 69
Małgorzata LemanekKierownik [email protected]
Galeria Marszałkowska
ul. Marszałkowska 34/5000-554 Warszawa
Aleksandrałukaszewska22 584 95 [email protected]
Karolina łopusińskaKierownik Galerii22 584 95 [email protected]
Michał Bolka 22 584 95 [email protected]
Marcin KoniakFotograf22 621 96 [email protected]
Dział Przyjęć
pl. Konstytucji 200-552 [email protected]
Joanna Borkowska22 584 95 [email protected]
Joanna TarnawskaKierownik Działu Przyjęć22 584 95 [email protected]
Karolina łuźniak22 584 95 [email protected]
Jerzy LewińskiEkspert [email protected]
Grażyna [email protected]
Galeria Biżuterii
ul. Nowy Świat 4800-363 Warszawatel. 22 826 44 66
Grażyna KobyłeckaKierownik [email protected]
Beata [email protected]
22 584 95 36
Wydawca DESA UNICUM Sp. z o.o. • Redakcja ul. Marszałkowska 34–50 • 00-554 Warszawa • [email protected] biżuterii • ISBN 978-83-63230-49-4 • Nakład 2 500 egzemplarzy
Konto bank PKO bP SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405 • NIP 525-00-04-496Opracowanie graficzne Mariusz Kamil trocewicz • Zdjęcia Marcin Koniak
3
Wisiorek art déco, l. 30. XX w.srebro, 1 diament ~ 0,28 ct J/VS, 23 rozety diamentowe, łańcuszek platyna pr. 0,950, masa: 6,47 g
Cena wywoławcza: 5 500 zł
Estymacja: 8 000 – 12 000
1
Bransoletka, okres międzywojenny platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 0,10 ct h/P, 2 rozety diamentowe, masa: 8,29 g
Cena wywoławcza: 4 200 zł
Estymacja: 6 000 – 8 500
3
Pierścionek art déco, l. 20. XX w.platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 0,35 ct I/VS, 26 diamentów ł. ~ 0,26 ct, 6 onyksów w formie trójkątów, masa: 3,76 g
Cena wywoławcza: 4 000 zł
Estymacja: 7 000 – 10 000
2
1
2
3
4
kolczyki z diamentami, Austria XIX/XX w.złoto pr. "4" (0,585), srebro, 4 diamenty ł. ~ 0,52 ct I-J/Si-P, masa: 1,62 g
Cena wywoławcza: 5 500 zł
Estymacja: 8 000 – 12 000
4
Pierścionek, okres międzywojennyzłoto pr. "3", platyna pr. 0,950, 2 diamenty ł. ~ 0,20 ct, 4 rozety diamentowe, masa: 2,44 g
Cena wywoławcza: 2 800 zł
Estymacja: 4 000 – 5 500
6
Wisiorek W tyPie negligée, Rosja, pocz. XX w.złoto pr. "56", srebro, 3 akwamaryny, masa: 3,75 gpunce złotnika "K.b."
Cena wywoławcza: 3 000 zł
Estymacja: 4 500 – 7 000
5
4
5
6
5desa unicum 13 czerwca 2013
Brosza W formie soWy, Włochy, XX w.złoto 18 K, 2 diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,06 ct h/VS, trójbarwna emalia: zielona, kobaltowa, czarna, masa: 18,32 g
Cena wywoławcza: 7 500 zł
Estymacja: 10 000 – 15 000
7
Brosza – Bukiet fiołkóW, l. 50. XX w.złoto pr. 0,585, 3 diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,03 ct h/VS, 3 ametystyrzeźbione kwiaty, 3 jadeity w formie liści, masa: 13,70 g
Cena wywoławcza: 2 000 zł
Estymacja: 3 000 – 5 000
9
Brosze – Para żukóW, Europa Zachodnia, XX w.złoto pr. 0,750, 4 rubiny, 6 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,06 ct, 2 perły hodowlane w formie kropli, emalia wielobarwna, masa: 23,74 g
Cena wywoławcza: 6 000 zł
Estymacja: 10 000 – 14 000
8
7
8
9
6
Wisior z łańcuszkiem, Rosja, XIX/XX w.złoto pr. "56", 1 diament ~ 0,15 ct J/Si, 2 szafiry ł. ~ 0,30 ct, łańcuszek złoto pr. "56", masa: 18,07 g
Cena wywoławcza: 6 000 zł
Estymacja: 9 000 – 12 000
10 kolczyki z szafirami, Francja, pocz. XX w.złoto pr. 0,750, 2 szafiry ł. ~ 2,50 ct, diamenty ł. ~ 1,40 ct h/VS-Si, 2 rozety diamentowe, masa: 5,29 g
Cena wywoławcza: 9 000 zł
Estymacja: 14 000 – 20 000
10
7desa unicum 13 czerwca 2013
naszyjnik z motyWem kWiatoWym, Szwecja, Malmö, 1914 r. złoto pr. 0,750, platyna pr. 0,950, 1 diament centralny ~ 0,15 ct, 1 diament ł. ~ 0,05 ct, 7 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,14 ct, rozety diamentowe, łańcuszek platyna pr. 0,950, masa: 5,09 g
Cena wywoławcza: 8 500 zł
Estymacja: 12 000 – 17 000
12
Brosza edWardiańska, pocz. XX w.platyna pr. 0,950, złoto pr. 0,750, srebro, 2 diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,04 ct, rozety diamentowe, perły hodowlane, masa: 3,95 g
Cena wywoławcza: 2 600 zł
Estymacja: 3 600 – 5 000
14
Wisiorek z Perłą, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,585, platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 0,05 ct, rozety diamentowe, 1 perła hodowlana, barkowa, masa: 2,89 g;punce złotnika: "L.U."
Cena wywoławcza: 3 600 zł
Estymacja: 5 000 – 7 000
13
12
13
14
8
Pierścionek z diamentem, Polska, okres międzywojennyzłoto pr. "3", srebro, 1 diament ~ 0,45 ct h/Si, 6 rozet diamentowych, masa: 3,50 g
Cena wywoławcza: 6 500 zł
Estymacja: 9 000 – 12 000
15 Pierścionek secesyjny, Austria, XIX/XX w.złoto pr. "4", srebro, 24 diamenty ł. ~ 1,00 ct I-J/VS-Si, masa: 4,40 g; wewnątrz obrączki grawerowany napis: 1901 decz 24; punce złotnika "N.J.L."
Cena wywoławcza: 11 000 zł
Estymacja: 16 000 – 22 000
16
Brosza W formie gałązki kWiatoWej, XIX w.srebro, złoto werbletowane, rozety diamentowe, masa: 7,68 g
Cena wywoławcza: 5 000 zł
Estymacja: 7 000 – 10 000
17
15 16
17
9desa unicum 13 czerwca 2013
Broszka ze szmaragdem, XIX w.złoto pr. ~ 0,580, srebro, cyna, 1 szmaragd ~ 1,50 ct, diamenty ł. ~ 0,50 ct I-J/VS, masa: 8,01 g
Cena wywoławcza: 14 000 zł
Estymacja: 20 000 – 30 000
18
naszyjnik–Brosza, XIX/XX w. srebro werbletowane, 3 szmaragdy ł. ~ 1,50 ct, rozety diamentowe, sznur szmaragdów wtórny, masa 18,07 g
Cena wywoławcza: 7 500 zł
Estymacja: 12 000 – 16 000
Brosza z motyWem kWiatoWym, XX w.srebro werbletowane, 1 szmaragd ~ 0,30 ct, brylanty ł. ~ 1,30 ct I-J/VS-P, masa: 15,95 g
Cena wywoławcza: 7 000 zł
Estymacja: 10 000 – 14 000
19
18 19
10
Pierścionek diamentoWy, Francja?, koniec XIX w.złoto pr. ~ 0,750, 1 szmaragd ~ 1,00 ct, 4 diamenty ~ 1,80 ct h/VVS-VVS2, masa: 3,69 g
Cena wywoławcza: 18 000 zł
Estymacja: 28 000 – 40 000
22
Brosza ze szmaragdem, XIX w.złoto, srebro werbletowane, 1 szmaragd ~ 5,50 ct, 8 diamentów, 2 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 2,50 ct I-K/VS-P, rozety diamentowe, masa: 32,92 g
Cena wywoławcza: 20 000 zł
Estymacja: 35 000 – 50 000
23
Pierścionek z rozetami, Austria?, XIX w.złoto pr. ~ 0,580, srebro, rozety diamentowe, masa: 3,81 g
Cena wywoławcza: 3 400 zł
Estymacja: 5 000 – 7 000
21
21 22
23
11desa unicum 13 czerwca 2013
Wisior z łańcuszkiem, art déco, l. 20.–30. XX w.żółte i białe złoto pr. 0,750, 1 diament ~ 0,82 ct h/Si, rozety diamentowe, łańcuszek białe złoto pr. 0,750, masa brutto: 3,58 g
Cena wywoławcza: 14 000 zł
Estymacja: 20 000 – 28 000
24
Pierścionek art déco, l. 30.–40. XX w.złoto pr. 0,750, 1 diament ~ 0,40 ct J/Si, 8 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,16 ct h/VS-Si, 4 rozety diamentowe, masa: 5,29 g
Cena wywoławcza: 7 000 zł
Estymacja: 10 000 – 14 000
26
kolczyki z diamentami, pocz. XX w.złoto pr. 0,585, srebro, 4 diamenty ł. ~ 1,16 ct I-J/VS-P, masa: 3,24 g
Cena wywoławcza: 11 000 zł
Estymacja: 16 000 – 22 000
25
24
25
26
12
kolczyki z diamentami, l. 20.–30. XX w. białe złoto pr. 0,580, 4 diamenty ł. ~ 0,30 ct h-I/Si-P, masa: 1,50 g
Cena wywoławcza: 2 600 zł
Estymacja: 4 000 – 6 000
27
Brosza z diamentami, l. 50. XX w.platyna pr. 0,950, szpilka złoto 18 K, 1 diament ~ 0,75 ct h/VS, 83 diamenty ł. ~ 2,00 ct h-J/VS-P1, masa: 21,05 g
Cena wywoławcza: 17 000 zł
Estymacja: 30 000 – 40 000
29
Pierścionek art déco, l. 30.–40. XX w.platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 1,15 ct I/Si, 4 diamenty ł. ~ 0,20 ct I-J/Si, masa: 6,39 g
Cena wywoławcza: 14 000 zł
Estymacja: 20 000 – 28 000
28
27 28
29
13desa unicum 13 czerwca 2013
Pierścionek art déco l. 20.–30. XX w.białe złoto pr. 0,750, 2 diamenty ł. ~ 0,24 ct I-J/VS, 4 szafiry, masa: 2,73 g
Cena wywoławcza: 5 000 zł
Estymacja: 7 000 – 10 000
30 Brosza, Rosja, pocz. XX w.złoto pr. "56", 6 diamentów ł. ~ 0,50 ct h/VS, 5 szafirów fasetowanych w formie sześciokątów ł. ~ 0,70 ct, masa: 3,51 g
Cena wywoławcza: 4 400 zł
Estymacja: 7 000 – 10 000
31
Pierścionek, art déco, l. 20.–30. XX w.złoto pr. "3", srebro, 1 szafir ~ 2,00 ct, 2 diamenty ł. ~ 0,70 ct I-J/VS, 40 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,80 ct h-I/VS-Si, rozety diamentowe, masa: 6,33 g
Cena wywoławcza: 11 000 zł
Estymacja: 17 000 – 24 000
32
30
31
32
14
komPlet Biżuterii art déco, Francja, l. 20. XX w.kolczyki, złoto pr. 0,750, platyna pr. 0,950, 8 rozet diamentowych,szafiry, masa: 2,32 g; naszyjnik, złoto pr. 0,750, platyna pr. 0,950, rozety diamentowe, szafirki, 2 perły hodowlane, masa: 5,18 g
Cena wywoławcza: 10 000 zł
Estymacja: 15 000 – 20 000
33
15desa unicum 13 czerwca 2013
Wisiorek z ruBinem, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,585, srebro, 1 rubin, rozety diamentowe, masa: 3,78 g
Cena wywoławcza: 2 800 zł
Estymacja: 4 000 – 5 500
34
Pierścionek z diamentem W kształcie kroPli, pocz. XX w. złoto pr. "3", srebro, 1 diament kropla ~ 0,50 ct I/Si, 1 diament ~ 0,10 ct J/Si, 1 rubin ~ 0,12 ct, 1 szafir ~ 0,15 ct, masa: 3,21 g
Cena wywoławcza: 7 000 zł
Estymacja: 10 000 – 14 000
36
Pierścionek art déco, l. 30. XX w.platyna pr. 0,950, rubiny ł. ~ 1,00 ct, 2 diamenty ł. ~ 0,70 ct, pozostałe diamenty ł. ~ 0,10 ct h-I/VS-Si, masa: 4,86 g
Cena wywoławcza: 6 500 zł
Estymacja: 9 000 – 12 000
35
Pierścionek z ruBinem, pocz. XX w.złoto pr. 0,585, srebro, 1 diament ~ 0,25 I/Si, 1 rubin ~ 0,20 ct, rozety diamentowe, masa: 2,72 g
Cena wywoławcza: 3 600 zł
Estymacja: 5 000 – 7 000
37
34
36 37
35
16
kolczyki, XIX w. złoto pr. 0,580, złoto niskopróbne, 2 diamenty ł. ~ 0,70 ct I-M/Si, czarna emalia, masa: 3,75 g
Cena wywoławcza: 4 000 zł
Estymacja: 5 500 – 8 000
38
Bransoleta z rozetami, XIX w. złoto pr. "56", 1 diament ~ 0,35 ct I/P, rozety diamentowe, masa: 14,56 g
Cena wywoławcza: 4 600 zł
Estymacja: 6 500 – 9 000
40
Wisiorek–toreBka, Francja, pocz. XX w.złoto pr. 0,750, łańcuszek złoto pr. 0,585, masa: 4,66 g
Cena wywoławcza: 3 000 zł
Estymacja: 5 000 – 7 000
39
38
39
40
17desa unicum 13 czerwca 2013
kolczyki z rozetami, XIX w.złoto pr. ~ 0,585, srebro, 2 korale w szlifie kaboszon, rozety diamentowe, masa: 12,28 g
Cena wywoławcza: 3 000 zł
Estymacja: 4 500 – 6 000
41 kolczyki, okres międzywojennyzłoto pr. "3", 2 korale w szlifie kaboszon, 2 rozety diamentowe, masa: 12,26 g
Cena wywoławcza: 3 600 zł
Estymacja: 5 000 – 7 000
42
naszyjnik, Sycylia, XX w.trzy sznury korali czerwonych, nanizane narastająco, ok. 5,2–11,4 mm, zapięcie złoto pr. ~ 0,750, jadeit rzeźbiony, 8 rubinów syntetycznych, masa 79,50 g
Cena wywoławcza: 10 000 zł
Estymacja: 14 000 – 20 000
43
41 42
43
18
naszyjnik dWufunkcyjny – dWie Bransolety, okres międzywojennyzłoto pr. 0,585, 1 koral kamea – rzeźbione popiersie kobiety, 1 koral w kształcie kropli, masa: 14,10 g
Cena wywoławcza: 2 600 zł
Estymacja: 4 000 – 5 500
44
19desa unicum 13 czerwca 2013
kolczyki z rozetami, XIX w.złoto pr. "3", 2 półrozety holenderskie, 6 rozet diamentowych, masa: 4,67 g
Cena wywoławcza: 6 000 zł
Estymacja: 8 500 – 12 000
45 Bransoleta z szafirami, Austria, XIX w. złoto pr. "4" (0,585), 2 szafiry ł. ~ 0,50 ct, rozety diamentowe, masa: 12,25 g
Cena wywoławcza: 4 400 zł
Estymacja: 6 500 – 9 000
46
Pierścionek art déco, l. 20.–30. XX w.złoto pr. 0,750, 4 diamenty ł. ~ 0,12 ct, 5 szafirów, masa: 2,88 g
Cena wywoławcza: 1 800 zł
Estymacja: 3 000 – 5 000
47
45
46
47
kolczyki na sztyfty, XX w.złoto pr. ~ 0,585, platyna pr. 0,950, 2 diamentów ł. ~ 1,20 ct I-J/VS1-VS2, masa: 1,76 g
Cena wywoławcza: 9 500 zł
Estymacja: 13 000 – 20 000
48
Pierścionek z szafirami, Europa Zachodnia, l. 50. XX w.złoto pr. 0,750, 1 diament ~ 0,35 ct h/Si, 2 szafiry ł. ~ 0,60 ct, rozety diamentowe, masa 11,55 g
Cena wywoławcza: 7 000 zł
Estymacja: 10 000 – 14 000
50
Pierścionek z diamentem, XX w.złoto pr. ~ 0,585, platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 0,76 ct h/VS1, masa: 2,32 g
Cena wywoławcza: 12 000 zł
Estymacja: 16 000 – 24 000
49
48 49
50
21desa unicum 13 czerwca 2013
naszyjnik–Brosza, XIX/XX w.srebro złocone, miniatura malowana na kości – przedstawienie kobiety w sukni empire, 2 rubiny, wtórny naszyjnik z turmalinów szlifowanych, masa: 30,40 g
Cena wywoławcza: 3 000 zł
Estymacja: 4 500 – 6 000
52Brosza z miniaturą, koniec XIX w.złoto pr. 0,585, akwarela malowana na kartonie – przedstawienie kobiety w stylu rokokowym, ramka dekorowana półperłami, masa: 5,30 g
Cena wywoławcza: 2 800 zł
Estymacja: 5 000 – 7 000
51
51
52
22
Wisiorek z amorkiem, Europa Zachodnia, pocz. XX w.złoto pr. 0,750, miniatura amorka malowana na porcelanie, perły hodowlane, 2 rozety diamentowe, masa: 7,27 g
Cena wywoławcza: 5 000 zł
Estymacja: 7 500 – 10 000
53 Brosza z madonną rafaela, Francja, koniec XIX w.złoto pr. 0,750, 0,585, emalia wielobarwna, wizerunek Madonny z Dzieciątkiem i małym Janem Chrzcicielem wg Rafaela Santiago, przedstawiona w kobiecym stroju rzymskim, siedząca na bogato rzeźbionym krześle, obramowanie emalia kobaltowa na giloszu, masa: 15,13 g
Cena wywoławcza: 5 000 zł
Estymacja: 7 000 – 10 000
54
53
54
23desa unicum 13 czerwca 2013
Wisiorek art déco, XX w.złoto pr. ~ 0,700, 2 diamenty ł. ~ 0,06 ct, 6 rozet diamentowych, 3 szafiry, 1 perła hodowlana, niebieska, barokowa, masa: 4,14 g
Cena wywoławcza: 2 000 zł
Estymacja: 4 000 – 6 000
55
Pierścionek Wielofunkcyjny, koniec XIX w.złoto pr. 0,750, srebro, 1 perła barokowa, 14 diamentów ł. ~ 0,70 ct I-K/VS-Si, masa: 5,81 g
Cena wywoławcza: 6 500 zł
Estymacja: 9 000 – 13 000
57 Pierścionek W formie serca, XX w.złoto pr. ~ 0,500, 1 perła mabe w kształcie serca, rozety diamentowe, masa: 6,11 g
Cena wywoławcza: 2 000 zł
Estymacja: 3 000 – 4 500
58
kolczyki z Perłami, l. 50. XX w. złoto pr. 0,750, 2 perły hodowlane, 16 diamentów ł.~ 0,80 ct h-J/VS-Si, masa: 6,11 g
Cena wywoławcza: 8 000 zł
Estymacja: 12 000 – 16 000
56
55
57 58
56
24
naszyjnik PerłoWy, koniec XIX w.trzy sznury pereł hodowlanych słodkowodnych, ok. 2,5–3,5 mm, złoto pr. ~ 0,500, złoto niskopróbne, srebro, 15 diamentów w szlifie 16/16 ł. ~ 1,15 ct J-L/Si-P, rozety diamentowe, masa: 47,95 g
Cena wywoławcza: 14 000 zł
Estymacja: 22 000 – 30 000
59 Bransoleta z Perłą maBe, XX w. cztery sznury pereł hodowlanych akoya, zapięcie złoto pr. 0,750, 1 perła mabe, 3 szmaragdy, 3 rubiny w szlifie kaboszon, masa: 53,35 g
Cena wywoławcza: 6 000 zł
Estymacja: 9 000 – 12 000
60
59
60
25desa unicum 13 czerwca 2013
kolczyki z diamentami, Austria, pocz. XX w.złoto pr. "4" ("3"), srebro, 4 diamenty ł. ~ 2,40 ct h-I/P1, masa: 4,03 g
Cena wywoławcza: 28 000 zł
Estymacja: 40 000 – 55 000
61
Brosza z motyWem koniczyny, Austria XIX w. złoto pr. ~ 0,580, srebro, 14 diamentów, 8 rozet diamentowych ł. ~ 1,60 ct I-K/VS-P, masa: 3,64 g
Cena wywoławcza: 14 000 zł
Estymacja: 20 000 – 25 000
63
Pierścionek diamentoWy, pocz. XX w.złoto pr. 0,750, srebro, 3 diamentów ł. ~ 1,70 ct I-K/VS2-Si2, 10 diamentów ł. ~ 0,30 ct I-K/VS-P, rozety diamentowe, masa: 4,80 g
Cena wywoławcza: 15 000 zł
Estymacja: 22 000 – 30 000
62
61 62
63
26
Pierścionek, Polska, okres międzywojennyzłoto pr. "3", srebro, 1 diament ~ 0,65 ct I/P, rozety diamentowe,masa: 2,21 g
Cena wywoławcza: 7 000 zł
Estymacja: 10 000 – 14 000
64 Pierścionek z ruBinami, Europa Zachodnia, l. 50. XX w.złoto pr. ~ 0,750, 1 diament ~ 1,70 ct K/P1, 8 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,16 ct, 8 rubinów syntetycznych w szlifie bagiet, masa: 10,40 g
Cena wywoławcza: 18 000 zł
Estymacja: 30 000 – 45 000
65
64
65
27desa unicum 13 czerwca 2013
kolczyki z emalią i Perłami, biedermeier, XIX w.złoto pr. "56", emalia czarna, 4 półperły, masa: 4,41 g
Cena wywoławcza: 5 000 zł
Estymacja: 7 000 – 10 000
66 Broszka z onyksem, Francja, XIX w.złoto pr. 0,750, dwubarwny onyks, 15 rubinów, 12 rozet diamentowych, masa: 15,14 g
Cena wywoławcza: 4 400 zł
Estymacja: 7 000 – 9 000
67
Broszka emalioWana, biedermeier, XIX w.złoto pr. "4", grawerowane, metal nieszlachetny, emalia czarna, 3 rozety diamentowe, masa: 21,14 g
Cena wywoławcza: 5 000 zł
Estymacja: 7 000 – 10 000
68
66
67
68
28
kolczyki BiedermeieroWskie, XIX w.złoto niskopróbne, grawerowane, masa: 4,61 g
Cena wywoławcza: 2 000 zł
Estymacja: 3 000 – 4 000
69 Bransoleta z medalionem, biedermeier, XIX w.złoto pr. ~ 0,700, grawerowane, emaila biała i kobaltowa, dołączony medalion z włosami, szkło, masa: 29,95 g
Cena wywoławcza: 7 500 zł
Estymacja: 15 000 – 20 000
70
69
70
29desa unicum 13 czerwca 2013
Pierścionek, XIX w. złoto pr. ~ 0,580, 3 półrozety holenderskie, emalia czarna na listkach, grawerowanie, masa: 4,61 g
Cena wywoławcza: 6 000 zł
Estymacja: 8 500 – 12 000
73
kolczyki, XIX w.złoto 14 K, 2 półrozety holenderskie, masa: 1,92 g
Cena wywoławcza: 2 200 zł
Estymacja: 3 000 – 4 500
71
Bransoletka, Austria, XIX w.złoto pr. "4" (0,585), metal nieszlachetny, 3 rozety diamentowe, masa: 18,95 g
Cena wywoławcza: 5 000 zł
Estymacja: 7 000 – 10 000
74
kolczyki, Austria, XIX w.złoto pr. 0,585, 2 półrozety holenderskie, czarna emalia, masa: 5,34 g
Cena wywoławcza: 10 000 zł
Estymacja: 14 000 – 20 000
72
71
72
73
74
30
Brosza-medalion, XIX w.złoto pr. ~ 0,585, srebro, onyks, przedstawienie ptaków na gałązce – elementy ruchome, półperły, 2 rubiny w szlifie kaboszon, masa: 25,26 g
Cena wywoławcza: 5 500 zł
Estymacja: 10 000 – 15 000
75 medalion z kWiatem, XIX w.złoto pr. ~ 0,585, onyks dekorowany motywem kwiatu, 1 diament ~ 1,42 ct K/Si, rozety diamentowe, masa: 22,86 g
Cena wywoławcza: 25 000 zł
Estymacja: 35 000 – 50 000
76
75
76
31desa unicum 13 czerwca 2013
Brosza, biedermeier, XIX w.złoto pr. 0,585, granaty fasetowane, półperły, masa: 10,91 g
Cena wywoławcza: 3 000 zł
Estymacja: 4 500 – 6 000
77
Bransoleta, pocz. XX w.metal, granaty fasetowane, masa: 21,59 g
Cena wywoławcza: 3 000 zł
Estymacja: 5 500 – 7 000
79
Pierścionek z granatami, koniec XIX w.złoto pr. 0,585, złoto niskopróbne, granaty fasetowane, masa: 9,95 g
Cena wywoławcza: 2 000 zł
Estymacja: 3 000 – 4 500
78
77
78 79
32
Brosza z granatami, XIX w. złoto niskopróbne, granaty fasetowane, półperełki, masa: 20,10 g
Cena wywoławcza: 2 600 zł
Estymacja: 3 500 – 6000
80
Brosza W formie kłosu, pocz. XX w.złoto niskopróbne, srebro, granaty fasetowane, masa: 5,15 g
Cena wywoławcza: 1 500 zł
Estymacja: 2 500 – 4 000
82
naszyjnik z motyWem kWiatoWym, pocz. XX w.złoto niskopróbne, granaty fasetowane, zapięcie srebrne, masa: 13,47 g
Cena wywoławcza: 2 600 zł
Estymacja: 3 500 – 6000
81
80
81
82
33desa unicum 13 czerwca 2013
zegarek Biżuteryjny, hamilton Malf, art déco, l. 20–30. XX w.platyna pr. 0,950, boki grawerowane, 66 diamentów ł. ~ 1,30 ct h-I/VS, pasek skórzany, masa brutto: 17,75 g
Cena wywoławcza: 7 500 zł
Estymacja: 12 000 – 18 000
83 zegarek Biżuteryjny, Ulysse Nardin, Szwajcaria, art déco, l. 20–30. XX w.platyna pr. 0,950, boki grawerowane, 52 diamenty ł. ~ 0,50 ct, 4 szafiry w szlifie bagiet, nr koperty 1500926, pasek skórzany, masa: 11,19 g
Cena wywoławcza: 12 000 zł
Estymacja: 17 000 – 24 000
84
83
84
34
zegarek damski, Rolls-Royce Corum, po 1976 r.złoto pr. 0,750, nr koperty 368573, brylanty ł. ~ 0,75 ct h/VS, tarcza stylizowana na grill Rolls-Royce, model Silver Shadow z 1976 r., nad tarczą logo Rolls-Royce i postać kobiety (Spirit of Ecstasy), masa bez mechanizmu: 51,30 g
Cena wywoławcza: 24 000 zł
Estymacja: 34 000 – 50 000
85
35desa unicum 13 czerwca 2013
szPilka do kraWata, XIX w.złoto pr. 0,585, srebro, 1 rubin, 6 diamentów ł. ~ 0,12 ct, masa: 1,53 g
Cena wywoławcza: 1 500 zł
Estymacja: 2 000 – 3 000
86
sygnet masoński, pocz. XX w.złoto 14 K, platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 0,30 ct h/VS, emalia wielobarwna, masa: 9,65 g
Cena wywoławcza: 4 400 zł
Estymacja: 7 000 – 10 000
88
szPilka do kraWata, koniec XIX w.złoto pr. "56", 1 diament ~ 0,15 ct J/Si, masa: 2,05 gpunce złotnika: "A.P."
Cena wywoławcza: 1 500 zł
Estymacja: 2 200 – 3 500
87
86 87
88
36
sPinki do mankietóW, art déco, l. 20.–30. XX w.metal, biała i czarna emalia, masa: 10,17 g
Cena wywoławcza: 1 000 zł
Estymacja: 1 500 – 2 000
89
sPinki do mankietóW, I poł. XX w.dwustronne, srebro złocone pr. 0,830, biała emalia, dekorowane amforami i inicjałami "b. W.", masa: 11,54 g
Cena wywoławcza: 800 zł
Estymacja: 1 200 – 2 000
91 sPinki do mankietóW, Norwegia, pocz. XX w.srebro pr. 0,925, czarna emalia, masa: 9,71 g
Cena wywoławcza: 1 300 zł
Estymacja: 2 000 – 3 000
92
sPinki do mankietóW, pocz. XX w. dwustronne, dekorowane motywem krzyża maltańskiego, srebro złocone pr. 0,925, emalia biała i czerwona na giloszu, masa: 12,20 g
Cena wywoławcza: 1 300 zł
Estymacja: 2 000 – 3 000
90
89
90
91
92
37desa unicum 13 czerwca 2013
sPinki do mankietóW i sPinka do kraWata, Skandynawia, poł. XX w.spinki do mankietów, srebro złocone pr. 0, 925, spinka do krawata: srebro złocone pr. 0, 830, emalia wielobarwna na giloszu – motyw norweskich fiordów, masa: 15,55 g
Cena wywoławcza: 1 500 zł
Estymacja: 2 000 – 3 000
93
sPinki do mankietóW, Norwegia, Norne, I poł. XX w.dwustronne, srebro pr. 0, 925, emalia seledynowa z motywem liści, masa: 9,77 g
Cena wywoławcza: 1 200 zł
Estymacja: 1 600 – 2 500
95
sPinki do mankietóW, pocz. XX w.mosiądz złocony, emalia barwna, przedstawienie Sukiennic w Krakowie, masa: 7,17 g
Cena wywoławcza: 1 000 zł
Estymacja: 1 600 – 2 500
94
93
95
94
38
sPinki do mankietóW, Szwecja, 1959 r.srebro pr. 0,830, emalia kobaltowa, masa: 12,83 gzłotnik: Westin ateljé
Cena wywoławcza: 1 200 zł
Estymacja: 1 500 – 2 400
96
sPinki do mankietóW, Norwegia, poł. XX w.srebro pr. 0,925, emalia kobaltowa, dekorowana postacią kobiety z warkoczem, masa: 10,04 g
Cena wywoławcza: 1 100 zł
Estymacja: 1 500 – 2 400
98
sPinki do mankietóW, Norwegia, I poł. XX w.srebro pr. 0,925, czarna i niebieska emalia na giloszu, masa: 9,73 g
Cena wywoławcza: 1 200 zł
Estymacja: 1 500 – 2 000
97
96
97
98
39desa unicum 13 czerwca 2013
zegarek kieszonkoWy, Szwajcaria, pocz. XX w.damski, złoto 18 K, cyfry arabskie, m/s, wewnątrz grawerowany napis: El barral & Cie / Lyon, koperta dekorowana szarą emalią na giloszu
Cena wywoławcza: 5 000 zł
Estymacja: 7 000 – 10 000
99 zegarek kieszonkoWy, wytwórca anonimowy, Francja ok. 1860 r.złoto, nr. koperty 9103, tarcza porcelanowa, cyfry rzymskie, kluczyk wtórny, koperta dekorowana emalią wielobarwną – przedstawienie dziewczynki z psem, masa brutto: 21,25 g
Cena wywoławcza: 5 000 zł
Estymacja: 7 000 – 10 000
100
99
100
40
zegarek kieszonkoWy, wytwórca anonimowy, Francja ok. 1740–1750 r.złoto 18 K, dwubarwne: czerwone i zielone, tarcza złota, cyfry rzymskie, nr koperty 1628, wychwyt szpindlowy, kluczyk wtórny, koperta dekorowana motywem kwiatowym, półperłami i rubinami, masa brutto: 43,00 g
Cena wywoławcza: 12 000 zł
Estymacja: 17 000 – 24 000
101 zegarek kieszonkoWy, wytwórca anonimowy, Francja ok. 1740–1760 r.złoto 18 K, trójbarwne, tarcza srebrna, cyfry rzymskie, wychwyt szpindlowy, kluczyk wtórny, koperta dekorowana rubinami fasetowanymi, turkusami w szlifie kaboszon, przedstawienie rogu obfitości, masa brutto: 42,35 g
Cena wywoławcza: 12 000 zł
Estymacja: 17 000 – 24 000
102
101
102
41desa unicum 13 czerwca 2013
zegarek kieszonkoWy, L. Leroy & Cie, Francja, XIX/XX w.złoto pr. 0,750, cyfry rzymskie i arabskie, nr koperty 61693, wewnątrz grawerowana data: 1 MAI 1902, koperta cyzelowana – motyw muszli, masa brutto: 27,94 g
Cena wywoławcza: 4 600 zł
Estymacja: 6 500 – 9 000
103 zegarek kieszonkoWy, wytwórca anonimowy, Francja, XIX/XX w.złoto pr. 0,750, cyfry rzymskie i arabskie, nr koperty 2492, wewnątrz grawerowana data: 1 er JANVIER 1901 r., inicjały J.A.C, koperta dwubarwne złoto: zielone i czerwone, 5 rozet diamentowych, masa brutto: 25,38 g
Cena wywoławcza: 4 000 zł
Estymacja: 6 000 – 8 000
104
103
104
42
zegarek kieszonkoWy, breguet a Paris, Francja, XIX w.dwukopertowy, złoto pr. 0,750, nr koperty 1327, koperta cyzelowana, dekorowana emalią czarną i wielobarwną: scena rodzajowa, dołączona dewizka: złoto pr. 0,750, zakończona kluczykiem i oprawą tłoku pieczętnego, onyks, masa brutto: 48,06 g
Cena wywoławcza: 12 000 zł
Estymacja: 18 000 – 25 000
105
43desa unicum 13 czerwca 2013
zegarek kieszonkoWy, wytwórca anonimowy, Francja, poł. XIX w.srebro złocone, nr koperty 5921, tarcza porcelanowa, cyfry rzymskie, kluczyk metalowy wtórny, koperta dekorowana emalia na giloszu i perłami, scena rodzajowa, masa brutto: 33,90 g; dołączona dewizka: złoto pr. "56", "3", masa: 26,06 g
Cena wywoławcza: 7 500 zł
Estymacja: 10 000 – 16 000
106
44
1. Oferta aukcyjnaPrzedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty kolekcjonerskie oddane do sprzedaży komisowej przez komitentów lub stanowiące własność Domu Aukcyjne-go. Zgodnie z oświadczeniami komitentów powierzone obiekty stanowią ich własność bądź też komitenci mają prawa do ich rozporządzania, a ponadto, nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem sądowym i skarbowym, są wolne od zajęcia i zastawu oraz innych ograniczonych praw rzeczowych, a także jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. Dom Aukcyjny zapewnia fachową wycenę, rzetelny opis katalogowy powierzonego do sprzedaży obiektu, a także pokrywa koszty jego ubezpieczenia. Aukcja jest prowadzo-na zgodnie z polskimi przepisami prawnymi przez osobę upoważnioną po stronie Domu Aukcyjnego zwaną dalej Aukcjonerem. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzie-lania lub łączenia obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną przed rozpoczęciem licytacji. Dom Aukcyjny zapewnia, że opisy katalogowe obiektów wystawionych na aukcji wykonane zostały w najlepszej wierze z wykorzystaniem doświadczenia i wiedzy fachowej pracowników Domu Aukcyjnego oraz współpracujących z Domem Aukcyjnym ekspertów.
2. Osobisty udział w aukcjiDo uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume-rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji. Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma prawo poprosić o dokument potwierdzający tożsamość osoby rejestrowanej (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy). Bezpośrednio po zakończeniu aukcji należy zwrócić tabliczkę z numerem aukcyjnym, a w przypadku zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji.
3. Licytacje w imieniu klientaDom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji”. Formularz zlecenia dostępny jest w kata-logu (na ostatnich stronach), w siedzibie Domu Aukcyjnego oraz na stronie internetowej http://www.desa.pl/assets/fi-les/formularze/zlecenie_licytacji.pdf. W przypadku zlecenia licytacji z limitem Dom Aukcyjny dokłada wszelkich starań, by klient zakupił obiekt w możliwie najniższej cenie, nie niż-szej jednak niż cena gwarancyjna. Jeśli limit jest niższy niż cena gwarancyjna zostaje zawarta transakcja warunkowa. Formularz należy przesłać faksem, pocztą, e-mailem lub zo-stawić osobiście w siedzibie Domu Aukcyjnego najpóźniej na dwie godziny przed rozpoczęciem licytacji. Wraz z for-mularzem klient powinien przesłać fotokopię dokumentu tożsamości w celach koniecznych do realizacji zlecenia licytacji. Dane osobowe klienta są informacjami poufnymi i pozostają do wyłącznej wiadomości Domu Aukcyjnego. O ile klient nie zażyczy sobie inaczej, rachunek za zawarte transakcje zostanie przesłany na adres podany przez klienta na formularzu.
4. Licytacje telefoniczneKlienci, którzy chcą licytować przez telefon, powinni prze-słać zlecenia najpóźniej na jeden dzień przed dniem aukcji. Pracownicy Domu Aukcyjnego połączą się z klientem przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku pro-blemów z uzyskaniem połączenia z podanym przez klienta numerem telefonu. Za wyjątkiem opłaty aukcyjnej z tytułu licytacji telefonicznych Dom Aukcyjny nie pobiera żadnych dodatkowych opłat. Dom Aukcyjny zastrzega, że może re-jestrować i archiwizować rozmowy telefoniczne z klientem, o których mowa powyżej.
5. Przebieg AukcjiO wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner podając postąpienia wedle tabeli postąpień dla poszczególnych przedziałów cenowych, którą umieszczono na końcu
regulaminu. W zależności od przebiegu aukcji, Aukcjoner może wedle własnego uznania zdecydować o innej wyso-kości postąpienia. Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży między Do-mem Aukcyjnym a licytantem, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji, Aukcjo-ner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytację obiektu. Dom Aukcyjny zastrzega sobie prawo do licytowa-nia jedynie wcześniej zgłoszonych przez uczestników au-kcji obiektów. W sytuacji takiej numery obiektów są przed aukcją zgłaszane do Aukcjonera. Aukcja jest prowadzona w języku polskim, jednak na życzenie uczestnika aukcji nie-które spośród licytacji mogą być równolegle prowadzone w języku angielskim i niemieckim. Prośby takie powinny być składane najpóźniej na godzinę przed aukcją wraz z in-formacją, których obiektów dotyczą. Licytacja odbywa się w tempie 60–100 obiektów na godzinę.
6. Cena wywoławczaCena wywoławcza zamieszczona w katalogu pod opi-sem obiektu jest kwotą od której rozpoczyna się licytacja. Obiekty licytowane są w górę, tzn. licytacja może zakoń-czyć się na kwocie wyższej niż cena wywoławcza lub rów-nej tej kwocie.
7. EstymacjaPodana w katalogu estymacja jest szacunkową wartością określoną przez Dom Aukcyjny. Zakończenie licytacji w przedziale estymacji lub powyżej górnej estymacji jest transakcją ostateczną. Zakończenie licytacji poniżej dolnej estymacji może być transakcją warunkową (patrz punkt 9).
8. Cena gwarancyjnaDla każdego obiektu Dom Aukcyjny ustala cenę gwa-rancyjną. Jej wysokość jest informacją poufną. Kwota ta mieści się pomiędzy ceną wywoławczą a dolną estyma-cją. Jeżeli w drodze licytacji cena gwarancyjna nie zosta-nie osiągnięta, zakończenie licytacji skutkuje zawarciem transakcji warunkowej, co zostaje ogłoszone przez Au-kcjonera.
9. Transakcje warunkoweDom Aukcyjny dopuszcza zawieranie transakcji warunko-wej. Transakcja taka dochodzi do skutku pod warunkiem akceptacji wylicytowanej ceny przez właściciela obiektu. Zawarcie transakcji warunkowej jest traktowane jako prawnie wiążąca oferta nabycia obiektu po cenie wylicy-towanej. Dom Aukcyjny zobowiązuje się w negocjować z właścicielem obiektu możliwość obniżenia ceny do kwo-ty wylicytowanej. Jeśli negocjacje nie przyniosą pozytyw-nego skutku w czasie pięciu dni roboczych od dnia aukcji, obiekt uznaje się za niesprzedany. Dom Aukcyjny zastrze-ga sobie prawo do przyjmowania po aukcji ofert równych cenie gwarancyjnej na obiekty wylicytowane warunkowo. W przypadku otrzymania takiej oferty od innego oferenta Dom Aukcyjny informuje o tym fakcie klienta, który wy-licytował warunkowo. Klient ma prawo w takim wypad-ku do podniesienia swojej oferty do ceny gwarancyjnej i przysługuje mu pierwszeństwo w zakupie obiektu. Jeśli nie podniesie swojej oferty do ceny gwarancyjnej, transak-cja warunkowa zostaje unieważniona a obiekt może zostać sprzedany drugiemu oferentowi po cenie gwarancyjnej.
10. Opłata aukcyjna i podatek VATDo kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną w wysokości 15%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyjną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyj-nej, w przypadku gdy obiekt nie został sprzedany na aukcji. Dom Aukcyjny wystawia faktury VAT marża.
11. PłatnościKupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wyli-cytowane obiekty w terminie 10 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny będzie uprawniony do naliczenia odsetek usta-
wowych za okres opóźnienia w zapłacie. Dom Aukcyjny przyjmuje następujące formy płatności: Gotówka: PLN – wszystkie transakcje zawierane są w polskich złotych. Inne waluty – na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w: euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie na-stępowało po dziennym kursie kupna waluty Banku PKO BP SA pomniejszonym o 3%. Karty Kredytowe: Dom aukcyjny akceptuje następujące karty kredytowe: MasterCard, VISA, Maestro, VISA electron
Przelew bankowy na rachunek:DESA UNICUM SP. Z O. O.ul. Marszałkowska 34-50, 00-554 WarszawaBank PKO BP SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405
12. Odstąpienie od umowyW razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą.
13. Przejście własności obiektuWłasność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabyw-cę z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną.
14. Odbiór obiektówOdbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokona-niu pełnej zapłaty i powinien nastąpić w terminie do 10 dni od daty aukcji. W innych przypadkach przechowywanie i dostarczanie przedmiotów odbywa się na koszt i ryzyko nabywcy.
15. ReklamacjeWszelkie możliwe reklamacje będą rozpatrywane zgodnie z przepisami prawa polskiego. Reklamację z tytułu nie-zgodności towaru z umową można zgłosić w ciągu jedne-go roku od wydania obiektu. Wobec osób nie będących konsumentami Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzial-ności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupio-nych obiektów.
16. Obowiązujące przepisy prawaDom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z przepisami:• ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece
nad zabytkami (Dz. U. Nr 162 poz. 1568) – wywóz określo-nych obiektów poza granice kraju wymaga zgody odpo-wiednich władz,
• ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz. U. z 1997 r. Nr 5, poz. 24, z późn. zm.) – muzea rejestrowa-ne mają prawo pierwokupu zabytków bezpośrednio na aukcji za kwotę wylicytowaną powiększoną o opłatę aukcyjną,
• ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziała-niu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nie-ujawnionych źródeł oraz o przeciwdziałaniu finanso-waniu terroryzmu (Dz. U. z 2000r. Nr 116, poz. 1216 z późn. zm.) – Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbie-rania danych osobowych nabywców dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 tysięcy euro.
Tabela postąpień
cena postąpienie
0 – 2 000 100
2 000 – 5 000 200/300
5 000 – 10 000 500
10 000 – 20 000 1 000
20 000 – 50 000 2 000/3 000
50 000 – 100 000 5 000
ponad 100 000 10 000
Regulamin aukcji
Zlecenie licytacji lub licytacja telefoniczna to proste sposoby wzięcia udziału w aukcji, które nie skutkuje żadnymi dodatko- wymi kosztami dla Nabywcy.
Zlecenie musi być dostarczone (osobiście, pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby Domu Aukcyjnego nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji.
Zlecenie licytacji26 Aukcja Sztuki Współczesnej, 26 marca 2013 r.
Ja niżej podpisany/-a oświadczam, że:1) zapoznałem/-am się i akceptuję warunki Regulaminu Aukcji organizowanej przez Dom Aukcyjny Desa Unicum opublikowanego w katalogu aukcyjnym,2) zobowiązuje się do zrealizowania zawartych transakcji zgodnie z Regulaminem Aukcji, w szczególności do zapłacenia wylicytowanej kwoty powiększonej o opłatę aukcyjną w terminie 10 dni od daty aukcji3) wszelkie dane zawarte w niniejszym formularzu są prawdziwe i zgodne z moja najlepsza wiedza. W przypadku zatajenia lub podania nieprawdziwych danych Desa Unicum nie ponosi odpowiedzialności4) Wyrażam zgodę Nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych osobowych w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia oraz w celach marketingowych zgodnie z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, przez Desa Unicum oraz podmioty powiązane z Desa Unicum w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych,5) Wyrażam zgodę Nie wyrażam zgodyna przesyłanie katalogów wydawanych przez Desa Unicum a także przesyłanie drogą elektroniczną informacji handlowych, przez Desa Unicum oraz podmioty powiązane z Desa Unicum w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych,6) zostałem poinformowany, że administratorem moich danych osobowych jest Desa Unicum sp. z o.o. oraz że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych oraz prawo do ich poprawienia,7) dane osobowe podane w niniejszym formularzu nie będą nikomu udostępniane, z wyjątkiem wypadków obowiązkowego udzielania informacji określonych w przepisach ustaw.
Przed przyjęciem zlecenia licytacji, pracownik Domu Aukcyjnego ma prawo prosić o podanie pełnych danych osobowych oraz o dokument potwierdzający tożsamość osoby
rejestrowanej (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy; w przypadku zleceń przesyłanych emailem, pocztą lub faksem: w formie kserokopii lub skanu tego dokumentu).
Imię Nazwisko
Dowód osobisty seria i numer
Adres: Ulica
Nr domu
Miasto
Adres e-mail
Telefon / FAX
NIP (dla firm)
Nr mieszkania Kod pocztowy –
Prosimy czytelnie wypełnić formularz, by uniknąć ewentualnych pomyłek
Nr kat. Autor, tytułMaksymalna oferowana kwota
(bez opłaty aukcyjnej) lub licytacja telefoniczna
Zlecenie licytacji z limitemPodanie przez Klienta limitu licytacji jest informacją ściśle poufną. Dom Aukcyjny będzie reprezentował w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Dom Aukcyjny nie przyjmuje zleceń bez górnego limitu. W przypadku zaistnienia kilku zleceń w tej samej wysokości, Dom Aukcyjny będzie reprezentował Klienta, którego zlecenie zostało złożone najwcześniej. Zgadzam się na jedno postąpienie w górę w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości: TAK NIE
Zlecenie telefoniczne. W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy Domu Aukcyjnego połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za nieumożliwienie wzięcia udziału w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem.
Numer telefonu do licytacji
Należność za zakupiony obiekt
Wpłacę na konto bankowe Bank PKO BP SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405
Wpłacę w kasie firmy (poniedziałek-piątek w godz. 11–19)
Faktura. Proszę o przekazanie informacji zawartych w transakcjach:
Telefonicznie faksem listownie e-mailem Proszę o wystawienie faktury VAT bez podpisu odbiorcy
data i podpis klienta składającego zlecenie data i podpis przyjmującego pracownika Desa Unicum
DESA UNICUM Sp. z o.o. Dom Aukcyjny, ul. Marszałkowska 34-50, 00-554 Warszawa, tel. (22) 584 95 32, fax (22) 584 95 26, e-mail: [email protected]: 525-00-04-496 REGON: 012669260 Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy KRS 0000090241, o kapitale zakładowym: 5.050.000,00 zł.
tel. (22) 584 95 32, e-mail: [email protected]
8 Aukcja biżuterii, 13 czerwca 2013 r.
Aukcja Fotografiifotoreporterów tygodnika ilustrowanego „Świat”
20 czerwca (czwartek), godz. 19
Dom Aukcyjny Desa Unicumul. Marszałkowska 34/50, Warszawatel. (22) 584 95 34, www.desa.pl