Aukcja Biżuterii, 13 czerwca 2013, godz. 19

52
WARSZAWA 13 CZERWCA 2013 Aukcja biżuterii DOM AUKCYJNY DESA UNICUM AUKCJA BIżUTERII WARSZAWA 13 CZERWCA 2013

WYSTAWA OBIEKTÓW AUKCYJNYCH 31 maja – 13 czerwca 2013 Dom Aukcyjny Desa Unicum Warszawa, ul. Marszałkowska 34-50 poniedziałek – piątek w godzinach od 11.00 do 19.00 sobota w godzinach od 11.00 do 16.00

Transcript of Aukcja Biżuterii, 13 czerwca 2013, godz. 19

WArSZAWA 13 CZerWCA 2013

Aukcja biżuteriiD

OM

AUKC

YJNY D

ESA U

NICU

M

AUKC

JA biżU

teriiW

ArSZAW

A 13 C

ZerWC

A 2013

Aukcja BiżuteriiDOM AUKCYJNY DESA UNICUM • WARSZAWA • UL. MARSZAŁKOWSKA 34-50

13 CZERWCA 2013 • GODZ. 19.00

WYStAWA ObIEKtóW AUKCYJNYCh

31 maja – 13 czerwca 2013Dom Aukcyjny Desa Unicum

Warszawa, ul. Marszałkowska 34-50poniedziałek – piątek w godzinach od 11.00 do 19.00

sobota w godzinach od 11.00 do 16.00

Szczegółowych informacji na temat biżuterii udzielają: zespół DESA biżuteria: tel. 22 826 44 66, [email protected] Paluch tel. 664 981 451, b. [email protected] • Grażyna Korcz tel. 795 121 572, [email protected]

2

Juliusz WindorbskiPrezes Zarządutel. 22 584 95 [email protected]

Jan KoszutskiCzłonek ZarząduDyrektor Domu Aukcyjnegotel. 22 584 95 [email protected]

Agata SzkupDyrektor Działu Sprzedaży22 584 95 [email protected]

Michał OlszewskiDyrektor ds. Rozwoju i Nowych Projektów22 584 95 [email protected]

Iza RusiniakDyrektor Działu SztukiWspółczesnej22 621 96 [email protected]

Dział Księgowości

Małgorzata KulmaGłówna Księgowatel. 22 584 95 [email protected]

Marlena Ulejczyktel. 22 584 95 [email protected]

Płatności i rozliczenia

Urszula przepiórkatel. 22 584 95 [email protected]

Dział Prawny

Krystian Owczarektel. 22 584 95 [email protected]

Prenumerata

Karolina Łopusińskatel. 22 584 95 34fax. 22 584 95 [email protected]

zlecenia licytacji

Karolina Łopusińskatel. 22 584 95 32fax. 22 584 95 [email protected]

Marketing i Promocja

Maria Windorbskatel. 22 584 95 [email protected]

Public Relations

FineArt CommunicationMagdalena Żuktel. 608 362 [email protected]

Maria peliwotel. 784 090 [email protected]

DESA Unicumul. Marszałkowska 34-5000-554 Warszawatel. 22 584 95 25fax. 22 584 95 [email protected]

2

3

Wydawca DESA UNICUM Sp. z o.o. • Redakcja ul. Marszałkowska 34–50 • 00-554 Warszawa • [email protected] Aukcja młodej sztuki • ISBN 978-83-63230-37-1 • Nakład 2 500 egzemplarzykonto Bank pKO Bp SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405 • NIP 525-00-04-496

Opracowanie graficzne Activa Studio • Zdjęcia Marcin Koniak i autorzy prac

Salon Wystawowy Marchand

pl. Konstytucji 200-552 Warszawatel. 22 621 66 69

[email protected]

Małgorzata LemanekKierownik [email protected]

Galeria Marszałkowska

ul. Marszałkowska 34/5000-554 Warszawa

[email protected]

Aleksandrałukaszewska22 584 95 [email protected]

Karolina łopusińskaKierownik Galerii22 584 95 [email protected]

Michał Bolka 22 584 95 [email protected]

Marcin KoniakFotograf22 621 96 [email protected]

Dział Przyjęć

pl. Konstytucji 200-552 [email protected]

Joanna Borkowska22 584 95 [email protected]

Joanna TarnawskaKierownik Działu Przyjęć22 584 95 [email protected]

Karolina łuźniak22 584 95 [email protected]

Jerzy LewińskiEkspert [email protected]

Grażyna [email protected]

Galeria Biżuterii

ul. Nowy Świat 4800-363 Warszawatel. 22 826 44 66

[email protected]

Grażyna KobyłeckaKierownik [email protected]

Beata [email protected]

22 584 95 36

Wydawca DESA UNICUM Sp. z o.o. • Redakcja ul. Marszałkowska 34–50 • 00-554 Warszawa • [email protected] biżuterii • ISBN 978-83-63230-49-4 • Nakład 2 500 egzemplarzy

Konto bank PKO bP SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405 • NIP 525-00-04-496Opracowanie graficzne Mariusz Kamil trocewicz • Zdjęcia Marcin Koniak

3

Wisiorek art déco, l. 30. XX w.srebro, 1 diament ~ 0,28 ct J/VS, 23 rozety diamentowe, łańcuszek platyna pr. 0,950, masa: 6,47 g

Cena wywoławcza: 5 500 zł

Estymacja: 8 000 – 12 000

1

Bransoletka, okres międzywojenny platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 0,10 ct h/P, 2 rozety diamentowe, masa: 8,29 g

Cena wywoławcza: 4 200 zł

Estymacja: 6 000 – 8 500

3

Pierścionek art déco, l. 20. XX w.platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 0,35 ct I/VS, 26 diamentów ł. ~ 0,26 ct, 6 onyksów w formie trójkątów, masa: 3,76 g

Cena wywoławcza: 4 000 zł

Estymacja: 7 000 – 10 000

2

1

2

3

4

kolczyki z diamentami, Austria XIX/XX w.złoto pr. "4" (0,585), srebro, 4 diamenty ł. ~ 0,52 ct I-J/Si-P, masa: 1,62 g

Cena wywoławcza: 5 500 zł

Estymacja: 8 000 – 12 000

4

Pierścionek, okres międzywojennyzłoto pr. "3", platyna pr. 0,950, 2 diamenty ł. ~ 0,20 ct, 4 rozety diamentowe, masa: 2,44 g

Cena wywoławcza: 2 800 zł

Estymacja: 4 000 – 5 500

6

Wisiorek W tyPie negligée, Rosja, pocz. XX w.złoto pr. "56", srebro, 3 akwamaryny, masa: 3,75 gpunce złotnika "K.b."

Cena wywoławcza: 3 000 zł

Estymacja: 4 500 – 7 000

5

4

5

6

5desa unicum 13 czerwca 2013

Brosza W formie soWy, Włochy, XX w.złoto 18 K, 2 diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,06 ct h/VS, trójbarwna emalia: zielona, kobaltowa, czarna, masa: 18,32 g

Cena wywoławcza: 7 500 zł

Estymacja: 10 000 – 15 000

7

Brosza – Bukiet fiołkóW, l. 50. XX w.złoto pr. 0,585, 3 diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,03 ct h/VS, 3 ametystyrzeźbione kwiaty, 3 jadeity w formie liści, masa: 13,70 g

Cena wywoławcza: 2 000 zł

Estymacja: 3 000 – 5 000

9

Brosze – Para żukóW, Europa Zachodnia, XX w.złoto pr. 0,750, 4 rubiny, 6 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,06 ct, 2 perły hodowlane w formie kropli, emalia wielobarwna, masa: 23,74 g

Cena wywoławcza: 6 000 zł

Estymacja: 10 000 – 14 000

8

7

8

9

6

Wisior z łańcuszkiem, Rosja, XIX/XX w.złoto pr. "56", 1 diament ~ 0,15 ct J/Si, 2 szafiry ł. ~ 0,30 ct, łańcuszek złoto pr. "56", masa: 18,07 g

Cena wywoławcza: 6 000  zł

Estymacja: 9 000 – 12 000

10 kolczyki z szafirami, Francja, pocz. XX w.złoto pr. 0,750, 2 szafiry ł. ~ 2,50 ct, diamenty ł. ~ 1,40 ct h/VS-Si, 2 rozety diamentowe, masa: 5,29 g

Cena wywoławcza: 9 000 zł

Estymacja: 14 000 – 20 000

10

7desa unicum 13 czerwca 2013

naszyjnik z motyWem kWiatoWym, Szwecja, Malmö, 1914 r. złoto pr. 0,750, platyna pr. 0,950, 1 diament centralny ~ 0,15 ct, 1 diament ł. ~ 0,05 ct, 7 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,14 ct, rozety diamentowe, łańcuszek platyna pr. 0,950, masa: 5,09 g

Cena wywoławcza: 8 500 zł

Estymacja: 12 000 – 17 000

12

Brosza edWardiańska, pocz. XX w.platyna pr. 0,950, złoto pr. 0,750, srebro, 2 diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,04 ct, rozety diamentowe, perły hodowlane, masa: 3,95 g

Cena wywoławcza: 2 600 zł

Estymacja: 3 600 – 5 000

14

Wisiorek z Perłą, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,585, platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 0,05 ct, rozety diamentowe, 1 perła hodowlana, barkowa, masa: 2,89 g;punce złotnika: "L.U."

Cena wywoławcza: 3 600 zł

Estymacja: 5 000 – 7 000

13

12

13

14

8

Pierścionek z diamentem, Polska, okres międzywojennyzłoto pr. "3", srebro, 1 diament ~ 0,45 ct h/Si, 6 rozet diamentowych, masa: 3,50 g

Cena wywoławcza: 6 500 zł

Estymacja: 9 000 – 12 000

15 Pierścionek secesyjny, Austria, XIX/XX w.złoto pr. "4", srebro, 24 diamenty ł. ~ 1,00 ct I-J/VS-Si, masa: 4,40 g; wewnątrz obrączki grawerowany napis: 1901 decz 24; punce złotnika "N.J.L."

Cena wywoławcza: 11 000 zł

Estymacja: 16 000 – 22 000

16

Brosza W formie gałązki kWiatoWej, XIX w.srebro, złoto werbletowane, rozety diamentowe, masa: 7,68 g

Cena wywoławcza: 5 000 zł

Estymacja: 7 000 – 10 000

17

15 16

17

9desa unicum 13 czerwca 2013

Broszka ze szmaragdem, XIX w.złoto pr. ~ 0,580, srebro, cyna, 1 szmaragd ~ 1,50 ct, diamenty ł. ~ 0,50 ct I-J/VS, masa: 8,01 g

Cena wywoławcza: 14 000 zł

Estymacja: 20 000 – 30 000

18

naszyjnik–Brosza, XIX/XX w. srebro werbletowane, 3 szmaragdy ł. ~ 1,50 ct, rozety diamentowe, sznur szmaragdów wtórny, masa 18,07 g

Cena wywoławcza: 7 500 zł

Estymacja: 12 000 – 16 000

Brosza z motyWem kWiatoWym, XX w.srebro werbletowane, 1 szmaragd ~ 0,30 ct, brylanty ł. ~ 1,30 ct I-J/VS-P, masa: 15,95 g

Cena wywoławcza: 7 000 zł

Estymacja: 10 000 – 14 000

19

18 19

10

Pierścionek diamentoWy, Francja?, koniec XIX w.złoto pr. ~ 0,750, 1 szmaragd ~ 1,00 ct, 4 diamenty ~ 1,80 ct h/VVS-VVS2, masa: 3,69 g

Cena wywoławcza: 18 000 zł

Estymacja: 28 000 – 40 000

22

Brosza ze szmaragdem, XIX w.złoto, srebro werbletowane, 1 szmaragd ~ 5,50 ct, 8 diamentów, 2 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 2,50 ct I-K/VS-P, rozety diamentowe, masa: 32,92 g

Cena wywoławcza: 20 000 zł

Estymacja: 35 000 – 50 000

23

Pierścionek z rozetami, Austria?, XIX w.złoto pr. ~ 0,580, srebro, rozety diamentowe, masa: 3,81 g

Cena wywoławcza: 3 400 zł

Estymacja: 5 000 – 7 000

21

21 22

23

11desa unicum 13 czerwca 2013

Wisior z łańcuszkiem, art déco, l. 20.–30. XX w.żółte i białe złoto pr. 0,750, 1 diament ~ 0,82 ct h/Si, rozety diamentowe, łańcuszek białe złoto pr. 0,750, masa brutto: 3,58 g

Cena wywoławcza: 14 000 zł

Estymacja: 20 000 – 28 000

24

Pierścionek art déco, l. 30.–40. XX w.złoto pr. 0,750, 1 diament ~ 0,40 ct J/Si, 8 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,16 ct h/VS-Si, 4 rozety diamentowe, masa: 5,29 g

Cena wywoławcza: 7 000 zł

Estymacja: 10 000 – 14 000

26

kolczyki z diamentami, pocz. XX w.złoto pr. 0,585, srebro, 4 diamenty ł. ~ 1,16 ct I-J/VS-P, masa: 3,24 g

Cena wywoławcza: 11 000 zł

Estymacja: 16 000 – 22 000

25

24

25

26

12

kolczyki z diamentami, l. 20.–30. XX w. białe złoto pr. 0,580, 4 diamenty ł. ~ 0,30 ct h-I/Si-P, masa: 1,50 g

Cena wywoławcza: 2 600 zł

Estymacja: 4 000 – 6 000

27

Brosza z diamentami, l. 50. XX w.platyna pr. 0,950, szpilka złoto 18 K, 1 diament ~ 0,75 ct h/VS, 83 diamenty ł. ~ 2,00 ct h-J/VS-P1, masa: 21,05 g

Cena wywoławcza: 17 000 zł

Estymacja: 30 000 – 40 000

29

Pierścionek art déco, l. 30.–40. XX w.platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 1,15 ct I/Si, 4 diamenty ł. ~ 0,20 ct I-J/Si, masa: 6,39 g

Cena wywoławcza: 14 000 zł

Estymacja: 20 000 – 28 000

28

27 28

29

13desa unicum 13 czerwca 2013

Pierścionek art déco l. 20.–30. XX w.białe złoto pr. 0,750, 2 diamenty ł. ~ 0,24 ct I-J/VS, 4 szafiry, masa: 2,73 g

Cena wywoławcza: 5 000 zł

Estymacja: 7 000 – 10 000

30 Brosza, Rosja, pocz. XX w.złoto pr. "56", 6 diamentów ł. ~ 0,50 ct h/VS, 5 szafirów fasetowanych w formie sześciokątów ł. ~ 0,70 ct, masa: 3,51 g

Cena wywoławcza: 4 400 zł

Estymacja: 7 000 – 10 000

31

Pierścionek, art déco, l. 20.–30. XX w.złoto pr. "3", srebro, 1 szafir ~ 2,00 ct, 2 diamenty ł. ~ 0,70 ct I-J/VS, 40 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,80 ct h-I/VS-Si, rozety diamentowe, masa: 6,33 g

Cena wywoławcza: 11 000 zł

Estymacja: 17 000 – 24 000

32

30

31

32

14

komPlet Biżuterii art déco, Francja, l. 20. XX w.kolczyki, złoto pr. 0,750, platyna pr. 0,950, 8 rozet diamentowych,szafiry, masa: 2,32 g; naszyjnik, złoto pr. 0,750, platyna pr. 0,950, rozety diamentowe, szafirki, 2 perły hodowlane, masa: 5,18 g

Cena wywoławcza: 10 000 zł

Estymacja: 15 000 – 20 000

33

15desa unicum 13 czerwca 2013

Wisiorek z ruBinem, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,585, srebro, 1 rubin, rozety diamentowe, masa: 3,78 g

Cena wywoławcza: 2 800  zł

Estymacja: 4 000 – 5 500

34

Pierścionek z diamentem W kształcie kroPli, pocz. XX w. złoto pr. "3", srebro, 1 diament kropla ~ 0,50 ct I/Si, 1 diament ~ 0,10 ct J/Si, 1 rubin ~ 0,12 ct, 1 szafir ~ 0,15 ct, masa: 3,21 g

Cena wywoławcza: 7 000 zł

Estymacja: 10 000 – 14 000

36

Pierścionek art déco, l. 30. XX w.platyna pr. 0,950, rubiny ł. ~ 1,00 ct, 2 diamenty ł. ~ 0,70 ct, pozostałe diamenty ł. ~ 0,10 ct h-I/VS-Si, masa: 4,86 g

Cena wywoławcza: 6 500 zł

Estymacja: 9 000 – 12 000

35

Pierścionek z ruBinem, pocz. XX w.złoto pr. 0,585, srebro, 1 diament ~ 0,25 I/Si, 1 rubin ~ 0,20 ct, rozety diamentowe, masa: 2,72 g

Cena wywoławcza: 3 600 zł

Estymacja: 5 000 – 7 000

37

34

36 37

35

16

kolczyki, XIX w. złoto pr. 0,580, złoto niskopróbne, 2 diamenty ł. ~ 0,70 ct I-M/Si, czarna emalia, masa: 3,75 g

Cena wywoławcza: 4 000 zł

Estymacja: 5 500 – 8 000

38

Bransoleta z rozetami, XIX w. złoto pr. "56", 1 diament ~ 0,35 ct I/P, rozety diamentowe, masa: 14,56 g

Cena wywoławcza: 4 600 zł

Estymacja: 6 500 – 9 000

40

Wisiorek–toreBka, Francja, pocz. XX w.złoto pr. 0,750, łańcuszek złoto pr. 0,585, masa: 4,66 g

Cena wywoławcza: 3 000 zł

Estymacja: 5 000 – 7 000

39

38

39

40

17desa unicum 13 czerwca 2013

kolczyki z rozetami, XIX w.złoto pr. ~ 0,585, srebro, 2 korale w szlifie kaboszon, rozety diamentowe, masa: 12,28 g

Cena wywoławcza: 3 000 zł

Estymacja: 4 500 – 6 000

41 kolczyki, okres międzywojennyzłoto pr. "3", 2 korale w szlifie kaboszon, 2 rozety diamentowe, masa: 12,26 g

Cena wywoławcza: 3 600 zł

Estymacja: 5 000 – 7 000

42

naszyjnik, Sycylia, XX w.trzy sznury korali czerwonych, nanizane narastająco, ok. 5,2–11,4 mm, zapięcie złoto pr. ~ 0,750, jadeit rzeźbiony, 8 rubinów syntetycznych, masa 79,50 g

Cena wywoławcza: 10 000 zł

Estymacja: 14 000 – 20 000

43

41 42

43

18

naszyjnik dWufunkcyjny – dWie Bransolety, okres międzywojennyzłoto pr. 0,585, 1 koral kamea – rzeźbione popiersie kobiety, 1 koral w kształcie kropli, masa: 14,10 g

Cena wywoławcza: 2 600 zł

Estymacja: 4 000 – 5 500

44

19desa unicum 13 czerwca 2013

kolczyki z rozetami, XIX w.złoto pr. "3", 2 półrozety holenderskie, 6 rozet diamentowych, masa: 4,67 g

Cena wywoławcza: 6 000 zł

Estymacja: 8 500 – 12 000

45 Bransoleta z szafirami, Austria, XIX w. złoto pr. "4" (0,585), 2 szafiry ł. ~ 0,50 ct, rozety diamentowe, masa: 12,25 g

Cena wywoławcza: 4 400 zł

Estymacja: 6 500 – 9 000

46

Pierścionek art déco, l. 20.–30. XX w.złoto pr. 0,750, 4 diamenty ł. ~ 0,12 ct, 5 szafirów, masa: 2,88 g

Cena wywoławcza: 1 800 zł

Estymacja: 3 000 – 5 000

47

45

46

47

kolczyki na sztyfty, XX w.złoto pr. ~ 0,585, platyna pr. 0,950, 2 diamentów ł. ~ 1,20 ct I-J/VS1-VS2, masa: 1,76 g

Cena wywoławcza: 9 500 zł

Estymacja: 13 000 – 20 000

48

Pierścionek z szafirami, Europa Zachodnia, l. 50. XX w.złoto pr. 0,750, 1 diament ~ 0,35 ct h/Si, 2 szafiry ł. ~ 0,60 ct, rozety diamentowe, masa 11,55 g

Cena wywoławcza: 7 000 zł

Estymacja: 10 000 – 14 000

50

Pierścionek z diamentem, XX w.złoto pr. ~ 0,585, platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 0,76 ct h/VS1, masa: 2,32 g

Cena wywoławcza: 12 000 zł

Estymacja: 16 000 – 24 000

49

48 49

50

21desa unicum 13 czerwca 2013

naszyjnik–Brosza, XIX/XX w.srebro złocone, miniatura malowana na kości – przedstawienie kobiety w sukni empire, 2 rubiny, wtórny naszyjnik z turmalinów szlifowanych, masa: 30,40 g

Cena wywoławcza: 3 000 zł

Estymacja: 4 500 – 6 000

52Brosza z miniaturą, koniec XIX w.złoto pr. 0,585, akwarela malowana na kartonie – przedstawienie kobiety w stylu rokokowym, ramka dekorowana półperłami, masa: 5,30 g

Cena wywoławcza: 2 800 zł

Estymacja: 5 000 – 7 000

51

51

52

22

Wisiorek z amorkiem, Europa Zachodnia, pocz. XX w.złoto pr. 0,750, miniatura amorka malowana na porcelanie, perły hodowlane, 2 rozety diamentowe, masa: 7,27 g

Cena wywoławcza: 5 000 zł

Estymacja: 7 500 – 10 000

53 Brosza z madonną rafaela, Francja, koniec XIX w.złoto pr. 0,750, 0,585, emalia wielobarwna, wizerunek Madonny z Dzieciątkiem i małym Janem Chrzcicielem wg Rafaela Santiago, przedstawiona w kobiecym stroju rzymskim, siedząca na bogato rzeźbionym krześle, obramowanie emalia kobaltowa na giloszu, masa: 15,13 g

Cena wywoławcza: 5 000 zł

Estymacja: 7 000 – 10 000

54

53

54

23desa unicum 13 czerwca 2013

Wisiorek art déco, XX w.złoto pr. ~ 0,700, 2 diamenty ł. ~ 0,06 ct, 6 rozet diamentowych, 3 szafiry, 1 perła hodowlana, niebieska, barokowa, masa: 4,14 g

Cena wywoławcza: 2 000 zł

Estymacja: 4 000 – 6 000

55

Pierścionek Wielofunkcyjny, koniec XIX w.złoto pr. 0,750, srebro, 1 perła barokowa, 14 diamentów ł. ~ 0,70 ct I-K/VS-Si, masa: 5,81 g

Cena wywoławcza: 6 500 zł

Estymacja: 9 000 – 13 000

57 Pierścionek W formie serca, XX w.złoto pr. ~ 0,500, 1 perła mabe w kształcie serca, rozety diamentowe, masa: 6,11 g

Cena wywoławcza: 2 000 zł

Estymacja: 3 000 – 4 500

58

kolczyki z Perłami, l. 50. XX w. złoto pr. 0,750, 2 perły hodowlane, 16 diamentów ł.~ 0,80 ct h-J/VS-Si, masa: 6,11 g

Cena wywoławcza: 8 000 zł

Estymacja: 12 000 – 16 000

56

55

57 58

56

24

naszyjnik PerłoWy, koniec XIX w.trzy sznury pereł hodowlanych słodkowodnych, ok. 2,5–3,5 mm, złoto pr. ~ 0,500, złoto niskopróbne, srebro, 15 diamentów w szlifie 16/16 ł. ~ 1,15 ct J-L/Si-P, rozety diamentowe, masa: 47,95 g

Cena wywoławcza: 14 000 zł

Estymacja: 22 000 – 30 000

59 Bransoleta z Perłą maBe, XX w. cztery sznury pereł hodowlanych akoya, zapięcie złoto pr. 0,750, 1 perła mabe, 3 szmaragdy, 3 rubiny w szlifie kaboszon, masa: 53,35 g

Cena wywoławcza: 6 000 zł

Estymacja: 9 000 – 12 000

60

59

60

25desa unicum 13 czerwca 2013

kolczyki z diamentami, Austria, pocz. XX w.złoto pr. "4" ("3"), srebro, 4 diamenty ł. ~ 2,40 ct h-I/P1, masa: 4,03 g

Cena wywoławcza: 28 000 zł

Estymacja: 40 000 – 55 000

61

Brosza z motyWem koniczyny, Austria XIX w. złoto pr. ~ 0,580, srebro, 14 diamentów, 8 rozet diamentowych ł. ~ 1,60 ct I-K/VS-P, masa: 3,64 g

Cena wywoławcza: 14 000 zł

Estymacja: 20 000 – 25 000

63

Pierścionek diamentoWy, pocz. XX w.złoto pr. 0,750, srebro, 3 diamentów ł. ~ 1,70 ct I-K/VS2-Si2, 10 diamentów ł. ~ 0,30 ct I-K/VS-P, rozety diamentowe, masa: 4,80 g

Cena wywoławcza: 15 000 zł

Estymacja: 22 000 – 30 000

62

61 62

63

26

Pierścionek, Polska, okres międzywojennyzłoto pr. "3", srebro, 1 diament ~ 0,65 ct I/P, rozety diamentowe,masa: 2,21 g

Cena wywoławcza: 7 000 zł

Estymacja: 10 000 – 14 000

64 Pierścionek z ruBinami, Europa Zachodnia, l. 50. XX w.złoto pr. ~ 0,750, 1 diament ~ 1,70 ct K/P1, 8 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,16 ct, 8 rubinów syntetycznych w szlifie bagiet, masa: 10,40 g

Cena wywoławcza: 18 000 zł

Estymacja: 30 000 – 45 000

65

64

65

27desa unicum 13 czerwca 2013

kolczyki z emalią i Perłami, biedermeier, XIX w.złoto pr. "56", emalia czarna, 4 półperły, masa: 4,41 g

Cena wywoławcza: 5 000 zł

Estymacja: 7 000 – 10 000

66 Broszka z onyksem, Francja, XIX w.złoto pr. 0,750, dwubarwny onyks, 15 rubinów, 12 rozet diamentowych, masa: 15,14 g

Cena wywoławcza: 4 400 zł

Estymacja: 7 000 – 9 000

67

Broszka emalioWana, biedermeier, XIX w.złoto pr. "4", grawerowane, metal nieszlachetny, emalia czarna, 3 rozety diamentowe, masa: 21,14 g

Cena wywoławcza: 5 000 zł

Estymacja: 7 000 – 10 000

68

66

67

68

28

kolczyki BiedermeieroWskie, XIX w.złoto niskopróbne, grawerowane, masa: 4,61 g

Cena wywoławcza: 2 000 zł

Estymacja: 3 000 – 4 000

69 Bransoleta z medalionem, biedermeier, XIX w.złoto pr. ~ 0,700, grawerowane, emaila biała i kobaltowa, dołączony medalion z włosami, szkło, masa: 29,95 g

Cena wywoławcza: 7 500 zł

Estymacja: 15 000 – 20 000

70

69

70

29desa unicum 13 czerwca 2013

Pierścionek, XIX w. złoto pr. ~ 0,580, 3 półrozety holenderskie, emalia czarna na listkach, grawerowanie, masa: 4,61 g

Cena wywoławcza: 6 000 zł

Estymacja: 8 500 – 12 000

73

kolczyki, XIX w.złoto 14 K, 2 półrozety holenderskie, masa: 1,92 g

Cena wywoławcza: 2 200 zł

Estymacja: 3 000 – 4 500

71

Bransoletka, Austria, XIX w.złoto pr. "4" (0,585), metal nieszlachetny, 3 rozety diamentowe, masa: 18,95 g

Cena wywoławcza: 5 000 zł

Estymacja: 7 000 – 10 000

74

kolczyki, Austria, XIX w.złoto pr. 0,585, 2 półrozety holenderskie, czarna emalia, masa: 5,34 g

Cena wywoławcza: 10 000 zł

Estymacja: 14 000 – 20 000

72

71

72

73

74

30

Brosza-medalion, XIX w.złoto pr. ~ 0,585, srebro, onyks, przedstawienie ptaków na gałązce – elementy ruchome, półperły, 2 rubiny w szlifie kaboszon, masa: 25,26 g

Cena wywoławcza: 5 500 zł

Estymacja: 10 000 – 15 000

75 medalion z kWiatem, XIX w.złoto pr. ~ 0,585, onyks dekorowany motywem kwiatu, 1 diament ~ 1,42 ct K/Si, rozety diamentowe, masa: 22,86 g

Cena wywoławcza: 25 000 zł

Estymacja: 35 000 – 50 000

76

75

76

31desa unicum 13 czerwca 2013

Brosza, biedermeier, XIX w.złoto pr. 0,585, granaty fasetowane, półperły, masa: 10,91 g

Cena wywoławcza: 3 000 zł

Estymacja: 4 500 – 6 000

77

Bransoleta, pocz. XX w.metal, granaty fasetowane, masa: 21,59 g

Cena wywoławcza: 3 000 zł

Estymacja: 5 500 – 7 000

79

Pierścionek z granatami, koniec XIX w.złoto pr. 0,585, złoto niskopróbne, granaty fasetowane, masa: 9,95 g

Cena wywoławcza: 2 000 zł

Estymacja: 3 000 – 4 500

78

77

78 79

32

Brosza z granatami, XIX w. złoto niskopróbne, granaty fasetowane, półperełki, masa: 20,10 g

Cena wywoławcza: 2 600 zł

Estymacja: 3 500 – 6000

80

Brosza W formie kłosu, pocz. XX w.złoto niskopróbne, srebro, granaty fasetowane, masa: 5,15 g

Cena wywoławcza: 1 500 zł

Estymacja: 2 500 – 4 000

82

naszyjnik z motyWem kWiatoWym, pocz. XX w.złoto niskopróbne, granaty fasetowane, zapięcie srebrne, masa: 13,47 g

Cena wywoławcza: 2 600 zł

Estymacja: 3 500 – 6000

81

80

81

82

33desa unicum 13 czerwca 2013

zegarek Biżuteryjny, hamilton Malf, art déco, l. 20–30. XX w.platyna pr. 0,950, boki grawerowane, 66 diamentów ł. ~ 1,30 ct h-I/VS, pasek skórzany, masa brutto: 17,75 g

Cena wywoławcza: 7 500 zł

Estymacja: 12 000 – 18 000

83 zegarek Biżuteryjny, Ulysse Nardin, Szwajcaria, art déco, l. 20–30. XX w.platyna pr. 0,950, boki grawerowane, 52 diamenty ł. ~ 0,50 ct, 4 szafiry w szlifie bagiet, nr koperty 1500926, pasek skórzany, masa: 11,19 g

Cena wywoławcza: 12 000 zł

Estymacja: 17 000 – 24 000

84

83

84

34

zegarek damski, Rolls-Royce Corum, po 1976 r.złoto pr. 0,750, nr koperty 368573, brylanty ł. ~ 0,75 ct h/VS, tarcza stylizowana na grill Rolls-Royce, model Silver Shadow z 1976 r., nad tarczą logo Rolls-Royce i postać kobiety (Spirit of Ecstasy), masa bez mechanizmu: 51,30 g

Cena wywoławcza: 24 000 zł

Estymacja: 34 000 – 50 000

85

35desa unicum 13 czerwca 2013

szPilka do kraWata, XIX w.złoto pr. 0,585, srebro, 1 rubin, 6 diamentów ł. ~ 0,12 ct, masa: 1,53 g

Cena wywoławcza: 1 500 zł

Estymacja: 2 000 – 3 000

86

sygnet masoński, pocz. XX w.złoto 14 K, platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 0,30 ct h/VS, emalia wielobarwna, masa: 9,65 g

Cena wywoławcza: 4 400 zł

Estymacja: 7 000 – 10 000

88

szPilka do kraWata, koniec XIX w.złoto pr. "56", 1 diament ~ 0,15 ct J/Si, masa: 2,05 gpunce złotnika: "A.P."

Cena wywoławcza: 1 500 zł

Estymacja: 2 200 – 3 500

87

86 87

88

36

sPinki do mankietóW, art déco, l. 20.–30. XX w.metal, biała i czarna emalia, masa: 10,17 g

Cena wywoławcza: 1 000 zł

Estymacja: 1 500 – 2 000

89

sPinki do mankietóW, I poł. XX w.dwustronne, srebro złocone pr. 0,830, biała emalia, dekorowane amforami i inicjałami "b. W.", masa: 11,54 g

Cena wywoławcza: 800 zł

Estymacja: 1 200 – 2 000

91 sPinki do mankietóW, Norwegia, pocz. XX w.srebro pr. 0,925, czarna emalia, masa: 9,71 g

Cena wywoławcza: 1 300 zł

Estymacja: 2 000 – 3 000

92

sPinki do mankietóW, pocz. XX w. dwustronne, dekorowane motywem krzyża maltańskiego, srebro złocone pr. 0,925, emalia biała i czerwona na giloszu, masa: 12,20 g

Cena wywoławcza: 1 300 zł

Estymacja: 2 000 – 3 000

90

89

90

91

92

37desa unicum 13 czerwca 2013

sPinki do mankietóW i sPinka do kraWata, Skandynawia, poł. XX w.spinki do mankietów, srebro złocone pr. 0, 925, spinka do krawata: srebro złocone pr. 0, 830, emalia wielobarwna na giloszu – motyw norweskich fiordów, masa: 15,55 g

Cena wywoławcza: 1 500 zł

Estymacja: 2 000 – 3 000

93

sPinki do mankietóW, Norwegia, Norne, I poł. XX w.dwustronne, srebro pr. 0, 925, emalia seledynowa z motywem liści, masa: 9,77 g

Cena wywoławcza: 1 200 zł

Estymacja: 1 600 – 2 500

95

sPinki do mankietóW, pocz. XX w.mosiądz złocony, emalia barwna, przedstawienie Sukiennic w Krakowie, masa: 7,17 g

Cena wywoławcza: 1 000 zł

Estymacja: 1 600 – 2 500

94

93

95

94

38

sPinki do mankietóW, Szwecja, 1959 r.srebro pr. 0,830, emalia kobaltowa, masa: 12,83 gzłotnik: Westin ateljé

Cena wywoławcza: 1 200 zł

Estymacja: 1 500 – 2 400

96

sPinki do mankietóW, Norwegia, poł. XX w.srebro pr. 0,925, emalia kobaltowa, dekorowana postacią kobiety z warkoczem, masa: 10,04 g

Cena wywoławcza: 1 100 zł

Estymacja: 1 500 – 2 400

98

sPinki do mankietóW, Norwegia, I poł. XX w.srebro pr. 0,925, czarna i niebieska emalia na giloszu, masa: 9,73 g

Cena wywoławcza: 1 200 zł

Estymacja: 1 500 – 2 000

97

96

97

98

39desa unicum 13 czerwca 2013

zegarek kieszonkoWy, Szwajcaria, pocz. XX w.damski, złoto 18 K, cyfry arabskie, m/s, wewnątrz grawerowany napis: El barral & Cie / Lyon, koperta dekorowana szarą emalią na giloszu

Cena wywoławcza: 5 000 zł

Estymacja: 7 000 – 10 000

99 zegarek kieszonkoWy, wytwórca anonimowy, Francja ok. 1860 r.złoto, nr. koperty 9103, tarcza porcelanowa, cyfry rzymskie, kluczyk wtórny, koperta dekorowana emalią wielobarwną – przedstawienie dziewczynki z psem, masa brutto: 21,25 g

Cena wywoławcza: 5 000 zł

Estymacja: 7 000 – 10 000

100

99

100

40

zegarek kieszonkoWy, wytwórca anonimowy, Francja ok. 1740–1750 r.złoto 18 K, dwubarwne: czerwone i zielone, tarcza złota, cyfry rzymskie, nr koperty 1628, wychwyt szpindlowy, kluczyk wtórny, koperta dekorowana motywem kwiatowym, półperłami i rubinami, masa brutto: 43,00 g

Cena wywoławcza: 12 000 zł

Estymacja: 17 000 – 24 000

101 zegarek kieszonkoWy, wytwórca anonimowy, Francja ok. 1740–1760 r.złoto 18 K, trójbarwne, tarcza srebrna, cyfry rzymskie, wychwyt szpindlowy, kluczyk wtórny, koperta dekorowana rubinami fasetowanymi, turkusami w szlifie kaboszon, przedstawienie rogu obfitości, masa brutto: 42,35 g

Cena wywoławcza: 12 000 zł

Estymacja: 17 000 – 24 000

102

101

102

41desa unicum 13 czerwca 2013

zegarek kieszonkoWy, L. Leroy & Cie, Francja, XIX/XX w.złoto pr. 0,750, cyfry rzymskie i arabskie, nr koperty 61693, wewnątrz grawerowana data: 1 MAI 1902, koperta cyzelowana – motyw muszli, masa brutto: 27,94 g

Cena wywoławcza: 4 600 zł

Estymacja: 6 500 – 9 000

103 zegarek kieszonkoWy, wytwórca anonimowy, Francja, XIX/XX w.złoto pr. 0,750, cyfry rzymskie i arabskie, nr koperty 2492, wewnątrz grawerowana data: 1 er JANVIER 1901 r., inicjały J.A.C, koperta dwubarwne złoto: zielone i czerwone, 5 rozet diamentowych, masa brutto: 25,38 g

Cena wywoławcza: 4 000 zł

Estymacja: 6 000 – 8 000

104

103

104

42

zegarek kieszonkoWy, breguet a Paris, Francja, XIX w.dwukopertowy, złoto pr. 0,750, nr koperty 1327, koperta cyzelowana, dekorowana emalią czarną i wielobarwną: scena rodzajowa, dołączona dewizka: złoto pr. 0,750, zakończona kluczykiem i oprawą tłoku pieczętnego, onyks, masa brutto: 48,06 g

Cena wywoławcza: 12 000 zł

Estymacja: 18 000 – 25 000

105

43desa unicum 13 czerwca 2013

zegarek kieszonkoWy, wytwórca anonimowy, Francja, poł. XIX w.srebro złocone, nr koperty 5921, tarcza porcelanowa, cyfry rzymskie, kluczyk metalowy wtórny, koperta dekorowana emalia na giloszu i perłami, scena rodzajowa, masa brutto: 33,90 g; dołączona dewizka: złoto pr. "56", "3", masa: 26,06 g

Cena wywoławcza: 7 500 zł

Estymacja: 10 000 – 16 000

106

44

1. Oferta aukcyjnaPrzedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty kolekcjonerskie oddane do  sprzedaży komisowej przez komitentów lub stanowiące własność Domu Aukcyjne-go. Zgodnie z  oświadczeniami komitentów powierzone obiekty stanowią ich własność bądź też komitenci mają prawa do ich rozporządzania, a ponadto, nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem sądowym i skarbowym, są wolne od zajęcia i zastawu oraz innych ograniczonych praw rzeczowych, a także jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. Dom Aukcyjny zapewnia fachową wycenę, rzetelny opis katalogowy powierzonego do sprzedaży obiektu, a także pokrywa koszty jego ubezpieczenia. Aukcja jest prowadzo-na zgodnie z polskimi przepisami prawnymi przez osobę upoważnioną po stronie Domu Aukcyjnego zwaną dalej Aukcjonerem. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzie-lania lub łączenia obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn. Opisy zawarte w  katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną przed rozpoczęciem licytacji. Dom Aukcyjny zapewnia, że opisy katalogowe obiektów wystawionych na  aukcji wykonane zostały w  najlepszej wierze z wykorzystaniem doświadczenia i wiedzy fachowej pracowników Domu Aukcyjnego oraz współpracujących z Domem Aukcyjnym ekspertów.

2. Osobisty udział w aukcjiDo uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume-rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji. Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma prawo poprosić o  dokument potwierdzający tożsamość osoby rejestrowanej (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy). Bezpośrednio po zakończeniu aukcji należy zwrócić tabliczkę z numerem aukcyjnym, a w przypadku zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji.

3. Licytacje w imieniu klientaDom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji”. Formularz zlecenia dostępny jest w kata-logu (na ostatnich stronach), w siedzibie Domu Aukcyjnego oraz na stronie internetowej http://www.desa.pl/assets/fi-les/formularze/zlecenie_licytacji.pdf. W przypadku zlecenia licytacji z limitem Dom Aukcyjny dokłada wszelkich starań, by klient zakupił obiekt w możliwie najniższej cenie, nie niż-szej jednak niż cena gwarancyjna. Jeśli limit jest niższy niż cena gwarancyjna zostaje zawarta transakcja warunkowa. Formularz należy przesłać faksem, pocztą, e-mailem lub zo-stawić osobiście w siedzibie Domu Aukcyjnego najpóźniej na dwie godziny przed rozpoczęciem licytacji. Wraz z for-mularzem klient powinien przesłać fotokopię dokumentu tożsamości w  celach koniecznych do realizacji zlecenia licytacji. Dane osobowe klienta są informacjami poufnymi i pozostają do wyłącznej wiadomości Domu Aukcyjnego. O ile klient nie zażyczy sobie inaczej, rachunek za zawarte transakcje zostanie przesłany na adres podany przez klienta na formularzu.

4. Licytacje telefoniczneKlienci, którzy chcą licytować przez telefon, powinni prze-słać zlecenia najpóźniej na jeden dzień przed dniem aukcji. Pracownicy Domu Aukcyjnego połączą się z  klientem przed  rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku pro-blemów z uzyskaniem połączenia z podanym przez klienta numerem telefonu. Za wyjątkiem opłaty aukcyjnej z tytułu licytacji telefonicznych Dom Aukcyjny nie pobiera żadnych dodatkowych opłat. Dom Aukcyjny zastrzega, że może re-jestrować i archiwizować rozmowy telefoniczne z klientem, o których mowa powyżej.

5. Przebieg AukcjiO  wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner podając postąpienia wedle tabeli postąpień dla poszczególnych przedziałów cenowych, którą umieszczono na końcu

regulaminu. W zależności od przebiegu aukcji, Aukcjoner może wedle własnego uznania zdecydować o innej wyso-kości postąpienia. Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży między Do-mem Aukcyjnym a licytantem, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji, Aukcjo-ner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytację obiektu. Dom Aukcyjny zastrzega sobie prawo do licytowa-nia jedynie wcześniej zgłoszonych przez uczestników au-kcji obiektów. W sytuacji takiej numery obiektów są przed aukcją zgłaszane do Aukcjonera. Aukcja jest prowadzona w języku polskim, jednak na życzenie uczestnika aukcji nie-które spośród licytacji mogą być równolegle prowadzone w języku angielskim i niemieckim. Prośby takie powinny być składane najpóźniej na godzinę przed aukcją wraz z in-formacją, których obiektów dotyczą. Licytacja odbywa się w tempie 60–100 obiektów na godzinę.

6. Cena wywoławczaCena wywoławcza zamieszczona w  katalogu pod opi-sem obiektu jest kwotą od której rozpoczyna się licytacja. Obiekty licytowane są w górę, tzn. licytacja może zakoń-czyć się na kwocie wyższej niż cena wywoławcza lub rów-nej tej kwocie.

7. EstymacjaPodana w katalogu estymacja jest szacunkową wartością określoną przez Dom Aukcyjny. Zakończenie licytacji w przedziale estymacji lub powyżej górnej estymacji jest transakcją ostateczną. Zakończenie licytacji poniżej dolnej estymacji może być transakcją warunkową (patrz punkt 9).

8. Cena gwarancyjnaDla każdego obiektu Dom Aukcyjny ustala cenę gwa-rancyjną. Jej wysokość jest informacją poufną. Kwota ta mieści się pomiędzy ceną wywoławczą a dolną estyma-cją. Jeżeli w drodze licytacji cena gwarancyjna nie zosta-nie osiągnięta, zakończenie licytacji skutkuje zawarciem transakcji warunkowej, co zostaje ogłoszone przez Au-kcjonera.

9. Transakcje warunkoweDom Aukcyjny dopuszcza zawieranie transakcji warunko-wej. Transakcja taka dochodzi do skutku pod warunkiem akceptacji wylicytowanej ceny przez właściciela obiektu. Zawarcie transakcji warunkowej jest traktowane jako prawnie wiążąca oferta nabycia obiektu po cenie wylicy-towanej. Dom Aukcyjny zobowiązuje się w negocjować z właścicielem obiektu możliwość obniżenia ceny do kwo-ty wylicytowanej. Jeśli negocjacje nie przyniosą pozytyw-nego skutku w czasie pięciu dni roboczych od dnia aukcji, obiekt uznaje się za niesprzedany. Dom Aukcyjny zastrze-ga sobie prawo do przyjmowania po aukcji ofert równych cenie gwarancyjnej na obiekty wylicytowane warunkowo. W przypadku otrzymania takiej oferty od innego oferenta Dom Aukcyjny informuje o tym fakcie klienta, który wy-licytował warunkowo. Klient ma prawo w takim wypad-ku do podniesienia swojej oferty do ceny gwarancyjnej i przysługuje mu pierwszeństwo w zakupie obiektu. Jeśli nie podniesie swojej oferty do ceny gwarancyjnej, transak-cja warunkowa zostaje unieważniona a obiekt może zostać sprzedany drugiemu oferentowi po cenie gwarancyjnej.

10. Opłata aukcyjna i podatek VATDo  kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną w  wysokości  15%. Kwota wylicytowana wraz z  opłatą aukcyjną zawiera podatek od  towarów i  usług VAT. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyj-nej, w przypadku gdy obiekt nie został sprzedany na aukcji. Dom Aukcyjny wystawia faktury VAT marża.

11. PłatnościKupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wyli-cytowane obiekty w terminie 10 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny będzie uprawniony do naliczenia odsetek usta-

wowych za okres opóźnienia w zapłacie. Dom Aukcyjny przyjmuje następujące formy płatności: Gotówka: PLN –  wszystkie transakcje zawierane są w  polskich złotych. Inne waluty – na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w: euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie na-stępowało po dziennym kursie kupna waluty Banku PKO BP SA pomniejszonym o 3%. Karty Kredytowe: Dom aukcyjny akceptuje następujące karty kredytowe: MasterCard, VISA, Maestro, VISA electron

Przelew bankowy na rachunek:DESA UNICUM SP. Z O. O.ul. Marszałkowska 34-50, 00-554 WarszawaBank PKO BP SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405

12. Odstąpienie od umowyW razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po  bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą.

13. Przejście własności obiektuWłasność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabyw-cę z  chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o  opłatę aukcyjną.

14. Odbiór obiektówOdbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokona-niu pełnej zapłaty i powinien nastąpić w terminie do 10 dni od  daty aukcji. W  innych przypadkach przechowywanie i dostarczanie przedmiotów odbywa się na koszt i ryzyko nabywcy.

15. ReklamacjeWszelkie możliwe reklamacje będą rozpatrywane zgodnie z  przepisami prawa polskiego. Reklamację z  tytułu nie-zgodności towaru z umową można zgłosić w ciągu jedne-go roku od wydania obiektu. Wobec osób nie będących konsumentami Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzial-ności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupio-nych obiektów.

16. Obowiązujące przepisy prawaDom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z przepisami:• ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece

nad zabytkami (Dz. U. Nr 162 poz. 1568) – wywóz określo-nych obiektów poza granice kraju wymaga zgody odpo-wiednich władz,

• ustawy z  dnia  21 listopada  1996  r. o  muzeach (Dz. U. z 1997 r. Nr 5, poz. 24, z późn. zm.) – muzea rejestrowa-ne mają prawo pierwokupu zabytków bezpośrednio na aukcji za kwotę wylicytowaną powiększoną o opłatę aukcyjną,

• ustawy z  dnia  16 listopada  2000  r. o  przeciwdziała-niu wprowadzaniu do  obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z  nielegalnych lub nie-ujawnionych źródeł oraz o  przeciwdziałaniu finanso-waniu terroryzmu (Dz. U.  z  2000r. Nr  116, poz.  1216 z późn. zm.) – Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbie-rania danych osobowych nabywców dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 tysięcy euro.

Tabela postąpień

cena postąpienie

0 – 2 000 100

2 000 – 5 000 200/300

5 000 – 10 000 500

10 000 – 20 000 1 000

20 000 – 50 000 2 000/3 000

50 000 – 100 000 5 000

ponad 100 000 10 000

Regulamin aukcji

Zlecenie licytacji lub licytacja telefoniczna to proste sposoby wzięcia udziału w aukcji, które nie skutkuje żadnymi dodatko- wymi kosztami dla Nabywcy.

Zlecenie musi być dostarczone (osobiście, pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby Domu Aukcyjnego nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji.

Zlecenie licytacji26 Aukcja Sztuki Współczesnej, 26 marca 2013 r.

Ja niżej podpisany/-a oświadczam, że:1) zapoznałem/-am się i akceptuję warunki Regulaminu Aukcji organizowanej przez Dom Aukcyjny Desa Unicum opublikowanego w katalogu aukcyjnym,2) zobowiązuje się do zrealizowania zawartych transakcji zgodnie z Regulaminem Aukcji, w szczególności do zapłacenia wylicytowanej kwoty powiększonej o opłatę aukcyjną w terminie 10 dni od daty aukcji3) wszelkie dane zawarte w niniejszym formularzu są prawdziwe i zgodne z moja najlepsza wiedza. W przypadku zatajenia lub podania nieprawdziwych danych Desa Unicum nie ponosi odpowiedzialności4) Wyrażam zgodę Nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych osobowych w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia oraz w celach marketingowych zgodnie z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, przez Desa Unicum oraz podmioty powiązane z Desa Unicum w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych,5) Wyrażam zgodę Nie wyrażam zgodyna przesyłanie katalogów wydawanych przez Desa Unicum a także przesyłanie drogą elektroniczną informacji handlowych, przez Desa Unicum oraz podmioty powiązane z Desa Unicum w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych,6) zostałem poinformowany, że administratorem moich danych osobowych jest Desa Unicum sp. z o.o. oraz że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych oraz prawo do ich poprawienia,7) dane osobowe podane w niniejszym formularzu nie będą nikomu udostępniane, z wyjątkiem wypadków obowiązkowego udzielania informacji określonych w przepisach ustaw.

Przed przyjęciem zlecenia licytacji, pracownik Domu Aukcyjnego ma prawo prosić o podanie pełnych danych osobowych oraz o dokument potwierdzający tożsamość osoby

rejestrowanej (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy; w przypadku zleceń przesyłanych emailem, pocztą lub faksem: w formie kserokopii lub skanu tego dokumentu).

Imię Nazwisko

Dowód osobisty seria i numer

Adres: Ulica

Nr domu

Miasto

Adres e-mail

Telefon / FAX

NIP (dla firm)

Nr mieszkania Kod pocztowy –

Prosimy czytelnie wypełnić formularz, by uniknąć ewentualnych pomyłek

Nr kat. Autor, tytułMaksymalna oferowana kwota

(bez opłaty aukcyjnej) lub licytacja telefoniczna

Zlecenie licytacji z limitemPodanie przez Klienta limitu licytacji jest informacją ściśle poufną. Dom Aukcyjny będzie reprezentował w  licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Dom Aukcyjny nie przyjmuje zleceń bez górnego limitu. W  przypadku zaistnienia kilku zleceń w  tej samej wysokości, Dom Aukcyjny będzie reprezentował Klienta, którego zlecenie zostało złożone najwcześniej. Zgadzam się na jedno postąpienie w górę w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości: TAK NIE

Zlecenie telefoniczne. W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy Domu Aukcyjnego połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za nieumożliwienie wzięcia udziału w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem.

Numer telefonu do licytacji

Należność za zakupiony obiekt

Wpłacę na konto bankowe Bank PKO BP SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405

Wpłacę w kasie firmy (poniedziałek-piątek w godz. 11–19)

Faktura. Proszę o przekazanie informacji zawartych w transakcjach:

Telefonicznie faksem listownie e-mailem Proszę o wystawienie faktury VAT bez podpisu odbiorcy

data i podpis klienta składającego zlecenie data i podpis przyjmującego pracownika Desa Unicum

DESA UNICUM Sp. z o.o. Dom Aukcyjny, ul. Marszałkowska 34-50, 00-554 Warszawa, tel. (22) 584 95 32, fax (22) 584 95 26, e-mail: [email protected]: 525-00-04-496 REGON: 012669260 Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy KRS 0000090241, o kapitale zakładowym: 5.050.000,00 zł.

tel. (22) 584 95 32, e-mail: [email protected]

8 Aukcja biżuterii, 13 czerwca 2013 r.

Aukcja Fotografiifotoreporterów tygodnika ilustrowanego „Świat”

20 czerwca (czwartek), godz. 19

Dom Aukcyjny Desa Unicumul. Marszałkowska 34/50, Warszawatel. (22) 584 95 34, www.desa.pl

cena

9 z

ł (w

tym

5%

VAT

)

DO

M AU

KCYJN

Y DESA

UN

ICUM

AU

KCJA

biżUterii

WA

rSZAWA

13 CZerW

CA

2013