64
w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56 WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA: od 18 maja 2015 r. Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56 poniedziałek – piątek 11–19, sobota 11–15 tel. 22 828 96 98 Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl 28 maja 2015, godz. 19.00 AUKCJA VARIA ( 6 )

w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego

Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:

od 18 maja 2015 r.

poniedziałek – piątek 11–19, sobota 11–15

tel. 22 828 96 98

Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl

28 maja 2015, godz. 19.00

AUKCJA VARIA (6)

lat 25 lat 25 lat 25 lat 25

lat 25lat 25

lat 25 lat 25

lat 25 lat 25

latlat

latlat 25 25

25 25

latlat 25 25

CMYK

2 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

1 wg. Eduarde’a Detaille

Trzy sceny militarne

litografia, papier, 23 × 17 cm, 23 × 17 cm, 23 × 17 cm

cena wywoławcza: 600 zł

2 Jerzy Potrzebowski (1921–1974)

Konie – szkic

tusz, karton, 40 × 36 cmsygn. l. g.

cena wywoławcza: 1 000 zł

3 Roman Breitenwald

(1911–1985)

Głowa konia

olej, płyta malarska, 40 × 30,5 cmsygn. l. d.: R. Breitenwald

cena wywoławcza: 1 000 zł

3AUKCJA VARIA (6)

4 Jerzy Kossak

(1886 Kraków – 1955 tamże)

Na patrolu, 1925

olej, tektura, 21 × 28 cm sygn. p. d. i dat.: Jerzy Kossak / 1925

cena wywoławcza: 3 300 zł

6 Jan Erazm Kotowski

(1885–1960)

Pojenie koni

olej, karton, 32 × 48 cm sygn. l. d.

cena wywoławcza: 1 500 zł

5 Leszek Piasecki (1928–1990)

Grenadier francuski na koniu

olej, płótno, wym. 61 × 50 cm sygn. l. d.: Leszek Piasecki

cena wywoławcza: 2 800 zł

4 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

9 Rzeźbiarz Nieznany

Piłsudski na koniuokres międzywojenny, Polska

drewno, metal, wys. 29 cm

cena wywoławcza: 1 300 zł

8 Malarz Nieznany

Śmierć Stefana Czarnieckiego, k. XIX w.

olej, płótno, 47 × 60 cmkopia wg. Leopolda Loefflera

cena wywoławcza: 3 000 zł

7 Anton Zampis (1820–1883)

Powóz, 1872

akwarela, gwasz, karton, 38 × 55,5 cm sygn. p. d.: A. Zampis

cena wywoławcza: 7 500 zł

5AUKCJA VARIA (6)

12 Halina Chrostowska- -Piotrowicz (1929–1990)

W polu

rycina, karton, 26 × 28 cm sygn. i dat. p. d.: Chrostow-ska 54

cena wywoławcza: 240 zł

11 Theo Wiese (I poł. XX w.)

Kobieta z koszem

olej, tektura, 57 × 44 cm naklejka na odwrocie: Theo.

Wiese, Munchen…

cena wywoławcza: 3 300 zł

10 Antoni Uniechowski (1903–1976)

Dziewczyna z baziami

technika mieszana, 28 × 19 cm sygn. p. d.: AU

cena wywoławcza: 1 200 zł

6 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

14 Malarz Nieznany

Góral, pocz. XX w.

pastel, karton, 48 × 32,5 cm sygn. p. d.

cena wywoławcza: 630 zł

13 Malarz Nieznany

Lirnik, 1941

technika mieszana, 66 × 47 cm sygn. p. d. nieczytelnie, na odwrocie naklejka z wystawy w Łodzi

cena wywoławcza: 750 zł

15 Mieczysław Kudella

Góral palący fajkę

technika mieszana, karton, 56,5 × 46 cmsygn. p. d.: Kudella

cena wywoławcza: 380 zł

16 Stanisław Górski (1887 Kościan – 1955 Kraków)

Portret górala

pastel, papier, 48 × 66,5 cm w świetle oprawy sygn. p. d.: St.Górski

cena wywoławcza: 4 000 zł

7AUKCJA VARIA (6)

20 Karol Westfal

(1874–1968)

Zagroda

olej, płótno naklejone na tekturę, 45 × 36 cm

niesygn., na odwrocie dopisek ołówkowy: Westfal

cena wywoławcza: 630 zł

18Max Hanemann

(1882–1941)

Zakopane, 1923

olej, tektura, 36 × 26 cmsygn. p. d.: M.Haneman 1923,

na odwrocie dopisek atramentem: W dowód pamięci/Maks

Haneman/Zakopane 14X23

cena wywoławcza: 1 500 zł

17 Ernst Lorenz Murowana (1872–1950)

Pejzaż nadrzeczny

olej, płótno, 80 × 120 cm sygn. l.d.: Lorenz Murowana

cena wywoławcza: 3 800 zł

19 Jan Mroziński

(1890 Wadowice – 1960 Poznań)

Pejzaż z Wadowic II

olej, płyta, 36 × 43 cm niesygn.

Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty

cena wywoławcza: 1 300 zł

8 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

22 Stanisław Przesłański

(1890–1968)

Pejzaż ze strumieniem, 1913

olej, tektura, 35 × 48 cm sygn. i dat. p. d.: Przesłański 1913

cena wywoławcza: 1 000 zł

21 Włodzimierz Nałęcz (1856–1946)

Pejzaż z kościołem, 1915

olej, płótno, 44 × 55 cm sygn. l. d.: Nałęcz oraz dat. p. d.: 1915

cena wywoławcza: 3 300 zł

23 Malarz Nieznanyk. XIX w., prawd. Rosja

Pejzaż z pasterką

olej, płótno, 50 × 66 cm sygn. nieczytelnie

cena wywoławcza: 3 000 zł

24 Mieczysław Serwin-Oracki

(1912–1977)

Polne kwiaty

olej, karton, 20,5 × 24 cm sygn. i dat. p. d.

cena wywoławcza: 600 zł

25 Wiktor Korecki (1890 Kamieniec Podolski – 1980 Milanówek k. Warszawy)

olej, płótno, krawędzie dublowane, 24 × 36 cm sygn. i dat. l. d.: WIKTOR KORECKI 1941 (?)

cena wywoławcza: 1 500 zł

9AUKCJA VARIA (6)

26 Józef Jarosz (1890 Rososzka – 1966 Zalesie Dolne)

Pejzaż zimowy

olej, tektura, 34 × 35 cm niesygnowany, na odwrocie dopisek atramentem oraz naklejka warszawskiego zakładu ramiarskiego

cena wywoławcza: 750 zł

28 Karol Heimroth (1860–? )

Staw za wsią

olej, deska, 20 × 10 cm sygn. l. d.: Heimroth i na odwrocie

cena wywoławcza: 250 zł

27 Mieczysław Filipkiewicz

(1891–1951)

Pejzaż z drzewami

olej, tektura, 68,5 × 48,5 cm sygn. p. d.: Mieczysław

Filipkiewicz

cena wywoławcza: 2 500 zł

29 Karol Biske (1863–1928)

Kartuzy

olej, tektura, 42 × 52 cm sygn. i dat. p. d.: K.Biske

cena wywoławcza: 1 900 zł

10 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

31 Ignacy Pinkas

(1888–1935)

Kościół Paulinów na Skałce w Krakowie

olej, karton, 22 × 26 cm sygn. l. d.: I.Pinkas

cena wywoławcza: 3 300 zł

30 Jan Lityński (ur. 1928)

olej, płótno na tekturze, 10 × 13 cm sygn. p. d.: J. Lityński

cena wywoławcza: 750 zł

32 Ludomir Janowski (1862–1939)

Pejzaż leśny

olej, sklejka, 46 × 39 cm sygn. l. d. lustrzanie, na odwrocie fragment naklejki wystawowej

cena wywoławcza: 1 500 zł

33 M. Lauterbach

Aleja Kasztanowa, 1905

olej, płótno, 76 × 61 cm sygn. i dat. l. d.: M. Lau-

terbach, na odwrocie dwie naklejki wystawowe

cena wywoławcza: 3 800 zł

11AUKCJA VARIA (6)

34 J. Zając (?)

Widok miasta

olej, tektura, 44,5 × 33,5 cm sygn. i dat p. d. J. Zając (?) 1926

cena wywoławcza: 750 zł

35 Marcin Samlicki

(1876–1932)

Dom z ogrodem, 1925

olej, płótno, 33 × 24 cm sygn. i dat. l. d.: Samlicki/1925

cena wywoławcza: 1 300 zł

37 Edmund Szyfter

(1907–1993)

Widok na ul. Chlebnicką

w Gdańsku, 1946

olej, tektura, 48,5 × 60 cm sygn. i dat. p. d.: Edi Szyfter

/ Gdańsk 1946 r.

cena wywoławcza: 1 300 zł

36 Stanisław (?) Zambrowski

Widok ze Starego Miasta w Warszawie

technika mieszana, karton, 35 × 49 cm sygn. p. d.: St. Zambrowski

cena wywoławcza: 250 zł

12 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

39 Dariusz Wąsowicz

(1910–1973)

Plac Zamkowy w Warszawie

akwaforta, papier, 12 × 15 cm

sygn. p. d.: D. Wąsowicz

cena wywoławcza: 250 zł

38 Malarz Nieznany(II poł. XIX w.)

Pejzaż romantyczny

olej, płótno,26,5 × 39 cm sygn. p. d.

cena wywoławcza: 600 zł

42 Malarz Nieznany

(XIX/XX w.)

Bukiniści paryscy

sucha igła, papier, 16,5 × 22,5 cm

sygn. p. d. (nieczytelnie)

cena wywoławcza: 200 zł

41 Daniel Vrydag (1765–1822)

Campo Vacinno (wg. Piranesi’ego Veduta di campo vaccino)

miedzioryt, papier, 26 × 32 cm sygn. l. d.: D. Vrydag

cena wywoławcza: 800 zł

40 Władysław Zakrzewski (1903–1944)

Kościół Mariacki w Krakowie

akwaforta, papier, 17 × 12,5 cmsygn. p. d.: W. Zakrzewski

cena wywoławcza: 250 zł

13AUKCJA VARIA (6)

46 C. Pauli

Pejzaż włoski

olej, płótno, 50 × 77 cm sygn. p. d.: C. Pauli

cena wywoławcza: 3 500 zł

43 Eugeniusz Szparkowski (1904–1985)

Lucca, 1956

akwarela, karton, 26,5 × 47 cm sygn. i dat. l. d.: Eug. Szparkowski 1956

cena wywoławcza: 1 000 zł

44 Zefiryn Ćwikliński

(1871–1930)

Cyprysy na Via Appia w Rzymie

olej, płótno, 118 × 82 cm sygn. l. d.: Z. Ćwikliński

cena wywoławcza: 8 000 zł

45 Carl vom Kothen (1897 Elberfeld – 1937 Kotthausen)

Pejzaż z zaporą

olej, płótno, 96 × 78 cmsygn. p. g.: Carl von Kothen

cena wywoławcza: 2 400 zł

14 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

48 Jäschke

(XX w.)

Pejzaż z rzeką, 1954

olej, płyta, 50 × 60 cm sygn. l. d.:...? Jäschke/...endorf 1954

cena wywoławcza: 950 zł

50Malarz Nieznany

(I poł. XX w.)

Żuraw gdański nad Mołtawą

olej, płótno, 81 × 70,5 cm sygn. l. d.: nieczytelnie

cena wywoławcza: 2 500 zł

51 Władysław Królikiewicz (1898–1976)

Odbudowa portu rybackiego

olej, sklejka, 38 × 49 cm niesygn., nalepka autorska na odwrocie

cena wywoławcza: 1 000 zł

47 Karl Kaufmann (1843–1902)

Pejzaż górski z jeziorem

olej, płótno, 63 × 89 cm sygn. l. d.: F.Gilbert

cena wywoławcza: 9 500 zł

49 Krystyna Łada-Studnicka

(1907–1999)

Nad jeziorem

olej, płótno, 37 × 46 cmsygn. p. d.: K. Łada

cena wywoławcza: 1 600 zł

15AUKCJA VARIA (6)

53 Soter Jaxa Małachowski (1867–1952)

Raguza-nokturn (Czarnogóra), 1928

gwasz, karton, 35 × 50 cm sygn. p. d.

cena wywoławcza: 1 500 zł

52 Roman Bratkowski

(1869–1954)

Wzburzone morze – Capri

olej, płótno, 49 × 69 cm sygn. p.d.: R. Bratkowski/Capri

cena wywoławcza: 10 000 zł

54 Wilhelm Müller-Brieghel

(ur. 1860)

Morze

olej, płótno, 63 × 94 cm sygn. p. d.: Müller Brieghel

cena wywoławcza: 3 000 zł

16 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

58 E. Stevens

Łodzie, 1928

pastel, karton, 43 × 55 cm sygn. l. d i dat.: E. Sterans 1928

cena wywoławcza: 2 700 zł

56 Adolf Mühlhan

(1886 Hannover – 1970)

Port w Hamburgu

olej, płótno, 60,5 × 80 cm sygn. l. d.: Mühlhan/Hamburg

cena wywoławcza: 3 500 zł

55 Malarz Nieznany (XIX/XX w.)

Żaglowce na morzu

olej, płótno, 43 × 59 cmsygn. p. d.: A. B

cena wywoławcza: 3 200 zł

57 P. Peters (I poł. XX w.)

Żaglowce

olej, płótno, 60 × 80 cmsygn. p. d.: P. Peters

cena wywoławcza: 1 900 zł

17AUKCJA VARIA (6)

61 Rudolf Priebe

(1889–1956 Rudolfstadt)

Widok z łodziami

olej, płyta, 40 × 50 sygn. l. d.: Priebe

cena wywoławcza: 2 500 zł

60 Lauritz Haaland

(1855–1938)

Na morzu

olej, płótno, 38 × 55 cm sygn. i dat. p. d.: Lauritz Haaland 1905

cena wywoławcza: 5 900 zł

59 Tadeusz Bogusławski (1898–1963)

Krynica Morska, 1958

gwasz, karton, 45 × 57 cm sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Bogusławski Krynica Morska 1958

cena wywoławcza: 630 zł

63 Zofia Dziurzyńska-Rosińska (1901 Lwów – 1979 Wrocław)

Łodzie na plaży

olej, płyta, 50 × 70 cm sygn. p. d.: Z. Dziurzyńska – Rosińska

cena wywoławcza: 6 500 zł

62 Eugeniusz Dzierzeńcki

Jacht w zatoczce, 1947

olej, płótno, sygn. i dat. p. d.: E. Dzierzencki 1947

cena wywoławcza: 1 800 zł

18 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

65 Franciszek Gnyp

(1894–1970)

Portret blondynki

olej, płyta malarska, 41 × 33 cm sygn. l. d.

cena wywoławcza: 750 zł

64 Miron Duda (1893 Nowy Sącz – 1950 Warszawa)

Po służbie

gwasz, karton, 20 × 30 cm w świetle p-p, na odwrocie opisany: Duda Miron

cena wywoławcza: 630 zł

67 Stanisław Malcher

(1900–1943)

Portret kobiety

olej, sklejka, 50 × 40 cm sygn. p. d.: S. Malcher

cena wywoławcza: 1 500 zł

66 Artysta Nieznany Londyn 1901

Wędkowanie

litografia, karton, 29 × 35 cm Londyn 1901

cena wywoławcza: 1 400 zł

19AUKCJA VARIA (6)

68 J. Wisiński

Wnętrze pokoju

olej, sklejka, 53,5 × 38 cm sygn. p. d.: J. Wisiński

cena wywoławcza: 750 zł

69 Felicja Pacanowska (1907 lub 1915–2002)

Kompozycja z kwiatami

olej, sklejka, 46 × 37,5 cm sygn. l. d.: F. Pacanowska

cena wywoławcza: 1 000 zł

71 Józef Charyton (1912–1975)

Martwa natura z papierosami, 1965

olej, płyta, 50 × 35 cm sygn. p. d.: J. Charyton/1965

cena wywoławcza: 1 500 zł

70 Stanisław Dybowski

(1895–1956)

Astry w wazonie

gwasz, karton, 21 × 28 cm sygn. l. d.: St. Dybowski

cena wywoławcza: 500 zł

72 Mateusz Ludwik Hajdukiewicz

(1886–?)

Astry

gwasz, akwarela, papier, 67 × 42 cm sygn. l. d.: L. Hajdukiewicz

cena wywoławcza: 1 200 zł

20 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

73 Antoni Teslar (1898–1972)

Jaskry, 1958

olej, tektura, 28 × 24 cm sygn. i dat. p. d.: a Teslar/ 58, na odwrocie dopiski autorskie

cena wywoławcza: 380 zł

77 Matylda Meleniewska

(1869–1930)

Bukiet bzów, 1926

olej, tektura, 44,5 × 63 cm sygn. i dat. p.d.: M. Meleniewska

1926

cena wywoławcza: 750 zł

76 Zygmunt Kałuski (1880–1968)

Bukiet w wazonie

olej, tektura, 51 × 35,5 cm sygn. p. d.: Z. Kałuski

cena wywoławcza: 1 000 zł

74 Malarz nieokreślony

(I poł. XX w.)

Martwa natura z kwiatami, 1949

olej, płótno, 60 × 50 cm sygn i dat. p. d.: (...)1949

cena wywoławcza: 1 900 zł

75 Ludwik Grabowski (1884–1982)

Nagietki w wazonie

olej, płyta malarska, 40 × 34 cmsygn. l. d.: L. Grabowski

cena wywoławcza: 500 zł

21AUKCJA VARIA (6)

78 Teka reprodukcji plakatu PRL wyd. KAW – 41 szt. wym: 49 × 34 cm obwoluta z zagieciami, ślady używania

cena wywoławcza: 200 zł

79 Teka z reprodukcjami

plakatów z lat 1971–1975 o tematyce

polityczno-społecznej 24 szt., 40 × 28 cm

cena wywoławcza: 150 zł

81 Jerzy Flisak (1930–2008)

Piękność i ćma

tusz, karton, 39 × 28 cm niesygnowany

cena wywoławcza: 1 000 zł

80 Karol Ferster ps. Charlie (1902–1986)

Kiełbasa z wolnej ręki

technika mieszana, papier, wym. 31 × 11 cm sygn. p. d.: Charlie

cena wywoławcza: 1 000 zł

22 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

85 Katarzyna Librowicz

(1912–1991)

Macierzyństwo

akwarela, papier, 30 × 22 cm

cena wywoławcza: 300 zł

83 Maja Berezowska

(1898–1978)

Ilustracja do baśni Indonezyjskiej

piórko, tusz, tektura, 34 × 25 cm

cena wywoławcza: 1 800 zł

82 Leszek Rózga (ur. 1924 )

Bez tytułu

akwaforta, karton, 10 × 15 cmsygn.: Rózga L.

cena wywoławcza: 500 zł

84 Malarz Nieznany (pocz. XX w.)

Spotkanie/ Portret kobiety (obraz dwustronny)

olej, tektura, 70 × 50 cmna odwrocie portret kobiety, dat. l. g.: 909 Wysta-wiany: Modna pani u wód. Kąpieliska nad Bałtykiem 1880–1914, w Muzeum Miasta Sopotu, 15 lipca – 7 listopada 2010 r.

cena wywoławcza: 4 000 zł

23AUKCJA VARIA (6)

89 Henryk Płóciennik

(ur. 1933)

Stojący akt, 1997

technika mieszana, 53 × 38,5 cm sygn. l. d.: H.Płóciennik oraz ś.d.:

H.Płóciennik 1997

cena wywoławcza: 1 500 zł

86 Henryk Płóciennik (ur. 1933)

Leżący akt, 1998

technika mieszana, akryl, piasek, akwarela, karton, 32 × 43 cm sygn. l. d.: H. Płóciennik / 1998

cena wywoławcza: 1 500 zł

87 Kazimierz Zielenkiewicz

ps. Caziel (1888–1931)

Akt na zielonym tle

olej, płótno, 81 × 62 cm sygn. p. d.: KZ, na odwrocie naklejka

z wystawy w Paryżu w 1927 r.

cena wywoławcza: 11 000 zł

88 Malarz Nieznany (poł. XX w.)

Akt siedzącej/ Akt leżącej (obraz dwustronny)

olej, płyta, 104 × 77 cm, niesygn., na odwrocie akt leżącej kobiety; obraz z moż-liwością zamiennej ekspozycji obydwu malowideł

cena wywoławcza: 950 zł

24 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

92 Paweł Lasik (ur. 1941)

Bistro bar, 1974

akryl, płótno, sygn. na odwro-cie: Lasik Paweł Bistro – bar 1974

cena wywoławcza: 1 500 zł

91 Stanisław Wałach

(1919–1983)

Kierowca, 1975

olej, płótno, 96 × 60 cm niesygn., na blejtramie

dopisek: Stanisław Walach Kierowca 75 oraz naklejka wystawowa CBWA oddział

w Krakowie

cena wywoławcza: 4 800 zł

90 Paul Ackermann (1908–1981)

Le Femme, 1959

olej, płótno, 61,4 × 50 cm sygn. p. d.: Ackermann 59

cena wywoławcza: 3 800 zł

25AUKCJA VARIA (6)

95 Lichtarz

srebro, pr. 12, w. 462 g, wys. 28 cm

cena wywoławcza: 3 200 zł

94 Para lichtarzy Berlin, II poł. XIX w.

srebro, w. ok. 490 g, wys. 30,5 cm

cena wywoławcza: 3 800 zł

93 Lichtarz

Warszawa, Malcz, I poł. XIX w.

srebro, pr. 12, w. 380 g, wys. 23 cm

cena wywoławcza: 3 800 zł

26 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

100 Komplet łyżeczek

srebro, pr. 3–4, w. 80g

cena wywoławcza: 200 zł

96 Komplet łyżeczek Polska, okres międzywojenny

srebro, pr. 3, złotnik Piotr Łątkowski, w. 180 g

cena wywoławcza: 380 zł

97 Łyżeczka

srebro, pr. 800, w. 10 g

cena wywoławcza: 100 zł

98 Łyżeczka

XX w.

srebro, pr. 925, emalia

cena wywoławcza: 100 zł

99 Sitko Niemcy, I poł. XX w.

srebro, pr. 800, w. 58 g

cena wywoławcza: 200 zł

101 Łopatka do tortu1920–30

metal, srebro, dł. 25,5 cm

cena wywoławcza: 130 zł

102 Widelec do pikli

1956–1968

Tbilisi, srebro, pr. 875, złocenia, w. 10 g, dł. 17 cm

cena wywoławcza: 130 zł

27AUKCJA VARIA (6)

103 Zestaw sztućców FabergeMoskwa, 1899–1908

srebro, pr. 84, ostrza stalowe

cena wywoławcza: 880 zł

104 Sztućce zakąskowe

Rosja, bracia Graczew, 1908–1917

srebro, pr. 84, ostrze metal złocony

cena wywoławcza: 190 zł

105 Łyżeczka do suszu herbacianegoMoskwa, po 1927

srebro, pr. 875, w. 20 g

cena wywoławcza: 190 zł

106 Łyżka półmiskowaMoskwa, 1860

srebro, pr. 84, złotnik Gubkin, probierz Awdiejew, w. 140 g

cena wywoławcza: 750 zł

107 Łyżka półmiskowa

Warszawa, Malcz, 1860

srebro, pr. 84, probierz W.K., w. 114 g

cena wywoławcza: 600 zł

108 Łyżka półmiskowa

Petersburg, 1813

srebro, pr. 84, złotnik B. B, probierz Aleksa Jasinow, w. 138 g

cena wywoławcza: 750 zł

28 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

109 Sztućce do sałatyFrancja, XIX/XX w.

srebro, mosiądz, dł. 27 cm

cena wywoławcza: 180 zł

110 Łyżka sałatkowa

Wiedeń, XIX/XX w.

srebro, drewno, złotnik Klinkosch, dł. 25,5 cm

cena wywoławcza: 190 zł

112 Widelec i łyżka półmiskowa

XIX/XX w.

Francja(?), róg, srebro(?), dł. 28 cm

cena wywoławcza: 150 zł

111 Łyżka i widelec półmiskoweXIX/XX w.

srebro, pr. 925, róg

cena wywoławcza: 630 zł

29AUKCJA VARIA (6)

113 Łyżeczki

Dania, Georg Jensen, 1970–80

srebro, złocenia, emalia, w. 270 g (6 szt.)

cena wywoławcza: 1 150 zł

114 Etui z okularamiBirmingham, 1906

srebro, w. 66 g

cena wywoławcza: 630 zł

115 Nóż do papieru

Polska, Orno, 1960–70

srebro, pr. 3, w. 22 g, dł. 18 cm

cena wywoławcza: 130 zł

116 Kałamarz z obsadką na piórkoFrancja, ok. 1900

srebro, oryginalne pudełko: I. Ronga, Nancy

cena wywoławcza: 500 zł

30 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

117 ChochelkaPraga, 1821

srebro, w. 78 g, dł. 23 cm

cena wywoławcza: 570 zł

118 Chochelka

Niemcy, I poł. XX w.

srebro, pr. 800, w. 69 g

cena wywoławcza: 250 zł

119 ChochelkaRosja, 1908–1917

srebro, złocone, w. 66 g

cena wywoławcza: 630 zł

121 SzczypceNiemcy, I poł. XX w.

srebro, pr. 800, w. 32 g

cena wywoławcza: 200 zł

123 Szczypce do cukru

Francja, Christofle, pocz. XX w.

metal złocony, dł. 16 cm

cena wywoławcza: 200 zł

122 Szczypce do cukruFrancja, II poł. XX w.

srebro, pr. 1, złocone, w. 30 g, dł. 12 cm

cena wywoławcza: 230 zł

120 Szczypce do loduWiedeń, 1910–1920

srebro, złocone, w. 30 g, dł. 12 cm

cena wywoławcza: 250 zł

31AUKCJA VARIA (6)

124 DzbanekParyż, Odiot, 1838–73

srebro, pr. 1, w. 660 g, wys. 23,5 cm

cena wywoławcza: 2 500 zł 125 Dzbanek

Budapeszt, 1843

srebro, pr. 13, kość słoniowa, drewno, wys. 26 cm w. 638 g

cena wywoławcza: 2 500 zł

127 Dzbanek – mlecznik

Francja, II poł. XIX w.

srebro, pr. 1, wys. 11,5 cm w. 154 g

cena wywoławcza: 300 zł

126 DzbanekWarszawa, Br. Buch, ok. 1914

plater

cena wywoławcza: 500 zł

32 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

128 Komplet do herbatyNiemcy, WMF, I poł. XX w.

plater

cena wywoławcza: 900 zł130

Misa do samowaraWarszawa, Br. Henneberg,

k. XIX w.

plater, wys. 9,5 cm

cena wywoławcza: 150 zł

129 Patera

Berlin, Jurst, pocz. XX w.

Jurst, plater, śr. 27,5 cm

cena wywoławcza: 500 zł

131 Świecznik trójświecowyNiemcy, I poł. XX w.

plater, wys. 24 cm

cena wywoławcza: 250 zł

132 Komplet do herbatyUSA, Rogers Silver Co, I poł. XX w.

plater, wys. 29 i 27 cm (dzbanki)

cena wywoławcza: 570 zł

33AUKCJA VARIA (6)

133 KabaretAnglia, k. XIX w.

plater, szkło, wym. 20 × 15 cm

cena wywoławcza: 1 150 zł

134 Waza do zupy

Anglia, Mills, I poł. XX w.

plater, wys. 20 cm śr. 30 cm

cena wywoławcza: 500 zł

136 Wazka

Niemcy, k. XIX w.

srebro, punce fantazyjne, wym. 7,5 × 11 cm

w. 154 g

cena wywoławcza: 1 700 zł

135 Cukiernicapocz. XX w.

mosiądz, szkło, wys. 14 cm

cena wywoławcza: 250 zł

34 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

137 Komplet kieliszkówXX w.

srebro, repunca polska powojenna 1, w. 204 g

cena wywoławcza: 600 zł

138 Paterka

Wietnam, po 1958

srebro, pr. 900, wys. 7,5 cm w. 64 g

cena wywoławcza: 130 zł

139 KieliszekŁotwa, 1919–40

srebro, pr. 2, wys. 11,8 cm w. 62 g

cena wywoławcza: 190 zł

140 Zestaw 5 kubeczkówAustro-Węgry, II poł. XIX w.

srebro, pr. 3, wys. 5,5–7 cm w. 166 g

cena wywoławcza: 380 zł 141 Kubek

II poł. XIX w.

srebro, pr. 800, złocenia, wys. 5,5 cm

w. 32 g

cena wywoławcza: 250 zł

142 Kubek

poł. XIX w.

srebro, wys. 6,5 cm w. 36 g

cena wywoławcza: 250 zł

35AUKCJA VARIA (6)

143 Patera Art DecoEuropa Środkowa, 1920–30

mosiądz ze śladami srebrzenia, szkło, wys. 19 cm, śr. 21 cm

cena wywoławcza: 250 zł

145 Kabaret1920–30

plater, szkło, śr. 18,5 cm

cena wywoławcza: 300 zł

144 Patera

Niemcy, WMF, 1 ćw. XX w.

plater, wym. 34 × 15 cm

cena wywoławcza: 1 250 zł

146 Koszyczek

1920–30

plater, szkło kobaltowe, wys. 8,5 cm, śr. 11 cm

cena wywoławcza: 250 zł

147 Patera

Niemcy, Poznań, IV ćw. XIX w.

srebro, pr. 800, szkło, wys. 26 cm

cena wywoławcza: 1 900 zł

36 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

148 Objaśniacz z tackąI poł. XIX/XX w

plater, 22,5 × 10 cmtaca dobierana

cena wywoławcza: 380 zł

149 Sitko

Niemcy, I ćw. XX w.

srebro, pr. 800, w. 72 g, dł. 13,3 g

cena wywoławcza: 200 zł

150 Podstawka1920–30

plater, śr. 25 cm

cena wywoławcza: 250 zł

151 Serwetnik

Niemcy, XIX/XX w.

srebro, pr. 835, w. 80 g, wys. 7,5 cm

cena wywoławcza: 250 zł

37AUKCJA VARIA (6)

152 Pudełko do kart pasjansowychAnglia, ok. 1930

alpaca, drewno

cena wywoławcza: 320 zł

153 TabakieraII poł. XIX w.

Niemcy(?), srebro, pr. 3, złotnik W. Rascher, repunca polska,

w. 96 cm, dł. 9,2 cm

cena wywoławcza: 320 zł

154 PudernicaLondyn, po 1936

srebro, w. 142 g, oryginalne pudełko

cena wywoławcza: 630 zł

155 Pudełko do papierosów

Lwów, ok. 1930

srebro, pr. 3, wkład drewno, w. 408 g, 9 × 14 cm

grawer napis: 5 Strzelecka Nagroda Mistrzostw 1935 r. Stowarzyszenie Urzęd-

ników Skarbowych Rz. P., Okręg Lwów

cena wywoławcza: 1 500 zł

156 Papierośnica Art DecoWarszawa, 1920–30

srebro, pr. 3, w. 134 g

cena wywoławcza: 500 zł 157 Pudełko na cygara

XX w.

alpaca

cena wywoławcza: 130 zł

38 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

158 RamkaWłochy, II poł. XX w.

srebro, pr. 925, wym. 12,5 × 8,5 cm

cena wywoławcza: 230 zł

159 Podgrzewacz do lokówkiLondyn, Drew and Cornp, 1902

srebro, metal, wym. 9 × 5 x 5 cm

cena wywoławcza: 250 zł

160 Puzderko

Niemcy, k. XIX w.

srebro, pr. 3, w. 20 g

cena wywoławcza: 320 zł

161 Pudełeczko na lekarstwaXX w.

srebro, pr. 800, w. 11,58 g

cena wywoławcza: 250 zł162 PapierośnicaRosja, 1899–1908

srebro, pr. 84, złoto, emalia, 11 × 6,5 cm, w. 188 g

cena wywoławcza: 2 500 zł

39AUKCJA VARIA (6)

163 Liść dekoracyjnyWarszawa, Br. Łopieńscy, pocz. XX w

brąz złocony, 16 × 18 cm

cena wywoławcza: 500 zł

164 Komplet widelczyków i nożyNiemcy, XIX/XX w.

metal złocony, sygn. BMF, 12 szt.

cena wywoławcza: 1 300 zł

165 Świecznik

XIX w.

brąz złocony, wys. 32 cm

cena wywoławcza: 500 zł

166 Ekspres do kawy, Rowentapoł. XX w.

metal niklowany, bakelit, szkło, wys. 35 cm

cena wywoławcza: 500 zł

167 Serwis kawowy

Niemcy, WMF, 1920–1930

plater

cena wywoławcza: 550 zł

40 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

168 Para wazonikówBerlin, pocz. XX w.

porcelana, srebro, wys. 13 cm

cena wywoławcza: 1 250 zł

169 Patera

Rosenthal, 1920–30

porcelana, srebro, śr. 16,5 cm

cena wywoławcza: 630 zł

170 Wazonikpocz. XX w.

porcelana, srebro, niesygn., wys. 8 cm

cena wywoławcza: 250 zł

171 WazonHutschenreuther, 1930–40

porcelana, srebro, wys. 21 cm

cena wywoławcza: 900 zł

172 Kufel ze sceną myśliwską

Bavaria, Alboth & Kaiser, I poł. XX w.

porcelana, srebro, pr. 925, wys. 16 cm

cena wywoławcza: 750 zł

41AUKCJA VARIA (6)

174KufelMiśnia

porcelana, wys. 14 cm

cena wywoławcza: 500 zł

173Zestaw śniadaniowy do mokkiMiśnia, ok. 1880 r

porcelana, wys. 6 cm, śr. 17,5 cm

cena wywoławcza: 750 zł

175 Zestaw śniadaniowy

do mokkiMiśnia, ok. 1880 r

cena wywoławcza: 750 zł

176 WazonMiśnia, po 1934

porcelana, wys. 24 cm

cena wywoławcza: 1 000 zł

177 Filiżanka do mokki

Miśnia, pocz. XX w.

porcelana, wys. 5 cm

cena wywoławcza: 380 zł

42 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

179Filiżanka do mokkiMiśnia, pocz. XX w.

porcelana, wys. 5 cm

cena wywoławcza: 320 zł

178 Filiżanka do mokkiMiśnia, pocz. XX w.

porcelana, wys. 5 cm

cena wywoławcza: 320 zł

180 Filiżanka do mokki

Miśnia, pocz. XX w.

porcelana, wys. 5 cm

cena wywoławcza: 320 zł

181 Filiżanka do mokkiMiśnia, pocz. XX w.

porcelana, wys. 5 cm

cena wywoławcza: 320 zł

182 Filiżanka do mokki

Miśnia, pocz. XX w.

porcelana, wys. 5 cm

cena wywoławcza: 320 zł

183 Filiżanka do mokki

Miśnia, pocz. XX w.

porcelana, wys. 5 cm

cena wywoławcza: 380 zł

43AUKCJA VARIA (6)

184 Dzbanek do herbatyMiśnia, po 1934

porcelana, wys. 26 cm

cena wywoławcza: 800 zł

186 Koszyczek

Miśnia, ok. 1900 r.

porcelana, złocenia, śr. 20 cm

cena wywoławcza: 900 zł

185 Komplet wazoników

Miśnia, po 1934 r.

porcelana, wys. 9/10,5/12,5/15,5 cm

cena wywoławcza: 1 300 zł

188TalerzeMiśnia, po 1934

porcelana, śr. 18 cm

cena wywoławcza: 500 zł

187 Wazon

Miśnia, II poł. XX w.

porcelana, wys. 29 cm

cena wywoławcza: 850 zł

189 WazonikMiśnia, II poł. XX w.

porcelana, wys. 14 cm

cena wywoławcza: 190 zł

44 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

190 Filiżanki do herbatyMiśnia, 1924–34

porcelana, wys. 5 cm, 3 szt.

cena wywoławcza: 380 zł

191 Filiżanki do mokki

Miśnia, ok. 1900

porcelana, brak spodków, wys. 5 cm

cena wywoławcza: 250 zł

192 FiliżankiRosenthal, ok. 1900

porcelana, kalka, śr. 10,5 cm

cena wywoławcza: 100 zł/ 1 szt.

193 Filiżanki do mokkiRosenthal, 1939

porcelana, złocenia, wys. 5 cm

cena wywoławcza: 300 zł

194 Talerz

Rosenthal, 1930–40

porcelana, śr. 21 cm

cena wywoławcza: 100 zł

45AUKCJA VARIA (6)

195 DzbanekParyż, I ćw. XIX w.

porcelana, złocenia, wys. 22 cm

cena wywoławcza: 950 zł

196 Talerz

Miśnia, poł. XIX w.

porcelana, śr. 27 cm

cena wywoławcza: 500 zł

197 WazonNiemcy, XIX/XX w.

porcelana, kalka, wys. 33,5 cm

cena wywoławcza: 400 zł

198 Patera

Śląsk, Wałbrzych, C. Tielsch, II poł. XIX w.

porcelana, dł. 31 cm

cena wywoławcza: 300 zł

46 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

199 TalerzRosja, Br. Korniłow, ok. 1900

porcelana, śr. 24 cm

cena wywoławcza: 150 zł201 Kufel z orłem dwugłowymRosja, II poł. XX w.

porcelana, wys. 15 cm

cena wywoławcza: 130 zł

200 Kosz na pieczywo

Bavaria, poł. XX w.

porcelana, dł. 32 cm

cena wywoławcza: 320 zł

202 Komplet 12 talerzyBavaria, Schumann, poł. XX w.

porcelana, śr. 27 cm

cena wywoławcza: 320 zł

203 Wazon

Bavaria, Heinrich, poł. XX w.

porcelana, malatura ręczna, wys. 26 cm, szer. 28 cm

cena wywoławcza: 400 zł

204 Wazon

Węgry, Zsolnay, II poł. XX w.

fajans, wys. 33,5 cm

cena wywoławcza: 300 zł

47AUKCJA VARIA (6)

206Figura Tańczący hucułWęgry, Herend, XX w.

porcelana, wys. 30 cm

cena wywoławcza: 500 zł

205 Figurka SłońUnterweisbach, poł. XX w.

porcelana, wys. 21 cm

cena wywoławcza: 1 100 zł

207 Figurka Słoń

Karl Ens, poł. XX w,

porcelana, wys. 20 cm

cena wywoławcza: 500 zł

209 Figurka KonieKatzhutte, poł. XX w.

fajans, wys. 18 cm

cena wywoławcza: 500 zł

210 Figurka Pies

Hutschehreuter, ok. 1930

porcelana, dł. 19 cm

cena wywoławcza: 750 zł

211 Figurka PstrągKopenhaga, Royal Kopenhagen, poł. XX w.

porcelana, dł. 12 cm

cena wywoławcza: 250 zł

208 Figurka Owczarek niemieckiKatzhutte, ok. 1930

fajans, wys. 21 cm

cena wywoławcza: 820 zł

48 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

212 Para figurek górników

Niemcy, Unterweissbach, XX w.

porcelana, wys. 21,5 cm, wys. 21 cm

cena wywoławcza: 300 zł

213 Figurka SowaHutschenreuther, ok. 1920

porcelana, złocenia, wys. 31,5 cm

cena wywoławcza: 630 zł

214 Popiersie Lenina

ZSRR, poł. XX w.

biskwit, wys. 17 cm

cena wywoławcza: 420 zł

49AUKCJA VARIA (6)

217 TalerzDelft, poł. XVIII w.

fajans, śr. 30 cm

cena wywoławcza: 630 zł

216 Waza z przykrywką

Delft de porceleyne Fles, 1912

fajans malowany podszkliwnie kobaltem, wys. 37 cm

cena wywoławcza: 1 000 zł

215 Talerz „Bolero” Francja, Montreau, ok. 1860 r.

fajans, śr. 20 cm

Talerz „Polka” Schramberg, Niemcy, ok. 1880 r.

fajans, śr. 21 cm

cena wywoławcza: 200 zł

219 Dzban Śląsk, Bolesławiec, pocz. XX w.

fajans, wys. 24 cm

cena wywoławcza: 380 zł

218Wazon huculskiPolska, Kuty Stare?, Michał Wołoszczuk, 1939 r.

ceramika, wys. 44 cm

cena wywoławcza: 3 200 zł

220 Cache-pot

ok. 1900

L. Madrassi S.C., kamionka, wys. 30 cm, śr. 30 cm

cena wywoławcza: 1 300 zł

50 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

221 KałamarzXIX/XX w.

szkło, mosiądz, wys. 10,5 cm

cena wywoławcza: 1 300 zł

223 Karafka

okres międzywojenny

szkło, wys. 22 cm

cena wywoławcza: 130 zł

222 Wazon

I ćw. XX w.

szkło, emalia, wys. 13 cm, śr. 11 cm

cena wywoławcza: 250 zł

224 Kieliszek do winak. XIX w.

szkło bezbarwne, trawione, wys. 16,5 cm

cena wywoławcza: 130 zł

225 Kieliszek

Czechy, poł. XIX w.

szkło, złocenia, wys. 12,5 cm

cena wywoławcza: 130 zł

226 WazonCzechy, poł. XIX w.

szkło, wys. 20 cm

cena wywoławcza: 630 zł

51AUKCJA VARIA (6)

228 Wazon Art Deco

Karlsbad Moser, 1920–30

szkłosygn. trawiona, wys. 25,5 cm

cena wywoławcza: 500 zł

229 Wazon Art Deco

Karlsbad Moser, 1920–30

szkłosygn. trawiona, wys. 15 cm

cena wywoławcza: 400 zł

231 Para wazonów Art Deco1920–30

szkło brązowe, wys. 20 cm

cena wywoławcza: 570 zł

230 Wazon Art Deco

Karlsbad Moser, 1920–30

szkło topazowesygn. trawiona, 11,5 × 20 cm

cena wywoławcza: 600 zł

227 WazonNiemcy/Czechosłowacja, II ćw. XX w.

szkło, złocenia, wys. 17 cm

cena wywoławcza: 1 000 zł

52 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

232 Komplet szkieł toaletowychFrancja, XIX/XX w.

srebro, pr. 1, szkło

cena wywoławcza: 2 100 zł

233 Komplet toaletowyPetersburg, I poł. XIX w.

srebro, pr. 84, szkło, wys. 5,5 cm

cena wywoławcza: 380 zł

234 Flakon toaletowyXIX w.

szkło, okucie srebro, wys. 10 cm

cena wywoławcza: 380 zł

235 Koszyk

Szwecja, XX w.

szkło, srebro, pr. 835, wys. 20 cm

cena wywoławcza: 400 zł

53AUKCJA VARIA (6)

236 Lampa w stylu secesyjnym

Włochy, II poł. XX w.

szkło, wys. 38 cm

cena wywoławcza: 3 500 zł

237 WazonXX w.

Ahlefeldt Laurvig, szkło opalizujące, wys. 26,8 cm

cena wywoławcza: 350 zł

54 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

238 Broszkapocz. XIX w.

złoto pr. ok. 0,750, m. 3,98 g, 7 szt. diamentów łącz. 0,15 ct, rubin 0,12 ct

cena wywoławcza: 3 200 zł

239 Broszka w stylu wiktoriańskim

XIX/XX w.

złoto ok. 0,625, opal australijski, perełki, m. 5,36 g

cena wywoławcza: 1 900 zł

241 Kolczyki, Art Deco

1920–30

złoto pr. ok. 0, 585, szafir łącz. 0,25 ct, diamenty łącz. 0,12 ct, m. 4,18 g

cena wywoławcza: 3 800 zł

240Pierścionek platyna pr. ok. 0,950, brylanty łącz. 0,02 ct, dwa topazy łącz. 1,20 ct, m. 3,42 g

cena wywoławcza: 3 600 zł

55AUKCJA VARIA (6)

242 Bransoletkaok. 1950–60

złoto pr. ok. 0,417, brylanty łącz. ok. 9,90 ct (bagiety), m. 27,16 g

cena wywoławcza: 21 000 zł

243 Bransoletka

II poł. XIX w.

złoto pr. ok. 0,585, brylant ok. 0,40 ct, stary szlif, perełki, m. 26,80 g

cena wywoławcza: 7 500 zł244 BransoletkaEtiopia, 1960–70

złoto pr. ok. 0,750, m. 70,64 gczarna plecionka – włosy z ogona słonia, nakładany monogram pod koroną, dar dla damy dworu (polskiej tłumaczki) od cesarza Heile Selasie podczas wizyty Edwarda Ochaba w Etiopii 29 listopada 1965 r., oryginalne etui

cena wywoławcza: 16 000 zł

245 Bransoletka

1920-30

złoto pr. 3, cecha polska międzywojenna, dukatowana, grawerowana, z poprzecz-

nych elementów, m. 86,26 g

cena wywoławcza: 11 000 zł

56 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

246 Młynek modlitewnyTybet, II poł. XX w.,

metal, koraliki, dł. 20 cm

cena wywoławcza: 330 zł

247 Cache pot

Bliski Wschód, pocz. XX w.

mosiądz, wys. 29 cm

cena wywoławcza: 250 zł

248 Ganesha na słoniuIndie, pocz. XX w.

brąz, wys. 23 cm, szer. 16 cm

cena wywoławcza: 1 600 zł249

TabakieraAfryka Północna, XIX/XX w.

brąz, koraliki, śr. 10 cm

cena wywoławcza: 250 zł

57AUKCJA VARIA (6)

251 MisaChiny, I poł. XX w.

mosiądz, emalia, wys. 8,5 cm, wym. 26 × 26 cm

cena wywoławcza: 1 500 zł

250 Para wazek

Azja, XX w.

emalia, mosiądz, wys. 18,5 cm

cena wywoławcza: 1 500 zł

252 Para wazek

Azja, XX w.

emalia, mosiądz, wys. 19 cm

cena wywoławcza: 1 500 zł

58 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

254 Misa z nakrywką w typie Imari

Japonia, 1900 r.

porcelana, wys. 15 cm, śr. 28 cm

cena wywoławcza: 1 000 zł

255 Utagawa ToyokuniJaponia, XIX w.

Aktor teatru kabuki

drzeworyt barwny, wym. 36 × 24 cm

cena wywoławcza: 750 zł

253 Para wazonówJaponia, XIX/XX w.

Satsuma, porcelana, wys. 15,5 cm

cena wywoławcza: 500 zł

59AUKCJA VARIA (6)

256 Ikona Matka Boska KazańskaRosja, poł. XIX w.

tempera, deska, ryza mosiężna, 44 × 35,5 cm

cena wywoławcza: 1 800 zł

257 Artysta nieznany

Pejzaż pustynny

włosie, napis „a’Amitie 1823”, wym. 25 × 26 cm z ramą

cena wywoławcza: 1 000 zł

258 Anioł poł. XIX w.

drewno polichromowane, szer. 24 cm

cena wywoławcza: 630 zł

259 Element z puttem

XVII/XVIII w.

drewno polichromowane, wys. 31 cm

cena wywoławcza: 900 zł

60 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

260 Szpada

Francja, XVIII/XIX w.

brąz złocony, ostrze stalowe, dł. 96 cm

cena wywoławcza: 1 700 zł

261 KołatkaPoznań, XX w.

brąz, sygn. A. Schneider

cena wywoławcza: 380 zł

61AUKCJA VARIA (6)

262 Figura Święty Pierre Foutnierk. XIX w.

stop metali, złocenia, marmur, wys. 14 cm

cena wywoławcza: 500 zł

263 Figura Chłopiec

z popiersiem kobietyk. XIX w.

brązsygn. E. Madrassi, wys. 41 cm

cena wywoławcza: 2 700 zł

264 Lustro toaletowe1920–30

rama mosiądz, mahoń, 37 × 24 cm

cena wywoławcza: 500 zł

265 Sepet

Francja (?), I poł. XIX w.

drewno, mosiądz, wym. 33 × 51 cm

cena wywoławcza: 1 900 zł

62 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

266 Szkatułka na biżuteriępocz. XX w.

cyna, wys. 6 cm

cena wywoławcza: 150 zł

267 Naczynie

cynasygn. Danzing, wys. 15 cm

cena wywoławcza: 190 zł

269 Lampa nocna1930–40

materiał, podstawa imitacja marmuru, wys. 25 cm

cena wywoławcza: 190 zł

270 Lampka nocna

Polska (?), 1920–30

mosiądz, szkło, wys. 21 cm

cena wywoławcza: 250 zł

268 Lornetka w etui Munchen, G. Rodenstock

metal, skóra, 17 × 12 cm

cena wywoławcza: 350 zł

Sopocki Dom Aukcyjny Z LECENIE L ICYTACJ Iul. Nowy Świat 54/56 00-363 Warszawa AUKCJA VARIA (6)tel. 22 828 96 98 28 maja 2015 (czwartek), godz. 19.00fax 22 828 96 [email protected]

Szanowni Klienci, zachęcamy do składania pisemnych ofert w celu wzięcia udziału w aukcji. Możliwa jest także licytacja telefoniczna. Prosimy czytelnie wypełnić kartę zlecania i dostarczyć ją (osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby SDA nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji.

imię i nazwisko

dokładny adres

telefon, fax, e-mail NIP (dla firm) numer dokumentu tożsamości

SDA gwarantuje poufność danych osobowych.

Nr pozycjiw katalogu tytuł Maksymalna oferowana kwota

lub licytacja telefoniczna

_____________________________numer Państwa telefonu do licytacji

_________________________________ ________________________

Imię i nazwisko data, podpis

6. Dom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji” (formularz dostępny w katalogu, w siedzi-bie SDA oraz na stronie internetowej www.sda.pl). W przy-padku zlecenia licytacji z limitem, SDA dokłada wszelkich starań, by zakupić obiekt w możliwie najniższej cenie. Na podstawie formularza możliwe jest także licytowanie przez telefon.

TABELA POSTĄPIEŃ:

cena postąpienia

100 – 200 10 zł

200 – 500 20 zł

500 – 1 000 50 zł

1 000 – 2 000 100 zł

2 000 – 10 000 200 zł

od 10 000 500 zł

REGUL AMIN AUKCJ I