Aukcja Biżuterii, 10 czerwca 2014, godz. 19

56
Cena 19 zł (z 5% VAT) AUKCJA BIŻUTERII WARSZAWA 10 CZERWCA 2014

WYSTAWA OBIEKTÓW AUKCYJNYCH 27 MAJA – 10 CZERWCA 2014 Dom Aukcyjny Desa Unicum Warszawa, ul. Marszałkowska 34-50 poniedziałek – piątek w godzinach od 11.00 do 19.00 sobota w godzinach od 11.00 do 16.00 Szczegółowych informacji na temat biżuterii udzielają: zespół DESA Biżuteria: tel. 22 826 44 66, [email protected] Beata Paluch: tel. 664 981 451, [email protected] Monika Woźniak: tel. 698 666 976, [email protected] Anna Niwińska: tel. 795 121 572, [email protected]

Transcript of Aukcja Biżuterii, 10 czerwca 2014, godz. 19

Cen

a 19

zł (

z 5%

VAT

)

AUKCJA BIŻUTERIIWARSZAWA 10 CZERWCA 2014

Aukcja biżuteriiDOM AUKCYJNY DESA UNICUM W WARSZAWIE •10 CZERWCA 2014 (WTOREK) • GODZ. 19

WYSTAWA OBIEKTÓW AUKCYJNYCH

27 MAJA – 10 CZERWCA 2014Dom Aukcyjny Desa Unicum

Warszawa, ul. Marszałkowska 34-50poniedziałek – piątek w godzinach od 11.00 do 19.00

sobota w godzinach od 11.00 do 16.00

Szczegółowych informacji na temat biżuterii udzielają: zespół DESA Biżuteria: tel. 22 826 44 66, [email protected] Beata Paluch: tel. 664 981 451, b. [email protected] • Monika Woźniak: tel. 698 666 976,

[email protected]• Anna Niwińska: tel. 795 121 572, [email protected]

Juliusz WindorbskiPrezes Zarządutel. 22 584 95 [email protected]

Jan KoszutskiCzłonek ZarząduDyrektor Domu Aukcyjnegotel. 22 584 95 [email protected]

Agata SzkupDyrektor Działu Sprzedaży22 584 95 [email protected]

Iza RusiniakDyrektor Działu SztukiWspółczesnej22 621 96 [email protected]

DESA Unicumul. Marszałkowska 34-5000-554 Warszawatel. 22 584 95 25fax. 22 584 95 [email protected]

OKŁADKA FRONT poz. 54 Tomasz Poznysz, Breakfast at Yoda's, 2014 r. OKŁADKA II poz. 58 Janina Zaborowska, @, 2014 r. STRONA 4 poz. 96 Monstfur, Total Recall, 2014 r.

Dział Księgowości

Małgorzata KulmaGłówna Księgowatel. 22 584 95 [email protected]

Marlena Ulejczyktel. 22 584 95 [email protected]

Płatności i rozliczenia

Urszula Przepiórkatel. 22 584 95 [email protected]

Dział Prawny

Krystian Owczarektel. 22 584 95 [email protected]

Prenumeratai zlecenia licytacji

Karolina Łopusińskatel. 22 584 95 34fax. 22 584 95 [email protected]

Public Relations

FineArt CommunicationMagdalena Żuktel. 608 362 [email protected]

Marketing i Promocja

Maria WindorbskaDyrektor Marketingutel. 22 584 95 [email protected]

Katarzyna Bakoń Brand Managertel. 795 122 [email protected]

Wydawca DESA UNICUM Sp. z o.o. • Redakcja ul. Marszałkowska 34–50 • 00-554 Warszawa • [email protected] Aukcja Biżuterii  • ISBN 978 - 83 - 63230 - 90 - 6 • Nakład 2 500 egzemplarzyKonto Bank PKO BP SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405 • NIP 525-00-04-496

Opracowanie graficzne Marcin Bugalski • Zdjęcia Marcin Koniak

Salon Wystawowy Marchand

Pl. Konstytucji 200-552 Warszawatel. 22 621 66 69

[email protected]

Michał [email protected]

Adriana [email protected]

Galeria Marszałkowska

ul. Marszałkowska 34/5000-554 Warszawa

[email protected]

AleksandraŁukaszewska22 584 95 [email protected]

Karolina ŁopusińskaKierownik Galerii22 584 95 [email protected]

Natalia Markowska22 584 95 [email protected]

Roman Kaczkowski22 584 95 [email protected]

Marcin KoniakFotograf22 621 96 [email protected]

Dział Przyjęć

Pl. Konstytucji 200-552 Warszawa

[email protected]

Joanna Borkowska22 584 95 [email protected]

Joanna TarnawskaKierownik Działu Przyjęć22 584 95 [email protected]

Karolina Łuźniak22 584 95 [email protected]

Monika Woź[email protected]

Galeria Biżuterii

ul. Nowy Świat 4800-363 Warszawatel. 22 826 44 [email protected]

Beata PaluchKierownik [email protected]

Anna Niwiń[email protected]

Jerzy LewińskiEkspert [email protected]

4 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

2

1

3

1 BROSZA W FORMIE OWADA, Rosja, XIX w.srebro pr. „84”, 3 lapis lazuli w szlifie kaboszon, półperły, masa: 8,25 g

Cena wywoławcza: 3 500 złEstymacja: 5 000 – 7 000

2 BROSZA W FORMIE WĘŻA, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,750, 2 rubiny(?), 1 półrozeta holenderska, rauty diamentowe, masa: 5,79 g

Cena wywoławcza: 1 500 złEstymacja: 2 500 – 3 500

3 BROSZA-JASZCZURKA, l. 20.–30. XX w.srebro werbletowane, złoto, 1 szmaragd fasetowany ~ 0,30 ct, 2 rubiny, rozety diamentowe, masa: 8,82 g

Cena wywoławcza: 3 500 złEstymacja: 6 000 – 8 000

4

00

5

6

4 KOLCZYKI W FORMIE KONICZYNY, Austria, pocz. XX w.złoto pr. „4” (0,585), 6 szafirów, 2 rozety diamentowe, masa: 3,36 g

Cena wywoławcza: 2 000 złEstymacja: 3 000 – 4 000

5 BROSZA W FORMIE KWIATU, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,585, 1 perła /prawdopodobnie naturalna/, 6 rozet diamentowych, błękitna emalia, masa: 5,20 g; sygnowana nr 10.392, 10597

Cena wywoławcza: 3 000 złEstymacja: 4 500 – 6 500

6 BROSZA-MOTYL, XX w.złoto, srebro, 5 szmaragdów, 2 rubiny, rozety diamentowe, masa: 18,68 g

Cena wywoławcza: 6 000 złEstymacja: 8 500 – 12 000

6 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

8

9

7

7 BROSZKA W STYLU EDWARDIAŃSKIM, pocz. XX w.platyna pr. 0,950, złoto pr. 0,750, 1 diament ~ 0,10 ct H/Si, rozety diamentowe, masa: 6,24 g

Cena wywoławcza: 5 000 złEstymacja: 7 000 – 10 000

8 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 20.–30. XX w.złoto pr. „4” (0,500), srebro, 1 diament ~ 0,90 ct I/Si2, 10 rozet diamentowych, masa: 2,28 g

Cena wywoławcza: 9 000 złEstymacja: 13 000 – 18 000

9 BRANSOLETKA ART DÉCO, l. 20.–30. XX w.złoto pr. ~ 0,580, 1 diament ~ 0,22 ct I/Si, diamenty ł. ~ 0,28 ct H-J/VS-Si, masa: 7,89 g; punce złotnika „D.H.”

12

10

10 KOLCZYKI Z DIAMENTAMI, l. 50. XX w.złoto pr. ~ 0,580, platyna, 2 diamenty ł. ~ 0,75 ct J-K/VS-Si, 20 diamentów ł. ~ 0,40 ct H-I/VS-Si, masa: 4,15 g

Cena wywoławcza: 4 500 złEstymacja: 6 500 – 9 000

11 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 30. XX w.platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 1,45 ct K/Si1, 40 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,40 ct H-J/VS-Si, masa: 5,93 g

Cena wywoławcza: 25 000 złEstymacja: 35 000 – 50 000

12 BROSZA ART DÉCO, l. 20.–30. XX w.złoto pr. 0,750, diamenty ł. ~ 0,50 ct H/VS-Si, masa: 3,40 g

Cena wywoławcza: 3 200 złEstymacja: 4 500 – 6 500

8 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

13

15

14

13 KOLCZYKI Z PERŁAMI, XX w.złoto pr. „3”, srebro, 2 perły hodowlane, 2 diamenty ł. ~ 0,25 ct I-J/Si, masa: 3,67 g

15 NASZYJNIK PERŁOWY, l. 50. XX w. pojedynczy sznur białych pereł hodowlanych, zapięcie złoto pr. 0,750, masa: 139,80 g

14 BRANSOLETA Z AMETYSTEM, l. 50. XX w.trzy sznury pereł hodowlanych, zapięcie złoto pr. 0,750, zapięcie złoto pr. 0,750, 1 ametyst w szlifie kaboszon, masa: 44,02 g

16 18

17 19

16 KOLCZYKI DIAMENTOWE, XX w.złoto pr. 0,750, 2 diamenty ł. ~ 1,20 ct J/P1, 24 diamenty ł. ~ 0,70 ct H/Si, 6 rozet diamentowych, masa: 5,18 g

Cena wywoławcza: 8 000 złEstymacja: 12 000 – 17 000

17 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 20.–30. XX w.złoto pr. ~ 0,580, srebro, 3 diamenty ł. ~ 0,35 ct I-K/VS-Si, rozety diamentowe, masa: 3,06 g

Cena wywoławcza: 4 200 zł

Estymacja: 6 000 – 8 500

18 WISIOR-BROSZA, Francja, koniec XIX w.złoto pr. 0,750, srebro werbletowane, 1 diament ~ 0,30 ct I/Si, rozety diamentowe, masa: 11,62 g

Cena wywoławcza: 3 800 złEstymacja: 5 500 – 7 500

19 BROSZA Z ROZETAMI, l. 20.–30. XX w., art décosrebro, złoto pr. ~ 0,580, rozety diamentowe, masa: 10,32 g

Cena wywoławcza: 5 000 złEstymacja: 7 500 – 10 000

10 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

22

21

20 KOLCZYKI Z SZAFIRAMI, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,580, 2 szafiry w szlifie kaboszon ł. ~ 0,80 ct, 2 diamenty ł. ~ 0,16 ct, 20 diamentów ł. ~ 1,60 ct H-I/VS-Si, masa: 4,58 g

Cena wywoławcza: 8 000 złEstymacja: 12 000 – 18 000

21 PIERŚCIONEK Z DIAMENTAMI, Francja(?), pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,580, srebro, 1 szafir w szlifie kaboszon ~ 1,20 ct, 10 diamentów ł. ~ 0,80 ct, masa: 2,70 g

Cena wywoławcza: 10 000 złEstymacja: 15 000 – 20 000

22 PIERŚCIONEK Z SZAFIREM, XIX/XX w.złoto pr. ~ 0,580, srebro, 1 szafir w szlifie kaboszon ~ 1,20 ct, 10 diamentów ł. ~ 0,80 ct, masa: 2,70 g

24

23

22

24 PIERŚCIONEK, Szwecja 1892 r.złoto 18 K, 1 szafir ~ 10 ct, rozety diamentowe, masa: 8,55 g

Cena wywoławcza: 15 000 złEstymacja: 23 000 – 30 000

23 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 20.–30. XX w.białe złoto pr. ~ 0,580, 1 diament ~ 0,20 ct H/Si, 4 szafiry, 38 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,70 ct H-J/VS-Si, masa: 3,83 g

12 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

26

25

27

25 KOLCZYKI Z PERŁAMI, I poł. XX w. złoto pr. „3”(0,750-700), 2 perły hodowlane, 16 diamentów ł. ~ 0,95 ct H-J/VS-Si, masa: 5,55 g

Cena wywoławcza: 6 500 złEstymacja: 9 000 – 13 000

26 PIERŚCIONEK Z DIAMENTEM, pocz. XX w.platyna pr. 0,950, 1 diament 2,32 ct L/Si1, masa: 4,00 g

Cena wywoławcza: 40 000 złEstymacja: 55 000 – 80 000

27 PIERŚCIONEK Z PERŁĄ, l. 30. XX w., art décozłoto pr. 0,840, 1 biała perła hodowlana, akoya, 6 diamentów ł. ~ 0,30 ct H/VS, 20 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,30 ct H/VS, masa: 8,15 g

Cena wywoławcza: 8 000 złEstymacja: 13 000 – 18 000

28

29

28 KOLCZYKI Z MOTYWEM KOKARDY, Francja, pocz. XX w.platyna pr. 0,950, złoto pr. 0,750, 2 diamenty ~ 2,00 ct H-I/Si1-2, 30 diamentów ł. ~ 0,50 ct H-I/VS-Si, masa: 5,55 g

Cena wywoławcza: 45 000 złEstymacja: 63 000 – 85 000

29 NASZYJNIK W TYPIE NEGLIGÉE, XIX w.złoto pr. „3”, srebro werbletowane, 76 diamentów ł. ~ 4,80 ct H-J/VS-Si, 2 perły barokowe, prawdopodobnie naturalne, rozety diamentowe, masa: 14,55 g

Cena wywoławcza: 20 000 złEstymacja: 30 000 – 40 000

14 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

30

31

30 NASZYJNIK W FORMIE KWIATOWEJ, XIX w.metal złocony, granaty fasetowane, półperły, łańcuszek złoto niskopróbne, masa: 19,61 g

Cena wywoławcza: 3 000 zł

Estymacja: 4 500 – 6 500

31 KOLCZYKI Z GRANATAMI, pocz. XX w.metal złocony, granaty fasetowane, zapięcie dokręcane, masa: 6,29 g

Cena wywoławcza: 1 000 złEstymacja: 1 500 – 2 500

32

34

33

00

32 BROSZA BIEDERMEIEROWSKA, Wiedeń, XIX w.złoto pr. „4” (0,585), czarna emalia, 2 granaty w szlifie kaboszon, 1 rozeta diamentowa, masa: 10,34 g; stan zachowania: wyruszenia emalii

Cena wywoławcza: 2 200 złEstymacja: 3 000 – 4 500

33 PIERŚCIONEK Z GRANATEM, II poł. XIX w.złoto pr. 0,750, 1 granat w szlifie kaboszon, otwierany – schowek na sole trzeźwiące, masa: 3,89 g

Cena wywoławcza: 1 800 złEstymacja: 2 800 – 4 000

34 BROSZA Z GRANATEM, XIX w., biedermeierzłoto pr. 0,580-0,720 /wg świadectwa badania/, 1 granat fasetowany, półperły, masa: 15,05 g

16 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

35 37

3836

35 NASZYJNIK EDWARDIAŃSKI, pocz. XIX w.złoto 18 ct, srebro, perły (prawdopodobnie naturalne), 3 diamenty ł. ~ 0,45 ct H/VS-Si, rozety diamentowe, łańcuszek złoto, masa: 4,63 g

Cena wywoławcza: 8 500 złEstymacja: 12 000 – 17 000

36 BROSZA EDWARDIAŃSKA, pocz. XX w.złoto pr. 0,585, platyna, 4 szafiry w formie trójkątów, 2 perły hodowlane, białe, rozety diamentowe, masa: 3,12 g

37 BROSZA DIAMENTOWA, pocz. XX w.platyna pr. 0,950, złoto pr. 0,750, 1 diament ~ 0,36 ct, diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,60 ct H/VS-Si2, rozety diamentowe, masa: 5,84 g

Cena wywoławcza: 7 500 złEstymacja: 10 000 – 15 000

38 BRANSOLETKA ART DÉCO, l. 20.–30. XX w.złoto pr. 0,585, platyna, 5 diamentów ł. ~ 0,50 ct H-I/VS-Si2, rozety diamentowe, masa: 10,16 g

39 NASZYJNIK EDWARDIAŃSKI, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,580, srebro, 7 diamentów ł. ~ 2,30 ct H-M/VS, rozety diamentowe, masa: 7,50 g

18 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

40

4241

40 KOLCZYKI Z SZAFIRAMI, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,500-0,750, srebro, 2 szafiry w szlifie kaboszon ł. ~ 2,00 ct, 24 diamenty ł. ~ 4,73 ct I-L/VS1-P1, masa: 6,64 g

Cena wywoławcza: 30 000 złEstymacja: 42 000 – 60 000

41 PIERŚCIONEK DIAMENTOWY, koniec XIX w.złoto pr. ~ 0,580, srebro, 1 szafir ~ 4,40 ct, 11 diamentów ł. ~ 2,00 ct I-J/Si-P, masa: 5,50 g

Cena wywoławcza: 17 000 złEstymacja: 24 000 – 30 000

42 PIERŚCIONEK Z ONYKSEM, l. 30.–40. XX w., art décobiałe złoto pr. ~ 0,580, onyks, 2 diamenty ł. ~ 1,94 ct I-J/VS-VS1, 2 diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,02 ct, masa: 5,72 g

Cena wywoławcza: 38 000 złEstymacja: 50 000 – 75 000

43

44

45

43 NASZYJNIK-OBRÓŻKA, pocz. XX w.na aksamitnej wstążce, złoto pr. 0,750, platyna, biała emalia, 5 diamentów, diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,50 ct H/VS-Si, zapięcie złoto pr. 0,750, masa brutto: 69,40g

44 BROSZA ONYKSOWA, koniec XIX w.złoto pr. „3” (0,585), 13 diamentów ł. ~ 1,00 ct I-J/VS-Si, onyks, masa: 15,57 g

Cena wywoławcza: 8 000 złEstymacja: 12 000 – 16 000

45 BRANSOLETA ART DÉCO, l. 20.–30. XX w.platyna pr. 0,950, 3 diamenty ł. ~ 1,35 ct H-J/VS-Si, 14 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,30 ct, 56 diamentów ł. ~ 1,90 ct H-J/VS-Si /ł. ~ 3,55 ct/, onyksy w szlifie bagiet, masa: 15,75 g

Cena wywoławcza: 30 000 zł

Estymacja: 40 000 – 60 000

20 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

46

47

46 WISIOR-KAMEA, pocz. XX w. łańcuszek złoto pr. 0,585, kamea rzeźbiona w muszli, przedstawienie trzech Gracji, masa: 17,40 g

Cena wywoławcza: 3 000 złEstymacja: 4 500 – 6 000

47 BROSZO-WISIOR, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,580, bajorek, kamea rzeźbiona w muszli, przedstawienie sceny antycznej, masa: 13,90 g

48 MEDALION-KAMEA, Francja, XIX w.złoto pr. ~ 0,580, srebro, rzeźbione popiersie kobiety w onyksie dwubarwnym, na odwrociu szkło, rozety diamentowe, masa: 16,45 g; stan zachowania: onyks pęknięty w kilku miejscach

Cena wywoławcza: 7 000 złEstymacja: 10 000 – 15 000

22 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

51

50

49

49 PIERŚCIONEK Z DIAMENTEM, pocz. XX w.platyna pr. 0,950, 1 diament 1,03 ct G/VS2, masa: 3,43 g

Cena wywoławcza: 25 000 złEstymacja: 44 000 – 60 000

50 PIERŚCIONEK Z DIAMENTEM, okres międzywojennyzłoto pr. „3”, srebro, 1 diament ~ 0,60 ct K/Si1, listki na obrączce grawerowane, masa: 2,79 g

Cena wywoławcza: 5 000 złEstymacja: 7 500 – 11 000

51 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 20.–30. XX w. platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 0,50 ct H/P, 4 diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,24 ct H-J/VS, masa: 3,79 g

Cena wywoławcza: 6 000 złEstymacja: 9 000 – 14 000

53

52

54

52 KOLCZYKI Z DIAMENTAMI, Austria, pocz. XX w.złoto pr. „4” (0,585), 4 diamenty ł. ~ 4,23 K-L/VS-Si, masa: 3,38 g

Cena wywoławcza: 100 000 złEstymacja: 140 000 – 200 000

53 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 20.–30. XX w.platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 3,88 ct M/VS1, 12 diamentów ł. ~ 0,25 ct I-J/VS-Si, rozety diamentowe, masa: 5,44 g

Cena wywoławcza: 100 000 złEstymacja: 140 000 – 180 000

54 BRANSOLETKA ART DÉCO, l. 20.–30. XX w.złoto pr. ~ 0,585, platyna, 3 diamenty ł. ~ 3,00 ct I-J/P, 22 diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,25 ct H-J/VS-Si, masa: 12,05 g

Cena wywoławcza: 50 000 złEstymacja: 70 000 – 100 000

24 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

57

56

55

55 NASZYJNIK Z AMETYSTAMI, XIX w.złoto pr. „4” (0,585) trójbarwne, ametysty fasetowane, masa: 12,96 g; sygnowany 1922

Cena wywoławcza: 2 500 złEstymacja: 3 500 – 5 500

56 WISIOREK Z ŁAŃCUSZKIEM, koniec XIX w.srebro pr. 0,925, 1 ametyst fasetowany, perły hodowlane, masa: 14,50 g

Cena wywoławcza: 2 500 złEstymacja: 3 500 – 5 000

57 PIERŚCIONEK Z AMETYSTEM, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,580, srebro, 1 ametyst fasetowany, rozety diamentowe, masa: 7,08 g

58 KOMPLET BIŻUTERII, Włochy, poł. XX w.naszyjnik i bransoleta, złoto pr. 0,750, bajorek, grawerowanie, ametysty w szlifie kaboszon, masa: 116,47 g

Cena wywoławcza: 18 000 złEstymacja: 26 000 – 38 000

26 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

59

60

61

59 NASZYJNIK SECESYJNY, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,580, platyna, 3 diamenty ł. ~ 0,27 ct H-I/VS-Si, rozety diamentowe, 1 perła hodowlana, wtórna, masa: 6,24 g

60 BROSZO-WISIOR, Rosja, koniec XIX w., secesjazłoto pr. „56”, dwubarwne, srebro, rozety diamentowe, emalia jasnozielona, masa: 19,63 g; stan zachowania: uszkodzenia emalii

Cena wywoławcza: 10 000 złEstymacja: 15 000 – 22 000

61 PIERŚCIONEK SECESYJNY, Austria, XIX/XX w.złoto pr. „4” (0,585), srebro, 2 diamenty ł. ~ 0,50 ct H/VS-Si, 13 diamentów ł. ~ 0,20 ct H-I/VS, masa: 2,99 g

62 BROSZO-WISIOR EDWARDIAŃSKI, pocz. XX w.złoto pr. „3”, platyna, 1 szmaragd w szlifie kaboszon ~ 7,00 ct, 9 diamentów ł. ~ 0,45 I-J/VS-Si, rozety diamentowe, łańcuszek dwubarwny, platyna pr. 0,950, żółte złoto pr. 0, 750, masa brutto: 15,92 g

Cena wywoławcza: 22 000 złEstymacja: 30 000 – 45 000

28 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

63 64

65

63 WISIOREK-KRZYŻYK, XVII/XVIII w.srebro werbletowane, diamenty, rozety diamentowe, od spodu kryształy górskie, masa: 10,08 g; oczko wtórne

Cena wywoławcza: 11 000 złEstymacja: 15 000 – 22 000

64 KRZYŻYK Z MOTYWEM WĘŻA, Francja(?), koniec XIX w.srebro złocone, 2 rubiny, 14 diamentów ł. ~ 1,30 ct H-I/VS-Si, 18 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,20 ct H-J/VS-Si, 5 brylantów ł. ~ 0,06 ct H/VS-Si, masa: 3,93 g

65 KRZYŻYK DIAMENTOWY, XIX/XX w. srebro, 4 półrozety holenderskie, rozety diamentowe, masa: 6,23 g

Cena wywoławcza: 4 000 złEstymacja: 6 500 – 8 500

66 NASZYJNIK DIAMENTOWY, pocz. XIX w.srebro werbletowane mosiądzem, rozety diamentowe, emalia, łańcuszek srebrny, masa: 31,98 g

Cena wywoławcza: 12 000 złEstymacja: 23 000 – 30 000

30 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

67 69

70

68

67 BROSZA W FORMIE GAŁĄZKI Z PTAKAMI, Włochy, XX w.złoto pr. 0,750, emalia, 2 brylanty ł. ~ 0, 10 ct H/VS, 3 diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,06 ct H/VS, masa: 16,15 g

Cena wywoławcza: 4 500 złEstymacja: 7 000 – 9 000

68 BROSZA Z GWIZDKIEM, Francja, 1848-1916 r.złoto pr. 0,750, grawerowanie, masa: 14,60 g; sygnowana nr 5098

Cena wywoławcza: 2 500 złEstymacja: 3 500 – 4 500

69 BROSZA Z PRZEDSTAWIANIEM KUROPATW, pocz. XX w.srebro pr. „84”, szkło, ręcznie malowana, masa: 4,74 g

Cena wywoławcza: 1 200 złEstymacja: 2 000 – 2 800

70 BROSZA-KAROCA, Włochy, XX w.złoto pr. 0,750, 3 szafiry, 2 rubiny, masa: 9, 59 g; sygnowana nr 260 AL

71 BRANSOLETA BIEDERMEIEROWSKA, Europa Zachodnia, XIX w.złoto pr. 0,750, grawerowane, emalia różowa na giloszu, 1 diament centralny ~ 0,40 ct J/Si, 14 diamentów ł. ~ 1,20 ct I-J/VS-Si, łańcuszek zabezpieczający, masa: 30,75 g; oryginalne etui, odpinane od części centralnej dwie części bransolety

32 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

72

74

73

72 KOLCZYKI KORALOWE, Europa Zachodnia, XIX w.złoto pr. ~ 0,700, 6 perełek, 2 korale w formie kropli, 2 korale w szlifie kaboszon, masa: 16, 02 g

73 KOLCZYKI Z KORALEM, okres międzywojennyzłoto pr. „3”,, srebro, 2 korale w szlifie kaboszon, 2 diamenty ł. ~ 0,20 ct, masa: 3,01 g

Cena wywoławcza: 2 500 złEstymacja: 3 500 – 4 000

74 NASZYJNIK Z KAMEAMI, poł. XIX w., biedermeierzłoto pr. 0,500-0,610 /wg świadectwa badania/, grawerowanie, koral rzeźbiony, przedstawienie postaci antycznych, masa: 19,50 g

Cena wywoławcza: 5 000 złEstymacja: 7 000 – 11 000

75

76

77

75 PIERŚCIONEK Z DIAMENTAMI, Rosja, XIX/XX w.złoto pr. „56”, grawerowane, 1 diament ~ 0,38 ct H/Si2, masa: 2,87 g

76 KOLCZYKI Z ROZETAMI, Włochy, XIX w. złoto pr. 0,750, rozety diamentowe, masa: 5,68 g

Cena wywoławcza: 4 000 złEstymacja: 6 500 – 9 000

77 BRANSOLETA-OBRĘCZ, koniec XIX w.złoto pr. srebro, 15 diamentów ł. ~ 1,40 ct H-J/VS-P, masa: 16,48 g

Cena wywoławcza: 25 000 złEstymacja: 35 000 – 47 000

34 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

81

79

78

80

78 KOLCZYKI Z PEREŁKAMI, pocz. XX w.złoto pr. „3”, srebro, 2 szafiry ł. ~ 0,20 ct, 4 diamenty w szlifie 8/8 ł.~ 0,12 ct, perły, masa: 3,51 g

Cena wywoławcza: 4 200 złEstymacja: 6 000 – 8 000

79 BRANSOLETA TZW. PANCERKA, 1938 r.złoto pr. „3”, 3 szafiry ł. ~ 1,30 ct, 4 diamenty ł. ~ 0,80 ct I-J/Si, masa: 35,28 g

Cena wywoławcza: 10 000 złEstymacja: 15 000 – 21 000

80 BROSZA Z SZAFIREM, koniec XIX w.złoto pr. 0,500-0,590, dukatowane, srebro /wg świadectwa badania/, 1 szafir ~ 7,40 ct /prawdopodobnie cejloński/, 20 diamentów ł. ~ 0,70 ct I-Z/VS-P1, masa: 9,54 g

Cena wywoławcza: 18 000 złEstymacja: 30 000 – 40 000

81 PIERŚCIONEK Z SZAFIREM, pocz. XX w.złoto pr. 0,580, srebro, 1 szafir ~ 1,20 ct, 4 diamenty ł. ~ 0,40 ct, 10 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,50 ct H-J/VS-Si, masa: 3,40 g

82

83

82 KOLCZYKI EMALIOWANE, pocz. XIX w.złoto pr. ~ 0,700, zapięcia wtórne pr. 0,585, emalia kobaltowa i biała, prawdopodobnie rubiny i oliwiny, perły, masa: 11,96 g

Cena wywoławcza: 9 000 złEstymacja: 12 000 – 18 000

83 BRANSOLETA Z DIAMENTEM, koniec XIX w.złoto pr. 0,585, 1 diament ~ 0,70 ct H/VS2, 6 rozet diamentowych, masa: 17,74 g; etui

36 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

84

85

86

84 MEDALION W FORMIE SERCA, XIX w. złoto pr. 0,500 /wg świadectwa badania/, łańcuszek złoto pr. „3”, masa: 9,64 g

Cena wywoławcza: 2 000 złEstymacja: 3 500 – 4 500

85 KOLCZYKI W STYLU ANTYCZNYM, pocz. XIX w.złoto pr. ~ 0,580, masa: 7,43 g

Cena wywoławcza: 2 800 złEstymacja: 4 000 – 5 500

86 BRANSOLETA ZŁOTA, Polska, okres międzywojennyzłoto dwubarwne pr. „3”, masa: 21,35 g

87

89

88

87 KOLCZYKI DIAMENTOWE, XX w.złoto pr. 0,583, 2 brylanty ł. ~ 0,20 ct, 12 brylantów ł. ~ 0,40 ct H/VS, masa: 6,31 g

88 BROSZA W FORMIE KSIĘŻYCA, koniec XIX w.złoto pr. ~ 0,580, 8 diamentów ł. ~ 0, 50 ct I-J/VS-Si, 9 rubinów ł. ~ 0,80 ct, 2 rozety diamentowe, masa: 3,80 g

Cena wywoławcza: 4 000 złEstymacja: 6 000 – 9 000

89 WISIOREK Z ŁAŃCUSZKIEM, XIX/XX w., secesjazłoto pr. ~ 0,500, 2 rubiny (?), 1 perła, masa: 5,00 g

38 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

90

91

92

90 SPINKI DO MANKIETÓW, art déco, l. 20. XX w.dwustronne, srebro złocone pr. 0,925, biała emalia, brązowa emalia na giloszu, motyw ptaka w złocie, masa: 10,18 g

Cena wywoławcza: 1 000 złEstymacja: 1 500 – 2 000

91 PAPIEROŚNICA EMALIOWANA, pocz. XX w.srebro pr. 0,935, żółta emalia na giloszu, masa: 108,65 g

Cena wywoławcza: 800 złEstymacja: 1 300 – 1 800

92 TOREBKA Z PAPIEROŚNICY, Niemcy, pocz. XX w.srebro złocone pr. 0,900, grawerowane, 1 szafir w szlifie kaboszon, masa: 81,70 g

93 95

9694

93 SPINKI DO MANKIETÓW, pocz. XX w.srebro pr. 0,800, dekoracja niello, masa: 11,56 g

Cena wywoławcza: 500 złEstymacja: 1 000 – 1 500

94 SPINKI DO MANKIETÓW, Norwegia, art décosrebro pr. 0,925, emalia dwubarwna: czarna i biała, masa: 10,72 g

Cena wywoławcza: 1 000 złEstymacja: 1 400 – 2 000

95 SPINKI DO MANKIETÓW, Kraków, okres międzywojennysrebro pr. „3”, grawerowane, masa: 10,95 g

Cena wywoławcza: 900 złEstymacja: 1 400 – 2 000

96 SPINKI DO MANKIETÓW, edwardiańskie, pocz. XX w.białe złoto pr. 0,585, 2 diamenty ł. ~ 0,10 ct H-I/VS-Si, masa: 6,55 g

Cena wywoławcza: 2 500 złEstymacja: 4 000 – 5 500

40 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

97

98

97 ZEGAREK KIESZONKOWY, Patek Philippe, Szwajcaria, 1900-1905 r.

męski, złoto 14 K, tarcza emaliowana, biała, cyfry arabskie, m/s, nr koperty i mechanizmu 121180, masa brutto: 90,70 g; dołączono certyfikat SRJ

Cena wywoławcza: 15 000 złEstymacja: 22 000 – 30 000

98 ZEGAREK KIESZONKOWY, A. Lange & Söhne, XIX/XX w.męski, trzykopertowy, złoto pr. 0,583, tarcza porcelanowa, cyfry arabskie, m/s, nr koperty 57172, nr mechanizmu 57172, masa brutto: 116,90 g; oryginalne etui, certyfikat zakupu, dodatkowo zapasowe szkło i sprężyna

Cena wywoławcza: 18 000 złEstymacja: 25 000 – 35 000

99 ZEGAREK KIESZONKOWY, William Anthony, Londyn 1798 r.

złoto pr. 18 K, grawerowany, wychwyt duplex, tarcza emaliowana, biała, centralna sekunda, cyfry rzymskie, koperta dekorowana kobaltową, niebieską i czerwoną emalią na giloszu, 1 półrozeta holenderska, rozety diamentowe, perły, masa brutto: 153,80 g; zegarek produkowany na rynek chiński, dołączono dokumentację z konserwacji

Cena wywoławcza: 320 000 złEstymacja: 450 000 – 600 000

42 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

100 101

100 ZEGAREK NARĘCZNY, Cartier, l. 90. XX w.damski, złoto 18 K, kwarcowy, tarcza beżowa, cyfry rzymskie, szkło szafirowe, mechanizm nr 805791300702, 2 rubiny w szlifie kaboszon, 1 brylant w koronce ~ 0,10 ct, diamenty w szlifie 8/8, 89 brylantów ł. ~ 1,00 ct H/VS, masa brutto: 75,70 g

Cena wywoławcza: 20 000 złEstymacja: 28 000 – 38 000

101 ZEGAREK NARĘCZNY, Cartier Pasha, 2006 r.damski, złoto 18 K, tarcza beżowa, cyfry arabskie, nakładka dekorowana 60 brylantami, czarny skórzany pasek, masa brutto: 86,55 g; oryginalne pudełko, dokumenty

102

103

104

102 ZEGAREK NARĘCZNY, Rolex, l. 50. XX w.damski, białe złoto pr. „3”, żółte złoto pr. 0,750, tarcza beżowa, cyfry arabskie, bransoleta wtórna z okresu międzywojennego, masa brutto: 30,25 g

103 ZEGAREK NARĘCZNY, Jaeger-LeCoultre Reverso, Szwajcaria, l. 80. XX w. damski, złoto pr. 0,750, obrotowa koperta, rozmiar M, tarcza beżowa, cyfry arabskie, nr 1908441; 260. 110. 862, masa brutto: 103,05 g; dodatkowy element bransolety o masie: 12,70 g, oryginalne pudełko, certyfikat p. Marka Binia

Cena wywoławcza: 30 000 złEstymacja: 45 000 – 65 000

104 ZEGAREK NARĘCZNY, Jaeger-LeCoultre, l. 90. XX w.damski, białe złoto pr. 0,750, mechaniczny, tarcza biała, cyfry rzymskie, nr 904457A, czarny skórzany pasek, masa brutto: 26,05 g

44 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

105 107

106

105 ZEGAREK NARĘCZNY, Omega, Szwajcaria, 1967 r.męski, złoto pr. 0,750, tarcza złota, referencje mechanizmu 620, nr mechanizmu 25142510, 1445641, 568715, brązowy skórzany pasek z jaszczurki, sprzączka oryginalna, masa brutto: 26,61 g; dołączono certyfikat p. Marka Binia

Cena wywoławcza: 6 500 złEstymacja: 10 000 – 14 000

106 ZEGAREK NARĘCZNY, Doxa, Antimagnetique, l. 50. XX w.męski, mechaniczny, złoto pr. 0,585 /pierścień metalowy/, tarcza herbaciana, cyfry arabskie, duża sekunda, nr koperty 955103, brązowy pasek skórzany, masa brutto: 33,00 g

Cena wywoławcza: 2 200 złEstymacja: 3 200 – 4 500

107 ZEGAREK NARĘCZNY, Omega Constellationmęski, kwarcowy, stalowy, złoto pr. 0,750, tarcza czarna, cyfry rzymskie na ramce, kalendarz, nr bransolety 1448/341, masa brutto: 73,30 g

Cena wywoławcza: 2 500 złEstymacja: 4 000 – 6 000

109

110108

108 ZEGAREK NARĘCZNY, Schaffhausen, Szwajcaria, 1942 r.męski, złoto 14 K, tarcza beżowa, cyfry arabskie, m/s, cal 82, nr mechanizmu 1051144, czarny skórzany pasek, masa brutto: 36,40 g; dołączono certyfikat p. Marka Binia

109 ZEGAREK NARĘCZNY, Schaffhausen, Szwajcaria, 1949 r.męski, złoto pr. 0,750, mechaniczny, tarcza beżowa wtórna, cyfry arabskie, duża sekunda, referencje C 89, nr koperty 1210827, nr mechanizmu 1190137, bransoleta złoto pr. „2”, masa brutto: 74,10 g

110 ZEGAREK NARĘCZNY, Schaffhausen, IWC Flatine Szwajcaria, l. 80. XX w.kwarcowy, złoto pr. 0,750, kalendarz, nr koperty 22 62498, nr mechanizmu CAL 2405, czarny skórzany pasek, masa brutto: 46,48 g

46 | 12 AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL

111 ZEGAREK NARĘCZNY, Rolex Oyster Perpetual Yacht Master II, 2013 r. męski, białe złoto pr. 0,750, automat, chronometr, tarcza biała, cyfry arabskie na obrotowej ramce zegarka, szkło szafirowe, koronka zakręcana, tarcza średnica 43 mm, wysokość 12 mm, referencje 116689, kaliber 4160, rezerwa chodu 72 h, wodoszczelny do 100 m, masa brutto: 273,15 g; oryginalne pudełko, dokumenty

Cena wywoławcza: 80 000 złEstymacja: 110 000 – 150 000

1. Oferta aukcyjnaPrzedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty kolekcjonerskie oddane do  sprzedaży komisowej przez komitentów lub stanowiące własność Domu Aukcyjne-go. Zgodnie z  oświadczeniami komitentów powierzone obiekty stanowią ich własność bądź też komitenci mają prawa do ich rozporządzania, a ponadto, nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem sądowym i skarbowym, są wolne od zajęcia i zastawu oraz innych ograniczonych praw rzeczowych, a także jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. Dom Aukcyjny zapewnia fachową wycenę, rzetelny opis katalogowy powierzonego do sprzedaży obiektu, a także pokrywa koszty jego ubezpieczenia. Aukcja jest prowadzo-na zgodnie z polskimi przepisami prawnymi przez osobę upoważnioną po stronie Domu Aukcyjnego zwaną dalej Aukcjonerem. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzie-lania lub łączenia obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn. Opisy zawarte w  katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną przed rozpoczęciem licytacji. Dom Aukcyjny zapewnia, że opisy katalogowe obiektów wystawionych na  aukcji wykonane zostały w  najlepszej wierze z wykorzystaniem doświadczenia i wiedzy fachowej pracowników Domu Aukcyjnego oraz współpracujących z Domem Aukcyjnym ekspertów.

2. Osobisty udział w aukcjiDo uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume-rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji. Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma prawo poprosić o  dokument potwierdzający tożsamość osoby rejestrowanej (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy). Bezpośrednio po zakończeniu aukcji należy zwrócić tabliczkę z numerem aukcyjnym, a w przypadku zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji.

3. Licytacje w imieniu klientaDom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji”. Formularz zlecenia dostępny jest w kata-logu (na ostatnich stronach), w siedzibie Domu Aukcyjnego oraz na stronie internetowej http://www.desa.pl/assets/fi-les/formularze/zlecenie_licytacji.pdf. W przypadku zlecenia licytacji z limitem Dom Aukcyjny dokłada wszelkich starań, by klient zakupił obiekt w możliwie najniższej cenie, nie niż-szej jednak niż cena gwarancyjna. Jeśli limit jest niższy niż cena gwarancyjna zostaje zawarta transakcja warunkowa. Formularz należy przesłać faksem, pocztą, e-mailem lub zo-stawić osobiście w siedzibie Domu Aukcyjnego najpóźniej na dwie godziny przed rozpoczęciem licytacji. Wraz z for-mularzem klient powinien przesłać fotokopię dokumentu tożsamości w  celach koniecznych do realizacji zlecenia licytacji. Dane osobowe klienta są informacjami poufnymi i pozostają do wyłącznej wiadomości Domu Aukcyjnego. O ile klient nie zażyczy sobie inaczej, rachunek za zawarte transakcje zostanie przesłany na adres podany przez klienta na formularzu.

4. Licytacje telefoniczneKlienci, którzy chcą licytować przez telefon, powinni prze-słać zlecenia najpóźniej na jeden dzień przed dniem aukcji. Pracownicy Domu Aukcyjnego połączą się z  klientem przed  rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku pro-blemów z uzyskaniem połączenia z podanym przez klienta numerem telefonu. Za wyjątkiem opłaty aukcyjnej z tytułu licytacji telefonicznych Dom Aukcyjny nie pobiera żadnych dodatkowych opłat. Dom Aukcyjny zastrzega, że może re-jestrować i archiwizować rozmowy telefoniczne z klientem, o których mowa powyżej.

5. Przebieg AukcjiO  wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner podając postąpienia wedle tabeli postąpień dla poszczególnych przedziałów cenowych, którą umieszczono na końcu

regulaminu. W zależności od przebiegu aukcji, Aukcjoner może wedle własnego uznania zdecydować o innej wyso-kości postąpienia. Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży między Do-mem Aukcyjnym a licytantem, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji, Aukcjo-ner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytację obiektu. Dom Aukcyjny zastrzega sobie prawo do licytowa-nia jedynie wcześniej zgłoszonych przez uczestników au-kcji obiektów. W sytuacji takiej numery obiektów są przed aukcją zgłaszane do Aukcjonera. Aukcja jest prowadzona w języku polskim, jednak na życzenie uczestnika aukcji nie-które spośród licytacji mogą być równolegle prowadzone w języku angielskim i niemieckim. Prośby takie powinny być składane najpóźniej na godzinę przed aukcją wraz z in-formacją, których obiektów dotyczą. Licytacja odbywa się w tempie 60–100 obiektów na godzinę.

6. Cena wywoławczaCena wywoławcza zamieszczona w  katalogu pod opi-sem obiektu jest kwotą od której rozpoczyna się licytacja. Obiekty licytowane są w górę, tzn. licytacja może zakoń-czyć się na kwocie wyższej niż cena wywoławcza lub rów-nej tej kwocie.

7. EstymacjaPodana w katalogu estymacja jest szacunkową wartością określoną przez Dom Aukcyjny. Zakończenie licytacji w przedziale estymacji lub powyżej górnej estymacji jest transakcją ostateczną. Zakończenie licytacji poniżej dolnej estymacji może być transakcją warunkową (patrz punkt 9).

8. Cena gwarancyjnaDla każdego obiektu Dom Aukcyjny ustala cenę gwa-rancyjną. Jej wysokość jest informacją poufną. Kwota ta mieści się pomiędzy ceną wywoławczą a dolną estyma-cją. Jeżeli w drodze licytacji cena gwarancyjna nie zosta-nie osiągnięta, zakończenie licytacji skutkuje zawarciem transakcji warunkowej, co zostaje ogłoszone przez Au-kcjonera.

9. Transakcje warunkoweDom Aukcyjny dopuszcza zawieranie transakcji warunko-wej. Transakcja taka dochodzi do skutku pod warunkiem akceptacji wylicytowanej ceny przez właściciela obiektu. Zawarcie transakcji warunkowej jest traktowane jako prawnie wiążąca oferta nabycia obiektu po cenie wylicy-towanej. Dom Aukcyjny zobowiązuje się w negocjować z właścicielem obiektu możliwość obniżenia ceny do kwo-ty wylicytowanej. Jeśli negocjacje nie przyniosą pozytyw-nego skutku w czasie pięciu dni roboczych od dnia aukcji, obiekt uznaje się za niesprzedany. Dom Aukcyjny zastrze-ga sobie prawo do przyjmowania po aukcji ofert równych cenie gwarancyjnej na obiekty wylicytowane warunkowo. W przypadku otrzymania takiej oferty od innego oferenta Dom Aukcyjny informuje o tym fakcie klienta, który wy-licytował warunkowo. Klient ma prawo w takim wypad-ku do podniesienia swojej oferty do ceny gwarancyjnej i przysługuje mu pierwszeństwo w zakupie obiektu. Jeśli nie podniesie swojej oferty do ceny gwarancyjnej, transak-cja warunkowa zostaje unieważniona a obiekt może zostać sprzedany drugiemu oferentowi po cenie gwarancyjnej.

10. Opłata aukcyjna i podatek VATDo  kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną w  wysokości  15%. Kwota wylicytowana wraz z  opłatą aukcyjną zawiera podatek od  towarów i  usług VAT. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyj-nej, w przypadku gdy obiekt nie został sprzedany na aukcji. Dom Aukcyjny wystawia faktury VAT marża.

11. PłatnościKupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wyli-cytowane obiekty w terminie 10 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny będzie uprawniony do naliczenia odsetek usta-

wowych za okres opóźnienia w zapłacie. Dom Aukcyjny przyjmuje następujące formy płatności: Gotówka: PLN –  wszystkie transakcje zawierane są w  polskich złotych. Inne waluty – na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w: euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie na-stępowało po dziennym kursie kupna waluty Banku PKO BP SA pomniejszonym o 3%. Karty Kredytowe: Dom aukcyjny akceptuje następujące karty kredytowe: MasterCard, VISA, Maestro, VISA electron

Przelew bankowy na rachunek:DESA UNICUM SP. Z O. O.ul. Marszałkowska 34-50, 00-554 WarszawaBank PKO BP SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405

12. Odstąpienie od umowyW razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po  bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą.

13. Przejście własności obiektuWłasność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabyw-cę z  chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o  opłatę aukcyjną.

14. Odbiór obiektówOdbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokona-niu pełnej zapłaty i powinien nastąpić w terminie do 10 dni od  daty aukcji. W  innych przypadkach przechowywanie i dostarczanie przedmiotów odbywa się na koszt i ryzyko nabywcy.

15. ReklamacjeWszelkie możliwe reklamacje będą rozpatrywane zgodnie z  przepisami prawa polskiego. Reklamację z  tytułu nie-zgodności towaru z umową można zgłosić w ciągu jedne-go roku od wydania obiektu. Wobec osób nie będących konsumentami Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzial-ności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupio-nych obiektów.

16. Obowiązujące przepisy prawaDom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z przepisami:• ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece

nad zabytkami (Dz. U. Nr 162 poz. 1568) – wywóz określo-nych obiektów poza granice kraju wymaga zgody odpo-wiednich władz,

• ustawy z  dnia  21 listopada  1996  r. o  muzeach (Dz. U. z 1997 r. Nr 5, poz. 24, z późn. zm.) – muzea rejestrowa-ne mają prawo pierwokupu zabytków bezpośrednio na aukcji za kwotę wylicytowaną powiększoną o opłatę aukcyjną,

• ustawy z  dnia  16 listopada  2000  r. o  przeciwdziała-niu wprowadzaniu do  obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z  nielegalnych lub nie-ujawnionych źródeł oraz o  przeciwdziałaniu finanso-waniu terroryzmu (Dz. U.  z  2000r. Nr  116, poz.  1216 z późn. zm.) – Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbie-rania danych osobowych nabywców dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 tysięcy euro.

Tabela postąpień

cena postąpienie

0 – 2 000 100

2 000 – 5 000 200/300

5 000 – 10 000 500

10 000 – 20 000 1 000

20 000 – 50 000 2 000/3 000

50 000 – 100 000 5 000

ponad 100 000 10 000

Regulamin aukcji

Tabela postąpień

cena postąpienie

0 – 2 000 100

2 000 – 5 000 200/300

5 000 – 10 000 500

10 000 – 20 000 1 000

20 000 – 50 000 2 000/3 000

50 000 – 100 000 5 000

ponad 100 000 10 000

Regulamin aukcji

Ruge Bany Rouge

Zlecenie licytacji lub licytacja telefoniczna to proste sposoby wzięcia udziału w aukcji, które nie skutkuje żadnymi dodatko- wymi kosztami dla Nabywcy.

Zlecenie musi być dostarczone (osobiście, pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby Domu Aukcyjnego nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji.

Zlecenie licytacji26 Aukcja Sztuki Współczesnej, 26 marca 2013 r.

Ja niżej podpisany/-a oświadczam, że:1) zapoznałem/-am się i akceptuję warunki Regulaminu Aukcji organizowanej przez Dom Aukcyjny Desa Unicum opublikowanego w katalogu aukcyjnym,2) zobowiązuje się do zrealizowania zawartych transakcji zgodnie z Regulaminem Aukcji,w szczególności do zapłacenia wylicytowanej kwoty powiększonej o opłatę aukcyjną w terminie 10 dni od daty aukcji3) wszelkie dane zawarte w niniejszym formularzu są prawdziwe i zgodne z mojanajlepsza wiedza. W przypadku zatajenia lub podania nieprawdziwych danych Desa Unicum nie ponosi odpowiedzialności4) Wyrażam zgodę Nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych osobowych w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia oraz w celach marketingowych zgodnie z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, przez Desa Unicum oraz podmioty powiązane z Desa Unicum w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych,5) Wyrażam zgodę Nie wyrażam zgodyna przesyłanie katalogów wydawanych przez Desa Unicum a także przesyłanie drogą elektroniczną informacji handlowych, przez Desa Unicum oraz podmioty powiązane z Desa Unicum w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych,6) zostałem poinformowany, że administratorem moich danych osobowych jest Desa Unicum sp. z o.o. oraz że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych oraz prawo do ich poprawienia,7) dane osobowe podane w niniejszym formularzu nie będą nikomu udostępniane, z wyjątkiem wypadków obowiązkowego udzielania informacji określonych w przepisach ustaw.

Przed przyjęciem zlecenia licytacji, pracownik Domu Aukcyjnego ma prawo prosić o podanie pełnych danych osobowych oraz o dokument potwierdzający tożsamość osoby

rejestrowanej (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy; w przypadku zleceń przesyłanych emailem, pocztą lub faksem: w formie kserokopii lub skanu tego dokumentu).

Imię Nazwisko

Dowód osobisty seria i numer

Adres: Ulica

Nr domu

Miasto

Adres e-mail

Telefon / FAX

NIP (dla firm)

Nr mieszkania Kod pocztowy –

Prosimy czytelnie wypełnić formularz, by uniknąć ewentualnych pomyłek

Nr kat. Autor, tytułMaksymalna oferowana kwota

(bez opłaty aukcyjnej) lub licytacja telefoniczna

Zlecenie licytacji z limitemPodanie przez Klienta limitu licytacji jest informacją ściśle poufną. Dom Aukcyjny będzie reprezentował w  licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Dom Aukcyjny nie przyjmuje zleceń bez górnego limitu. W  przypadku zaistnienia kilku zleceń w  tej samej wysokości, Dom Aukcyjny będzie reprezentował Klienta, którego zlecenie zostało złożone najwcześniej. Zgadzam się na jedno postąpienie w górę w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości: TAK NIE

Zlecenie telefoniczne. W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy Domu Aukcyjnego połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za nieumożliwienie wzięcia udziału w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem.

Numer telefonu do licytacji

Należność za zakupiony obiekt

Wpłacę na konto bankowe Bank PKO BP SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405

Wpłacę w kasie firmy (poniedziałek-piątek w godz. 11–19)

Faktura. Proszę o przekazanie informacji zawartych w transakcjach:

Telefonicznie faksem listownie e-mailem Proszę o wystawienie faktury VAT bez podpisu odbiorcy

data i podpis klienta składającego zlecenie data i podpis przyjmującego pracownika Desa Unicum

DESA UNICUM Sp. z o.o. Dom Aukcyjny, ul. Marszałkowska 34-50, 00-554 Warszawa, tel. (22) 584 95 32, fax (22) 584 95 26, e-mail: [email protected]: 525-00-04-496 REGON: 012669260 Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy KRS 0000090241, o kapitale zakładowym: 5.050.000,00 zł.

tel. (22) 584 95 32, e-mail: [email protected]

8 Aukcja biżuterii, 13 czerwca 2013 r.12 Aukcja biżuterii, 10 czerwca 2014 r.

www.pekao.com.pl

Wyjątkowe kreacje w atelier projektantki

www.izabelalapinska.com

Izabela Łapińska Atelier, ul. Mokotowska 41 [email protected]. +48 608 314 226

www.izabelalapinska.com

Rafał Olbiński Krajobrazy energii 2014Bez energii nie ma życia, a wszystko co żyje - jak słusznie zauważył Arthur Schopenhauer - walczy z grawitacją. W cyklu obrazów “Krajobrazy energii”, poprzez poetyckie metafory starałem się pokazać magię i piękno naszego zmagania z materią i prawami fi zyki.

OGŁOSZENIE.indd 1 13-12-04 15:20