Aukcja 27.05.2014

71
KATALOG AUKCYJNY 27 MAJ 2014 WARSZAWA

Aukcja Warszawa

Transcript of Aukcja 27.05.2014

Page 1: Aukcja 27.05.2014

KATALOG AUKCYJNY

27 MAJ 2014

WARSZAWA

Page 2: Aukcja 27.05.2014

1. Wlastimil Hofman (1881– 1970)

Portret młodego mężczyzny, ok. 1905

Ołówek, papier; 12,5 x8 cm

1000zł

Page 3: Aukcja 27.05.2014

2. Wlastimil Hofman (1881– 1970)

Głowa młodej kobiety z prawego profilu ok. 1908

Ołówek, papier czerpany; 20 x 12 cm

Sygn.pd.: VH; oznaczenie u góry z lewej K2.

Na arkuszu drukiem—NADESZŁY INNE CZASY

800zł

Page 4: Aukcja 27.05.2014

3. Jacek Malczewski (1854– 1929)

Dziecko z klockami; II.V.1916

Ołówek, papier; 22,3 x12,9 cm

2 200zł

Page 5: Aukcja 27.05.2014

4. Jacek Malczewski (1854– 1929)

Szkic plenerowy, ok. 1906

Tusz lawowany, papier; 10,5x 17cm

1 900zł

Page 6: Aukcja 27.05.2014

5. Tadeusz Rybkowski (1848– 1926)

Martwa natura

Akwarela, ołówek, papier; 10 x 15 cm

Sygn.p.d. T.Rybkowski

1 900zł

Page 7: Aukcja 27.05.2014

6. Tadeusz Rybkowski (1848– 1926)

Akwarela, papier; 8 x 12 cm

2 100zł

Page 8: Aukcja 27.05.2014

7. Jerzy Panek (1918– 2001)

Krowy, 1974

Ołówek, papier; 29,8 x 21cm

24.maja 1974, data autorska figuruje na karcie nr 7 „Szkicownika—Ciechanowice 74”

1 700zł

Page 9: Aukcja 27.05.2014

8. Jerzy Panek (1918– 2001)

Wiatrak, 1974

Ołówek, papier, 29,8 x 21cm;

1 500zł

Page 10: Aukcja 27.05.2014

9. Wojciech Weiss (1875– 1950)

Jabłonie w sadzie, 1905

Ołówek, kremowy papier; 20,8 x 34cm

Sygn.p.d..:WW

2 200zł

Page 11: Aukcja 27.05.2014

10. Wojciech Weiss (1875– 1950)

Hanusia pisząca

Na odwrocie : szkice głowy dziecka

Ołówek, kremowy papier, 21,5 x 20,5cm;

Sygn.p.d.: WW (monogram wiązany)

1 900zł

Page 12: Aukcja 27.05.2014

11. Stanisław Kamocki (1875– 1944)

Pogrzeb Józefa Piłsudskiego w Krakowie

Planty II, 18 V 1935

Ołówek, kremowy papier; 16 x 20cm

Napis autorski u dołu z lewej: 18 MAI 1935

1 500zł

Page 13: Aukcja 27.05.2014

12. Stanisław Kamocki (1875– 1944)

Droga we wsi, ok. 1910

Ołówek, papier, 22 x 31,5cm

2 000zł

Page 14: Aukcja 27.05.2014

13. Stanisław Kamocki (1875– 1944)

Przed wiejskim kościółkiem, ok.1908

Ołówek, kredki papier; 15,5x 19,5cm

1 900zł

Page 15: Aukcja 27.05.2014

14. Stanisław Kamocki (1875– 1944)

Studium wiązu, ok. 1900

Olej, płótno, 22,6 x 29,7cm

6 000zł

Page 16: Aukcja 27.05.2014

15. Karol Kossak (1896– 1975)

Ogród w Tatarowie, 1922

Akwarela, kompozycja, ołówek—szkice na odwrocie; 20 x 30cm

Napis autorski p.d.: TATARÓW 1922

Na odwrocie szkice biegnących koni oraz zapalacz lamp gazowych.

2 700zł

Page 17: Aukcja 27.05.2014

16. Karol Kossak (1896– 1975)

Pejzaż z drogą i kępą drzew w dali, 1922

Akwarela—pejzaż; ołówek brystol—szkice na odwrocie; 29 x 21cm

Napis autorski u dołu z lewej: : Miladyn (ołówkiem)

Na odwrocie głowy postaci męskich oraz kobiety—szkice portretowe

2 000zł

Page 18: Aukcja 27.05.2014

17. Stanisław Czajkowski (1878– 1954)

Dom Rybaka w Kazimierzu

Olej, płótno; 44 x 70,5cm

Sygn.p.d.: Stanisław Czajkowski

10 000zł

Page 19: Aukcja 27.05.2014

18. Stanisław Czajkowski (1878– 1954)

Portret kobiety

Olej, tektura; 39,5 x 34,7 cm

6 000zł

Page 20: Aukcja 27.05.2014

19. Henryk Kuna (1879– 1945)

Dziewczyna

Gwasz, technika własna, papier; 28,7 x 32cm

35 000zł

Page 21: Aukcja 27.05.2014

20. Władysław Jarocki (1879– 1965)

Góral

Litografia barwna, papier; 31,5x 23 cm

1 000zł

Page 22: Aukcja 27.05.2014

21. Stanisław Kamocki (1875– 1944)

Most na Skawie koło Zatora, ok. 1900

Olej, płótno; 31 x 41cm

20 000zł

Page 23: Aukcja 27.05.2014

22. Wlastimil Hofman (1881– 1970)

Portret pana Potockiego na tle muru stadionu

Towarzystwa Sportowego Wisła w Krakowie, 1932

Olej, płótno; 48 x 33,5 cm

Sygn.p.d.: Wlastimil / Hofman/ 1932

8 000zł

Page 24: Aukcja 27.05.2014

23. Władysław Jarocki (1879– 1965)

Hucułka, 1937

Olej, płótno; 69,5 x 69 cm

Sygn..l.d.: Wład Jarocki 1937

11 000zł

Page 25: Aukcja 27.05.2014

24. Teodor Axentowicz (1859– 1939)

Na gromniczną, 1937

Olej, tektura; 38 x 30 cm

Sygn.l.g.: T. Axentowicz

22 000zł

Page 26: Aukcja 27.05.2014

25. Jacek Malczewski (1854– 1929)

W ogrodzie

Olej, deska; 69,5 x 104 cm

Sygn.: p.d.: 1920 J Malczewski

110 000zł

Page 27: Aukcja 27.05.2014

26. Wojciech Weiss (1875– 1950)

Wschód księżyca, 1907

Olej, tektura; 27,5 x 33,8 cm

Sygn.l.d.: WW (monogram wiązany , czarną farbą)

18 000zł

Page 28: Aukcja 27.05.2014

27. Fryderyk Pautsch (1877– 1950)

Z Doliny Prądnika w Ojcowie, 1929

Olej, dykta; 64 x 89cm

Sygn.: l.d.: F. Pautsch 29

29 000zł

Page 29: Aukcja 27.05.2014

28. Ferdynand Ruszczyc (1870– 1936)

Pałacyk w świetle księżyca (Krym. Pałac w Liwadii)

Olej, płótno, tektura; 21,5 x 34,5 cm

Na odwrocie napis autorski niebieską kredką: Krym/ F. Ruszczyc

31 000zł

Page 30: Aukcja 27.05.2014

29. Jan Szancenbach (1928– 1998)

Muszle II

Olej, płótno; 37,5 x 48 cm

Sygn.: p.d.: XANCENBACH

9 900zł

Page 31: Aukcja 27.05.2014

30. Wiktor Korecki (1890 - 1980)

Młyn o zachodzie słońca

Olej, tektura; 29 x 39cm

Sygn.p.d.: WIKTOR KORECKI

4 800zł

Page 32: Aukcja 27.05.2014

31. Roman Kramsztyk (1885– 1942)

Staw, przed 1913

Olej, płótno; 62 x 83 cm

Sygn.: p.d.: R. Kramsztyk

59 000zł

Page 33: Aukcja 27.05.2014

32. Wacław Taranczewski (1903 - 1987)

Olej, płótno; 39 x 45cm

7 700zł

Page 34: Aukcja 27.05.2014

33. Jerzy Kossak (1886– 1955)

Głowa konia

Olej, tektura; 19,8 x 20,8 cm

Sygn.: p.d.: Jerzy Kossak/ 1941

5 800zł

Page 35: Aukcja 27.05.2014

34. Jerzy Kossak (1886– 1955)

Głowa konia, 1949

Olej, tektura; 38,5 x 34,5 cm

Sygn.l.d.: Jerzy Kossak/ 1949

6 900zł

Page 36: Aukcja 27.05.2014

35. Mieczysław Filipkiewicz (1891– 1951)

Stodoła

Olej, tektura; 49,5 x 66,5 cm

Sygn.p.d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ

5 900zł

Page 37: Aukcja 27.05.2014

36. Stanisław Paciorek (1889– 1952)

Chmury nad wsią, 1934

Olej, tektura; 34 x 43,8 cm

Sygn.p.d.: St. Paciorek/ 934

5 000zł

Page 38: Aukcja 27.05.2014

37. Leszek Stańko (1924– 2011)

Pejzaż, 1965

Olej, tektura; 12,7 x 34,5 cm

Sygn.p.d.: LESZEK STAŃKO 1965

1 600zł

Page 39: Aukcja 27.05.2014

38. Leszek Stańko (1924– 2011)

Olej, tektura; 12,7 x 34,5cm

Sygn.p.d.: LESZEK STAŃKO

1 800zł

Page 40: Aukcja 27.05.2014

39. Irena Weiss ANERI (1888– 1981)

Pejzaż górski

Olej, tektura; 33 x 49cm

Sygn.p.d.: aneri

7 500zł

Page 41: Aukcja 27.05.2014

40. Irena Weiss ANERI (1888– 1981)

Jesienne drzewa, 1950

Olej, deska; 34 x 23,5cm

Sygn.p.d.: aneri

6 900zł

Page 42: Aukcja 27.05.2014

41. Irena Weiss ANERI (1888– 1981)

Wnętrze mieszkania z owalnym tremo

Olej, tektura; 47,5x 31 cm

Sygn. l.d.: aneri

7 000zł

Page 43: Aukcja 27.05.2014

Dama w sukni balowej

Olej, tektura; 42 x 29 cm

Sygn..l.d.: aneri

6 900zł

Page 44: Aukcja 27.05.2014

43. Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885– 1939)

Portret mężczyzny

Pastel, papier; 63 x 46cm

Sygn.u dołu: Witkacy

42 000zł

Page 45: Aukcja 27.05.2014

44. Teodor Axentowicz (1859– 1939)

Dziewczyna z wazonem

Grafika, papier; 59 x 46cm

Sygn.l.g.: Axent

4 900zł

Page 46: Aukcja 27.05.2014

45. Kazimierz Bieńkowski (1863– 1918)

Góral

Olej, płótno; 50 x 39,4 cm

Sygn.p.d.: Kaśmir Bieńkowski/ 1894

5 000

Page 47: Aukcja 27.05.2014

46. Włodzimierz Terlikowski (1873– 1951)

Dziewczyna z wazonem

Olej, płótno; 73x 54cm

Sygn.p.d.: Terlikowski (czarną farbą)

17 000zł

Page 48: Aukcja 27.05.2014

47. Kazimierz Podsadecki (1904– 1970)

Stare szopy i kury

Olej, tektura; 16,5 x 24,5cm;

Sygn.l.d.: Podsadecki

4 500zł

Page 49: Aukcja 27.05.2014

48. Kazimierz Podsadecki (1904– 1970)

Pejzaż, 1958

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, , papier; 34 x 46 cm;

Sygn.l.d.: PODSADECKI—1958

2 000zł

Page 50: Aukcja 27.05.2014

49. Kazimierz Podsadecki (1904– 1970)

Baba Jaga

Gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; 23 x 25cm;

U dołu napis autorski: BABA.JAGA.BABA.JAGA.BABA

2 900zł

Page 51: Aukcja 27.05.2014

50. Władysław Serafin (1905– 1988)

Kuter

Pastel, brystol; 23 x 33,5cm

Sygn.l.d.: Wł Serafin

2 000zł

Page 52: Aukcja 27.05.2014

51. Władysław Serafin (1905– 1988)

Sosny

Pastel, brystol; 49 x 34,5cm

Sygn.l.d.: W Serafin

3 200zł

Page 53: Aukcja 27.05.2014

52. Władysław Serafin (1905– 1988)

Akwarela, brystol; 34 x 56,7 cm

Sygn.p.d.: W Serafin

3 000zł

Page 54: Aukcja 27.05.2014

53. Stanisław Borysowski (1906– 1988)

Czerwone dachy z południa Francji

Olej, płótno; 60 x 45,5cm

Sygn.l.d.: Borysowski

11 000zł

Page 55: Aukcja 27.05.2014

54. Alfons Karpiński (1875– 1961)

Filiżanka i dzbanek z peoniami

Olej, tektura; 36 x 51cm

7 900zł

Page 56: Aukcja 27.05.2014

55. Wojciech Weiss (1875– 1950)

Na plaży w Nieci VI, 1925

Akwarela, brystol; 25 x 32 cm

Sygn.p.d.: WW (monogram wiązany ołówkiem)

3 900zł

Page 57: Aukcja 27.05.2014

56. Wojciech Weiss (1875– 1950)

Akt stojącej kobiety, 1912

Akwarela, papier; 30 x 22 cm;

Sygn.p.d.: WW (ołówkiem)

4 500zł

Page 58: Aukcja 27.05.2014

57. Leon Wyczółkowski (1852– 1936)

Widok na kościół Mariacki w Krakowie, 1915

Litografia piórkiem,; 283 x 193mm

Sygn.na pł.p.d.: LWyczół

1 900zł

Page 59: Aukcja 27.05.2014

58. Leon Wyczółkowski (1852– 1936)

Kościół Świętych Piotra i Pawła w Krakowie, 1915

Litografia, kradka; 185 x 280mm;

Sygn.na pł.p.d.: LWyczół

2 100zł

Page 60: Aukcja 27.05.2014

59. Jan Stanisławski (1860– 1907)

Sąd ukraiński

Autolitografia czterobarwna, karton jasnobrązowy; 12,8 x 19,3 cm

Sygn..p.d.: JS (na płycie)

1 700zł

Page 61: Aukcja 27.05.2014

60. Henryk Epstein (1891– 1944)

Odpoczynek, scena rodzajowa

Ołówek, pastel oleista; 22 x 30mm;

Sygn.p.d.: H. Epstein

3 900zł

Page 62: Aukcja 27.05.2014

61. Karol Frycz (1877– 1963)

Paulina Wojnowska, 1904

Litografia ; 456 x 282 mm

Sygn.na pł.: Wojnowska/FK

1 900zł

Page 63: Aukcja 27.05.2014

62. Karol Frycz (1877– 1963)

Król w podziemiach z

e sztuki Jerzego Żuławskiego „Eros i Psyche”, 1904

Litografia, papier; 450 x 595 mm;

Sygn.p.g.: Eros i Psyche/ Karol F.

Sygn.p.g.: KF

2 100zł

Page 64: Aukcja 27.05.2014

63. Malarz nieznany

Olej, deska; 34,5x 22cm

6 000zł

Page 65: Aukcja 27.05.2014

64. Juliusz Kossak (1824– 1899)

Wymarsz wojska pod wodzą Księcia

Drzeworyt ilustrujący utwór Wincentego Pola „Mohort. Rapsod ryserski” (1875)

8 x 14,1 cm

500zł

Page 66: Aukcja 27.05.2014

65. Juliusz Kossak (1824– 1899)

Wdzięczność króla wobec Mohorta za wojskowe kształcenie księcia,1875

10,2x 14,7 cm;

600zł

Page 67: Aukcja 27.05.2014

66. Juliusz Kossak (1824– 1899)

Elekcya Jana Kaźmierza

Heliograwiura; 26 x 2 1,7cm

Album obrazów historycznych Wiedeń 1891, nakł. Franciszek Bondy

900zł

Page 68: Aukcja 27.05.2014

67. Juliusz Kossak (1824– 1899)

Stefan Czarniecki przechodzi Wisłę pod Płockiem

Heliograwiura; 26 x 2 1,7cm

800zł

Page 69: Aukcja 27.05.2014

68. Karol Kossak (1896– 1975)

Szkice konia na popasie oraz kobiety z kapeluszem na głowie, 1922

Ołówek, brystol; 20 x 30 cm;

Na odwrocie szkice postaci policjanta, górala z laską i fajką, stojącego i biegnącego konia

900zł

Page 70: Aukcja 27.05.2014

69. Karol Kossak (1896– 1975)

Szkice postaci, koni, 1922

Ołówek, bristol; 20 x 30 cm

1 000zł

Page 71: Aukcja 27.05.2014