Download - Do kumenty

Transcript
Page 1: Do kumenty

Charakterystyka paprotników

Wstecz Naprzód Strona domowa Wyjście

Informacje

ITN – Społeczność Innowacyjnych Nauczycieli

Przebieg zajęć

Powiązanie ze standardami

Zasoby dydaktyczne

Informacje o szkole i

nauczycielu

Spis treści

VCT Wirtualna Wizyta w Klasie

Wyszukiwanie

Dokumenty

Autor Wioletta Kasprzyk, Gimnazjum w Węchadłowie, Węchadłów.

Cele

Smart Notebook, Office.Oprogramowanie

Zakres nauczania Gimnazjum

Przedział wiekowy 13-15

Paprocie, widłaki, skrzypy, sporofit, gametofit.Słowa kluczowe

Uczeń:

•Wymienia miejsca występowania paprotników.

•Wymienia i charakteryzuje grupy paprotników.

•Charakteryzuje budowę paproci.

•Porównuje sporofit i gametofit paproci.

•Analizuje cykl rozwojowy paproci.

Lekcja z notebook Scenariusz lekcji

Page 2: Do kumenty

Charakterystyka paprotników

Wstecz Naprzód Strona domowa Wyjście

Informacje

ITN – Społeczność Innowacyjnych Nauczycieli

Przebieg zajęć

Powiązanie ze standardami

Zasoby dydaktyczne

Informacje o szkole i

nauczycielu

Spis treści

VCT Wirtualna Wizyta w Klasie

Wyszukiwanie

Przebieg zajęć

Opisz przebieg zajęć

Zajęcia nie zostały zrealizowane

Dokumenty

Ewaluacja

Page 3: Do kumenty

Charakterystyka paprotników

Wstecz Naprzód Strona domowa Wyjście

Informacje

ITN – Społeczność Innowacyjnych Nauczycieli

Przebieg zajęć

Powiązanie ze standardami

Zasoby dydaktyczne

Informacje o szkole i

nauczycielu

Spis treści

VCT Wirtualna Wizyta w Klasie

Wyszukiwanie

Zasoby dydaktyczne

Podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Puls życia”, Strona internetowa www.google.pl, paproć

doniczkowa, plansze dydaktyczne.

Wykorzystane materiały

Page 4: Do kumenty

Charakterystyka paprotników

Wstecz Naprzód Strona domowa Wyjście

Informacje

ITN – Społeczność Innowacyjnych Nauczycieli

Przebieg zajęć

Powiązanie ze standardami

Zasoby dydaktyczne

Informacje o szkole i

nauczycielu

Spis treści

VCT Wirtualna Wizyta w Klasie

Wyszukiwanie

Podstawa programowa, kompetencje kluczowe

1.Znajomość różnorodności biologicznej i podstawowych procesów biologicznych.

2.Poszukiwanie, wykorzystanie i tworzenie informacji.

Dokumenty

Podstawa programowa

Kompetencje 1.Kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne.

2.Umiejętność uczenia się.

Powiazanie do lekcji

Page 5: Do kumenty

Charakterystyka paprotników

Wstecz Naprzód Strona domowa Wyjście

Informacje

ITN – Społeczność Innowacyjnych Nauczycieli

Przebieg zajęć

Powiązanie ze standardami

Zasoby dydaktyczne

Informacje o szkole i

nauczycielu

Spis treści

VCT Wirtualna Wizyta w Klasie

Wyszukiwanie

Gimnazjum w Węchadłowie. Wykonał nauczyciel biologii, Wioletta

Kasprzyk.