tel. (63) 243 69 75

e-mail : [email protected] Lisiak

Stron redaguje:

IV liga grupa poudniowa SKP Supca-PKS Racot 2:1 (1:0)

1. Dbroczanka Ppowo 6 15 6-22. Victoria Wrzenia 6 13 18-83. Grnik Konin 6 13 18-104. Orze Mrocze 6 12 11-85. Victoria Ostrzeszw 6 11 8-96. Obra Kocian 6 10 13-67. KKS 1925 Kalisz 6 10 12-98. LKS lesin 6 7 10-109. SKP Supca 6 7 10-1110. PKS Racot 6 7 11-1511. Olimpia Koo 6 7 5-512. Grom Wolsztyn 6 7 11-1413. Jarota II Jarocin 6 6 6-1014. Warta Krzymw 6 4 5-1215. LKS Gouchw 6 4 7-11

6 kolejka 7-8 wrzeniaDbroczanka Ppowo-LKS lesin 2:1LKS Gouchw-Jarota II Jarocin 0:1Obra Kocian-Olimpia Koo 1:0Grom Wolsztyn-Orze Mrocze 3:3Piast Kobylin-Grnik Konin 2:5KKS 1925 Kalisz-Warta Krzymw 2:1SKP Supca-PKS Racot 2:1Victoria Wrzenia-Victoria Ostrzeszw 5:1

7 kolejka 14-15 wrzeniaVictoria Ostrzeszw-Dbroczanka PpowoPKS Racot-Victoria WrzeniaWarta Krzymw-SKP SupcaGrnik Konin KKS 1925 Kalisz (18.09.)Orze Mrocze-Piast KobylinOlimpia Koo-Grom WolsztynJarota II Jarocin-Obra KocianLKS lesin-LKS Gouchw

Szczcie dopisaoWyjazdowy remis z Victori Ostrze-

szw rozbudzi apetyty sympatykwSupeckiego Klubu Pikarskiego iwla w ich serca nadziej, e tym ra-zem w kolejnym pojedynku u siebiesupczanie zgarn komplet punk-tw. Tak si stao, jednak zanim tasztuka si udaa gracze Przysiudyzaundowali swoim kibicom dra-matyczn kocwk, podobnie jakpodopieczni Waldemara Fornalikaw pitkowym meczu Biao-Czerwo-nych. W przeciwiestwie jednak donaszej reprezentacji SKP odniosocenne zwycistwo. Niespodzian-k byo wystawienie w tym meczuna prawej stronie obrony PatrykaKrawca, ktry jednak w nowej roliradzi sobie cakiem niele. Ju napocztku dobrze, ale minimalnieniecelnie na bramk goci uderzaTomasz Kubiak. Potem tego same-go, jednak strzaem gow prbowaJacek Mikoajczyk. Jego uderzenieobroni bramkarz. Z biegiem czasuna boisko w poczynania gospodarzywkrad si nieporzdek, a z czasemnawet chaos. Niedokadnie podania,nieskadne akcje, nerwowa atmose-ra, wzajemne krzyki i pretensje - takwygldaa wiksza cz pierwszejpoowy spotkania. W jednej z do-

godnych sytuacji zahaczany w polukarnym na muraw upad DariuszGromanowski, jednak sdzia nie po-dyktowa karnego. Chwil pniej wsytuacji sam na sam wprost w bram-karza uderzy Mateusz Du-szyski, a dobitka JakubaWoniaka okazaa si nie-celna. Tu przed przerwz urazem boisko opucimusia Micha Walerczyk,a jego miejsce na placu grypojawi si Krystian Pietry-ga. W 42 minucie po skad-nej akcji dobr prostopadpik do SzymonaDuszy-skiego zagra Tomasz Ku-biak, a ten umieci j wsiatce. W drugiej poowiedobrze do strzelca bramkidogrywa wprowadzonyna plac gry chwil wcze-niej Mateusz Szafraniak,Tym razem zabrako jednakszczcia i strza Ivana wy-ldowa na supku. Zaraz potej sytuacji silnie, ale niecel-nie uderzyli na miejscowbramk gracze PKS-u. Fut-bolwka znalaza si jeszczew siatce po strzale Kubiaka,

jednak w tej sytuacji arbi-

ter dopatrzy si spalonego. Jedno-bramkowe prowadzenie nie byobezpiecznym wynikiem, a gra sup-czan ragmentami wygldaa bardzole. Nie potrafli utrzyma si oni przy

pice, a prby zagrywania dugichpoda na oensywnych zawodnikwkoczyy si stratami. Gocie posta-nowili to wykorzysta i napierali co-raz mielej. Raz po ich strzale pik

gow z linii bramkowej kapitalniewybi Piotr Gowala. Wszystkie nie-wykorzystane sytuacje zemciy siw 82 minucie spotkania. Po jednymz rzutw ronych pika wpada do

bramki miejscowych i byremis 1:1. SKP rzucio si doataku. Wydawao si, e poraz kolejny zesp ze Supcyda sobie wydrze praktycz-nie pewne zwycistwo. Tymrazem byo jednak inaczej. Wdoliczonym czasie gry w 93minucie pika w polu karnymtrafa do Tomka Kubiaka,a ten ze stoickim spokojemskierowa j do siatki dajcgospodarzom upragnionetrzy punkty. Naley podkre-li akt, e spotkanie mogosi wcale nie odby. GraczePKS Racot na mecz przyje-chali bez strojw. Supeckiklub zachowa si zgodnie zzasad air play i udostpnigociom swj komplet. To za-chowanie godne pochway izgodnie z duchem sportowejrywalizacji. Teraz przed SKPwyjazd do Krzymowa i poje-dynek z miejscow Wart.

2/5

Sport 45Numer 35 / 126 / 2013 | Pitek 6 wrzenia 2013tel. (63) 243 69 75

Grali modzi

Pierwszy mecz w rozgrywkach juniorw star-szych w tym sezonie do udanych zalicz graczestrzakowskiego Hagardu. W rozgrywanym usiebie spotkaniu z Wart Krzymw na pro-wadzenie wyszli ju w 23 minucie meczu. Porzucie ronym pik wlizgiem do bramki wbiMateusz Goaczyk. Kilka minut pniej mo-go by ju 2:0, kiedy strzakowianie kapitalnierozklepali rzut wolny. Niestety w tej sytuacjisdzia podnis chorgiewk sygnalizujc po-zycj spalon. Gospodarze przewaali przezcay mecz, jednak byli bardzo nieskuteczni.Dopiero w kocwce wprowadzony na boiskoDawid Szymczak ustali wynik spotkania na2:0. Rezultat mg by wyszy, gdyby nie cho-ciaby strza w supekukasza Szczeniaka.

W derbach powiatu w kategorii juniora mod-szego 2:2 zremisowali ze sob ZKS Zagrw iSKP MOS Supca. Dwa trafenia dla supczanzaliczy Szymon Adamczyk. Ich rwienicy zOstrowitego mimo trafe Mateusza Papugii ukasza Piguy ulegli zawodnikom PoloniiGolina 2:3. Kolejne wysokie i pewnie zwyci-stwo nad swoimi rywalami zanotowali rwnietrampkarze modsi Wojciecha Henke, ktrzyrozbili Poloni Golina 5:0. Supczanie prowa-dzili po trafeniu samobjczym, a kolejne golezdobywali: dwa Kamil Sikorski, a take po jed-nym Micha Dreczkowski i Konrad Sroka. Zkolei trampkarze starsi ze Strzakowa ulegli nawyjedzie Wilkom Wilczyn. Dwa razy dla strza-kowian traf Damian Olek, a jednego gola

Udana inauguracjaWynikiJunior starszy

UKS Hagard Strzakowo-Warta Krzymw 2:0

Junior modszyZKS MOS Zagrw - SKP MOS Supca 2:2Czarni Ostrowite-Polonia Golina 2:3

Trampkarz starszyWilki Wilczyn- UKS Hagard Strzakowo 6:3

Trampkarz modszySKP MOS Supca - Polonia Golina 5:0

Modzik modszySKP Supca - Kasztelania Brudzew 7:1

dooy Mateusz Makowiak. Bardzoudan inauguracj nowego sezonu majza sob gracze Tomasza Zastawy. Mo-dzicy modsi rozgromili na stadionie przyGajowej Kasztelani Brudzew a 7:1. Nalist strzelcw wpisywali si po dwa razy

Mateusz Sobczak i Dominik Rybarczyk,a take Emanuel Mikoajczyk, OliwierBudny i Bartosz Gruszczyski.

Koniska Klasa Okrgowa

1. Kasztelania Brudzew 6 18 17-32. Warta Dobrw 6 12 14-93. Bkitni Mkolno 5 12 14-44. GKS Sompolno 6 11 12-55. Hetman Orchowo 6 11 11-56. Polonia Golina 5 10 15-117. Polonus Kazimierz Biskupi 6 10 11-98. Warta Helenw-Kramsk 6 10 9-8

9. ZKS Zagrw 6 7 8-1310. Pomie Nekla 6 6 11-1711. Wliki Wilczyn 6 6 8-912. Polanin Strzakowo 6 6 11-1513. Tulisia Tuliszkw 5 4 6-814. Sparta Konin 4 3 5-915. Grnik Kodawa 5 0 3-1416. Wicher Dobra 6 0 6-22

6 kolejka 7-8 wrzeniaPolanin Strzakowo-Wicher Dobra 5:1Warta Helenw Kramsk-Pomie Nekla 2:1Wilki Wilczyn-Kasztelania Brudzew 1:5Tulisia Tuliszkw-GKS Sompolno 0:0Polonus Kazimierz Biskupi-Hetman Orchowo 1:1Bkitni Mkolno-Warta Dobrw 1:2Polonia Golina-Sparta Konin 5:1ZKS Zagrw-Grnik Kodawa 2:1

7 kolejka 14-15 wrzeniaGrnik Kodawa-Polanin StrzakowoSparta Konin-ZKS ZagrwWarta Dobrw-Polonia GolinaHetman Orchowo-Bkitni MkolnoGKS Sompolno-Polonus Kazimierz BiskupiKasztelania Brudzew-Tulisia TuliszkwPomie Nekla-Wilki WilczynWicher Dobra-Warta Helenw Kramski

Ten weekend w rozgrywkach KoniskiejKlasy Okrgowej w przeciwiestwie dopoprzednich z pewnoci moemy zali-czy do udanych w wykonaniu druynz naszego powiatu. Niestety mona tostwierdzi jedynie patrzc na same wy-niki spotka, poniewa gra miejscowychzespow nadal pozostawia wiele do y-czenia. W pice nonej wynik czasem nieodzwierciedla przebiegu spotkania i do-kadnie tak byo w starciu strzakowskiego

Polanina z Wichrem Dobra. Do przerwygospodarze po trafeniu PrzemysawaKuzaka prowadzili 1:0, jednak po wzno-wieniu gry gocie z Dobrej doprowadzilido wyrwnania. Chocia w przekroju ca-ego spotkania Polanin rozegra sabe za-wody to rozgromi swoich rywali a 5:1 pogolach, Pawa Jdrzejewskiego, ktrytraf dwukrotnie, a take Jakuba Jwia-ka i Baeja Piekarskiego. Najwaniejszy

jest dr ugi w tym sezonie komplet punk-tw dla strzakowian. Szans na dokona-nie tego samego zmarnowa orchowskiHetman, ktry jedynie zremisowa z Kazi-mierzem Biskupim 1:1 po trafeniu uka-sza Baszaka. Gdyby Hetman wykorzystaprzewag i sytuacje, ktre sobie stworzyspokojnie wygraby swoje spotkanie. Zkolei trzy oczka do ligowej tabeli dopisa

mog sobie zawodnicy zagrowskiegoZKS-u, ktrzy ograli u siebie Grnika Ko-daw 2:1. Bramki dla zagrowian zdobyliukasz Kruczkowski i Patryk Dowbusz.

Liczy si wynikKoniska Klasa Okrgowa

TRAMPKARZE

MODSI

3/5

Sport46Numer 35 / 126 / 2013 | Pitek 6 wrzenia 2013 tel. (63) 243 69 75

Uczcili Dzie PikarzaW celu uhonorowania zdobywcw

zotego medalu olimpijskiego naigrzyskach w Monachium w 1972roku 10 wrzenia w Polsce obcho-dzimy Dzie Pikarza. Wanie z tejokazji tradycyjnie ju Miejski Oro-dek Sportu i Rekreacji zorganizowaturniej dla najmodszych adeptw

piki nonej. W imprezie rywalizowa-o osiem zespow, ktre podzielonowedug trzech kategorii wiekowych.W kategorii gimnazjum triumowaaekipa Bonus RPK, wrd klas V-VI SKPSupca, a rywalizacj klas IV i mod-szych wygraa druyna acuchy SP1Supca.

Emocje dugo nie opaday poprzyjedzie Lecha Pozna do Kle-czewa. Sok przed Lechem roze-gra jeden mecz kolejkowy oraz pomeczu z gomi z Poznania pod-opieczni Tomasza Mazurkiewiczarozegrali kolejne spotkanie. Obazakoczyy si wygranymi dla klu-bu z terenu gminy Kleczew.

6 kolejkaSok podejmowa u siebie dru-

yn z Lubonia. Nie trzeba byoczeka dugo na pierwsz bramkw tym meczu. Po odgwizdanymrzucie wolnym dla Sokoa, do pikipodchodzi Ihor Vons i piknymdograniem na gow do najwyejskaczcego Mikoaja Pingota asy-stuje przy jego bramce. W 19 minu-cie meczu mamy ju 1:0 dla Sokoa.Kilka minut pniej gocie z Lubo-nia po piknej akcji remisuj wy-nik. Bramk strzela w 25 minucie Damian Przepira. Do 34 minuty,gra toczy si w rodku pola. Przezpewien czas gocie zagraali bram-ce Sokoa. W 34 minucie Sokwywalczy rzut rony i tym razemnajwyej do piki skoczy ukaszUrban i strci j prosto do bram-ki goalkeepera Fogo Lubo. Doprzerwy 2:1 dla Sokoa. W drugiejczci spotkania pada tylko jednabramka. Mecz by pokazem zaci-tej walki w rodku pola, walki o po-zycj i utrzymanie piki. Dokadniew 66 minucie zosta wywalczonyrzut karny dla Sokoa i oczywiciedo piki podszed kapitan druynyJakub Dbowski podwyszajcwynik na 3:1. Do koca meczu niepady adne bramki. Sok wyst-pi w skadzie:

witalski, Polody, Pingot, Sie-rant, Jdras, Lisiecki, Bajerski(90-minuta Krzyanowski), D-bowski, Vons (70-minuta Mar-

Dwie ostatnie kolejki Sokoaciniak), Urban (87 minuta So-bieraj), Kowalczuk (79 minuta miaek)

7 kolejkaW tej kolejce Sok podejmowa

u siebie po wielkim wydarzeniu(przyjazd Lecha do Kleczewa) Wo-cavie Wocawek. Druyna gocito beniaminek III ligi Kujawsko--Pomorsko-Wielkopolskiej. Meczzacz si spokojnie. Druyny takjak kolejk wczeniej gray o utrzy-manie piki. Raz na jaki czas padstrza w wiato bramki, ale obiedruyny zeszy w poowie meczu

do szatni bez bramek. Dopiero wdrugiej poowie moglimy ujrzegole. Po piknej akcji ArkadiuszaBajerskiego, bramk dla Soko-a strzela kapitan druyny JakubDbowski 54 minucie spotkania.Kilka chwil pniej saulowany zo-staj Ihor Vons. Do piki podcho-dzi sam poszkodowany i piknympodkrconym strzaem w okienkoprzy krtkim supku strzela bram-k dla Sokoa. Przyjezdni graczebudz si dopiero w 83 minucie ipo strzale Dawida Kwiatkowskie-go jest 2:1. Sok nie odpuszczado ostatnich minut meczu. W 88

minucie po przepiknym dograniuIhora Vonsa bramk strzela FilipMarciniak. Mecz koczy si wyni-kiem 3:1 dla Sokoa. Skad Sokoa wdniu 8 wrzenia:

witalski, Polody, Pingot, Sie-rant, Jdras, Bajerski (67 minuta Marciniak), Dbowski (88 mi-nuta awniczak), Vons, Urban(77minuta Krzyanowski), Ko-walczuk, Lisiecki (83minuta miaek).