click community o social media marketingu

51
click community 5.376 osób lubi to · 1 327 osób o tym mówi [email protected] www.clickcommunity.pl Ul. Szlak 77/222, 31-153 Kraków

description

Agencja social media click community działa na polskim i globalnym rynku od 2009 roku. W języku social media, za pomocą autorskich narzędzi i 35 specjalistów "uzależnionych" od mediów społecznościowych, kompleksowo "ogarniamy" takie serwisy jak facebook, twitter, for square, G+, YouTube, Instagram i pinterest. W swojej narzędziowni dysponujemy gotowymi rozwiązaniami dla aplikacji social media - click apps, pozyskiwania leadów z facebooka i wysyłek e-mailingowych do fanów - click mail, oraz narzędziami do "performance marketingu" wykorzystujących reklamę facebook ADS - click performance.

Transcript of click community o social media marketingu

Page 2: click community o social media marketingu

Ogarniamy Social Media

W grupie click community mamy 4 wyspecjalizowane dywizje składające się na komleksową obsługę marketingu społecznościowego. Wszystkie nasze autorskie narzędzia i kanały komunikacji są ze sobą powiązane. Punktem wyjścia jest Nasza Agencja Social Media click community, która odpowiada za kreację, strategię a także komunikację w Serwisach Społecznościowych. Nasza Platforma click apps dostarcza aplikacji i zakładek facebookowych, pozyskując również leady z facebooka, do których możemy wysyłać kampanie e-mailingowe z poziomu aplikacji, dzięki systemowi click mail. Za reklamę efektywnościową Facebook ADS odpowiadają nasze analityczne umysły w dziale click performance.

Page 3: click community o social media marketingu

Agencja social media click community działa na polskim i globalnym rynku od 2009 roku. W języku social media, za pomocą autorskich narzędzi i 35 specjalistów "uzależnionych" od mediów społecznościowych, kompleksowo "ogarniamy" takie serwisy jak facebook, twitter, for square, G+, YouTube, Instagram i pinterest. W swojej narzędziowni dysponujemy gotowymi rozwiązaniami dla aplikacji social media - click apps, pozyskiwania leadów z facebooka i wysyłek e-mailingowych do fanów - click mail, oraz narzędziami do "performance marketingu" wykorzystujących reklamę facebook ADS - click performance. — feeling excited with Rahim Blak and 16 others.

Nasi Specjaliści od Internetów

Page 4: click community o social media marketingu

Sprawdź Nasze Referencje

Page 5: click community o social media marketingu

Uwielbiamy Klientów Modowych / Portfolio

Od początków istnienia click community, szczególnie przypodobaliśmy sobie klientów modowych, uzyskując dla tego sektora największą konwersję z prowadzonych na facebooku kampanii, dzieje się tak dlatego, że szeroko pojęty “lifestyle” i moda w mediach społecznościowych stanowią temat najbardziej pożądany przez użytkowników. Dla sektora modowego prowadzimy działania na poziomie wizerunkowym, sprzedażowym (social commerce), a także działania na pograniczu customer care - czyli posprzedażowa komunikacja z fanami / klientami marki.

Page 6: click community o social media marketingu

Nasi Klienci - Portfolio

Page 7: click community o social media marketingu

Nasze Wyniki

Page 8: click community o social media marketingu

Mówimy Językiem Social Media

Jako Agencja Social Media zajmujemy się komleksową obsługą Mediów Społecznościowych - m.in. Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter i inne., w zakresie m.in stałej komunikacji, reklamy kontekstowej i aplikacji. Nasza strategia opiera się na połączeniu działań wizerunkowych ze sprzedażowymi, poprzez połączenie działań e-PRowych i social media monitoringu (wizerunkowe) z reklamą efektywnościową (sprzedaż) rozliczaną w modelu CPC i CPA (przy użyciu także Pixela Konwersji i Google Analitycsa), a także pozyskiwanym leadom z facebooka, do których kierujemy kampanie e-mailingowe do fanów z poziomu aplikacji. Click community to unikatowa na rynku obsługa social media oparta o własne narzędzia wypracowywane od 5 lat istnienia agencji na rynku.

Page 9: click community o social media marketingu

Przedstawiamy naszą magiczną formułę, która stanowi znaczącą część naszej strategii na Social Media Marketing.1. Social Media - obecność marki w mediach społecznościowych2. Leady - pozyskanie z Social Media, za pomocą aplikacji click apps, leadó behawioralncyh z facebooka, czyli osób zainteresowanych ofertą i ich zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.3. Konwersja - przeniesienie zaangażowania powstałego wokół marki w Social Media na e-sklep lub stronę www.

Nasza Strategia / Magiczna Formuła

Page 10: click community o social media marketingu

Kluczowym momentem budowy strategii social media, jest wybór najbardziej odpowiednich Serwisów Społecznościowych dla Twojej marki/produktu/firmy! Chociaż Facebook jest głównym graczem, a pozostałe serwisy są mocno od niego zależne, nie jest on jedynym. Istnieją serwisy bardziej specjalistyczne, w zależności od sektora, branży i rynku - wskażemy najlepsze serwisy dla Twojej grupy docelowej.

social media 360° - czyli nie tylko Facebook

Page 11: click community o social media marketingu

1. Vanity URL - spersonalizowany adres www profilu2. Facebook Design - spójna oprawa graficzna profilu oparta o avatar zintegrowany z cover photo oraz ikonami zakładkami.3. Aplikacje funkcjonalne i konkursowe - narzędzia budujące zasięg oddziaływania profilu oraz zwiększające jego możliwości w e-commerce.4. Informacje - opis marki wraz z kategorią firmy5. Content - wpisy dostosowane do strategii komunikacyjnej klienta oparte o tzw Linie Postów.6. Facebook ADS - reklama kontekstowa na Facebook zwiększająca zasięg profilu klienta

Facebook

Page 12: click community o social media marketingu

1. TWOJE AKCJE - najważniejszymi postami marki są te, które dotyczą jej działalności i jej osiągnięć, należy się nimi chwalić:)2. TWÓJ PRODUKT - Badania pokazują, że fani kochają tak samo marki jak swoich znajomych, nie wolno obawiać się POSTÓW PRODUKTOWYCH, Twój Fangage jest o Twojej marce i produktach, które należy komunikować, dzięki zastosowaniu linków bitly możemy zmierzyć ilość przekierowań do witryny klienta, np e-sklepu, dzięki takim zabiegom, działania wizerunkowe bezpośrednio przekładają się na sprzedaż.3. TWOJE OTOCZENIE - to Rynek, Branża, Środowisko i kontekst, w którym osadzona jest Twoja marka/produkt/firma. Zwróć uwagę na synergię tego postu z innymi serwisami social media - zdjęcie zrobiono na Instagramie z ’chekin’em na fosquare.

3 Linie Postów na Facebooku

Page 13: click community o social media marketingu

Monitoring Internetu to podstawowe narzędzie do Monitoringu Twojej obecności w mediach społecznościowych, a także prowadzenia działań z zakresu Marketingu Szeptanego - Dzięki Alertom wychodzimy interakcją poza fanpage klienta, trzymając rękę na pulsie. 1. SentiOne - system do monitoring obecności marki w Social Media i sieci internetowej. 2. Alerty - informacje przesyłane na email dot. treści pojawiających się na temat marki w sieci. 3. Interakcja - reakcja Click Community na treści pojawiające się na temat marki w innych proifilach, grupach.

Social Media Monitoring

Page 14: click community o social media marketingu

1. Twój Fanpage - miejsce generujące ogromną ilość danych i informacji, które należy uporządkować i solidnie opisać.2. Zarządzanie i analiza - prowadzenie spójnej i mierzalnej komunikacji w Social Media oraz analiza osiąganych wyników prowadzone o najdoskonalsze narzędzie tego typu na polskim rynku.3. Raport i wnioski - przedstawienie obszernych w dane, ale zwięzłych treściowo raportów wraz specjalistycznymi komentarzami.

Zarządzanie i Raporty / FB

Page 15: click community o social media marketingu

1. Model prodilu społecznościowego na portalu Instagram2. Vanity URL - spersonalizowany adres www profilu3. Instagram Design - zdjęcie okładkowe składające się ze zdjęć wpisów oraz avatar będący logotypem marki4. Statystyki - ilość osób śledzących profilu5. Content - prezentacja zdjęć6. Zdjęcie - bo w Instagramie Zdjęcia są najważniejsze:)

Instagram

Page 16: click community o social media marketingu

1. Vanity URL - spersonalizowany adres www profilu na portalu Pinterest2. Header - logotyp połączony z opisem marki.3. Tablice - zbiory tematyczne contetu klienta wraz z otoczeniem tematycznym4. Piny - pojedyncze przykłady prezentacji treści

Pinterest

Page 17: click community o social media marketingu

1. Vanity URL - spersonalizowany adres www profilu2. Twitter Design - spójna oprawa graficzna profilu oparta o avatar zintegrowany z cover photo3. Opis - nazwa marki oraz krótki opis jej usług wraz z linkiem do strony domowej4. Photo & Video - zakładka z materiałami graficznymi i filmowymi5. Statystyki - liczba osób śledzących i śledzonych przez profil, a także interakcji6. Tweet - podstawowe działania na Twitterze oparte o hashtagi, tagowanie rozmówców i skrócone linki

Twitter

Page 18: click community o social media marketingu

1. Vanity URL - spersonalizowany adres www profilu na portalu LinkedIN2. LinkedIN Design - oprawa graficzna spójna z identyfikacją wizualną klienta3. Mikroblog - stała komunikacja z użytkownikami portalu4. Kariera - zakładka z informacjami dotyczącymi pracy i rekrutacji w firmie klienta5. Grupy - sugerowane grupy tematyczne powiązane z działalnością klienta

LinkedIN

Page 19: click community o social media marketingu

1. Vanity URL - spersonalizowany adres www, nawiązujący do nazwy klienta. 2. FourSquare Design - zdjęcie okładkowe składające się ze zdjęć dodawnych przez użytkowników i admina. 3. Lokalizator - lokalizacja firmy na mapie Foursquare, za pomocą którego użytkownicy mogą się w nim zameldować 4. Avatar - logotyp marki. 5. Opis - nazwa, adres oraz zakres usług świadczonych przez firmę. 6. Wpisy użytkowników na temat firmy. 7. Promocje i zadania dla meldujących się. 8. Powiązane miejsca w Foursquare. 9. Mayor - tzw. burmistrz profilu, czyli osoba najczęściej meldująca się w danym miejscu

4square

Page 20: click community o social media marketingu

1. Model kanału na YouTube2. Vanity URL - spersonalizowany adres www profilu na portalu YouTube3. Social Widgets - wtyczki społecznościowe integrujące kanał z innymi profilami społecznościowymi marki4. Playlista - materiały filmowe marki zgrupowane tematycznie5. Komentarze użytkowników - moderacja i interakcja6. Social Share Buttons - możliwość udostępnienia treści z YT na innych portalach społecznościowych

YouTube

Page 21: click community o social media marketingu

1. Vanity URL - spersonalizowany adres www, nawiązujący do nazwy klienta2. Wpis blogowy - oparty o prezentację produktów klienta3. Facebook Widget - wtyczka społecznościowa łącząca blog z profilem marki na Facebooku4. Instagram Widget - wtyczka społecznościowa łącząca blog z profilem marki na Instagramie5. Social Share Buttons - możliwości promocji treści bloga w Social Media6. Interakcja z użytkownikami - możliwość wymiany opinii z użytkownikami bloga, a także stały monitoring tych treści

Twój Blog

Page 22: click community o social media marketingu

1. Vanity URL - spersonalizowany adres www profilu na portalu Google Plus2. Google Plus Design - spójna oprawa graficzna profilu oparta o avatar zintegrowany z cover photo3. Informacje o stronie - opis marki w tym m.in. inne portale społecznościowe, lokalizator Google Maps, link do www4. Wpis - możliwość wpłynięcia na pozycjonowanie tekstów pojawiających się w sieci5. Mailing - udostępnienie treści posta także via mail

Google +

Page 23: click community o social media marketingu

Ekosystem Google

Google połączył swoje narzędzia tworząc własny Ekosystem w Internecie, teraz Serwis G+ zyskuje nowe znaczenie, zwłaszcza w odniesieniu do Wyszukiwarki Google. 1. You Tube - Teraz Filmik na You Tube możesz promować w G+ a także wysyłać e-maila (Gmail) do znajomych. 2. G+ - Teraz Twój contetnt na G+ możesz wysyłać do znajomych “kręgów” dzięki e-mailingom (Gmail). 3. Gmail - teraz możesz o wszystkim informować za pomocą wiadomości e-mail, najciekawsze jest to, że komentarze w e-mailu trafiają od razu do postów na g+ i filmików na YouTube. 4. Wysyłasz dużo e-maili do klientów? Google zasugeruje Twój profil firmowy na g+, co bezkosztowo zbuduje ci społeczność. 5. Firma, Lokal lub miejsce na G+ autoamtycznie generuje swój profil na Google Maps, komentarze ze strony G+ lądują w mapach, a opinie z map na g+, teraz wszystko jest ze sobą połączone :-)

Page 24: click community o social media marketingu

Ekosystem Google - Efekt

Wyszkiwarka Google jest najważniejszą stroną w Internecie, Teraz Google faworyzuje wyniki, które pochodzą przede wszystkim z jej własnych źródeł, czyli serwisów które stanowią część jego Ekosystemu! 1. Strona Internetowa - main! 2. Blog 3. Rekomendacja + lub post na G+ wraz z awatarem “znajomego” 4. You Tube to również Serwis należący do Google, Twoje filimiki będą widoczne w Wyszukiwarce Google. 5. G+ - Twoja Strona Firmowa będzie zawsze widoczna w Google.com 6. Post na G+ - Twój ostatni wpis na G+ 7. Google Maps, czyli jak trafić do Twojej firmy. P.S. Twój Content w Ekosystemie Google spawia, że nie tylko się pozycjonujesz, ale i ładnie wyglądasz w Wyszukiwarce Google.

Page 25: click community o social media marketingu

Platforma Aplikacji click apps

Ponad 5000 aplikacji wdrożonych przez nas na facebooku pozwoliło nam wypracować narzędzia i szablony w platformie click apps, które szybko, skutecznie i tanio zbudują dla Ciebie zarówno aplikacje facebookowe jak i webowe służące do konkursów, prezentacji produktów jak i wsparcia sprzedaży. Aplikacje stanowią podstawowe narzędzie do budowania zaangażowania fanów, jak i pozyskiwania leadów. Wiemy, które aplikacje działają, bo mamy największy w Polsce udział na rynku aplikacji do facebooka. Wybierzemy najlepszą dla Ciebie :)

Page 26: click community o social media marketingu

Aplikcje na facebooku - Do czego służą?

1. Viral (Wirusowość) - naturalne budowanie zasięgu aplikacji poprzez angażowanie w nią uczestników, czego efektem jest wzrost liczby fanów Fanpage’a;2. Leady - przełożenie pozyskanych nowych fanów na możliwości kontaktowania się z nimi innymi kanałami marketingowymi np. za pomocą kampanii emailingowych, czego efektem jest monetyzacja społeczności facebookowej.

Page 27: click community o social media marketingu

Aplikacje na Facebooku.

1. Sprzedażowe - budują relacje z użytkownikami Fanpage’a, których efektem docelowym jest sprzedaż w kanale online-owym2. Konkursowe - tworzą społeczność marki na Facebooku, poprzez zaangażowanie jego użytkowników w interesujące wydarzenia oneline’owe3. Funkcjonalne - łączą Fanpage z innymi platformami społecznościowymi oraz stroną www lub sklepem internetowym

Page 28: click community o social media marketingu

Aplikacje Facebook - konkursowe

1. Click Competition - pozwala na tworzenie konkursów fotograficznych, filmowy i tekstowych jednocześnie;2. Click Insta - konkurs łączący dwie platformy społecznościowe - Facebook i coraz popularniejszy Instagram - oparty o dodawanie zdjęć z firmowym #Hashtagiem;3. Click Pairs - zabawa polegająca na dopasowaniudo siebie pary obrazków.

Page 29: click community o social media marketingu

Aplikacje Facebook - funkcjonalne

1. Click Press - interaktywny katalog lub wewnętrzne czasopismo na Facebooku2. Click Tube - kanał YouTube na Facebooku3. Cick Discount - system lojalnościowy przygotowany z myślą o fanach, pozwala generować raporty i mierzyć konwersję ich wykorzystania.

Page 30: click community o social media marketingu

Aplikacje facebook - konkursowe

1. Click Memo - zabawa, która w szybki sposób buduje społeczność marki poprzez odkrywanie takich samych obrazków produktowych;2. Click Movie - konkurs oparty o przesyłane przez użytkowników filmy;3. Click Poem - konkurs oparty o przesyłane przez użytkowników materiały tekstowe.

Page 31: click community o social media marketingu

Aplikacje facebook - funkcjonalne

1. Click Top Fans - ranking najbardziej zaangażowanych fanów;2. Click Gate - wirtualna mapa dojazdu do firmy lub formularz zgłoszeniowy;3. Click Stream - video relacja na Facebooku prosto z wydarzenia mającego miejsca w realu.

Page 32: click community o social media marketingu

Aplikacje facebook - funkcjonalne

1. Click Blog - Dodaj swój blog na fanpage2. Click Web - jednym kliknięciem fani przeniosą się na Twoją stronę internetową ;3. Click Links - dodaj do aplikacji linki zewnętrzne,twórz kategorie i odnośniki;

Page 33: click community o social media marketingu

Aplikacje facebook - funkcjonalne

1. Click Vimeo - umieść filmiki z Vimeo na swoim fanpage2. Click Tweet - Twitter na facebooku. Niech Twoi fani zaczną Cie śledzić;3. Click Pin - ułatw fanom przeglądanie zdjęć. Zintegruj Pinterest`a z Facebookiem

Page 34: click community o social media marketingu

Wdrożenie aplikacji - poznaj nasz panel

1. podgląd - sprawdź w jaki sposób Twoja aplikacja będzie widoczna dla użytkownika, 2. landing- Dostosuj aplikację do swoich potrzeb. Dodaj własne grafiki i komunikaty, 3. drag and drop - przeciągnij na grafikę like i kanał Youtube, dodaj linki,, tekst i możliwość kontaktu, 4. regulamin - wykorzystaj nasz szablon i dostosuj do swoich potrzeb, 5. click mail - przygotuj mailing dla swoich fanów, którzy skorzystali z aplikacji, 6. mobile - wykorzystaj link i korzystaj z aplikacji z urządzeń mobilnych.

Page 35: click community o social media marketingu

Odpowiadamy za prawidłowe przeprowadzenie konkursu, pilnujemy terminów ii odpowidamy na pytania. Rozwiązujemy problemy użytkowników, sprawdzamy uczciwość oddawanych głosów. Wybieramy zwycięzców i ustalamy adres wysyłki.

Moderowanie Konkursu

Page 36: click community o social media marketingu

Regulamin Facebooka, a Prawo GIODO

Pozyskujemy Leady z Facebooka, czyli zgodę użytkownika na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych dowolnymi kanałami. Robimy zgodnie z lokalnym prawem GIODO, jak i Regulaminem Facebooka.1. Regulamin Facebooka wskazuje, iż aplikacje wykonane przez zewnętrzne firmy mogą pozyskiwać leady zgodnie z ich regulaminem i lokalnym prawie o ochronie prywatności. Aplikacje są też jedynym sposobem na pozyskanie leadów na facebooku.2. Lokalne Prawo Giodo wymaga w aplikacji jasnego komunikatu o zgodzie użytkownika na przetwarzanie danych osobowych i przechowywanie ich w certyfikowanych serwerach zajerestrowanych w GIODO.

Page 37: click community o social media marketingu

1. Za pomocą aplikacji click apps budujesz bazę leadów, czyli e-maili ze zgodą na przesłanie oferty.2. Do wybranej bazy z poziomu aplikacji możesz użyć systemu click mail do przesłania masowej spersonalizowanej kampanii e-mailingowej, która może przekierować ruch na Twój e-business.3. W Twoim e-sklepie zmierzymy ruch, jaki generują e-mailingi i baza fanów pozyskanych na facebooku.

Buduj Bazę Leadów na Facebooku

Page 38: click community o social media marketingu

1. Nasz System click mail pozwala wysyłać kampanie e-mailingowe do fanów pozyskanych na facebooku, pozyskane leady zapisują się w Twojej bazie, możesz “sparować” je z bazą z innych źródeł.2. Widok i funkcje do kreowania skutecznych kampanii e-mailingowej do fanów. 3. Design wiadomości. 4. Menu. 5. Twoje Bazy Danych - leady z facebooka zapisują się automatycznie, ale możesz też wgrać swoją bazę. 6. Twoje konto.

Social Mailing - System click mail

Page 39: click community o social media marketingu

1. Spis funkcji, które wykorzystują nasze kampanie e-mailingowe. 2. Spersonalizowany tytuł wiadomości. 3. Spersonalizowany Nadawca i Odbiorca (poprzez umieszczenie u nich imienia i nazwiska). 4. Design wiadomości i jej treść. 5. CTA - czyli wezwanie do akcji - klikalne. 6. Klikalne Produkty, które kierują do e-sklepu. 7. Wtyczki społecznościowe. 8. Możliwość wpisania się do newslettera (permission marketing).

Jak wygląda dobry e-mailing?

Page 40: click community o social media marketingu

Reklama Display rozliczana efektywnościowo

click performance to specjaliści od reklamy efektywnościowej w Internecie, obsługują oni zarazem kampanie reklamowe wspierające social media w modelu CPM i CPC, jak i reklamę rozliczaną od pożądanych efektów, w modelu CPF, CPA, CPL i CPS. Najmocniej wykorzystywaną przez click performance formą reklamy Internetowej jest Facebook ADS i kampanie AdWords. Pożądanymi efektami mogą być: przekierowania, pozyskanie fanów na facebooku, wygenerowanie leadów, instalacja aplikacji i sprzedaż w sklepie Internetowym.

Page 41: click community o social media marketingu

1. Typ reklamy i rodzaj targetowania - dostosowanie do potrzeb i celu działań reklamowych klienta2. Kreacja graficzna - stworzenie spójnej koncepcji graficznej komunikatów reklamowych3. Mobile FB ADS - rozszerzenie działań reklamowych o użytkowników urządzeń mobilnych4. Modele rozliczeń efektów oraz raport!.

Facebook ADS

Page 42: click community o social media marketingu

1. Dzięki reklamie na polubienie strony fb, możemy obliczyć CPF - czyli koszt pozyskania fana. 2. Reklama boczna, która kieruje ruch z facebooka do Twojego e-businessu w modelu CPC. 3. Reklama boczna, która kieruje ruch z facebooka do Twojej witryny i dzięki spejcjalnemu kodowi (pixel konwersji) mierzy pożądaną czynność na Twojej stronie (model CPA). 4. Reklama podnosząca zaangażowanie fanów poprzez promocję postów, 5. Reklama kierująca do wydarzeń na fb, 6. reklama umożliwiająca zainstalowanie aplikacji mobilnej.

Typy Reklam na Facebooku

Page 43: click community o social media marketingu

1. Wskaż region geograficzny na którym ma być wyświetlana Twoja reklama. 2. Wskaż wiek swojej grupy docelowej. 3. Osoby które lubią Twoją konkurencję należą do Twojej grupy docelowej, możemy skierować do nich reklamę. 4. Targetowanie Behawioralne kieruje reklamę na podstawie wszystkich zebranych zachowań fanów na facebooku. 5. kieruj reklamę do fanów na podstawie stron, które lubią. 6. Remarketing na facebooku pozwala przypomnieć się tym, którzy już u Ciebie byli na stronie, ale jeszcze nie dokonali zakupu.

Rodzaje Targetowania Reklamy na Facebooku

Page 44: click community o social media marketingu

Wybór właściwego modelu rozliczeń zapewni wysoki CTR, czyli wysoką efektywność i niski koszt reklamy. 1. CPM - koszt za 1000 odsłon reklamy. 2. CPC - Koszt za kliknięcie reklamy, zależy od CTR czyli stosunku kliknięć do wyświetleń. 3. CPF - koszt za 1 Fana, wiemy ile kosztuje cię pozyskanie 1 fana, co nie oznacza oczywiście “kupienie fana” :-) 4. CPA - koszt za akcję/akwizycję np przekierowanie do e-sklepu. 5. CPL - koszt pozyskania Leada, np zapisanie się do newslettera. 6. CPS - koszt sukcesu czyli sprzedaży, wymaga kodu na stronie aby, sprawdzić, czy nasi fani/użytkownicy kupują i ile :-)

Modele Rozliczeń Reklam

Page 45: click community o social media marketingu

1. Wszystkie nasze działania marketingowe mają na celu skierowanie ruchu do Twojego (e)businessu.2. Wejście na stronę nie zawsze oznacza sprzedaż, Twój potencjalny klient będąc na facebooku może przypomnieć sobie o Tobie i zobaczyć nowości w Twoim e-sklepie. 3. Ponowne wejścia do e-sklepu możemy zliczać dzięki specjalnemu kodowi - pixel konwwersji, a także Google Analytics.

Remarketing na Facebooku! - Jak działa?

Page 46: click community o social media marketingu

1. SEO - naturalne pojawianie się marki w największych wyszukiwarkach spowodowane obecnością w Social Media2. Social Widgets - połączenie sklepu z profilami społecznościowymi marki3. Social Share Buttons - możliwości promocji produktów sklepu w Social Media4. Rejestracja i Logowanie Społecznościowe - dołączenie do klientów sklepu i przeprowadzenie zakupu za pomocą konta istniejącego w Social Media5. Strona responsywna - strona dostosowana do potrzeb urządzeń mobilnych6. Analiza - monitoring efektów pozyskiwania ruchu z Social Media

Nasza Konwersja / Twój e-commerce

Page 47: click community o social media marketingu

Google Analytics - czyli Ruch i Konwersja!

Google Analytics to podstawowe narzędzie do mierzenia ruchu na twojej stronie i konwersji jakie daje reklama.1. Źródła Ruchu - możesz sprawdzić, które działania marketingowe generują ruch. Najważniejsze pozycje to Ruch Organiczny - SEO, Display - SEM graficzny, Paid Search - linki sponsorowane SEM, Social Media, e-mail marketing.2. Zachowania Twoich Klientów - Wejścia na stronę to nie wszystko, należy sprawdzić kto ile i jak spędza u Ciebie Czas.3. Konwersja - jesteśmy w stanie zmierzyć, ile wejścia wygenerowane z naszej kampanii przyniosły sprzedaży Tobie :-)

Page 48: click community o social media marketingu

Konwersje z Social Media do e-commerce

Google Analitycs dokładnie zmierzy konwersję i sprzedaż jaką uzyskujesz z social media, zarówno w porównaniu z innymi źródłami ruchu, jak i porównanie poszczególnych serwisów wobec siebie, co pozwala weryfikować strategie social media względem ruchu na stronie.

Page 49: click community o social media marketingu

1. Strategia/Oferta - Stworzenie spójnej koncepcji obecności marki w Social Media i w oparciu o nią oferty2. Umowa/Brief - Podpisanie umowy i szczegółowego zakresu działań wchodzących w kampanię Social Media tj. Brief3. Grafika i Posty/Akcept - Przygotowanie planu komunikacji i oprawy graficznej dla poszczególnych profili oraz akceptacja tych materiałów4. Publikacja Profili - Wdrożenie działań z punktu 3 w życie, czyli “odpalenie” profili i publikacja postów.5. Raporty Miesięczne - Podsumowanie miesiące - wnioski i plan na kolejne miesiące, efektywność reklamy...

Metodologia współpracy

Page 50: click community o social media marketingu

CEO & CoFounder at click community

tel.: +48 604 848 [email protected]

Rahim Blak